niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Samodzielne stworzenie strony www

Pytałem w róznych miejscach ale ceny zaczynają się od około 800 zł za jakieś proste strony. Jak to samemu ogarnąć? Wiem, że to trochę cebulactwo - ale nie stać mnie na inne rozwiązanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Zależy na jakiej stronie ci zależy, prosta strona informacyjna np. dla sklepu - wtedy stawiasz na silniku joomli
Jeśli forum - mybb, phpbb2, ipb itp.

Poradników w necie jest multum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Samemu trudno ogarnąć. Moim zdanie szkoda czasu, jeśli się nie ma podstawowych umiejętności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Wystarczy znalezc kogos kto ma chociaz troche umiejetnosci, odpal mu 50zl i ci ja postawi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Zagaszam się z Panem Amstaff poradników jest mnóstwo wystarczy poszukać w sieci - chociaż według mnie szkolenia to gra wstępna - oczywiście warto w nie zainwestować, żeby nie tracić czasu tylko na naukę podstaw z książek.
Najlepiej aby takie szkolenie zawierało oprócz czystej wiedzy jakieś zadania czy ćwiczenia na których sami będziemy mogli ćwiczyć w domu - sam miałem okazję skorzystać z kursów tworzenia stron z http://strefakursow.pl/kursy/tworzenie_stron.html . Według mnie godne polecenia kursy dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Jak bardzo prosta strona, to w tej chwili są dostępne gotowe kreatory, gdzie w zasadzie tylko klikasz gdzie chcesz co umieścić i gotowe. Wystarczy poszukać. Wiele hostingów ma taką opcję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

do napisania strony trzeba ogarniać jakiegos html5 php css troche jawy no i podstawy tworzenia grafiki troche nauki jest przy tym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Bzdura, jak wystarczy mu strona-wizytówka z kilkoma podstronami, jakąś galerią zdjęć itd. to wystarczy generator na stronie dostawcy hostingu i sobie sam taką stronę skleci bez znajomości kompletnie niczego.
A BTW. jak php, to po co \"jawa\" do tego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

dran to co napisałeś to tego nie można nazwać stroną a java pare skryptów się przydaje a hostingi współdzielone nie są najlepsze osobiscie wybrał bym jakeigoś vps-a

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Oczywiście, że można to nazwać stroną. Może strona www myli ci się z aplikacją internetową. Stronę to możesz zrobić i w gołym html albo html+css.
A jeśli piszesz o skryptach, to nie java tylko javascript, kompletnie dwie różne rzeczy.
A i po co mu od razu vps do jakiejś śmiesznej stronki, na którą wejdzie może kilka-kilkadziesiąt osób dziennie? Jak będzie potrebował, to sobie weźmie wtedy.
Wszystko co piszesz, to jest gruby przerost formy nad treścią i wyrzucanie pieniędzy w błoto.
No chyba, że autor chce jakąś zaawansowaną stronę, ale takiej by mu na pewno żadna firma nie zaproponowała za 800zł.

Znam osoby, które zrobiły sobie prostą stronę właśnie w generatorze na hostingu i spokojnie im wystarcza. Jak uzna, że to za mało, to w każdej chwili może komuś zapłacić za zrobienie lepszej. Tylko po co teraz, jeśli nie ma kasy i nawet nie wiadomo, czy będzie mu to potrzebne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

można i tak jak mówisz java czy javascript jak piszemy stronach www to każdy powinien to ogarnąć ja bym proponował troszkę się wysilić i nawet sam dla siebie próbować napisać coś samemu to ze on wypstryka sobie w kreatorze nadal to jest czyjś szablon i robota generatora

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

a po drugie jak korzysta z vps-a bezcenne doświadczenie rośnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

No ale java to kompletnie co innego niż javascript, a już na pewno nie łączy się z php. W javie to się pisze aplikacje, nie stronki. Sorry, nie rozumiem takiego podejścia. Facet potrzebuje jakiejś prostej stronki. Ma się w tym celu uczyć programować? To tak jakby komuś, kto potrzebuje szafy doradzać, żeby się nauczył stolarki, jak mu się auto zepsuje to niech zostanie mechanikiem itp. itd.
Nie można umieć wszystkiego. Jak chce na czymś zarabiać, a potrzebna mu do tego strona, to zrobi sobie prostą z generatora albo ewentualnie zapłaci komuś parę zł, a nie będzie się rok czasu uczył programować, żeby ogarnąć podstawy.
Doświadczenie jest bezcenne, jakby to miał być jego zawód, ale skoro ma jakiś pomysł na biznes i potrzebna mu strona-wizytówka, to uczenie się programowania jest bezcelowe.

Tym bardziej, że jeśli będzie potrzebował czegoś bardziej skomplikowanego, to i tak sobie nie poradzi i będzie musiał zapłacić. Kolejna sprawa, vps to koszty. Jak człowiek jeszcze nie zarabia, to dokładanie sobie kolejnych miesięcznych opłat z pewnością nie jest dobrym pomysłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Jest masa poradników tego typu w sieci, możesz skorzystać na przykład z tego: http://strefakursow.pl/kursy/tworzenie_stron/kurs_budowa_stron_w_html5.html - standard html,nowe znaczniki. To będzie raczej przyszłość. Nie będzie konieczności na przykład używania flash playera. W sumie nie ma wielkiej filozofii w postawieniu podstawowej strony. Możesz spróbować. Ewentualnie wtedy kiedy efekt nie będzie Cię satysfakcjonował możesz skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Jeśli chcesz się przy okazji nauczyć, to warto zrobić stronę samemu. Da się to zrobić, jednakże w przypadku początkującego wymaga to kilka tygodni nauki i pracy ... później jest już z górki ... można samemu aktualizować, zmieniać itp.
Do prostej strony hobbystycznej skorzystaj z któregoś z darmowych hostingów, do rozbudowanej strony i/lub strony firmowej raczej z płatnego hostingu. Jeśli masz zamiar \"zrobić\" stronę oskryptowaną lub korzystającą z baz danych to sobie odpuść, zbyt duża pochłoń Ci to czasu, wysiłku a efekt będzie marny.


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Ja mogę Ci wykonać za 200 zł razem z indywidualnym wyglądem, cmsem i serwerem na rok. Pisz e-mail

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

ODezwij się, mam znajomego który zajmuje się małymi projektami po godzinach, może się dogadacie.

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Żeby stworzyć samodzielnie stronę www trzeba posiadać trochę wiedzy. Można to zrobić na kilka sposobów. Dość prostym rozwiązaniem może być instalacja darmowego systemu Joomla. Ewentualnie szukanie jakiś darmowych szablonów HTML.

Jednak, żeby stworzyć profesjonalną i unikalną witrynę potrzeba sporej wiedzy. nie po to informatycy studiują :) ja sam jestem na studiach http://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/informatyka i wiem, że trzeba sporo pojąć, żeby stronę stworzyć DOBRZE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

@dhpaulus \"Ja mogę Ci wykonać za 200 zł razem z indywidualnym wyglądem, cmsem i serwerem na rok.\"
Chyba stronę statyczną bez z 3-5 podstronami na prostym gotowym szablonie z grafiką i treścią dostarczoną przez klienta i oczywiście na darmowym hostingu. W innym przypadku nawet 3 zł za godziną Ci nie wyjdzie.


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samodzielne stworzenie strony www

Kiedyś mi dhpaulus robił stronę za 200 zł i wcale nie jest źle. CMS do WordPress, indywidualna skórka strona, hosting nie jest darmowy (hekko.pl)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org