środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kawa czy herbata?

U mnie ostatnio tylko herbata. Problemy z ciśnieniem.
A jak jest u was?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

U mnie tak samo. Sam byłem kiedyś po prostu uzależniony od kawy. Piłem po kilka filiżanek dziennie ale obecnie staram się już od niej powoli odzwyczajać bo zauwazyłem,że kiepsko na mnie działa. Mianowicie trzęsą mi się ręce oraz skakało mi ciśnienie. Kawa wypłukuje z organizmu magnez.
Jeśli potrzebujesz czegoś na pobudzenie to polecam herbatę zieloną. Zawiera duże ilosci teiny, które mają podobne działanie do kofeiny. Tutaj możesz sobie o tym poczytać: http://www.herbata.info/herbata-zielona/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

No niestety jak masz problemy z ciśnieniem, to kawa raczej odpada, przynajmniej w dużych ilościach, ja mam niskie ciśnienie i nie mam aż takich problemów, ale i tak nie piję za dużo bo jednak kawa pobudza na chwilę i ma skutki uboczne, takie jak właśnie wypłukiwanie magnezu czy potasu.
Może spróbuj z żółtą herbatą: http://www.biomedical.pl/dieta/zolta-herbata-wlasciwosci-i-wartosci-zdrowotne-6070.html - tutaj napisali, że reguluje ciśnienie krwi.

Normalność nie jest kwestią statystyki.
George Orwell

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Ja piję tylko herbatę. Kawa jakoś na mnie nie działa jak na innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

U mnie zdecydowanie kawa, bez niej się nie obudzę i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Herbata to bardziej działa na mnie relaksująco i piję ją wieczorem przed spaniem bo mnie tak przyjemnie rozluźnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Kawusia <3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Zielona herbata jest przepyszna

To błoto nie jest dla mnie obojętne. To część mojej ojczyzny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Dobre pytanie, ja uwielbiam kawę i czytałam ostatnio, czy faktycznie jesy ona taka niezdrowa http://beactive.pl/zdrowie/czy-kawa-jest-szkodliwa i na szczęście nie jest tak źle :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Herbata, kawa, yerba... :D zależnie od dnia ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Piwo wino wóda



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

U mnie tylko herbata. Kawa mi w ogóle nie smakuje. Tyle osób zachwyca się różnymi kawami, a dla mnie wszystkie smakują okropnie. Nie wiem dlaczego. Herbaty lubię różne, i te liściaste i takie normalne w torebkach. Z liściastych bardzo lubię truskawkowo-śmietanową :). Regularnie piję herbatę czerwoną i zieloną, czasem miętową i różne ziołowe. W Holandii są śmieszne herbaciarnie, w których można kupić herbatę w kopercie i od razu wysłać do znajomego :).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Ja wolę herbaty, ale takie zdrowotne. Obecnie piję http://www.naturala.pl/Produkt/110490/szyszki-chmielu-herbatka-ekologiczna dobrze wływa na mój układ pokarmowy i nerwowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Na mnie nie dziala kawa i herbata, jak z rana zawsze mi sie rece trzesa
bo cisnienie sie podnosi to na stoliku stoi szklana whisky.
Uwierzcie 7 i pół minuty i przechodzi, czasami musze doliczyc jeszcze 47 sek
ale pomaga



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa czy herbata?

Na mnie nie dziala kawa i herbata, jak z rana zawsze mi sie rece trzesa
bo cisnienie sie podnosi to na stoliku stoi szklana whisky.
Uwierzcie 7 i pół minuty i przechodzi, czasami musze doliczyc jeszcze 47 sek
ale pomaga



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org