czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

All inclusive na tydzień do Egiptu
Żona jest na nie ponieważ twierdzi,że i tak będziemy siedzieli w kurorcie( lecimy tam głównie na wypoczynek) tak wieć po co tracić kasę skoro nic się nie stanie.
Ja natomiast mam pewne obawy bo jednak słyszy się o różnych takich mało przyjemnych sytuacjach kiedy ktoś dostał zawału i ma problem .
Czy Wy kupujecie takie ubezpieczenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

masz pełen pakiet to masz w razie przełożenia lotu hotel w takim samym standarcie a nie korytarz czy lotnisko
druga sprawa ubezpieczysz sie w razie rezygnacji przed wyjazdem zwracaja kasę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

ostrożnie z tym All...
ubezpieczenie obejmuje tylko trzeźwych.
Czyli, po paru drinkach zawał i płacisz sam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Od kosztów rezygnacji to nie mamy ubezpieczenia ponieważ wykupowaliśmy te wczasy dość późno tak więc nas ta promocja nie objęła.
Chodzi mi bardziej o ubezpieczenie medyczne. W razie jakby coś się stało to towarzystwo ubezpieczeniowe zwraca kasę. Niby jakieś tam jest w wycieczce ale widziałem,że nie na wysokie kwoty.Serio nie obejmuje to po alkoholu? Cwaniaki, w przypadku all to każdy sobie drina łyknie raz na jakiś czas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Czy chwilówki i to ubezpieczenie macie w tej samej firmie?, to po co zakładać dwa tematy reklamowe .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

jak zamierzas połamać nogi albo jeść surowe małże i wymiotować, to sie oplaca:)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Proponuję wyrobić sobie KARTĘ EKUZ - Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Wyrób katy jest bezpłatny w NFZ.

P.A.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

musisz się zdecydować o czym chcesz pisać.
Każda oferta all zawiera ubezpieczenie.
Ubezpieczenie te dotyczy sytuacji nagłych.
Celem jest postawienie cię na nogi, aby był możliwy twój powrót do kraju.
Masz kasę, to możesz się jeszcze do ubezpieczyć.
Np. wyjazd do Czech.
Ubezpieczenie będziesz miał.
Gdy jednak załamiesz nogę na stoku podczas jazdy na nartach.
Zapomnij, nie obowiązuje.
Musi być specjalne na narty.
W przypadku Egiptu może nie dotyczyć nurkowania.
Warto poczytać warunki ogólne.
Oczywiście wszystkie te ubezpieczenia idą do kosza, jesli jesteś po spożyciu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Zawsze wykupuję dodatkowe - koszt względem oferty jest naprawdę niski, raz musiałem skorzystać w sumie była to Europa ale nie miałem karty ECUS ubezpieczenie ogarnęło sprawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

no ale po co te dodatkowe?
Spadochron do samolotu tez bierzesz?
Mówisz o czym?
O wyjeździe indywidualnym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

EKUZ w Egipcie nic nie znaczy. Moim zdaniem warto przeznaczyć niepotrzebnie parę złotych na dodatkowe ubezpieczenie niż później się martwić o opiekę zdrowotną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Zamiast czytać głupoty na tym forum, idźcie lepiej do tego biura, które sprzedało wczasy. Powinni tam wiedzieć i doradzić co jest w cenie, co warto dokupić z ubezpieczenia i dlaczego. Jeśli kupiliście w necie - to można zadzwonić do sprzedawcy i się dowiedzieć.
Jeśli tam nie wiedzą nic o ubezpieczeniu, gdzie kupiliście urlop - to zmieńcie biuro podróży na lepsze.
I nie czytajcie tych postów powyżej - bo to informacje nieścisłe, zasłyszane i niewiele warte.
Ubezpieczenie w podroży to ważna sprawa, więc dowiedzcie się tam, gdzie się na tym znają.
Polecam biuro podróży na Farnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Ubezpieczenie na wycieczce z biurem zwykle jest ale warto jest sobie zdawać sprawę,że jest bardzo niskie tak wieć co najwyżej może pokryć jeden dzień pobytu w szpitalu. W razie problemów jesteście narażeni na wysokie koszta.
Czy warto jest tak ryzykować dla kilkudziesięciu złotych? Nie sądzę.
Ostatnio ubezpieczaliśmy się z żoną w Compensie. Kilkadziesiąt złotych za osobę a jednak byliśmy pewni tego,że ubezpieczyciel zwróci kasę.
Warto jest skorzystać z pomocy doradc, który wybierze odpowiednie ubezpieczenie.

A i uważajcie na all inclusive :P Po alkoholu ubezpieczenie nie istnieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

itaka daje w cenie ubezpieczenie na przykład. Ale jak ktoś jest chory przewlekle to polecam dodatkowe

Myśl i działaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Trudno mówić o tym, czy warto, czy też nie. Zwykle nic się nie dzieje i można żałować, że wykupiło się ubezpieczenie. A jak coś się stanie - zazwyczaj tego ubezpieczenia się nie miało :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

No tak jest bardzo często . Ubezpieczamy się ubezpieczamy a potem jeden problem, ubezpieczenia nie ma i trzeba słono zapłacić. Tutaj mogą zostawić kontakt, powinni wysłać kilka opcji:
http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-turystyczne. Można sobie sprawdzić jakie towarzystwa mają jakie oferty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

A może lepiej jest po prostu ubezpieczyć się jedynie od niebezpieczych sportów? Sam lecę w czerwcu do Egiptu na tydzień i widziałem ,że coś tam mam jakieś zabezpieczenie z biura.
Zamierzam jednak zapisać sie na kurs nurkowania. Tak więc ubezpieczenie raczej będzie konieczne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Niektórzy tutaj proponują wyrobienie sobie karty EKUZ. No sorry ale działa to jedynie na terenie UE. A nie w Egipcie, Tunezji czy w Turcji Poza tym różne kraje mają rózne polityki zdrowotne i w takiej na przykład Turcji czy Tunezji również trzeba coś dopłacić do leczenia.
I takie ubezpieczenie na tydzień to kosztuje ok 50 zł najwięcej. Tak więc nie wiem nad czym się zastanawiacie. Od sportów warto jest się ubezpieczyć ale proponowałbym raczej wykupić sobie pełną polisę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

A jak podróżujecie po Europie to również wykupujecie takie ubezpieczenie?
I jak jest z ubezpieczeniem bagażu ?Czy warto jest brać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Ja wykupuję. Głównie z tego względu ,że popularna u nas karta EKUZ nie daje w 100% pewności. Różne kraje to różna opieka medyczna. W wielu z nich musisz dopłacić do pobytu w szpitalu czy też do wizyty u lekarza.
Ubezpieczenie Cię przed tym chroni bo dzwonisz do ubezpieczyciela i to on pokrywa większość kosztów.

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Ja nawet jak wybieram się za granicę do krajów europejskich to wykupuję sobie ubezpieczenie. a co jeszcze pisać o tych arabskich... Widzieliście co się obecnie dzieje ( piszę tutaj o sytuacji w Tunezji...).
Planowałam tam polecieć ale raczej się nie wybiorę. Niemiej jeśli w przyszłości będę leciała to jedynie z ubezpieczeniem turystycznym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

NIe boisz się lecieć do Paryża czy Madrytu a boisz się do Tunezji ? :P
Podwójne standardy?
Sam jestem zdania,ze Tunezja stanie się jeszcze bezpiecznijsza niż była. Takie sytuacje zdarzały się i będą zdarzały się Nic na to nie poradzimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Zakres ubezpieczenia tego, które masz w cenie wyjazdu jest bardzo mały, suma gwarancyjna symboliczna. Porównaj sobie to z pakietem u znanych ubezpieczycieli - https://www.lu.pl Normalne ubezpieczenie będzie zbyt niskie przy wielu problemach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Na stronie znajduje się artykuł na temat tego na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne:
http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/turystyczne/ - może kogoś informacje zainteresują.

A i jak się okazało Tunezja raczej nie stała się bezpieczeniejsza. Celebryci namawiali aby lecieć tam na wakacje i co się okazało? Że powtórzył się zamach. Tym razem o wiele brutalniejszy od poprzedniego. Sam raczej nigdy już nie polecę na wakacje do kraju arabskiego . Nie chcę sie narażać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Oczywiście, że warto. Nigdy nie wiadomo co może Ci się przytrafić. Zwróć uwagę na sumy ubezpieczeniowe. W zależności do jakiego kraju jedziesz. Tak, żeby Ci wystarczyło. Ubezpieczenie turystyczne to zaledwie kilka złotych, a może się przydać. Zajrzyj tutaj i sprawdź ceny: http://wakacyjnapolisa.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Oczywiście, że warto. Nigdy nie wiadomo co może Ci się przytrafić. Zwróć uwagę na sumy ubezpieczeniowe. W zależności do jakiego kraju jedziesz. Tak, żeby Ci wystarczyło. Ubezpieczenie turystyczne to zaledwie kilka złotych, a może się przydać. Zajrzyj tutaj i sprawdź ceny: <a href=\"http://wakacyjnapolisa.pl/\">http://wakacyjnapolisa.pl/</a>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

http://wakacyjnapolisa.pl
No, teraz możecie kliknąć :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Oczywiście, że tak! Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć sytuacji, które nas spotkają nas na takim wyjeździe. Natomiast koszt takich ubezpieczeń w firmach ubezpieczeniowych nie jest taki duży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza a takim kraju, jest koniecznością. Niby są te ubezpieczenia kupowane razem z wyjazdem, jednak ich zakres jest bardzo ograniczony. Polecam lekturę artykułu http://blog.tueuropa.pl/2154-dlaczego-kupujac-wakacje-w-biurze-podrozy-warto-dodatkowo-kupic-polise-turystyczna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Nie należy wyjeżdżać na narty bez ubezpieczenia. Przecież ryzyko jest tutaj ogromne. Operacja ratunkowa w górach to nawet tysiące euro, a ubezpieczenie to kilka dyszek. Choćby - http://elvia.pl/ubezpieczenia-na-narty Tylko pamiętajcie o zwracaniu uwagi na sumę ubezpieczeniową - to w zasadzie od niej zależy sens danego ubezpieczenia. Nie każde faktycznie zabezpieczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Ja to zawsze wolę mieć ubezpieczenie. Tak jak piszesz, nagle się coś stanie i może być problem. Może jest to mało prawdopodobne, ale jednak się zdarza. A wychodzenie z założenie, że nam się na pewno nie przydarzy, jest nierozsądne. Bardzo korzystne oferty ubezpieczeń turystycznych można wyszukać za pomocą porównywarki ubezpieczeń https://bm.pl/#!/ubezpieczenia Szybki sposób na ubezpieczenie, a zawsze to jesteśmy zabezpieczeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy warto jest kupować ubezpieczenie turystyczne na wycieczce?

Spadaj trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org