poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
są juz grzyby?

Jak w temacie - czy są juz w końcu grzyby bo nie wiem czy wybierać sie do lasu, troche chlodno ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Nikt nie odpisuje? Pewnie wszyscy na grzybach..... :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

a żebyś wiedziała. Byłem rankiem w dwóch miejscach i w obu przypadkach brak miejsca do parkowania. Z grzybami szału nie ma ale na \"zupę\" i duszonych do schabowego można nazbierać. O szlachetniejszych zapomnij, w ich miejscu syf - butelki, papierki i runo zryte jak po dzikach, chociaż to pojęcie bardziej do niektórych \"człowieków\" pasuje.
Jeśli mobilna jesteś, to warmia albo mazury, dwie osoby, kilka godzin i bagażnik cały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Jestem mobilna :) to jednak są? Fajnie, w takim razie będę się szykować na grzybobranie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

a mnie jeszcze dzisiaj niesie na warmię, (taka tam działeczka). Nawet przed chwilą znajomy tamtejszy mówił, że wczoraj i dzisiaj zatrzęsienie, a i pogoda słoneczna. Gar i słoiki spakowane, dwa poranki i na zimę wystarczy mam nadzieję.
Obierz przynajmniej kierunek kurpie, bo u nas nawet w Czerwonym Borze poligon dosłownie (Łomżą i Zambrowem) zastawiony, (w Czartorii to samo) no i powodzenia w tym grzybobraniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

A ja w promieniu 10-15km od domu od 7 do 10 uzbierałem pełne wiadro 10l plus połowa reklamówki, pokosiłbym jeszcze jednak deszcz mnie zmoczył :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

No właśnie, a ja spotkałem starszą kobietę, która mówiła, że jej zginęło pół reklamówki i wiadro z grzybami :) ( taki żarcik)
Mniej więcej tyle co ja, (bez reklamówki) ale to nie są powalające ilości na kilka godzin szwendania się po lesie.
Czas uciekać, mam nadzieję, że po niedzieli zaskoczę niektórych.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

😠 jak wy zbieracie te grzyby... 😠 ja musze się chyba douczyć bo nic nie znalazłam 👎, albo za późno pojechalam i mnie inni dawno uprzedzili albo po prostu nie umiem zbierać 😒 Grzyby to powinny wołać. : \" hop hop, tu jestem!\" a nie sie ukrywać zlewając ze ściółką... 😢 Może za tydzień będą. Muszą być. 👍

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Trzeba było nas zabrać ze sobą :)

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

A na co się nastawiasz na konkretny gatunek? Jeżeli lubisz maślaki (wbrew obiegowej opinii są to bardzo pyszne grzyby, które w kuchni mają szerokie zastosowanie) to szukaj młodych sosnowych lasów, a na pewno z pustym koszem nie wyjdziesz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Maślaków już trochę jest, ale moim zdaniem prawdziwe grzybobranie wymaga zbierania podgrzybków oraz borowików (prawdziwków). Niestety, ale w wielu miejscach, w których w zeszłym roku można było coś znaleźć teraz nie ma czego szukać. Przez te długotrwałe upały z sierpnia ściółka w wielu miejscach była przesuszona. Oczywiście to nie oznacza, że nie ma grzybów. Z pewnością są miejsca, w których grzybów jest pod dostatkiem, ale po prostu w tym roku trudniej na takie trafić. Trzeba jechać z samego rana, po 8 jest już za późno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Jak to mówią \"lepszy rydz niż nic\", w tym przypadku maślak ;)Też od lat zbieram masę podgrzybków, to jedne z moich ulubionych grzybów, sezon na nie zazwyczaj zaczynam od 1 września i od jakichś 10 lat nieprzerwanie je dosłownie kosiłem, w tym roku niestety w moich miejscach póki co zero, ale do końca sezonu jeszcze trochę, pogoda dopisuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Lubię wszystkie jadalne grzyby, maślaki tez oczywiście. Fakt wczoraj pojechałam na grzyby kolo południa i wychodzi na to ze inni mnie dawno uprzedzili no ale żeby tak caly las wyzbierać wzdłuż i wszerz?? Ale nie poddam się, jesień ma być ciepla to będą 😊

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

U Transpondera w pokoju na ścianach,a w łazience z-boczniaki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Prawdziweczki dziś były i maslaczki. Powoli się pokazują juz. Trzeba jeszcze deszczu wyglądać i ciepłych nocy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

I podgrzybki się pokazują :) Jednak niestety noce coraz chłodniejsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Akurat jeszcze nie jest na tyle zimno by te grzyby zupełnie poznikały. Warto przejść się i pozbierać bo jest tego ogrom, a w lasach (przynajmniej w mojej okolicy) ludzi jest stosunkowo mało więc nie ma jakiejś wielkiej konkurencji. We wtorek w ciągu godziny nazbierałem cały kosz grzybów więc wynik całkiem dobry a nie latałem jak szalony szukając grzybów tylko łączyłem przyjemne czyli chodzenie po lesie z pożytecznym - czyli zbieraniem grzybów i jestem w pełni zadowolony z efektów pobudki o 4 rano

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

To mnie zachęciłeś, wybiorę się w tygodniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Są grzyby w lesie niedaleko zabawki :-D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Ja dzisiaj byłem i słabiutko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Byłem potwierdzam, tam chyba mniej grzeszą i natura bardziej łaskawa. Na Warmii nie z koszykiem a workiem na grzyby się chodzi. Koło godziny i 53 prawdziwki, innych nie widziałem albo nie zwracałem uwagi.
Mieszkaniec okolicznej wsi olował dwa wiadra rydzów, dla mnie dziwne, bo rydza przynajmniej 10 lat nie widziałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Każdy ma swoje miejsca, mieszkaniec wsi wie gdzie rosną rydze ;) ale twój wynik Kajetan tez dobry. Żeby tylko weekend byl cieply bo zamierzam wstac wcześnie i tez w końcu uzbierać tych grzybów:) musze zjeść duszone w śmietanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: są juz grzyby?

Również się wybieram, może będę przed Tobą? :) Obiecuję, że maślaki zostawię, smak (w śmietanie) super, ale dużo \"roboty\" z obieraniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org