poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
TV

Witam,chciałabym zakupić telewizor 40 cali ,niestety nie wiem czym się mam sugerować na rynku jest tyle ofert cen możliwości odbiornika,że zwyczajnie jako kobieta nie koniecznie się orientuję w tym...Proszę jakieś fachowe podpowiedzi,pozdrawiam.

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Kobiecość nie ma tu nic do rzeczy, bo nawet ludzie z branży, a są to przeważnie mężczyżni, mieliby problemy ze względu na złożoność technologii, wyposażenia i rynku. Trzeba najpierw określić ile pieniędzy chce się przeznaczyć na zakup, jaki to ma być sprzęt, czy standardowy do zwykłego oglądania TV, czy też może do innych celów multimedialnych. Przy decyzji o zakupie unikać taniochy o dziwnych nazwach z poza kilku renomowanych marek, warto też wykupić ubezpieczenie serwisowe np. na 5 lat, bo często nawet te z górnej półki (a może przede wszystkim) służą tylko do pierwszej usterki.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

kwestia czego oczekujesz. Na dzien dzisiejszy to tylko LED chyba ze pieniadze nie odgrywaja roli to mozna sie pokusic na OLED. jezeli planujesz podlaczyc sporo urzadzen to sie upewnij czy masz wystarczajaca ilosc gniazdek. telewizory 4K to na razie raczej tylko nowinka gdzyz na material w formacie 4K w Polsce to nie mozna chyba liczyc przez nastepne kilka lat. Jezeli ciebie to bawi to obsluga 3D jest bardzo fajna. raczej nastaw sie na uznane marki : samsung, lg, sony.. mozesz sie pokusic kupic smart tv. jezeli jestes posiadaczka makowego telefonu z gornej polki to zwroc uwage czy telewizor obsluguje screen mirroring co pozwala na bezprzewodowe (poprzez wifi) przezylanie obrazu z telefonu do telewizora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Na youtube jest mnóstwo filmów 4k

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Ja bym raczej nie przeplacal, ceny tv lecą w dół. No ale sam przymieżam się do 3D i oczywiscie z wifi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Tv ma słuzyć również multimedialnie oczywista z wifi -wszystkie odpowiedzi okazały się mi pomocne -wielkie dzięki :)

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Zatem problem z wyborem powiększa się, bo do jakiego zakresu funkcji multimedialnych ma służyć, czy wystarczy standard HD, może potrzebne byłoby 100, albo więcej Hz, a może będziesz też wymagać 3D co pomnaża kolejne odmiany tego typu... Jestem przeciwnikiem urządzeń wielofunkcyjnych, takich kombajnów wszystko w jednym, np. w wielu przypadkach korzystniej dokupić dobre urządzenie zewnętrzne wifi do telewizora o lepszych parametrach co w sumie może okazać się tańsze, a wpływa na mniejsze problemy w póżniejszym serwisem.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Mnóstwo filmów 4k na youtube. Hehe

Niby tak , ale ile razy będziesz oglądał zachody słońca itp. Film sam w sobie jest skompresowany przez youtube wiec sporo odbiega od \"prawdziwego\" nagrania 4k. Z tego co wyczytałem nikt na świecie nie nadaje programów telewizyjnych w 4k. W Stanach jest dostepny Netflix i tam kilkanaście programów jest dostępnych w 4k. Sony umożliwia posiadacza specjalnego , elektronicznego odtwarzacza video na zakup i ściągnięcie filmu w 4k. Potrzebne jest bardzo szybkie łącze gdyż rozmiar filmu to 50-100 gigabajtów. Dobre telewizory 4k mają wbudowane rewelacyjne up converter i jakość obrazu jest znakomita, inne jak Seiki są tak kiepskie ze najlepiej zakupić oddzielny up converter.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

paplik-jeśli Możesz Zostaw swoją pocztę,lub jakiś kontakt i dziękuję,rady bezcenne,trzeba się wybrać do sklepu z kimś zorientowanym.

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Od kilku dni Warszawa i okolice oglądają telewizję w 4k, uhd. A w Japonii to już norma. Jest już płyta br4k 300gb, więc nie długo to będzie standard. Gorzej z 8k, gdzie jedna nie skompresowana minuta materiału waży 350gb

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV

Dodam że mam odtwarzacz blu ray, który skaluje do 4k, wygląda zadowalająco

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org