wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jazda na rowerze - prawo

Co mówi prawo jeżeli ktoś jedzie rowerem i rozmawia przez tel lub coś je? Albo słucha muzyki na słuchawkach lub jedzie na szosie parą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Nic nie słyszałem, żeby prawo zabraniało słuchać muzyki w trakcie jazdy rowerem, rozmawiać przez telefon lub jeść też chyba nie. Parą można jeździć, byle nie obok siebie ;)
A co się stało?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Proponuje zapoznac sie z tym:
http://wrower.pl/prawo/telefon-na-rowerze,2369.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

No to trzymając w ręku nie wolno w takim razie ;) Co w zasadzie i tak dla mnie nic nie zmienia, bo telefon wożę w plecaku co raczej uniemożliwia rozmowę w trakcie jazdy :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Za telefon 200 mandatu. Jazda obok siebie jest dozwolona o czym mowi:
Prawo o Ruchu Drogowym
Art. 33.
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Co do sluchawek to nie ma zadnej podstawy karnej, ktora zakazuje sluchania muzyki przez sluchawki podczas jazdy rowerem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo


cadys a masz jakieś własne przemyślenia .... lub jakieś pretensje ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

a co z jazdą chodnikiem i po przejściach dla pieszych? Bo troche wkurzające jest jak wyjeżdża się gdzieś z parkingu a przed autem nagle pojawia się rowerzysta jadący chodnikiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Chodnikiem jeździć nie wolno. Za to wkurzające jest też jak się jedzie ścieżką rowerową, a kierowcy wyjeżdzający z parkingów/dróg podporządkowanych albo skręcający z głównej wymuszają pierwszeństwo...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo


przepisy dotyczące pieszych, rowerzystów i samochodów są banalnie proste !!!

problem w tym, że kierowcy nie ustępują rowerzystom na ścieżkach, piesi łażą po ścieżkach a rowerzyści jeżdżą po chodnikach i przejściach dla pieszych...

PROPONUJĘ ŻEBY KAŻDA GRUPA SKUPIŁA SIĘ NA SWOICH PRAWACH I OBOWIĄZKACH....

bo na dzień dzisiejszy ignorantów w każdej grupie jest wielu !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Otóż to.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

Chciałem po prostu rozwiać wątpliwości... w sumie odpowiedź znalazłem na

http://www.lifebox.pl/obowiazki-i-prawa-rowerzysty-o-czym-powinien-pamietac/


W dużym skrócie jazda parami jest dopuszczalna, jazda w słuchawkach jest niedopuszczalna (mimo, że wiele osób w nich jeździ). Z telefonem też (też wiele osób łamie ten przepis). W korkach też nie można się przeciskać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jazda na rowerze - prawo

A skąd sobie wymyśliłeś, że nie można jeździć w słuchawkach, bo pierwsze słyszę... Podobnie jak z przeciskaniem się w korkach.




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org