czwartek, 16 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

Hej.

Czy na jakość sygnału z telewizji cyfrowej typu NC+ czy Cyfrowy Polsat ma wpływ model/jakość Konwertera? Jeśli tak, to jaki konwerter polecacie zakupić, bo w sieci tego pełno a ceny wahają się od 20-stu paru złotych nawet do 200zł i więcej.

Jak już jesteśmy przy temacie, to czy długość kabla HDMI też może mieć wpływ na jakość odbieranego sygnału i czy kabel antenowy też ma tutaj coś do \"powiedzenia\"?

Dodam, że antenę mam osiemdziesiątkę a telewizor 4K i nie do końca jestem zadowolony z obrazu...

hitman

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

aha, ustawiając sygnał i jakość, nie jestem w stanie przekroczyć 55% jakości.. Sam sygnał to wartość 80-85%

hitman

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

Witam,
Słuchaj największą uwagę skup na jakość sygnału by był ładny obraz itp np: moc Sygnału 60% a jakość sygnału 75-80%,
Kabel HDMI grubszy jest lepszy od cienkiego, a konwerter moim zdaniem nie ma znaczenia czy ty kupisz za 30zł a za 200zł, ja sam mam ten tani konwerter i jestem zadowolony,

Ziomek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

a jeszcze przy obrazie to musisz ustawić sobie jakość obrazu w dekoderze bo może mieć ustawione w standardzie obraz w jakości 720p. i tam sobie zmienisz na np: 1040p (Full HD ) itp.

Ziomek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

Dzięki Ziomek za wskazówki ale co do zwracania największej uwagi na jakości sygnału podczas ustawiania, to tak jak napisałem wyżej, nie mogę przekroczyć 55%...
I tak sobie pomyślałem, że może być to wina albo konwertera który ma już parę ładnych lat, albo kabla HDMI, który jest chyba 15 albo 20 metrowy lub ostatecznie kabla antenowego, który też jest dość długi i ...stary.
Dekoder jest HD więc nie ma tam opcji na zmianę obrazu.

hitman

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

To chyba zależy od wielkości anteny i położenia geograficznego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja Cyfrowa - jakość sygnału.

Kabel antenowy ma duże znaczenie. Jezeli jest noska jakość kabla to niestety spadek sygnału może być wystarczająco duży i będziesz miał niższą jakość obrazu. Długość kabla hdmi jest bez znaczenia (oczywiście do pewnej maksymalnej długości). Po hdmi płynie sygnał cyfrowy i albo masz obraz albo nie. Jeżeli czasami widzisz brakujące prostokątne bloki w obrazie to możesz spróbować innego kabla hdmi. Napisałeś ze używasz telewizora 4K. Może poprostu up converter w twoim telewizorze jest nie najwyższej jakości i to on powoduje że nie jesteś zadowolony z obrazu. Podłącz \"normalny\" telewizor 720p lub 1080 w miejsce telewizora 4 K i zobacz czy jakość obrazu jest poptawna. Konwerter na wyjściu ma 720 lub 1080 linii. Jezeli jest on podpięty do telewizora 4K to właśnie telewizor dokonuje konwersji 720/1080 ---》4K. Niektóre telewizory dokonują tego lepiej niż inne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org