niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ROLNICY - powiem tak...

... niskie ceny wieprzowiny i mleko są spowodowane embargiem. Nie umiecie się dostosować do sytuacji, tylko liczycie na pomoc Państwa utrudniając przy okazji funkcjonowanie własnym klientom. Działaniem takim zrażacie do siebie ludzi pałających do Was ostatkiem sympatii, co może się przełożyć na kolejne spadki cen spowodowane małym popytem na wasze produkty i usługi. Ja już osobiście coraz więcej w sklepie sięgam na półki po ryż, oliwki, owoce morza itp. Mogę żyć bez mleka i ziemniaków, a nawet smakują mi ryby. zastanówcie się, bo nie jesteście jedynymi producentami produktów spożywczych w europie.
O dzikach już wspominałem, od tego są firmy ubezpieczeniowe i walka w sądzie nie na ulicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ja mam kreta na podqworku chyba zaczne blokowac drogi bo mam zniszczony trawnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wcale mleko nie jest takie tanie.mleczarnie placa za litr 1,40 bodajże.ale rolnik o dotacjach z unii to nic nie mowi.rolnikom to nic sie nie opłaca przyzwyczaili sie do sposorowania przez unie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Co do niektórych.
Spróbujcie przynajmniej ten jeden raz trochę inaczej pomyśleć, a nie podług propagandy. To nie rosyjskie embargo jest powodem protestu rolników.
Lecz wrodzony debilizm i nabyte skvrwienie tych, którzy są przyczyną owego embarga. Im napewno żadna bieda się nie dzieje.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

kto ma kopce na podworku spowodowane obecnoscia kretow zapraszam do strajku. Nalezy sie nam kasa za zniszczenia. Zblokujemy legatow na wsi. Hm w sumie to nic nie da bo oni i tak chleja w domach i nic nie robia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kiedyś dotacji nie było i jakoś sobie radził jeden z drugim.... teraz mają dotacje do tego pobrali sprzęty na gospodarstwa żeby było i łatwiej i szybciej w dodatku zapłacą tylko część wartości sprzętu ale im to przecież za darmo powinni dawac a w obecnych czasach to najlepiej umożyć resztę rat bo im prosiaki za tanio schodzą... no sorry ale każdy kto bierze w kredycie musi sie liczyć z ryzykiem a nie ulice blokować bo rat tyle że na życie nie starcza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ale was patrzę bolą dotację. Zapraszam jednego i drugiego na wieś i zobaczycie jacy tam są legaci. Rolnik 24h i 7 dni w tygodniu pracuje a wy ? Rolnik nie wyjedzie na wakacje nie zamknie na weekend drzwi bo wracać nie będzie miał po co. A co do dotacji Unia daj ale i zabiera podwyżki nawozów itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

24h i 7dni w tyg pracujecie ho ho podziwiam twoja wyobraznie a zarazem wspolczuje bycia tepa strzala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Według statystyk, na wsi jest większy wzrost dochodu niż w mieście, a rolnikom jeszcze mało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Pamiętam, jak mieliśmy wejść do unii, to wszyscy rolnicy krzyczeli, że teraz to dopiero będziemy musieli mówić po niemiecku, że Polska znowu z mapy zniknie, że to niby tylko ściema te dotacje. A teraz biorą ile się da i jeszcze mało. Jak by któryś miał honor, to po tych gadkach nie wziął by grosza z dotacji. Na papierochy mają, na wódę i piwsko mają, no to na inne rzeczy brakuje. Wiem, bo czasem mam wątpliwą przyjemność gościć na jednej z podlaskich wsi.
I trochę z innej beczki, ale zawsze mnie to wkurza. Każdy rolnik strasznie narzeka, że tyle chemii w tym jedzeniu, że to się nie nadaje do jedzenia. A kiedy pytam, kto tej chemii pierwszy pakuje w zboże i ziemniaki, to słyszę: \"No bo to inaczej nie urośnie\" i koniec tematu z ich strony.
Hipokryci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A ja powiem tak czy choć jeden był w gospodarstwie i obserwował co tam się dzieje i jaka jest tam ciężka praca, 24 h, nie maja świąt niedziel wakacji wolnych, a wszystko kosztuje i za wszystko płacą- pasze nawozy kukurydza itp. Tak naprawdę to na wszystkich gospodarstwach jest ogromny kredyt ale nikt o tym nie mówi, bo po co maja przecież dotacje unijne, śmiech na sali!!!!. Rolnik żeby zarobić za ten litr mleka musi włożyć dużo więcej pracy i starań!!! A emerytury dostana cały hu..!!!! a zdrowia nic nie wróci!!! Dla nie których to rolnik powinien zarabiać najniższą krajową i siedzieć cicho! zamiast rozdawać na Ukrainę pieniądze może powinni pomóc w kraju!! A będzie gorzej na pewno!!
ROLNICY NIE DAJCIE SIĘ!!!!!!!! TAK SAMO PIELĘGNIARKI, GÓRNICY I CI CO MAJA ZAMIAR WYJŚĆ NA ULICE MAJA RACJE!!!! WALCZĄ O POLSKĘ!!!
TRZEBA SIĘ PIERWSZE WZIĄĆ ZA RZĄD I IM UKRÓCIĆ!!!
NARZEKAJĄ ZE MŁODYCH NIE MA BO WSZYSCY ZA GRANICE UCIEKAJĄ, BO TAM LEPSZE ŻYCIE LEPSZA KASA , NAWET NASZ KOCHANY P. P. D.T WYEMIGROWAŁ BO TAM LEPSZA KASA
Nigel Farage miażdży Tuska
https://www.youtube.com/watch?v=kvojlJr6Gzg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

To co nie zakładacie gospodarstw jak wam źle w mieście!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

jeszcze jedno rolnik by nie narzekał i marudził tak jak wy teraz jakbyście wyszli na ulicę i protestowali przeciwko niskim płacom tylko by was poparł i powiedział walczcie o swoje!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Matko co za ciemnota im juz nic nie pomoze. Jak Ferdek z Kiepskich to samo lezec pic piwsko i mowic ze jest zle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Tak piszecie i piszecie \"wc\" zakłada prowokacyjne tematy oczywiście takie z dupy jak lubi, ale niewielu pisze czy wie o co chodzi w tej sprawie. Dla mnie możesz jeść i trawę w Korei byś się odnalazł ;-) tylko uświadom sobie ze gdy rolnik jedzie na zakupy - nawet te dofinansowane przez UE wydaje jednorazowo tyle co ty w rok, bardzo często lub jak jesteś gimbusem mamusia z tatusiem wydali na ciebie przez całe twe bezwartościowe życie . Poczytaj o podatkach, zgadnij gdzie idzie podatek od np. maszyny za 400tys czy środków do produkcji rolnej, weź również pod uwagę ile osób nawet z królewskiego miasta Łomża pracuje dla rolników /rolnictwa myślisz ze jak by rolnicy nie korzystali z ich usług było by więcej w kasie państwa ? i nam wszystkim żyło by się lepiej ??

I pamiętajcie urodzić się głupcem to nie wstyd,wstyd tylko głupcem umierać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Do

Autor: wc (---.113.introlan.pl)
Data: 19-02-15 01:35


\"Ja już osobiście coraz więcej w sklepie sięgam na półki po ryż, oliwki, owoce morza itp. Mogę żyć bez mleka i ziemniaków, a nawet smakują mi ryby. zastanówcie się, bo nie jesteście jedynymi producentami produktów spożywczych w europie\"

NO I WIDZISZ ZASZKODZIŁY CI JEDNAK TE SPECYFIKI ! Ale cóż twój wybór, proponuję Meksyk, Tajlandię itp. tam więcej serwują łącznie z robactwem/ bo pewnie rolnicy strajkowali/ no i u nas tylko mrożone lub ze słoików. Tam na miejscu byś miał prosto z \"pola\" , świeżynkę :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A mało to jest takich rolników którzy zyja z samych dopłat, i nie choduja ani krowy ani kury, bo po co im??? Ja sama znam takich co najmniej kilku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wklejam poniewaz sie zgadzam: Polak pracujacy dla amerykanskich kapitalistow. \"Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 Euro przy zbliżonych kosztach życia( w UK to samo). Polacy to najgłupszy naród na świecie od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem Obalmy ten nieudolny i złodziejski rząd krętaczy !!!. Wystarczy Twój głos przy urnie podczas najbliższych wyborów. Zacznij od naczelnego gajowego-żyrandola. Wystaw mu czerwoną kartkę!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

250 Euro na średniej klasy buty. Ryba22 ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Za kino tez mniej płace i moze dlatego dobrze mi sie zyje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

w złotowkach paliwo tez jest tansze niz 5.5

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

https://www.youtube.com/watch?v=SZGNLvaTZf8&index=49&list=PL2pzgHdrZzwY_UkORbQqcrO1eyi4T-dsZ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

teraz w anglii
te za 250 euro tutaj 60f buty a srednia krajowa 15f tak wiec 4h pracy
paliwo 1,2f diesel
kino 2 funty seans.
zywiec 2,19f kg.
ziemnianki 0,2f kg
auto dobre za 1000f mozna kupic
mysle ze tutaj ludzie nie mysla za co kupic tylko co sobie kupic. sa takie rynki gdzie ludzie za darmo oddaja ubrania nawet nowe, i rózne rzeczy wszytsko róznosci.
mam nadzieje ze rolnicy zablokuja cały kraj, od nich zacznie sie wielki strajk, wszytskich i wszytskiego.
górników, pkp, służby zdrowia, młodych ludzi bez pracy, frankowiczow, tych co tyraja za 1000zł i hu... z tego maja jak tylko egzystencje na skraju biedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

https://www.youtube.com/watch?v=1MOvmGIPi7w

i tak powinni zrobic. a nie pieprzenie sawickiego o cywilizoanych rozmowach. francja jak najbardziej cywilizowana geje biora slub i inne homo itd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

DOKŁADNIE RYBA 22

POwinni dołączyć wszyscy !!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A ja bym wolał żeby tak jak bodajże we Francji pojechali z gównem na Warszawę smrody wylewać!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Też masz rację i myślę, że tak się skończy!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

ANIA GRODZKI NA PREZYDENTA ;) !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

bydło do obory a nie do mniasta się pchają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ryba wszystko co napisałeś popieram w 100%, mam nadzieję, że rolnicy nie dadzą zamydlić sobie oczu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

No i odezwała nam sie opozycja :))))
Majdan, majdan

W Polsce jest źle, tragicznie.
Winę za to nie ponoszą elity polityczne.
wszystkie partie drą do siebie, każda krzyczy, ze dla Polski :)
Dochodzimy do tego, ze koszty życia, ceny mamy europejskie , a nawet w niektórych przypadkach wyższe, a zarobki i świadczenia społeczne jak biedne kraje afrykańskie.
Jestem za zmianami

PIS gra ostro na fali niezadowolenia chce dorwać się do większej części tortu.
Problem jest taki, ze się nie nadaje do rządzenia krajem.

Jesteśmy w czarnej *****

Górnicy i rolnicy nie maja racji, ale maja ten plus dla PIS, ze można ich wykorzystać.
Sytuacja w kraju jest bezsprzecznie bardzo trudna, sam na zbity pysk bym pogonił polityków. Ale po naszym \"majdanie\" kto niby miałby rządzić krajem ?
Jarek i jego kaleczniaki ?
Burze i zadymę można wywołać , ale co dalej ?

sikorka
jesteś dobitnym przykładem głupiego chłopstwa. Ciemnota, ze aż strach.

Tommek

A kto broni chłopom- producentom zatrudnić ludzi ????
Ciemnota i chciwość im tego bronią. wszystko chcą sami przełknąć , wiec niech nie płaczą .
A jak jest im tak źle , to niech zostawia gospodarkę i przyjdą do miasta, będą mieli lepiej. Zapamiętaj!!!! zostawią, a nie sprzedadzą.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A kto rządzi Polską jak nie te \" elity\", zielone ludki? Polska pewnie sama doprowadziła się do takiej ruiny i sama wszystko wyprzedała, a ludzie pewnie z tej dobroci w Polsce wyjeżdzają za granicę za chlebem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

macie swój pis i po dalej na nich głosujcie :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Mało kto wyjezdza za chlebem a jak juz to wiekszosc z nich to nieudacznicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

PRAWDA<DOBRO I MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Rajdowiec chyba żartujesz? Znam wiele osób po studiach, które w Polsce albo nie miały szans pracować za godziwą pensję w swoim zawodzie, chociażby pielęgniarka, która kokosów nie zarobi u nas, znam też przypadki ludzi którzy otworzyli w UK działalność i nie płacą takich składek jak u nas przedsiębiorcy, więc nie chrzań, że wyjeżdzają tylko nieudacznicy, nie każdy godzi się tyrać w Polsce za marne grosze, a więcej mają tylko nieliczni i ci przy korycie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Predator Pis i Po to jedna i ta sama klika, ani jedni ani drudzy nie dbają o narodowy interes,nic dobrego dla społeczeństwa przez lata rządów nie zrobili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

nom własnie a ci co teraz strajkują jeszcze nie dawno na nich głosowali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ludzie od wielu lat głosują ciągle na te same partie, widać nadal wierzą w te obietnice wyborcze, albo lubią być\" parobkami\" w swoim własnym kraju?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Cóż za cudowny kraj tyklo początek roku i strajk goni strajk.... genialny wynalazek te związki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

bo to idioci lubią być przeganiani z kąta w kąt gumowej pały i lać bydło a nie strajków się zachciewa za czym zagłosuję niech pomyśli dwa razy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Polacy lubią kiedy ich ta sama nacja, od tyłu rżnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ciekawe co by powiedzieli rolnicy jakby zamiast krusu płacili co miesiąc 1000zł ZUSu!!!

Ktoś ma kiosk i płaci co miesiąc 1000zł ZUS, rolnik ma 100Ha i płaci śmieszny KRUS raz na kwartał...i kto ma blokować drogi,oni?

Powinni wszyscy którzy mają 1-os działalność i płacą pełny ZUS wyjść na ulicę!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Drodzy oportuniści i pogromcy rolników, zapraszam na jeden ze strajków i powiedzcie to co macie do powiedzenia pod Ich adresem samym zainteresowanym prosto w oczy , a nie tak jak tchórze (nie obrażając zwierząt) zioniecie jadem i porażacie głupotą i niekompetencją zza monitora.

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

ŚWIĘTE SŁOWA \"FAFIKOR\" W TWARZ POWIEDZ CO MASZ POWIEDZIEĆ A NIE OCZERNIAĆ NA FORACH O TO ŻE WALCZĄ O SWOJE!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Co to da powiedzieć pijanemu, że on pijany, albo durniowi, ze dureń, złodziejowi, ze złodziej, mordercy, że morderca itd
Co to da?
Co to za pomysł ?
Co w związku z tym powiedzeniem ma się zmienić ?
Pijany wytrzeźwieje ?
Dureń zmądrzeje ?
Złodziej przestanie kraść ?
Morderca przestanie zabijać , albo cofnie czas ?

fafikor z sikorką, to właściwi adwokaci :)
Swój ze swoim się zawsze zwąchają :)

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig pozwolę sobie zastosować się do Twojego motta i kończę z Tobą wszelaką dyskusję z obawy na Twoje doświadczenie:-) Pozdrawiam i miłego dnia!

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

nawet nie czytam tego belkotu, pojecia nie macie a glos zabieracie :)
winniscie razem z rolnikami ruszyc, ale na wiejska nie DK :)
oszukali jednych i drugich to sie miedzy soba zra... barany i osly wy wszystkie debile :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

pejsy to maja z was polewke jak h. :)
jeszcze moment zaraz bileciki do woja i za upadline pojdziecie a tam was wszyskich przecwicza miernoty :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Dla przykładu \"kwota, jaka pójdzie w tym roku na świadczenia emerytalne i rentowe dla rolników to blisko 17,6 mld złotych. Z czego tylko niespełna 10 proc. zostanie pokryte ze składek płaconych przez samych rolników. Państwo dołoży z płaconych przez wszystkich podatków na emerytury i renty rolnicze ponad 15,9 mld złotych.\" \"Warto zaznaczyć, że bezpośrednie dotacje z Brukseli dla rolników będą większe w tym roku o 8 proc. niż w 2014 roku.\"
...protestują tylko nieudacznicy, którym żadna pomoc nie pomoże. Widać to po wypowiedziach na forum. Ile by nie dostali, to wydadzą i wciąż będzie im za mało. Po prostu nie są nauczeniu oszczędzania i inwestowania. Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

popieram to co pisze wc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

fafikor

jak masz wypisywać takie brednie , to będzie to tylko z korzyścią dla wszystkich.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

powerfulpk

przestań bredzic o pejsatych , cyklistach, ruskich i niemcach, bo to oddzielny temat.
Wieśniaki chcą tu i teraz załatwić coś sobie i w doopie maja żydów, cyklistów, ruskich, niemców i nas wszystkich.
Chłop ma tak od urodzenia, ze myśli tylko i wyłącznie o sobie.
Po co ta zbędna ideologia.
Pokaż mi przykłady z historii, że chłop myślał o Polsce

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Rajdowiec platny klakier elyyyyyty rzadzacej......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A ja powiem tak...
Skonczcie te strajki bo skonczyl sie karnawal a zaczal post,
a tu ulice Wawy jak sambodrom w Rio podczas karnawalu.
Tak jak tam w karnawale to tu tylu twarzmenow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig a ty taki myślący o innych jesteś!!!! wątpię, każdy o swoją du.. dba!!! zazdrościsz czy jak!!! żałosny jesteś!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wyspinski gdyby zyl to moglby WESELE II napisac
patrzac na to co sie dzieje jak jaki slomiany chochol
szlaja sie po pasach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

kazdy kto pisze przeciw rolnikom jest dla mnie debilem ze szok.
polska pada, sprzedawana, cesarz emigracji tusk nawet uciekł. rostowski juz dawno mówił ze najlepsze co moze zrobic to kupic dzieciom bilet zagranice, milony ludzi juz wyjechało, i wiem na bank ze kłamstwem jest ze 2 mln jak ja jestem w anglii i gdzie nie pojde wszedzie polacy, młodzi polacy.
wiem tez jakie maja problemy polscy przedsiebiorcy z zagraniczna konkurencja i jak wiedziałem ze rolincy wyjda na ulice juz kilka lat temu tak wiem ze jesli naród sie nie zjednoczy i nie pokona tego ustroju korupcji, nepotyzmu, wszelkiego upodlenia, przez co mamy to co mamy to polska padnie, a pasc moze nie tylko od tego bo ruskie juz zeby ostrza a USA taki przebieg spraw w europie moze byc na reke. a fakt jest faktem dla jedych i drugich jestesmy nikim waznym w powaznej rozmowie tak jak naprawde mocno merkel sie przejela ze na ukraine umieraaja ludzie.
nie wiem, szok i nic wiecej i chyba tylko prawdziwa wojna w naszych miastach otworzy ludziom oczy, bo mysle ze niektórzy to mysla ze tramsmisje z ukrainy to film.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

98% osób udzielających tu swoją wypowiedź to niezna realiów i jest z miasta. Panowie i Panie czysta matematyka... litr mleka cena jaką płaci np OSM Piątnica średnio 1,45 zł ( podobno 5 gr w dół od marca).Koszt za nadprodukcję czyli przekroczone limity 0.60 gr do każdego litra, Rolasa wyprodukowanie takiego litra czyli koszty paszy, siew i zbiór pasz obiętościowych, paliwo, światło , usługi wet. itp 1 zł +-1.10 zł czyli
1.45-1.10=0,35 gr z litra mleka a kara będzie około 60 gr
Rozumiecie że Oni napierdala....za darmo !
nikt z Was nie chodzi do pracy jeśli pracodawca nie płaci, baaa a co by było jeśli byście musieli płacić pracodawcy za to że u niego pracujecie????
Hodowcy bydła strajkują dlatego że Polska przekroczyła zakładany limit produkcji mleka i będą kary ,wcześniej nikt z nich nie strajkował tylko sumiennie pracował,
hodowcy trzody tu już kródko... kiedyś jak sprzedał chłop świniaka na skupie i zostało na czysto 100 zł to super teraz jak sprzeda i 100-wy nie dołożył to jest dobrze ( 3.50 zl za kg ) śmiech dla tych co wiedzą co po ile, płacz dla chłopa, a w sklepach byle zwyczajna czy 18 zł kg . hodowcom spada opłacalność !!!! a w sklepach ceny rosną.

pozdrawiam

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

PS. nie jestem rolasem,

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

ryba 22
przestań mieszać wszystko w jednym garnku.
Przecież już pisałem, ze to jest kilka spraw.

PODSTAWOWA, to jest taka, ze chłopi walczą o własny interes , a nie o Polskę jako państwo.
Opanujcie się.
Jest to najbardziej sprzedajna grupa. Coś tam dostaną i już ich nie będzie..


No widzisz jak się zdradzasz sikora.:)))
Ja nie strajkuje z hasłem, ze dbam o resztę , ani na forum nie wypisuje głupot, że chłopi coś chcą zmienić w kraju.
Powtarzam oni chcą parę groszy i jak dostana , to będą mieli wszystko w doopie.

Rozumiem nadzieje sPISkowych krzykaczy, ale z tej mąki chleba nie będzie, nie stworzycie wrażenia ogólnopolskiego zamieszania..

Chłopi są najłatwiejszym i prostym czynnikiem do wyeliminowania. Parę groszy dostaną i polecą pędzić bimber.
Dzisiaj w TVP słyszałem jednego takiego co tłumaczył, ze są to protesty ekonomiczne, a nie polityczne. Przynajmniej był szczery.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Paradox
wiec jak się nie opłaca , nie produkować, a może zacząć przetwarzać, będziesz sprzedawał po 18 zł.
W czym masz problem.
Czy stolarz beczy, ze energie elektryczna , gwoździe, maszyny musi kupić ?
Czy dostaje coś za darmo ?

Wieczny lament, ze paliwo kosztuje, nawozy kosztują, pasze kosztują.
No to co do koorwy nędzy chcielibyście za darmo ?
Jeżeli ma 35 gr na litrze , to niech sobie obliczy kiedy i w jaki sposób ta produkcja ma być opłacalna. Może gołębie, króliki, albo ślimaki będzie mu się bardziej opłacało hodować .

Prawa rynku, to prawa rynku, matematyka , też jest matematyką.
Zaimportuj jakiś towar i zapłać a dolarach, dolar w górę i jesteś wyportkowany?

Twoja strata twój zysk, tak samo z produkcja chłopa
Zawsze jest jakieś ryzyko

Ziemie dostaliście od państwa, ciągle jakieś formy wsparcia, a to punkty na studia, a to stypendia, teraz dopłaty , kursy, pożyczki bezzwrotne , KRUS, paliwo itp.
Kiedy zaczniecie produkować używając rozumu ?
ze swoim warsztatem musicie dostosować sie do rynku.
Przecież rynek jest w stanie wchłonąć tylko część waszej produkcji.
Więc kto ma dopłacać do tego, ze wam się chce w takich warunkach produkować , wieprzowinę, czy mleko.
To może dopłacajmy do szalonego producenta tapczanów. Powstaną ich setki, a nawet tysiące.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

do kulig

zapraszam do Centrum Chińskiego na Wyszyńskiego może nabiał i mięso już mają w swojej ofercie .
wydaje mi się że zazdrościsz im tych ciągników na raty, tego krusu itp
zawsze możesz kupić kawałek ziemi jak nie tu pod Łomżą to na żuławach (będzie taniej) i stać się tą klasą ludzi znienawidziałych przez Ciebie.
czy ty wiesz ilu ludzi w mieści żyje dzięki tym chłopkom... od serwisantów maszyn, sprzedawców pasz, folii itp.

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

a ja widze ze jedyna klasa która widzi co sie dzieje w kraju sa własnie chłopi a jak inni to widza to zapewne sraja w gacie co bedzie. a w tym czasie klasa rzadzaca wali nas ile wlezie.
dla mnie polska to dno, naprawde kocham swój kraj ale widze tragedie na tragedii, i jest tego tyle ze mógłbym napisac wiecej stron niz sienkiewiczowi zajełła cała trylogia.
rolincy
górnicy
pkp
miliony ludzi na emigracji
zapasc demograficzna
frankowicze
reszta co siedzi w długach po uszy na 30 i wiecej lat z domem, mieszkaniem czy z firmowymi długami
strasi ludzie biora konoslidacyjne kredyty i sytuacja wyglaada tragicznie juz od wielu lat
wyprzedarz polskich firm z duzego a i juz z małego przemysłu. kazda dobra i rentowna firma jest wykupywana, jak np browar łomza
konkurencja i dywersyfikacja rynku niszczy nasz rodzimy. korporaacje dumpninguja ceny.
wiem ze konkurencja działa na kazdym rynku takim który nie jest widoczny dla ludzi którzy nie sa w daneej branzy. obce firmy dysponujace poterznym kapitałem wyszkuja nisze rynkowe i wykanczaja polski biznes.
prawda jest tylko jedna.
dziela nas jako naród i poki sami tego nie zrozumiemy tak tylko pogłebi sie sytuacja a nasze dzieci beda niewolnikami we własnym kraju jak setki tysiecy tych co juz takimi sa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

pozwólmy jeszcze obco-krajowcom wykupywać ziemie to zostano nam tylko ogródki przydomowe i to tylko jak będziesz mieszkał w bloku na parterze

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

re Paradox999 - \"krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje\"
Jak Ci się nie opłaca prowadzić gospodarki, mimo wyraźnych statystyk, że z roku na rok dochody na wsi wzrastają, to zaoraj ją i wybuduj DisneyIand.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

spokojna głowa, ja ziemi nie mam wiec nie sprzedam obcokrajowcowi, a Ty swoją sprzedawaj komu chcesz i za ile chcesz. Szkoda może by wam pokazał jak się prowadzi gospodarkę. Bo mimo pomocy jaką dostajecie tylko beczeć potraficie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

czytasz i piszesz bez zrozumienia, pisałem że nie jestem rolnikiem. Moja jedyna gleba jaką posiadam to 15 ar na której stoi
dom i zero zabudowań inwentarskich.

wiesz co jak czytam co piszesz to tylko uświadamiasz mnie że mam doczynienia z typem o intelig.chomika w klatce takiego jak wejdzie do tego kołowrotka to napierdal....aż wypadnie.

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Opowiadasz się po jednej ze stron, to Ci odpisuję jako rolnikowi (rolnikowi małorolnemu) Jak nie masz argumentów do przytoczenia to najlepiej się bronić nic nie wnoszącym tekstem o inteligencji. Możesz napisać jeszcze o mojej matce, pewnie się wzruszę :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Re paradox
zarzucasz komuś czytanie bez zrozumienia, a sam nie rozumiesz co kto napisał.
Pierd.lisz takie komunały, że się czytać nie chce.

Czy ty wiesz ilu chłopów żyje dzięki tym żyjącym i pracującym w mieście ??? :))))) - to jest odwrócona argumentacja na twoim przedszkolnym poziomie ;))))

Były utrudnienia w sprzedaży gruntów rolnych dla Polaków, to teraz nie becz , że obcokrajowcy wykupią ziemie. Przecież to twoje szwagry sprzedadzą, to co od komuny dostali. Wreszcie może znajdzie się jakiś dobry gospodarz tych ziem. Szkoda tylko , ze te głupie niedokształcone warcholstwo przylezie z kasą do miasta i będziemy mieli cyrk.

Duża część ludności prawdziwie miejskiej dawno pracuje u obcokrajowców. Więc nie ma co straszyć.

Ryba22
dalej pieprz.sz swoje.
Przemiany w kraju to jedno- nie ma sporu miedzy nami -powinny być.
Kasa dla chłopków drugie- twierdzę, ze jak dostaną, to wszystko będą mieli w doopie. Historia dobitnie na to wskazuje.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

czyli mówisz ze chłop to sprzedajna swinia. i wiem ze tak moze i jest bo chamstwa jakie jest na wsi i wsród ludzi ze wsi to dla mnie nie pojeta sprawa. sa zaborczy, uparci, chamscy, bezczelni jasne ze nie wszyscy ale wiekszosc a zazdrosni o byle gówno i mam ******** na tych ludzi ale wiem ze w polsce jest gnój i wiedziałem ze chłopy wyjda na ulice

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Powiem krótko i na temat jeżeli rolnikom jest źle niech protestują, ale nie kosztem innych ludzi blokując drogi uniemożliwiają zarabianie innym ludziom którzy korzystają z tych dróg, bo co by było gdyby kierowcy tirów, busów, autobusów, przedstawiciele handlowi itp. itd. protestowali by i w czasie żniw ustali rolnikowi w bramie i uniemożliwili mu wyjazd. CZY WTEDY ROLNIK BY ICH POPARŁ, CZY POGNAŁ Z WIDŁAMI???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wystarczy zablokować dojazdy do mleczarni, ubojni, składów pasz, giełd spożywczych czy targów, by im umilić życie.
To są tchórze, dostałby mandat lub kilka pał za blokowanie pasa ruchu, za zanieczyszczanie jezdni i by wiedział jeden z drugim gdzie jego miejsce w szeregu. Oni nawet śmieci wywożą do lasu bo im szkoda kilka złoty na pojemnik, a szambo przydomowe wywożą na pola

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

temay rzeka....

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Za rok 2015 rolnicy nie dostana żadnych dotacji.kasa idzie na uzbrojenie kraju tak słyszałem od swego kolegi który pracuje w rządzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Dotacje ma z Unii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

kulig i wcpiker jak sie nie ma pojecia, to sie nie dyakutuje. Pamietajcie jednak, ze wala zrobili na chlopach, a wy jestescie nastepni w kolejce. Cos wam jeszcze dodam. Juz niedlugo razem z tymi co ich tu tak obrzucacie bedziecie wpierdalac ten sam tynk ze sciany :) i bedzie zgoda. A teraz mordy w kubel i do tyry oprawcy czekaja. Temat wyczerpany zamykamy i sie nie udzielamy ^^ pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

powerfulpk

zamknąć to ty możesz swój dziób, bo strasznie gnojowicą wali. ;)

Nie wypowiadaj się czubku w liczbie mnogiej , bo jesteś mniej niż zero - nikt. Nikogo nie reprezentujesz tylko swoje osrane gacie.
No chyba, ze lekarz ci zalecił w ramach terapii takie wywalanie goowna przez gębę.

Ja z niejednego pieca chleb jadłem, prace u obcokrajowców mam już dawno za sobą i w związku z tym leków nie mam.
Wole współpracować z obcokrajowcem niż z głupim, leniwym i pazernym chłopem.
Uważam, że nic gorszego w życiu nie może się przytrafić jak współpraca, kontakt z chłopem.
Oni sami ze sobą do ładu nie są wstanie dojść, wiec dla innych jest to mission impossible.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

moze.moze sie zdazyc, ponizac sie i pracowac u obcokrajowca :) dymal cie podobnie jak tych biednych chlopow dymaja, no ale grunt, ze juz lekow nie masz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

współczuje rolnikom takiego przedstawiciela jak \"powerfulpk\" tylko kompromituje społeczeństwo ze wsi swoim debilizmem. chyba mu ktoś z litości podłączył internet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

wcpiker nie dziwie sie twojej zawisci w tobie drzemiacej :) tez juz nie masz lekow? bo madrosci w tobie zadnej i jestes wspanialym materialem dla obcokrajowcy. a w polsce czy juropie co za roznica? dla ciebie z tego co pamietam zadna :)
.
tylko nie zmien pozniej zdania i nam tu nie pisz jaka to ciezka praca cie.spotkala haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

No i co związku z tym? Szczerze to ja Ciebie nie rozumiem. Chcesz ukryć jakieś swoje braki, kompleksy? Robisz tylko syzyfową robotę rolnikom. Im więcej Ciebie tym lepiej dla mnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

a co ma byc? polewka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Gorszym poniżeniem jest słuchanie ułomków z blokad, niestety jest to skansen Europy.
Nic gorszego nas nie może spotkać niż dyktat chłopków roztropków.

Wiele osób pracuje w Polsce w zagranicznych firmach, wiele osób pracuje poza granicami kraju i wszyscy jakoś sobie radzą.
Nie widziałem aby do tego polskiego chłopa stała kolejka bezrobotnych do pracy. :)))
Tak jak nasi chłopi produkują żywność , to niewiele ona się różni od zachodniej, wiec mi to zwisa czy to niemiec , czy inny obcokrajowiec będzie właścicielem pola na które sypią te same nawozy i opryski. Bez różnicy kto będzie właścicielem stada świń, bo i tak żrą te same pasze i te same antybiotyki.

powerfulpk
od ciebie nie ma co wymagać myślenia, bo ty jedynie po głupszych od siebie powtarzać potrafisz. Nic samodzielnie nie myślisz - kompletnie nic. :)))

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

I tu sie ujawniasz jak to tobie bez roznicy, a skoro tak jak piszesz powinnes morde zamknac, bo tobie przeciez bez roznicy. Przez takich wlasnie co im bez roznicy, wpierdala sie to samo na tych samych paszach i tych samych antybiotykach i mamy szambo w poli jakie mamy :) Tym wlasnie co im bez roznicy nalezy wspolczuc. Na was wlasnie co wam bez roznicy spoczywa odpowiedzialnosc za polska racje stanu, i wam co wam bez roznicy zawdzieczamy dzis to, ze obcy pluje w twarz. Takie smieci bez honoru, co im bez roznicy. W zagranicznych firmach, poza granicami, powiadasz? Nie ma sie czym szczycic, wrecz jest sie za co wstydzic. Twoje pradziady napewno, ze wstydu sie spalaja jak na ciebie patrza :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig Ty to chyba nie polak w takim razie,skoro Ci bez różnicy w jakich rękach jest nasz kraj, bo chyba nie sądzisz, że w polskich, bez różnicy Ci kto wykupi naszą ojczystą ziemię?Nie obchodzi Cię, że dażą do tego aby doprowadzić rolników do bankructwa, żeby przejąć ich.Wieś to ziemia, a ziemia to kraj.Kraj bez swojej ziemi, przestaje być krajem, staje się kolonią, skoro Ci jest to wszystko obojętne to nie powinieneś nazywać się polakiem.Nie każdy się cieszy, że Polskę wyprzedali do cna i chcą jeszcze wykupić ziemię i lasy,nie każdy chce być najemnym parobkiem w swoim własnym kraju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

A chcecie mi powiedzieć , ze chłopi dzisiaj będący na blokadach to o Polsce myślą ?

Oni myślą o swojej, prywatnej kwocie mlecznej - nie o Polsce. Oni Polskę mają w doopie, mordę tak jak wy sobie nią wycierają . Chooj kładą na to, czy w budżecie jest , czy nie ma kasy. Oni chcą i już.
To właśnie taka postawa najbardziej godzi w interes państwowy.

O czym wy pleciecie. Polska ?
Polska już dawno sprzedana
Kto się tym szczyci, ze banki , fabryki i inne dobra sa w rekach obcokrajowców , a ludność miejska dawno zapierd.la za granicą ?
Kto?
Bo ja nie.
Wam sie w głowach pieprzy. Jedynie stwierdzam, że jest to już faktem i obcokrajowcem nie ma co straszyć.

Gdzie posrani obrońcy żeście wcześniej byli ?
Liczyliście kwotę mleczna i zawijaliście sreberka. a teraz jak koło doopy smród , to wielkie larum. Bo was dotyczy ?
Trzeba odróżnić dwie rzeczy :
Nieudolność chłopa w gospodarowaniu
i faktyczne problemy polityczne

SPISkowcy za wszelka cenę chcą podgrzać atmosferę zagrożenia - rok wyborczy. Poprą byle kogo i byle jak, sensacje zrobią z byle czego, aby tylko dołożyć rządzącym. to jest właśnie cyniczna polityka. Bo co zrobili ci wielcy patrioci i jedyni Polacy dotychczas ?
Oczywiście brali subwencje i żyli sobie ;)))) Wszystko cacy.
a dzisiaj takich trolli jak wy karmią pierdołami

Gdzie byliście wielcy obrońcy Polski jak dzieci chłopków roztropków sprzedawały ziemie otrzymaną od państwa i kolonizowały miasta.
Dla ludności miejskiej nie było wyjścia, musieli uciekać za granicę.
Dla prawdziwego łomżyniaka wiadomo ile tych wiejskich mord z tym swoim folklorem zjechało do miasta, ale pamiętają też ile prawdziwych łomżyniaków wyjechało, bo nic , absolutnie nic nie mieli po minionym systemie do sprzedania.
To prawdziwa tragedia narodu. Bo wiele , bardzo wiele aktywnych i wykształconych ludzi wyjechało.

Wieś rządzi wieś śpiewa ;)
Mamy być może ostatni akt tego śpiewu.

W Polsce przemiany poszły nie w tym kierunku co trzeba. I to jest proste stwierdzenie faktu. Jakie pretensje do mnie ????
Pretensje należy mieć do tych co rządzili, do tych co za to pieniądze brali i biorą. Do tych co przez ostatnie 26 lat kręcili się po salonach udając polityków.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig coś Ci się w d.pie pomieszało, ja nie jestem rolnikiem i niczego nie liczę, a to, że Polska jest wyprzedana do cna to ja to wiem doskonale i dlatego, że jestem polką zależy mi aby chociaż ta ziemia i lasy zostały w polskich rękach.Ja chcę mieszkać w swoim kraju, na polskiej ziemi, a nie żeby ona była w cudzych łapskach...A ludzie uciekają za granicę, bo taki \"dobrobyt\" im zgotowało państwo przez 25 lat rządów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wlasnie do takich jak ty Kulig najwieksze pretensje powinni miec normalni ludzie. Za twoje pierdolenie glupot barani lbie.
.
Widziales postulaty tych rolnikow, ze tak pierdolisz o tych dotacjach i dzikach, i o tych ******** traktorach TVNowski smieciu?
.
Napisal bys prawde chamie udajacy mieszczucha, ze podstawowym postulatem tych chlopow nie sa jebane dotacje, krusy i inne fusy, tylko zakaz wyprzedazy ziem polskich obcemu kapitalowi. Skoncz wasc ta swoja telewizyjna propagande z tym swoim kolega WCpikerem. Mowilem wam juz jak nie macie pojecia to glosu nie zabierajcie¡¡
.
Nie moncie w glowach ludziom, bo zarowno rolnicy, gornicy, a zaraz inni co pojda w ich slady walcza o swoja przyszlosc z oprawca, i zapowiadaja sie protesty na niewyobrazalna dotad skale,a wy zamiast wspierac swoich ujadacie, i wpierdalacie ta swoja manipulacyjna papke..... poparta nieprawdziwymi argumentami, zawiscia, zazdroscia i glupota serwowanymi przez TV.
.
Polew mam z ciebie Kulig patrzac jaki jestes niedorozwiniety, z tego powodu pewnie ten chleb z niejednego pieca :) Manipulator z ciebie straszny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

De. ten barani leb nie rozumie. On widzi tylko dotacje, i daj daj..... to manipulator wmawia ludziom, ze chlopy chca kase i dotacje.... bo tak pokazuje jego jedyny sluszny kanal w TV. Pojecia baran nie ma o co kaman, skad ten strajk, ale.najwiecej sie udziela ze swoim kolega.
.
.
I sklocaja to spoleczenstwo jeszcze bardziej.
I co ciekawe, oni sa za embargiem :) motloch i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

De
wypowiedź jest skierowana przede wszystkim do ludzi pokroju powerfulpk.
Którzy chcą chronić polska ziemie w głupi i mało odpowiedzialny sposób.
Przecież sztuczne utrzymywanie rentowności gospodarstw jest największym zagrożeniem, bo osłabia całe państwo , a przed niczym, dosłownie niczym nie chroni. Chłopek roztropek zawsze miał i ma prawo sprzedać ziemie . Więc co zrobi jak przyjdzie obcokrajowiec z chęcią kupna - nie wiadomo.

Ci chłopi , którzy myślą i pracują , to nie muszą strajkować. Na wsi nie jest źle.
Rozumiem, ze niektórzy te merkantylne interesy chłopstwa chcą w celach politycznych wykorzystać. Rozumiem ich grę i podciąganie tego wszystkiego po wielka politykę.
Należałoby się zastanowić dlaczego Polak ma ograniczenia w kupnie ziemi. wszak mogliby Polacy ją kupić i oddać w dzierżawę chłopom .
Potworzono zapisy prawna, aby chronić ułomków wiejskich, to teraz mamy tego efekt.
Dla równowagi powinno się zapisać , ze chłopek roztropek może kupić miejski grunt, nieruchomość, ale jak się wylegitymuje wyższym wykształceniem ;)

W prawie polskim jest szereg takich bzdurnych zapisów.

W skrócie:
Dajmy chłopom co chcą, bo inaczej obcokrajowcy nas wykupią .
Do mnie te hasło nie trafia
I tyle w tym temacie.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

powerfulpk

ja nie wmawiam, chłopi sami o tym mówią, ze chcą kasę . ;)))))))

O co kaman , to niestety , ale ty nie kumasz. Bo prawdopodobnie musisz kredyt za ciągnik spłacać ;)))))
Ciągnik , który pracuje najwyżej 20 dni w roku, a przez pozostała część roku pełni rolę paradną .

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Nie siej TVNowskiej papki juz ci pisalem.
.
Moim lamborghini sie nie przejmuj, pomysl czym splacisz swoja skode ok? Naszykuj jeszcze na wykup ok?Janusz ok?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

\"...Moim lamborghini sie nie przejmuj, pomysl czym splacisz swoja skode ok? Naszykuj jeszcze na wykup ok?Janusz ok?...\"

- ?????
ogarnij się :)

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig całe państwo to zostało już dawno osłabione przez tych co nami rządzą i nie uważam, że rolnik walczy tylko o dotację i ten \"miód\" z brukseli, on walczy o ziemię, która go i nas karmi,sprzeciwia się Gmo i jakbyś nie zauważył sprzeciwiają się sprzedaży lasów, ja wiem, że Ty należysz do osób, co im jest obojętne w jakich rękach będzie, ziemia i lasy,a polaków już teraz legalnie będą truć żerciem z gmo,ale mi nie jest to obojętne... I w tym wszystkim nie chodzi o to żeby dać chłopom wszystko to co oni chcą, ale żeby nie dopuścić aby Polska stała się kolonią, bez ziemi, górnictwa i lasów, nie możemy do k.rwy nędzy pozwolić aby nas tak upodlono,wyprzedano i zrobiono z nas wyrobników u obcych...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

czego chamowi tlumaczysz, to baran. on tylko traktory i dotacje widzi. poblokowali chamom drogi, zeby zwrocili na sprawe troche uwagi, a to zasciankowe debilstwo wlaczylo tv popatrzylo na siana peopagande kity z satelity i jeszcze bardziej sie zgorszylo.
.
zawisc i obluda tylko wzrosla
.
to motloch, tepej strzaly nie naprawisz, po wystrzale dalej bedzie tepa tylko sie tam gdzies.odbije :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

To chyba niestety jest smutna prawda:(, widzą tylko te dotacje, ciągniki i tylko, że ten chłop chce kasy, nic więcej nie chcą zobaczyć,klapki na oczach, a w naszej tv sama obłuda, fałsz i zakłamanie,ale nie żyjemy w średniowieczu, mamy dostęp do innych źródeł wiadomości niż nasze ścierwomedia i niby polskie gazety i każdy człowiek myślący może zweryfikować to co nam serwują na ekranach...Chyba, że ktoś lubi być\" tvnowskim idiotą\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Re Kulig: Jako mieszkaniec miasta popieram to co piszesz w 100%. Zupełnie się z Tobą zgadzam, mam te same co Ty spostrzeżenia. Zauważ też, że najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia nie rolnicy, a pospolite trolle internetowe jak \"De.\" i \"powerfulpk\". Obaj przyznali że nie są rolnikami, ale w temacie mają najwięcej do powiedzenia. Strzelają na oślep jakimiś zasłyszanymi hasłami nie na temat, ale to już zostawiam do oceny forumowiczów :)

W tym miejscu trafny jest Twój cytat: \"Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wcpiker spuść sie do kibla, tam twoje miejsce, nie jestem rolnikiem to fakt, ale ty chyba też nie, więc pojęcie masz takie ile ci tvn i niby polska prasa sieczki do łba wciśnie, a ja potrafię samodzielnie myśleć, rozmawiać z ludźmi, szukać wiarygodniejszych żródeł niż tvnoska\" prawda\", ja wiem, że niektórzy i ty się zaliczasz najwidoczniej do tej grupy nie lubią samodzielnie myśleć i wolą jak im się wciska medialną propagandę...Ale Wcpiker myślenie nie boli, uwierz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Właśnie udowodniłeś i poparłeś to co wyżej napisałem na Twój temat.
Śmię twierdzić, że chyba z trudem skończyłeś podstawowe wykształcenie. Wyraźnie napisałem \"mieszkaniec miasta\" od początku jestem w opozycji do strajkujących rolników. Szkoda że jeszcze tego nie zauważyłeś. Pogratulować inteligencji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Wcpiker nie będę cię wyprowadzać ze stanu błogiej nieświadomości, możesz myśleć na mój temat co ci się podoba, bo mało mnie to interesuje...A moje stwierdzenie:\" Że ty chyba też nie jesteś rolnikiem\".Miało ci dać do myślenia,że skąd wiesz niby lepiej co się dzieje w rolnictwie, skoro także nim nie jesteś, ale jak widać nie zatrybiłeś,ja wiem, że nie każdy umie czytać między wierszami...A jeśli uważasz, że czytam twoje wszystkie posty i interesuję się po której stronie jesteś to wyprowadzam cię z błędu, gdyż czytuję posty\" dokładniej\" tylko tych, którzy mają coś mądrego do powiedzenia, a ty jakoś nic mądrego jak dla mnie do dyskusji nie wnosisz, więc wybacz, że nie czytuję wszystkich twoich\"wypocin\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

wc

ja wiem, że to trolle i wdzięczny temat do punktowania.
Oni sami przewracają się o własne nogi.
Jedyny argument to: \"kłamliwe media i obcy chce nas wykupić\".
To jest mianownik do którego wszystko sprowadzili. ;))))
Nieważne co , kto napisze , powtarzają swoją pojeb.ną mantrę jak pierdolni,ci.

Trutnie !!!
dla waszej wiadomości w piątek rozmawiałem z rolnikami w dwóch różnych oddalonych od siebie o 30 km miejscach na te tematy. W większości się rolnicy ze mną zgadzali a na Izdebskiego pluli :)))) sugerowali, ze dla Putina robi.

Forumowe trolle nie rozumieją, z wywiad sowiecki wprowadza u nas zamieszanie, aby z Ukraina sobie ułatwić.
Że tak jak sankcje zachodu wobec Putina mają przynieść efekt, tak sankcje Putina wobec płodów naszych rolników maja siać zamęt i niepokoje.
Niestety wszyscy jesteśmy zakładnikami globalnej polityki. w tym momencie może chłopstwo to najbardziej odczuwa, ale tym bardziej trzeba tą radosną wiejską twórczość urealnić , urynkowić.
Chłop nie może byś świętą krową musi działać w warunkach rynkowych. Lepiej planować i rozumnie inwestować, a nie kupować sobie traktor, kombajn większy niż sąsiad ;)
A potem beczeć, że ojcowiznę chce mu ktoś zabrać.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Kulig to żeś mnie rozbawił Putin i sowiecka propaganda, dobre to wychodzi za dużo tv, a \"nasi rządzący\" dla kogo pracują i czyją propagandę rozsiewają? Made in USA i UPA? A nasze media mistrzowsko sieją ferment i to od dawna,a te embargo dla Polski to pewnie Putin bez powodu wprowadził, jeszcze powinien kurek z gazem przykręcić to\" elity\" może by zaczęły prowadzić politykę dobrą dla naszego kraju, a nie zgubną.Bo jak narazie to się tylko nami wysługują, jak \"chłopaczkiem\" do bicia i co potem się dziwić jak się słyszy zdania w stylu:\"Ch.j, d.pa i kamieni kupa\", albo, że robimy komuś laskę, widać taką rolę nam tam na górze przypisano.Więc jak widzisz\" Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

O tym pisałem wcześniej :))

Jak to pisał kiedyś Urban: \"jesteśmy w stosunku, jesteśmy stroną bierną i bez szans na orgazm.\"

Jesteśmy rozgrywani przez większych. To nie podlega dyskusji.

De
głupi trollu, ja nigdzie nie napisałem, że roochanie przez USA jest lepsze od roochania przez Putina.
Ja tylko zaznaczam, że w tym przypadku jest to działalność rosyjskiego wywiadu, a głupi ciemny chłop się na to nabiera i uczestniczy z chciwości, ciemnoty w tej grze.
A nuż coś jeszcze wyrwie dla siebie. Polska to taka dojna krowa. Daleko idąca nieodpowiedzialność.

Dlatego też, jedyna nasza szansą jest tworzenie mobilnych przedsiębiorstw, kierujących się zyskiem, logiką i rachunkiem ekonomicznym, a nie polityką.
Dlatego, tez protesty rolnicze to hucpa, pogarszająca nasz stan.
To manipulacja obcych służb.
Ciemny, polski rolnik w swojej chciwości pomaga tylko Putinowi. Za pomocą tego ciemnego chłopa nic nie załatwimy, a tylko pogorszymy i tak nie najlepsza naszą sytuację.

Nie może być tak, że jak zyski to do kieszeni prywatnej, a jak straty(często z głupoty) to zrzuta dla wszystkich.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

to zrzuta nas wszystkich - powinno być.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Urban, autorytet z \"Wyborczego g.wna\",nie czytuję takiej antypolskiej prasówki, kończę tą dyskusję,bo lakier z paznokci mi się ściera i szkoda klikania i czasu na bezproduktywną dyskusję popisz z Wcpikerem, macie podobne poglądy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

lol trollu majaczysz, zeby protesty oszukanych chlopow wiazac z propaganda putinowska i jeszcze pisac, ze to zeby sobie ulatwic z ukraina ahahaha
.
powaga wy nie macie zielonego pojecia co sie na swiecie dzieje.
.
De nue dyskutuj z nimi, powyzszymi postami sie zdemaskowali, bajkopisarze :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Sam zacząłeś wyciąganie pazernej chłopskiej łapy wiązać z wielką polityką. :))))

A teraz przyznajesz, ze OSZUKANI. To niby co ?
Dać im trochę, aby się nie czuli oszukani :))))
A gdzie ten szwab czający się na ich ziemie ?
Gdzie się podział ?
Jak dostana w łapę , to pewnie go nie będzie :))) I będzie dalej gites. ;))))
Na wiosnę będzie czym nowym pod kościół zajechać.
Dobrze gospodarzyta ;))))))))

A więc to nie wielka polityka, tylko protest ekonomiczny :)
Ja widzę świat wielobiegunowo, a wy widzicie tylko jeden- swój biegun.

Cała różnica miedzy nami.

Chcecie to piszcie swoje głupoty, ja kończę, bo ile razy mam wam pisać, że jesteście wiejskie matoły.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Ale wy pierdzielicie aż się was czytać nie da. Jeden na drugiego skrzeczy. Według mnie jakaś prawda stoi po obu stronach i tyle, nie ma co generalizować. Wy wszyscy tutaj kłócący się jesteście przychlasty i nie umiecie na spokojnie sobie przekazać opinii. Jesteście ograniczeni i ciągle liczycie się tylko i wyłącznie z własnymi przekonaniami i zdaniem. Jednym słowem śmiech i tyle. Idę coś wszamać bo głodny jestem jak Geslerowa po dwóch obiadach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

http://4lomza.pl/index.php?wiad=38253


Od 23 min i 48 sekundy:

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/23022015/18700772


:)

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

Proste pytanie z kim się dzielili jak zarabiali
dlaczego ja jako podatnik mam dokładać tak jak do górników
nie opłaca sie rzuć to sprzedaj
za śniadowem budują się wielkie budynki w kierunku na ostrów ciekawe czy ten też protestuje
Kiedy wprowadzą ZUS przecież nawet idiota Korwin Mikke płaci krus bo ma 4 h
dopłaty tylko dla produkujących a nie posiadajacych ziemię
może zwrócie sie z pytaniem do szefa zwiazków rolniczych dlaczego on i jego koledzyy ściągają mieso z niemiec i danii a zboże z ukrainy a nie ludziom życie utrudniacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROLNICY - powiem tak...

jak to z kim, dają pracę, poniżej dowód.

http://kwejk.pl/obrazek/2235713/super-praca.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org