czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Hej. Juz prawie dwa miesiące mieszkam w Łomży i razem z mężem prowadzimy tu
działalność gosp. ale nie o tym. Juz od okolo miesiąca codziennie korzystam z usług
różnych korporacji taxi. Często jest tak ze gdy przyjedzie jakiś starszy jegomość to
zawsze ale to zawsze marudzi ze słaby zarobek klientów mało ż mu się to nie opłaca,
kilku nawet mówiło że gdyby nie byli na emeryturze to by było ciężko. Z drugiej strony
ci młodsi ( nie emeryci) mówią ze jest Ok dużo godzin w pracy ale można żyć.
Od znajomego dowiedziała sie ze ci emeryci to byli wojskowi lub milicjanci z z wysokimi
Emeryturami po kilka tysięcy.
Od dziś przestaje ich dorabiać zamawiając taxi będę prosiła aby nie przysylano mi Emeryta Marudy
bo nie mam zamiaru dorabiać kogoś kto nie płaci skladek zus i blokuje miejsca pracy młodym ludziom



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

o co tu wlasciwie chodzi?

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Urzekła mnie twoja historia, rzuć ta swoja działalność gosp. i zajmij się pisaniem kolejnych ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :D
Chyba dosadnie zostało to wyjaśnione? Nie poniatna? Może za dużo rtęci na michelinie?

Te emerytury zostały specjalnie tak porobione, i nie ma na to leku. Zasłużone jednostki upadlające są po prostu traktowane inaczej w tym zaściankowym kraju.
Od ubeków, celebrytów, sędziów, policjantów... itp itd ... na politykach kończąc.
Spróbuj to zgłosić, że fajasuka dorabia ^^ Zobaczysz co będzie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Straszne rzeczy opowiadasz kobieto,dwa miesiące mieszkasz w Łomży i już starszych ludzi obrażasz (bo ty słyszałaś) . Najlepiej byś się wreszcie dorobiła i kupiła sobie samochód....Lucyno wyluzuj
ps.nie jestem taksówkarzem ani starszym człowiekiem


stefannowak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

działalnosc gospodarcza prowadzi a samochodu sie nie dorobila.


Polak ma we krwi narzekanie a tym masz we krwi podpierdalanie.



Albo jakis żal bo cie kiedys do MELICJI nie przyjęli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Co chcecie od tych emerytów ja lubię jak jadę z jednym zboczencem co jeździ skoda octavia gość jest śmieszny zboczony jak mało który próbuje mnie podrywać stary dziadek tylko trochę u niego śmierdzi moczem chyba trochę zaworki nie trzymają ale faktycznie tych emerytów to nie brakuje naprawdę dużo młodych ludzi miało by prace a oni blokują im miejsca pracy jak by im mało było

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Fakt nie posiadam samochodu i nie mam w planach takiego zakupu ale widzę ze
trole forumowe myślą ze po miesiącu prowadzenia jednoosobowej działalności można
się dorobić samochodu. Tragedia. Korzystam z usług taxi i będę ale nie rozumiem czemu
człowiek na emeryturze mający możliwość dorobienia cały czas narzeka. Chyba że chce
Za kurs zamiast 10zł. które wybija licznik chce wyrwać ode mnie 15zł. bo przecież jest mu aż taka
bieda i jest mu tak źle. Może to taka technika zarobkowa dziadka emeryta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Emeryt emerytem....a co z KRUSowcami :) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Tym dziadkom to zawsze mało się wsiada to od razu narzeka jak to ciężko to co mają powiedzieć ci co na pełnym zusie są znam paru tych taksówkarzy to mówią ze ci emeryci to wykańcza nam młodym rynek pracy zamiast wnuczka mi się zająć to całe dnie i noce jeżdżą jak by serce ze stali mieli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Ja tez chyba zacznę zamawiać tych co ZUS płacą -niestety dużo w tym prawdy

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

OlaP masz racje przecież ci zusowcy muszą płacić składki na dziadków którzy robią im
konkurencję, a ci jeszcze narzekają że im mało.Chory kraj. Wiadomo że emeryt powinien bawić wnuki czytać im bajki na
na dobranoc, a nie nosić ludziom alkohol , pizze albo sushi po domach. Gdzie honor i ambicja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Masz rację, też tak uważam. Zus ponad tysiąc, emerytom ten wydatek odpada, więc dostają czysty pieniądz, nie ma co narzekać. Zresztą emeryci powinni wybierać: albo pracują, albo emerytura, przynajmniej w naszym kraju, gdzie tylu młodych ludzi zostaje bez pracy. Podobnie dzieje się w wielu zakładach pracy, dziadki i babcie blokują etaty, biorąc emeryturkę i pracując. Byłam kiedyś na stażu w pewnym państwowym zakładzie, tam to dopiero działo się. 50% załogi to ludzie w wieku emerytalnym, ale odejść na emeryturkę nie spieszyło im się, z 8 godzin przepracowywali może 2, a i to omykiem. Żyło im się w pracy, jak w raju. W obecnej pracy nie mam emerytów, ale widzę, że ludzie starsi są dużo mniej wydajni, jednak do emerytury dopracować muszą. Cóż, budżetówka, to budżetówka, czy się robi, czy się leży, to każdemu się należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

a ja nadal tego nie pojmuje. Przecież w tym zawodzie nie ma jakiegoś blokowania etatów bo ich tam nie ma . Każdy kto ma och0otę i odpowiednie środki do tego może taksówkarzem zostać. Widac młodych nie ma bo się zwyczajnie do tego nie garną w efekcie większość tych taksówkarzy to starci faceci. O poziomie wykonywanych przez nich usług nie będę dyskutowała ale podobnie pani rozpoczynająca temat tez się na ty nie skupiła tylko nie omieszkała napuścić jednych ludzi na drugich na zasadzie zwykłej podłej złośliwości . Co więcej uważa ,ze jest tak bardzo intelektualnie sprytna , że mało kto pojmie iż jedyną pobudką jej pisania to zwyczajna zawiść i złośliwość. Droga Pani niech pani i nie wywołuje wilka z lasu bo w tym mieście wielu takich wilków . Jak ich Pani wybudzi to zwyczajnie zjedzą Panią jak czerwonego kapturka razem z pani dwumiesięcznym interesem.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

jest na to prosta recepta po prostu nie korzystać z takich taksówek ,gdzie za kierownica siedzi stary marudzący facet. Po pewnym czasie zrozumie ,i sam sobie pójdzie.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Dziwne podejście Lucyny odnośnie dziadków stwierdzające że powinni wnuki bawić...A co to dziadek to tylko od czytania bajek i bawienia wnuków? To jest tylko dobra wola dziadków, a nie żaden mus...Dziadek człowiek jak każdy inny swoje życie ma także prawo mieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

To nie jest kraj dla młodych ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

To fakt starsi ludzie również mają swoje życie,nie muszą zajmować się tylko i wyłącznie wnukami i czytaniem bajek,ale dobrze,że Pani poruszyła ten temat,bo inni nie mają szans na pracę,bo emeryci-najczęściej fakt wojskowi i policjanci odbierają możliwośc pracy młodym ludziom.Wciąż im mało...Więc gdzie tu sprawiedliwość i naprawdę jedyne co możemy zrobić to przy zamawianiu taksówki zaznaczyć,iż chcę jechać z kierowcą płacącym ZUS.Mało który taksówkarz nie jest podeszłym dziadkiem,aż czasem zastanawiam się czy on jeszcze potrafi myślec i w miarę szybko reagować,bo ja z takim kierowcą na dłuższą trasę jechać bym się nie odważyła.Pozdrawiam.

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Dziadek dziadkowi nierówny. Może być stary dziadek i taki jeszcze całkiem do rzeczy. Niektórzy z nich mają koło 40-tki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Taksówki emerytów są bardzo zadbane co widać w 57 sekundzie tego filmiku :
https://www.youtube.com/watch?v=HKFTqNxjxe4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Jeśli emeryt/rencista prowadzi legalną działalność musi opłacać obowiązkowe składki ZUS-owskie, tak samo jeśli są zatrudnieni na etacie.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Jeśli emeryt prowadzi legalna działalność gospodarczą nie płaci pełnych składek ZUS tylko drobne ubezpieczenie zdrowotne i temu my młodzi ludzie nie mamy szans przytrzymać się przy nich pełen zus to 1095 zł a emeryt płaci 279 zł czy jest to taksówkarz czy fryzjer i to narzekają ze jest ciężko dużo młodych ludzi by chciało otworzyć coś swojego ale nie mają szans ponieważ wszędzie pełno jest tych niskoskladkowcow co blokują nam miejsca pracy jest to nie sprawiedliwe w naszym kraju jedni mają takie składki a drudzy wykonujący ten sam zawód mają śmieszne składki i jak taka młoda osoba może się utrzymać na rynku pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Dzięki temu za taxi płacimy tak śmieszne pieniążki, a nie jak w innych miastach :) Podziękować trzeba PO za wydłórzenie wieku emerytalnego do 67 roku, po przez co są blokowane miejsca pracy:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Rysio! 2 błędy zrobiłeś w jednym wyrazie!

pisze się \"fytłórzenie\", a nie \"wydłórzenie\".

dla mnie powinieneś zostać \"Miszczem\" ortografii!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Emeryt Taksówkarz Maruda :)

Faktycznie stawki nie są wygórowane więc dziadki wiecznie płaczą że mało,
zapewne to z przyzwyczajenia do poprzedniego systemu w którym służyli i raczej
pracą jako taką się nie zhańbili. Jednak ja ich lubię marudy to marudy ale jak już
zaczną wylewać te swoje żale że: mały zarobek że ciężko bo dzieciom trzeba
pomagać ,a żona do roboty wygania albo że rewaloryzacja emerytur była marna
samochód się psuje oj tematów jest mnóstwo. Najlepszy tekst jaki usłyszałam od
takiego dziadka brzmiał \"...na przychodziło tych młodych na taksówkę zamiast iść
do jakiejś roboty do hurtowni albo na budowę,przecież mogą teraz np. do Anglii
wyjechać a tak to tylko robotę odbierają\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org