poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
barszcz Sosnowskiego

czym zniszczyć, mam go dużo na Grądach

kaniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

Spośród herbicydów skuteczne przeciw barszczom okazały się środki zawierające glifosat.Dobre efekty daje stosowanie środków chemicznych w połączeniu z metodami mechanicznymi,ewentualnie kilkukrotne w ciągu roku i kontynuowane przez kilka lat zwalczanie roślin za pomocą herbicydów.Po zniszczeniu roślin na powierzchni(optymalnie 3 tygodnie po zastosowaniu herbicydów)można znacząco ograniczyć odradzanie się ich z nasion poprzez głęboką orkę.Jeszcze lepsze efekty daje usunięcie wierzchniej warstwy gleby i dopiero wówczas wykonanie orki oraz wapnowania gleby.Osoby biorące udział w zwalczaniu barszczu Sosnowskiego muszą być wyposażone w odpowiednie ubrania ochronne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

chwastox, rozrób 1litr na 20 litrów wody, ja tak robię i rozpylam ręcznym opryskiwaczem i wszystko pali do ziemi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

Roundup 360SL I kładzie go jak dziecko

---------------------------------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

ok dzięki

kaniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

Też używałam tych preparatów, żeby to zneutralizować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

Trzeba to natychmiast zgłosić do straży pożarnej, absolutnie nic na swoją rękę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

czemu do straży

kaniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: barszcz Sosnowskiego

Tutaj http://czytelnia.cefarm24.pl/profilaktyka/porady-na-lato/uwazaj-barszcz-sosnowskiego macie wszelkie informacje na temat barszczu Sosnowskiego. Jest on bardzo niebezpieczny. Macie tam też opisane jakie są objawy i co dokładnie zrobić w przypadku poparzenia. Można od poparzenia nawet umrzeć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org