środa, 15 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dzierżawa na 20 lat? - pomoc

Witam, mam pytanie dotyczące dzierżawy na cmentarzu, która powinna być przedłużana co 20 lat. Czy funkcjonuje to też w Łomży na starym i nowym cmentarzu?
Czy opłata za dzierżawę jest w ogóle aktualna, czy jest to też nakaz którego nie przestrzegają? Niedługo kończy się nam dzierżawa właśnie na starym cmentarzu. Czy jest ktoś w stanie napisać informacje co i jak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dzierżawa na 20 lat? - pomoc

U mnie dzierżawa na starym cmentarzu skończyła się parę lat temu, ale dopiero w tym roku sobie o tym przypomniałem i uregulowałem.
Generalnie jest tak, że musisz wykupić dzierżawę, bo w innym wypadku właściciel czyli (chyba?) Kuria może dokonać pochówku innej osoby. Niemniej w praktyce następuje to w przypadku grobów opuszczonych zaniedbanych, którymi nikt się nie interesuje. Niemniej jednak lepiej zadbać o to by nie być później zdziwionym. Cennik jest uzależniony od wielkości grobu. Ja za podwójny zapłaciłem 300 zł. Za pojedynczy o ile dobrze pamiętam 150 zł. Dzierżawa jest na 25 lat i jest dziedziczna. Czyli po śmierci dzierżawcy przechodzi na jego dzieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dzierżawa na 20 lat? - pomoc

Dzierżawę płacisz wtedy kiedy zajdzie potrzeba pochowania kogoś.Tylko grób musi być zadbany w miarę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dzierżawa na 20 lat? - pomoc

Ja zapłaciłem, kiedy postanowiłem pobudować nowy nagrobek dla rodziców. Dotyczy to starego cmentarza. Pani, do której się zwróciłem (upoważniona przez Proboszcza katedry) miała wszystkie dane dotyczące miejsca na cmentarzu w komputerze. Tak, jak napisano wcześniej, dzierżawa jest na 25 lat. Dostałem pokwitowanie.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org