sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rolnicy w piatnicy

w dupach się przewraca jesli jest zdolnosc kredytowa na sprzet za miliony to nie rozumiem reszta spoleczenstwa ma to splacac w imie czego
hamie mniej dawaj na tace a ci starczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

niech jada tymi wypasonimi traktorami na ukraine tam blokowac granice z rosja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Rozumiem rozgoryczenie rolnikow,ALE ja na tym nie musze cierpiec droga jest dla wszystkich, moze ja zablokuje droge np ze mi kret zrył piekny trawnik, proponuje rolnikom zablokowac wszystkie drogi dojazdowe na pola w czasie żniw i bedzie ubaw po pachy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

zgodnie z prawem to jest karalne blokowanie dziś ciagnik taranował auto jestem za dożywotnia rentą dla kierowcy
gumofilcom wiecznie mało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

fordeo, spróbuj...
tylko czy dasz radę wrócić do domu z widłami w plecach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

w d.. mam twoje widły zacznij płacic zus i podatki to porozmawiamy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Ale zazdrościcie jak tak rolnikom dobrze to czemu jeden z drugim nie przeniesiesz się na wieś ? Zobaczysz jak na wsi super jest. Tylko pamiętajcie żerolnicy pracują 24h i 7 dni w tygodniu nie mają urlopów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

To nie jest kwestia zazdrości tylko po co utrudniać życie innym niech jadą do ministra jeśli ja stracę mniej podatku zapłacę i na pewno miej będzie dla nich wystarczy pomyśleć ale to nie jest ich mocna strona

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

madagaskar... taka możliwość też jest możliwa.
może trafić i w d..., ale wtedy długo nie usiądziesz.

zus i podatki płacę, a z rolnikami ma tyle wspólnego, ze też mnie wkur..... te ich blokady.

i się tak od razu nie denerwuj!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

ja tylko nie rozumiem jak to jest ma ktoś firmę rolniczą inwestuje a jak się pomyli to my mamy mu oddać chyba czas dorosnąć np inwestycja w czerwone krowy duże dopłaty
inwestycja w konie
inwestycja w jakość starych ras
walka o wyroby z gospodarstwa
bo obecna produkcja niewiele różni się od zakładów chemicznych modyfikacja i tyle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Tak dokladnie płacić podatki i zus.mleko ma byc po 80 groszy do konca roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

czopki do domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Tommek jakbym nie miał rodziny na wsi to może bym Ci uwierzył. Rolnicy pracują 24/h 7 dni w tygodniu? Chcesz powiedzieć, że rolnicy w środku nocy dymają po polu lub oborze? Z tego co wiem to śpią, a w niedzielę po za zwykłym codziennym obrządkiem i wizyta w kościele siedzą w domu. Stary nie demonizuj pracy na roli. Jak jadę do swojego kuzyna to jego praca głównie sprowadza się do wożenia d... w klimatyzowanej kabinie nowoczesnego ciągnika i słuchania muzyki. Wiadomo, że trzeba czasami fizycznie popracować i to nawet ciężko, ale w pierwszej lepszej hurtowni ludzie też nie leżą plackiem, a czasami pracują ciężej niż nie jeden rolnik. Tyle, że na wsi jak się zmęczysz lub źle poczujesz to wracasz do domu odpoczniesz, napijesz się kawy, zjesz, a robotę wykona któryś członek rodziny lub sam wykonasz później. U prywaciarza nie powiesz, że źle się czujesz lub musisz sobie zrobić przerwę, bo masz taki kaprys.
Wiesz ja jeszcze pamiętam wsie z lat 80-90. Drewniane chałupki i stodółki, drewniany wychodek za stodołą, konik, pług, tam świnka, tu krówka, a dziś? Zobacz jak się wsie budują, jakie maszyny, samochody, domy, obory jaki poziom życia i chcesz by koś uwierzył w biedę na wsi? Jasne, że sporo z tego to kredyty, ale komu w mieście bank udzieli takiego kredytu? Kogo w mieście byłoby stać na jego spłatę? Dodaj do tego dopłaty z UE, krusy, srusy... Moja rodzina (a zapewne nie jest w tym odosobniona) dostaje nawet dopłaty do paliwa. Mi nawet do biletu miesięcznego Unia nie dopłaci nie mówiąc o paliwie do pracy.
Zresztą trzymając się Twojej logiki i argumentacji kto każe im na wsi siedzieć? Jak taka bieda niech sprzedadzą gospodary, kupią mieszkanie w mieście, zarejestrują się w Urzędzie Pracy. Jeśli będą mieć szczęście dostaną robotę w jakiejś hurtowni lub piekarni dostaną 1700 brutto, opłacą czynsz, prąd wodę... i za reszt będą się w miejskim dobrobycie utrzymywać opływając w luksusy.
Osobiście chętnie bym się zamienił z niejednym \"biednym\" rolnikiem tylko żaden zapewne zamienić się nie zechce, a kasy na kupno roli nie mam i bank przy moich zarobkach też kredytu mi nie udzieli.

Jeśli chcą blokować niech zablokują wyjazd z domu ministrowi, a nie utrudniają ludziom życie innym ludziom. Słowo daje jak patrze na te blokady to czasami aż tęsknię za ZOMO.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

w dupach się poprzewracało od tego dobrobytu mi nikt nie daje dopłat na nowy samochód ,jeden z drugim tylko się prześcigają ,który lepszą bryką podjedzie pod kościół .Też chce płacić 350 zł. na kwartał krusu podatek rolny albo być zwolnionym z podatku .nikt nie pracuje 24h bo by padł bez ściemy tak zgadzam się 7 dni w tygodniu ale ktoś kto prowadzi własny interes też pracuje niemało i nie ma urlopu , jak tak źle na wsi to sprzedaj hektary idź na etat albo na samozatrudnienie pracuj przez 6-7 dni po 12-14 h to wtedy pogadamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Ale ten SAWICKI to bardzo fotogeniczny, widzę , że za modela robi na każdej blokadzie. Nie ma to jak dobry celebryta na ładnej ściance :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Nie popieram blokad, ale przykro patrzeć, jak komuś celowo lub przypadkiem udaje antagonizować społeczeństwo. Wszystkim ziejącym jadem polecam monolog Macieja z \"Pana Tadeusza\". Oby tylko nie okazało się jacyśmy są głupi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Zygać mi się chcę jak czytam te wasze wypociny,manipulują wami jak dupami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Zgadzam się z wszystkimi rozgoryczonymi, powinni całkowicie rolnikom znieść dopłaty, ulgi itd, zresztą nie tylko rolnikom, powinni całkowicie wszystkim grupom poznosić ulgi. Odpisy od VAT-U samochody na leasing itd.. czemu ja pracując na zwykłej umowie kupując cokolwiek muszę płacić VAT , przedsiębiorca niech też płaci, a nie co 3 lata nowe auto w garażu i odpisy odpisy odpisy. Znieść wszystkie ulgi w kraju, wprowadzić podatek liniowy jednolity dla wszystkich. Żadnych upadłości dla firm, założy jeden z drugim firmę nabierze kredytów i później upadłość... pałace, samochody przepisane po rodzinie i się śmieją z innych bo \"niby nic nie mają\". Firma upada to wszystko co było własnością delikwenta w ciągu ostatnich 15- lat pod młotek, skończą się upadłości (między innymi biur podróży, banków itd.) .
Znieść nauczycielom wakacje święta itd, czemu kasjerka w biedronce czy prywatny przedsiębiorca może dymać ponad 8 godzin bez wakacji i tych wszystkich przywilejów??. Kto w pracy ma przerwę co 45 minut i może sobie kawkę wypić i ciastko zjeść?? aaaa racja Pani w urzędzie ma nawet częściej... ale im też ukrócić. Wprowadzić odpowiedzialność za popełnione błędy w pracy... który urzędnik, nauczyciel czy jakikolwiek inny pracownik budżetówki poniósł odpowiedzialność za błędy w pracy?? Poznosić dotacje na partie polityczne organizacje kulturalne, wziąć się za artystów, dziennikarzy i innych magików i ich umowy o dzieło. Czemu oni nie płacą, jak wszyscy to wszyscy. Pozabierać wszystkie pomoce społeczne, MOPSy sropsy i te inne, niech się wezmą za pracę, polikwidować Urzędy Pracy i te wszystkie \"Kuroniówki\", niech idą bezrobotni do miasta i papierki zbierają pety i puszki walające się po mieście, stoją na każdym przejściu i dzieciaki przez ulice przeprowadzają, dość płacenia z naszych pieniędzy. Poznosić ulgi na internety karty dużych rodzin i wiele wiele wiele innych ulg przywilejów i dodatków. Zgadzam się pozabierać dotacje unijne, jak i jakiekolwiek inne ulgi i dopłaty ( czy to na produkcję czy rozwój firm, czy ekologie czy inne jeszcze wymysły ), nie ważne czy dla rolników, górników, pielęgniarek, mundurowych, nauczycieli, prywatnych przedsiębiorców itd... DOŚĆ płacenia z naszych pieniędzy. Wprowadzić jednolity prosty system podatkowy dla wszystkich, odpowiedzialność i kary dla wszystkich ( np mandaty za wykroczenia proporcjonalne - mandat 5 % od zarobków i wtedy zrobi się bezpieczniej na drogach bo zaboli tak samo biedniejszego jak i bogatszego... Zgadzam się z wszystkimi narzekającymi , trzeba to wszystko zmienić, pozabierać i zrobić wszystkim po równo.... Tylko znając życie te równo będzie bardzo względne i zależało od punktu widzenia/siedzenia... Tak naprawdę wszyscy jedziemy na tym samym wózku, a nie ograbiają nas rolnicy górnicy pielęgniarki czy mundurowi, tylko \"nasza krajowa\" elita która śmieje się z tych maluczkich na dole jak się sami nawzajem dożynają ułatwiając im dalsze \"rządzenie\" i dbanie o swoje interesy. rolnicy kłócą się z prywatnymi przedsiębiorcami, a góra spija śmietankę rzucając tym na dole \"marchewkę\", kierowcy tirów kłócą się z \"osobówkami\" i odwrotnie a góra obiecuje drogi obwodnice i kradnie na lewych przetargach, nauczyciele kłócą się z pielęgniarkami i odwrotnie , władzę \"dadzą\" gdzieś ulgę i zaraz wprowadzą gdzieś podwyżkę i się jakoś kręci ... bo ludzie nie rozliczają \"góry\" tylko zwalczają się sami na dole... rodziny się kłócą bo ten za PO a tez na PiS, sąsiad na sąsiada krzywym okiem patrzy a te partie mają i jednego i drugiego w \"*****\"...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

Chociaż jestem rolnikiem to takich form protestu nie popieram , żenada żeby dla osiągnięcia zysku utrudniać życie niczemu nie winnym ludziom .To powinno być karalne , zresztą jeśli ktoś wpadł w dołek finansowy to co temu jest winny , rząd lub jakaś inna instytucja .Tylko stękać potraficie , jestem rolnikiem i nie mam żadnych kłopotów finansowych (chyba że zdrowotne), nie zabiegam o zawieszenie spłat kredytów bo ich nie mam , żyje skromnie ale dostatnio .Jeść mam co i ubrać też mam się w co , na brak pracy też nie narzekam .Politykę rolną swojego gospodarstwa prowadzę sam , nie potrzebuję żadnych doradców i chociaż wykształcenie mam nie za wysokie to nie mam problemów aby związać koniec z końcem.Nie rozumiem co ma rząd lub jakaś inna instytucja do tego jak prowadzę swoje gospodarstwo i jak wyglądają moje finanse , jeśli ktoś się przeliczył to powinien mieć pretensję do siebie, ale przyznać się do błędu jest ciężko , łatwiej za swoje niepowodzenia obwinić innych. Zresztą Ci co najgłośniej krzyczą są zapewne takimi rolnikami jak Pan Izdebski (http://wyborcza.pl/1,75478,17360863,Byl_z_Lepperem__troche_w_PiS__teraz_z_Korwinem__Kim.html)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rolnicy w piatnicy

\"...jeśli ktoś się przeliczył to powinien mieć pretensję do siebie, ale przyznać się do błędu jest ciężko ...\"

i to jest cała , naga prawda.

do spliter25
mała poprawka.
Niech sprzedadzą ale tylko tą część ziemi która w całej powojennej historii kupili.
A to co dostali od państwa - maja oddać państwu.
I wtedy zobaczymy jacy są mocni i pracowici w mieście.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org