niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Internet IST - ważne

Informacja ze strony internetowej firmy IST.


W dniu 14.02.2015, około godziny 17:40 nastąpiła awaria dwóch z trzech naszych łącz tranzytowych.
Awaria spowodowana jest pożarem Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, gdzie przebiegają dzierżawione przez nas łącza transmisyjne.

Powyższa awaria spowodowała przerwę w dostępie do usługi Telewizji Cyfrowej oraz problemy ze stratami pakietów w dostępnie do Internetu.

Na chwilę obecną nie jest znany czas usunięcia awarii.

Za niedogodności przepraszamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Pamiętasz jak kiedyś most zamknięto niby na tydzień, a nie było z niego użytku przez rok? Poważna sprawa. Nie wiem kiedy będzie mieli dostęp do internetu pozwalającego na zrobienie cokolwiek więcej niż tylko sprawdzenie poczty i przejrzenie forum. Zacznij szukać innego dostawcy ;)

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Szanowni państwo. Mój szef zapłacił mi mniej w tym miesiącu w związku z czym nie będę mógł zapłacić rachunku w terminie. Powyższe powoduje przerwę w płatnościach moich rachunków, w tym internetowego. Na chwilę obecną nie jest mi znany czas przychodu gotówki na opłatę rachunków. Za niedogodności przepraszam.
Abonent.

Teraz na poważnie.

Ciekaw jestem jak panowie z internetowni potraktowaliby taką informację. Rozumiem, że awaria nie jest spowodowana przez nich, ale jako dostawca powinni być w jakiś sposób przygotowani na takie zdarzenia.
Nie da się nawet obejrzeć marnej jakości filmu na youtube, z przelewami z online jest problem.
Mam nadzieję, że usuną to w ciągu 24h. Most ugaszono 11 godzin temu.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Czy można żądać zerwania umowy lub żądać zadośćuczynienia za niemożność korzystania z internetu na warunkach jakie określono w umowie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

No właśnie ciekawe co by zrobili gdyby klienci im wysłali takie coś , że nie mogą opłacić rachunku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

@Cleric
Nie ma szans. Myślę, że tak jak mówisz, dostawca nie był przygotowany na taką ewentualność(najprawdopodobniej tak jest sądząc po tym, że już przeszło dobę nie mamy \"normalnego\" internetu). Najpierw \"naprawa\" mostu, później reszta - w tym internet. Dłuuuuuugo będziemy musieli czekać, jeżeli jakoś tego nie zastąpią. Przykra sprawa.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

żenada, XXI wiek, gdzie łącza satelitarne. Super firma zaj***, w aero2 mam większą szybkość, a teraz mam bulić 59 PLN za g***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Tragedia! Macie jeden z najszybszych \"internetów\" w Polsce i narzekacie...
Jednak fajnie by było żeby te \"łącza\" na moście zaczęły działać. Swoją drogą dziwne jest, że główne łącza przesyłowe były puszczone tylko przez most i nie mają jakiś zapasowych tras o identycznych prędkościach.

Zakładając więc jakiś konflikt zbrojny zbombardują nam kilka mostów, zniszczą kilka serwerowni i Polska zostanie bez dostępu do internetu hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Oczywiście. Narzekam. Jestem klientem. Płacę, więc wymagam. To chyba proste, nie? We wiadomościach mówili właśnie o moście, same oględziny i ocena stanu(mostu) to jakieś 3 dni. Bieda.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Dodzwoniłem się na infolinię i dostałem informację że najprawdopodobniej do jutra maja się uporać z tą awarią. Pożyjemy zobaczymy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Idzcie do Vectry najlepiej. Tam takie awarie 15x na tydzień się zdarzają. W nic nie pogracie bo lagi to uniemożliwiają. Technik będzie nachodził 2x w tygodniu i powie że jest dobrze. Jak będziecie chcieli się pozbyć tego barachła to 1700zł śpiewają. No i co miesiąc jesteście parę złoty w plecy na tym małym kwadratowym grzejniku co to się modemem nazywa.


Sprawa takiej usterki, to priorytety, i na pewno nie będą z tym zwlekać do naprawy mostu ... bo tam zapewne nie tylko IST na tym siedzi.


Marceli_Pietruszka powinien się leczyć :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

@powerfulpk m.in. MON
Tu masz taką tam listę, ktoś wykopał

zdm.waw.pl/uploads/tx_twzdmprzetargi/1_2014-08-20_DZP_65_PN_62_14_Inwentaryzacja_urzadzen_zal__nr_2.pdf

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

tragedia z tym netem , dobrze , ze jeszcze tylko poltora miesiaca umowy , poczekam na rozwoj wypadkow do samego konca, jak do tej pory nic sie nie zmieni to bye bye IST , wiadomo nie z ich winy , ale klient placi 59zl i nie za jakies 100kb/s

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

muli z IST że porażka :(

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

No tak, brakuje jeszcze postu, że to IST podpaliło most... Ludzie, jesteście po prostu uzależnieni od internetu! To trzeba leczyć! (też mam IST i dziś dzięki awarii przeczytałem porządny kryminał...))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

a co jesli jest mi niezbedne szybkie łącze bo zarabiam przez internet ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

zawsze możesz domagać się odszkodowania od IST ono z kolei od providera sowich łączy a provider od Warszawy z tytułu jakiś ubezpieczeń za Twoje straty. Logiczne to jest i do rozwiązania, ale pewnie czasochłonne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

juz przyspieszylo !!!

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Pożar mostu Łazienkowskiego w Warszawie, który wybuchł 14 lutego wieczorem dotknął także firmy telekomunikacyjne. Wiele z nich miało pod mostem położone światłowodowy.

Z dokumentacji dostępnej na stronach warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich wynika, że pod mostem ułożone były światłowody m.in. Netii, UPC, MNI, NASK, Exatela, Sferii, Aero2, ATM i Orange.

Ponadto znajdowały się tam światłowodowe łącza należące do m.in. Agory, Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Zbrojnych i Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Z informacji płynących od użytkowników internetu mieszkających na warszawskiej Saskiej Kępie i w okolicach wynika, że kłopoty z siecią w sobotę wieczorem mieli m.in. klienci Netii i UPC.

Aktualizacja 15.02.2015 godz. 12.00

Rzecznik Netii potwierdził, że wszystkie światłowody tego operatora ułożone pod mostem Łazienkowskim zostały uszkodzone. Jak twierdził, w ciągu kilku godzin uruchomiono połączenia obejściowe.



Można łatwo sprawdzić, że IST w tej chwili korzysta z połączenia obejściowego Netii. Pozostaje czekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Fakt taka awaria to nic przyjemnego. Ale nie rozumiem głosów osób, które zarzekają się że za chwilę porzucą IST bo im umowa się kończy. Przez wiele lat jak mieszkałem w zasięgu sieci IST owszem zdarzały się czasami jakieś awarie mniejsze lub większe i budziło to jakieś poirytowanie ale nie da się zaprzeczyć temu, że IST jest najlepszym dostawcą Internetu w Łomży. Teraz z racji innego miejsca zamieszkania nie mogę korzystać z IST i w takiej Netii usterki są znacznie częściej niż w IST. I wtedy człowiek zostaje bez żadnej informacji bo jedyne czego się dowiaduje to że w twoim rejonie wystąpiła masowa awaria i nikt nie potrafi powiedzieć kiedy zostanie usunięta. Gdybym był w zasięgu IST to nie zastanawiałbym się ani minuty nad tym czy być ich klientem bo IST to na prawdę wysoki standard w porównaniu do innych dostawców zwłaszcza Netii/Orange czy innych kablówek. IST zawsze oferowało szybki Internet to z tego co widzę to nawet 50 Mbit. A wy chcecie od razu rezygnować. Niech taki jeden z drugim zobaczy co np. Netia czy Orange ma do zaoferowania np. na os. Maria. Oczywiście przez telefon mogą zaoferować cuda na kiju ale wystarczy przejść się do salonu żeby zostać sprowadzonym na ziemię, że więcej niż 10 Mbit to tam się nie da mieć. A płaci się takie same pieniążki jak mniej więcej w IST. Więc nikt nikomu nie broni zmieniać dostawcy Internetu tylko żeby potem nikt nie żałował swojej decyzji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

crazyLOL - wielka racja.
I tak jest dobrze, że IST działa pomimo awarii łączy nie z ich winy,
neostrada czy inne tego typu masowe usługi nie działałyby bo nie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

tsunami.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Hahha Tsunami:

Prędkość pobierania 60 Mb/s
Prędkość wysyłania 6 Mb/s

ZA 90zł miesiecznie


IST

Prędkośc pobierania 50 Mb/s
Prędkość wysyłania 50 Mb/s

ZA 59zł zł miesięcznie

z miejca każdy chyba wybierze IST.
Tsunami normalnie powala tymi 6 Mb/s wysyłania haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

W Lomzy na IST nie ma konkurencji, a jak tylko sie pojawi IST ich przebija i podnosi predkosci. Pozatym kto ma troche pojecia to wie, ze predkosc to nie wszystko. Lepsze w IST 50mb niz 200mb w vectrze :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Problem rozwiązany. YouTube śmiga jak szalone

frizq

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

W Łomży konkurencją jest INTROLAN i w moim skromnym przekonaniu - jest lepszy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne


\"Problem rozwiązany. YouTube śmiga jak szalone\"

Może ktoś potwierdzić? U mnie wciąż masakra.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

dalej kupa, kolega z góry sprawdzał youtube o 6rano więc sieć nie była obciążona.
Póki nie naprawią światłowodów to będa problemy, na szczęście wiele firm dostarczających neta ma problemy więc będzie dużo nacisków by zrobić to jak najszybciej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Troche przesadziłem, jest o wieele lepiej niż wczoraj wieczorem ale jeszcze nie to co było wcześniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Introlan 50zł za 50 Mb/s download a ciekawe jaki upload mają w tym pakiecie. Jak poniżej 50 to w dalszym ciągu IST nie ma konkurencji :)


Miałem internet w Vectra i Multimedia i Neostrada to rzeczywiście internet IST 50 Mb/s jest lepszy niż np. 80 Mb/s w konkurencji, bo niby jest ale wyraźnie widać te DO no i upload mee. A w IST do raczej oznacza OD :P czyli niby jest do 50 Mb/s a prawie cały czas jest od 50 Mb/s ;] często przekracza 60 Mb/s w obie strony... :) i nie mam na mysli tu testów typu speedtest tylko np. używanie ftp czy pobieranie dużych materiałów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Nadal bieda, bardzo słabo.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Shaker, i tak tego uploadu w rzeczywistości nie bedziesz miał 50mb/s chyba ze wykupisz zew ip, bez tego to slabo wysyla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Moim zdaniem w ramach rekompensaty powinien ten miesiąc być 50% płatny,czyli faktura pomniejszona o połowę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

To zle kolego kalkulujesz,ponieważ w takim przypadku przelicz sobie dni w których masz problem i przelicz to na miesiąc,lecz w tym przypadku wina nie leży po stronie IST.Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Dzień się kończy, a internet wciąż się poci jak pedofil w Disneylandzie...

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Ja mam neta w INTROLANIE i nie narzekam. Intrenet śmiga aż miło

ASUS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

@grzesiekd80

Co wy ich tak bronicie? To czyja wina? Moja? To jest dostawca usługi to do niego się trzeba skarżyć.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Wina dostawcy łączy od IST. W innej firmie już by Ci w ogólne net nie śmigał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Przydałby się jakiś update na temat napraw.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

@Cleric
Zadzwoń, zapytaj i powiedz nam co i jak :)

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

na stronie IST:
AKTUALIZACJA 16.02.2015:

Z informacji jakie posiadamy, prowadzone są prace mające na celu zestawienie drogi alternatywnej dla uszkodzonego kabla światłowodowego. Awaria powinna zostać usunięta do końca dnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

To było dodane koło godziny 11.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona od serwera TEST.4WEB.PL wynosi:

85.70kbps

możesz ściągać z szybkością 10.71 KB/sec. z naszych serwerów.

Ciekaw jestem definicji sformułowania \"do końca dnia\".
Zachód słońca? Północ? Jak będzie zrobione?

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

grzesiekd80 ale kolego to im powinno zależeć na kliencie chyba prawda? bo na rynku jest duży wybór dostawców. Teraz internet jest mi najbardziej potrzebny a nie ma i tu jest problem. no ale to już sprawa honoru dla dostawcy, byle jaki dostawca i byle jaka rekompensata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

I co z tego, że nie jest to bezpośrednio ich wina? Oni świadczą usługi dla klientów. Mnie nie interesuje czy internet dostarcza im ktoś przez Most Łazienkowski, Świętokrzyski czy Hubala. Ja płacę, ja wymagam.

Dziwi mnie, że w IT nie stosuje się metody n+1 czyli tutaj dzierżawienia jednej dodatkowej magistrali o przepustowości największej z magistral podstawowych.

A koszty? Koszta braku dostępu do internetu bo praktycznie tak obecnie wygląda sytuacja użytkowania tego medium w IST mogą znacznie przewyższać koszty abonament/dni bez internetu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Ludzie opanujcie się. Raz na kilka lat zwolnił (nie przestał działać) Wam Internet i już zaczynacie wieszać psy na IST i zachowywać się jak konsument usługi premium.
Choćby nie wiem jakie SLA wrzuciłoby IST do umowy z dostawcą Internetu, to nie da się uniknąć takiej sytuacji jak jest teraz. Napewno Panowie z IST wyciągną z tego wydarzenia wnioski na przyszłość.
A póki co czekamy, aż dostawca łączy poprowadzi obejście mostu i jakość Internetu z IST wróci do poprzedniego poziomu jakiego w Łomży ciężko doświadczyć od innych firm.
Tymczasem na rozprężenie proponuję poczytać książkę, porozmawiać z bliskimi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Redtube nie działa i dlatego te żale do IST

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Jerry
Zgoda, ja poczytam. Załatw za mnie przelewy do ZUS i ludzi, które muszą być zrobione. Albo oddaj mi za paliwo, które zużyłem żeby dostać się do znajomego aby je zrobić. Ponieważ mimo, że płacę za usługę, nie wiem czy premium ale mam umowę ( skoro nie premium to można ją olać?), to mam do niej dostęp bardzo ograniczony. Wiem, że poziom usług jest wysoki, między innymi dlatego mam z nimi umowę. Ale to przestaje się robić zabawne.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

bez przesady przed chwilą robiłem przelewy i wszystko płynnie poszło, nawet filmy na YouTube można oglądać beż zacięć w 360p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Nagrałbym Ci film jak to działa, ale w obecnej sytuacji miałbym problem z... wrzuceniem go do sieci :)

Kiedy odświeżam tę stronę muszę czekać ok 30 sekund żeby się przeładowała.
W moim banku na autoryzacji pokazuje mi błąd, co nigdy wcześniej nie miało miejsca.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne


aktualnie tak to wygląda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Cleric, Ok, przestań już bujać z tym czasem odświeżania... Jak tak bardzo nie podoba Ci się net od IST droga wolna. Nikt nikogo na siłę nie trzyma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Ale co się przestaje robić zabawne? U wielu operatorów net w ogóle nie działa, w IST działa wolno, ale jednak jest. Już z samego tego faktu powinniście się cieszyć.
Przelewy? Bez przesady u mnie strony funkcjonują w miarę normalnie. Poza tym, jak taka paląca sprawa, to można użyć smartfona jako modemu i połączyć się z netem przez operatora komórkowego.

Jest wielka awaria, sytuacja wyjątkowa, my i tak jeszcze nie mamy najgorzej. Zabawne są narzekania, że zaraz ktoś zmieni umowę itd.
A zmieniajcie. Później będziecie mieli gorsze parametry łącza, częstsze awarie itd. ale będziecie szczęśliwi, bo zrobiliście na złość IST :) Logika...
Z internetu korzystam od czasów modemu i pierwszych stałych łącz od TPSA. I naprawdę tak niskiej awaryjności i takich warunków jak w IST, to jeszcze nigdzie nie doświadczyłem.
Jak słucham co raz kogoś znajomego, kto ma net czy to w TPSA, czy u innego operatora, jak albo awaria albo marne parametry albo problemy z fakturami itp. itd. to aż współczuję
No ale przenoście się, przenoście. Ja w IST z 8 lat, to pierwsza taka awaria, pozostałe może z raz do roku, 30 minut do max kilku godzin...
Pokażcie mi który operator ma lepszy uptime.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Galo
Wiem co widzę. Jeśli działa Tobie lepiej to się ciesz, że masz. Poza tym nigdzie nie napisałem, że chcę odejść od IST tylko chcę, żeby coś za co płacę działało jak należy. Chociaż faktycznie, w alternatywnym wszechświecie to może być nie do pomyślenia... Zdaję sobie również sprawę, że wina nie leży po stronie IST, o czym już pisałem, co nie zmienia faktu, że internet działa ślamazarnie. Kilka postów wyżej masz pomiar prędkości , który zrobiłem wcześniej. Także oszczędź i mi i sobie.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Dran
Też korzystałem z neta za czasów modemów...i chyba właśnie do nich wróciłem. :)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

No chyba nikt się nie cieszy, że sytuacja tak wygląda, ale takie jest życie...
Co mają niby zrobić? Przecież tą awarię trzeba fizycznie usunąć, spawając światłowody, czy robiąc obejścia.
Jaki wpływ ma na to w tej chwili IST? Też chciałbym w tej chwili normalnie skorzystać z netu, ale po co tracić nerwy na coś, na co nie mamy żadnego wpływu?
Można tu wieszać psy na IST do rana, ale to w niczym nie przyspieszy usunięcia awarii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Prosta sprawa.

IST powinien udzielić zniżki w wysokości 1/30 za każdy dzień awarii.
Czyli na stan obecny za wczoraj i dziś.
Na pewno ich to uderzy po kieszeni ale niekoniecznie.
Przecież łącza im też ktoś udostępnia bo własnych zapewne nie mają.
I od ich dostawcy niech domagają się utraconych kosztów od abonentów.

Na liście kabli światłowodowych zniszczonych ma moście nie ma firmy IST zatem pewnie odsprzedają łącza firm netnii, szeptela czy kogoś innego [swoją drogą kogo?]

Myślę, że zniżka na pewno byłaby potraktowana jako zadośćuczynienie za brak dostępu do sieci i byłaby wyraźnym znakiem, że firma dba o dobro klientów nawet kosztem zmniejszenia własnych zysków.

Słusznie wiele osób podnosi, że płaci to wymaga.
Faktury za internet z dokładności zegara atomowego zawsze docierają na skrzynkę mailową czy to świątek, piątek czy niedziela po godzinie 22.00 pierwszego dnia miesiąca.

Wierzę, że firma pracuje nad rozwiązaniem obecnej sytuacji a po naprawieniu awarii postara się jakoś zrekompensować często jakże niewymierne straty z wiązane z utratą podłączenia do sieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Czyli zniżka jakieś 2 zł/dziennie. Warto tak dziadować?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

vonReuffen, Jak nie masz kuponów do mcsyfa to warto :> Myślę, że błędem IST było i jest brak alternatywy. Teraz jest kombinatorka... Mam nadzieję, że odrobią lekcję i na przyszłość takie awarie będą niwelowane jednym kliknięciem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Wiecie chyba za bardzo sie przyzwyczajiliscie do dobrego neta i tylko jakas mucha usiadzie to marudzicie. Dobrze ze to tylko trwalo 3 dni bo ten most nie jest nawet otwarty. Firma sie spreżyła bo tez chce zarobic na nas. A IST nie ma nic do tego. Co prawda nie mają zadnego zabezpieczenia ale co ich winic jesli to wszystko i tak szło przez jeden most to by nie mieli nawet skad alternatywy wziac. A teraz cieszcie sie swoimi 40mbps lub 50mbps i mam nadzieje ze sie wstydzicie za te wszystkie \"glupie\" wypowiedzi. Jakbyscie mieli neta co 3 razy dziennie sie resetuje to byscie docenili ist. + ping tutaj sa nie samowite

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne



Już jest OK.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne





Nie jest źle



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Już śmiga pięknie, wczoraj poznań chodził jak stary modem, a dziś Pięknie
poniżej link do wyników z tego \"profesjonalnego\" narzędzia do pomiaru szybkości:

http://www.speedtest.net/my-result/4150147747

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Malachit: Fajny komunikat u CIebie, że Twoje łacze jest szybsze niż 94% łącz w Polsce :) pogratulować IST

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Pewnie wszystkim nam sie marza takie szybkosci



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Dzisiaj jak co miesiąc IST wysyła wieczorem na skrzynki pocztowe e-faktury.

Ciekawe czy doczekamy się jakiegoś upustu za czas awarii z połowy lutego 2015 roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Masz najlepszy net w regionie a będziesz dziadował o 4-5 zł? Znam kilku, którym nic nie pasuje i zmienili dostawcę neta na innego. Wszyscy niestety wpakowali się w umowy terminowe i wrócić nie mogą.


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Już nie wspominając, że słabo to słabo, ale net działał. Afera jakby tu wszystkich oszukali na miliony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

No i faktura przyszła w pełnej wysokości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Hmm gdyby tak każdy obniżył abonament za brak zasięgu w komórce, chwilowy brak prądu czy problemy z telewizją cyfrową to byłoby super. Ale to nie jest zależne od IST że przez kilka dni wolniej chodził internet takie rzeczy się zdarzają i czasem trzeba przymrużyć oko na takie sprawy. To tak jakbyśmy zachorowali i nie wypłacono nam wynagrodzeń za karę bo szef nie miał pracownika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Problemy były o czym świadczy komunikat dostawcy. Gdyby nie było wpływu na jakość usługi lub jej bezproblemową dostawę taki komunikat nie ukazał by się.

Skoro komunikat był obsługa zauważyła ,że usługa nie jest świadczona zgodnie z umową .

Regulamin mówi jasno, że w takim wypadku należy się rekompensata równoznaczna z liczbą dni w której usługa nie była realizowana zgodnie z podpisana umową.

Pani w biurze firmy z uśmiechem powiadomiła ,że żadnego rabatu nie będzie bo internet był i nie będzie dyskutować.


Więc jak to jest??

Usługa nie była świadczona w takiej formie jak jest to gwarantowane w umowie.

Strony się nie otwierały lub ładowały się kilka lub kilkanaście minut co uniemożliwiało korzystanie z usługi a więc wywiązanie się obustronne z umowy.

Proszę więc o informacje dlaczego lekceważy się w ten sposób klienta??

Tu nie chodzi o ten rabat bo byłby symboliczny ale o podejście firmy do swoich klientów które jest lekceważące!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

I dodam jeszcze jedno ... w przypadku braku zasięgu lub problemu z realizacją świadczenia przez operatora komórkowego klient otrzymuje rabat na abonament lub inna rekompensatę a tu???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Do tych płaczących - czy wasza umowa gwarantuje minimalna szybkość? Jeżeli nie, a strony się otwierały to oznacza że byliście w stanie skorzystać z usługi. Dobrze że nikt z nas nie pamięta modemów o szybkości 2400 bps

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Rabat byłby symboliczny ale liczy się podejście do klienta.

To może ci co płacą rachunki w biurze też niech odejmą kilka złotych i z uśmiechem do tej pani stwierdzą, że to prawie cała kwota.

Mi osobiście internet nie służy do pracy ale dopuszczam taką myśl, że są osoby które wykorzystują go do pracy gdzie jego brak łączy się z konkretnymi, wymiernymi stratami.

Nie chcą udzielać rabatu to niech chociaż na parę dni odbiją podwyższą prędkości o pakiet wyżej. Nic ich to nie będzie kosztowało a wywrą dobre wrażenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

\" Dobrze że nikt z nas nie pamięta modemów o szybkości 2400 bps\"

A jakie to ma znaczenie.
Wcześnie w ogóle nie było internetu i co można się na to powoływać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Tak, mam podpisaną umowę na konkretny pakiet, konkretny wysył i odbiór i nie było to realizowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Do pracy to się bierze trochę inne łącza.
I nawet z tego co pamiętam idzie się dogadać w IST o Łącze tzw? Komercyjne?!
Tam pewno jakieś inne warunki w umowie :)
Trochę drażni co niektórych podejście, jak to po takiej wielkiej awarii raptem 2dni z działającym internetem, ale wolniej strugają i rugają.

1972... IST na przykład na mnie robi codziennie dobre wrażenie, bo klikam i jest :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

proponuję co niektórym osobom iść do sądu i walczyć o te 4-5 złotych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne


No i najwazniejsze


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

Bonifikata za awarię jest, z tym że w związku z usługą telewizyjną, prawie 13 zł. W moim przypadku nie było dostępu do telewizji, zaś internet był, tylko trochę wolniejszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST - ważne

otoja.322

Tak, mam podpisaną umowę na konkretny pakiet, konkretny wysył i odbiór i nie było to realizowane.


Widzę, że ludzie to nawet nie wiedzą jakie umowy podpisują... Gdzie masz niby tą umowę na \"konkretny wysył i odbiór\"?
Bo mi się wydaje, że masz określone tylko maksymalne parametry usługi.
Jakby miały być takie jak masz i do tego gwarantowane, to łącze nie kosztowałoby 60zł, tylko \"kilka\" razy tyle.
Żaden dostawca internetu, oferując takie łącza, nie gwarantuje ci stałego transferu.

No a jeśli dla kogoś rzeczywiście działalność zarobkowa jest uzależniona od połączenia z netem, to się zabezpiecza zapasowym łączem.

Ja się nawet nie spodziewałem obniżenia abonamentu, bo połączenie marne, ale było. Problem to mieli ci, co rzeczywiście zostali kompletnie odcięci od sieci. Trzeba sobie zdawać sprawę za co się płaci.
I tak jeszcze u żadnego innego dostawcy nie miałem tak, że niezależnie od dnia i godziny zawsze łącze szło maksymalną prędkością, a i awarie były częstsze. Narzekać zawsze można, pytanie tylko czy możecie wskazać lepszą alternatywę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org