wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę PILNE!!!

W tym roku po raz pierwszy postanowiłam iść na Pielgrzymkę- jednak do ostatecznej decyzji muszę mieć przyzwolenie lekarza- co za tym idzie potrzebne mi informacje od osób, które już były uczestnikami PPŁ i podzielą się ze mną doświadczeniem: Potrzebny mi przybliżony plan dnia Pielgrzymki- o której wyruszamy, ile kilometrów mniej więcej przebywamy w ciągu dnia i co ile kilometrów są przystanki, o której kończy się dzień. Będę wdzięczna za informacje :) PILNE!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę PILNE!!!

Najlepiej i najbezpieczniej zabierz się z Bp Januszem Stepnowskim on co roku wprowadza pielgrzymkę do celu dołączając do niej tuż przed końcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę PILNE!!!

Plan dnia wygląda następująco: wstaje się różnie, zwykle ok 5, czasami wcześniej, zdarzają się dni że i później, kilometry też różnie są podzielone, najdłuższy dzień jeśli chodzi o km to ok.40, ale sporadycznie są też krótsze, np. po 28 km. Najlepiej zajrzeć na stronę pielgrzymki, tam powinny być trasy rozpisane. W drodze są przystanki(co 10km, co 6km, - różnie). Każdego dnia jest też msza św. - w miejscu gdzie jest odpoczynek, bądź w miejscu noclegowym. Na nocleg zachodzi się tak, żeby starczyło czasu na rozstawienie namiotu, umycie, zjedzenie, przy dobrych wiatrach - jeśli nie masz nic do leczenia- masz chwilę na odpoczynek;) Jest też możliwość noclegu w kwaterach, jeśli o to poprosisz i gospodarz zechce przyjąć. Z rana wrzucasz bagaż na samochód, a wieczorem odbierasz. Ze sobą niesiesz tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
Pogoda może być różna, możliwe upały, ulewy (m.in.w nocy- pod namiotem- nic przyjemnego). Gdyby zdarzyło się, że zdrowie szwankuje, poczujesz się gorzej, jest lekarz i karetka- możesz odcinek podjechać, w zależności od opinii lekarza.
Byłam 8 razy. Bywało ciężko, ale naprawdę warto. POLECAM!!
Jeśli potrzebujesz więcej konkretnych informacji, pisz;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę PILNE!!!

Można iść np z kapucynami. wyjazd z Łomży do Warszawy 5 sierpnia, 6 rusza się razem z Warszawską Pielgrzymka Pieszą. Byłam, przeżyłam, polecam :)
Jest sanitariat, idą lekarze, pielęgniarki i wolontariusze. W razie kłopotów można skorzystać z podwózki na jednym etapie albo cały dzień. Dzień kończy się tak na prawdę po apelu ok. 21:20.

Świat cyrk, ludzie komedianty!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org