sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Poręczyć kredyt?

Znajomy zapytał mnie czy mógłbym poręczyć mu kredyt hipoteczny (mdm). Powiedziałem, że muszę się zastanowić, porozmawiać z żoną. Sytuacja jest trochę niezręczna. Nie wiem co zrobić w tej sytuacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Poręczenie kredytu hipotecznego,jest potrzebne do chwili kupna mieszkania.Po zakupie poręczyciele są wycofywani ,a zabezpieczeniem jest hipoteka.Jednak warto się dobrze zastanowić.

beta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Kredytu MDM nie może poręczać osoba obca, z tego co napisałeś jesteście znajomymi. Osobą współkredytującą w programie MDM może być tylko najbliższa rodzina. to może być Twoje wyjście z niezręcznej sytuacji :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Dokładnie tak - jeżeli ktoś chce MDM - do kolega nie może zostać współkredytobiorcą.

I nie wiem jak to jest z tym wycofywaniem \"poręczycieli\" - nas informowano, że współkredytobiorców - rodziców/rodzeństwo można od kredytu odłączyć dopiero wtedy, gdy młodzi sami osiągną wymaganą zdolność kredytową. Mimo, iż przecież od momentu kupna mieszkania kredyt zabezpieczony będzie hipoteką....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Ale przecież po to powstał MdM, aby nie trzeba było szukać poręczycieli. Tutaj rolę poręczyciela bierze na siebie państwo. Państwo czyli my wszyscy - podatnicy.
Zapoznaj się lepiej z zasadami MdM, masz je chociażby tutaj http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/oceny/mieszkanie-dla-mlodych-mdm-a-budowa-domu-jaka-doplate-mozna-otrzymac/.
A dopłaty są niemałe, bo w niektórych przypadkach dochodzą nawet do 20%. Jest więc o co się bić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Jaka nie zręczna sytuacja? Nie poręczaj i koniec, chyba że chcesz za niego spłacać. Wtedy będzie nie zręczna sytuacja. On się wypnie na ciebie i skończy się przyjaźń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

W przypadku kredytu w ramach programu MdM nie ma możliwości poręczenia a już na pewno nie przez kolegę. Jeśli kredytobiorca nie ma zdolności kredytowej to wówczas umowa może być podpisana TYLKO przez kogoś z rodziny np. rodziców, rodzeństwo czy teściów. Zastanawia mnie skąd się w ogóle wziął pomysł takiej formy poręczenia skoro kredyty w programie MdM są oparte na zupełnie innych zasadach niż te na standardowych warunkach. Na pewno żaden z banków nie podsunął Twojemu znajomemu takiego pomysłu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Moja mama kiedyś poręczyła kredyt sąsiadce i musiała go potem spłacać, po prostu koszmar.

Hejka, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

samantaa specjalnie założyłaś konto by nam to opowiedzieć ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

to twoja decyzja....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

sory ale znajomemu??kredyt hipoteczny?? ryzyko i to konkretne zastanów sie 2 razy

wszystkie pożyczki przez internet na 30dni również za darmo -http://parabanki.jimdo.com/chwilowki-online/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Czytam Wasze opinie i załamuje ręce. Mylicie pojęcie poręczającego i współkredytobiorcy. Nigdzie też nie jest zapisane, że bank zwolni poręczającego z zabezpieczenia kredytu po ustanowieniu hipoteki. Chyba, że będzie to zawarte w umowie na zasadzie zabezpieczenia czasowego do momentu ustanowienia hipoteki. Musisz jednak wiedzieć, że bank traktuje na ogół zabezpieczenie nieruchomością nie na jej wartość z wyceny a na tzw wartość sprzedaży wymuszonej tj 70% wartości nieruchomości. W związku z tym bankowi może po prostu nie wystarczyć zabezpieczenie hipoteką stąd prośba o dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczenia. Nie prawdą jest również jak to tu ktoś napisał że poręczenie bierze na siebie Państwo. Państwo dofinansowuje nie poręcza. Ostatnia sprawa - Twoje poręczenie trafi do bazy BIK i obciąży Twoja zdolność na cały okres kredytowania. Podejrzewam że w tym przypadku to będzie co najmniej 10-15 lat. To chyba dobry argument żeby pogadać ze znajomym i odmówić.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Porecz porecz to Nic takiego bedziesz splacal potem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Jak chcesz stracić znajomych to bądź poręczyciel nie jedną znam sytuację kiedy to przyjaciel stawał się wrogiem a i małżeństwo jednych się rozpadło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Czy ty jesteś hejterem czy idiotą?

Hejka, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poręczyć kredyt?

Pytanie było kierowane do osobnika o nicku: jestemza

Hejka, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org