środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Czy to prawda, że obecnie weszło takie prawo, że jeżeli nie zrzeknę się odziedziczonego spadku i okaże się on zadłużony - to odpowiadam jedynie do wysokości jego realnej wartości?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Uwaga - pozycjonowanie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

odpowiadasz do wysokości udziału spadkowego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Wg mnie odpowiadasz solidarnie z resztą spadkobierców, a więc o ile oni będą niewypłacalni, odpowiadasz za cały dług. Wyjściem jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a więc odpowiadanie tylko do wysokości majątku, pozostawionego przez spadkodawcę. Załatwić to można sądownie w terminie do 6 m-cy od uzyskania informacji o tym, że zostajesz spadkobiercą. Odrzucenie spadku, czyli tzw. zrzeczenie, skutkuje przejściem ewentualnych długów na innych spadkobierców, a o ile ich nie ma, na Twoje dzieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

A nieprawda!

Sejm znowelizował ustawę o spadkach - teraz jeszcze musi przejść przez senat i podpisać ją prezydent. Czyli w ciągu roku nowe przepisy powinny wejść w życie. Sorry, ale to kuriozum, że spadkobierca dziedziczy też długi. Mówili nawet o tym ostatnio w TV - tutaj masz trochę więcej na ten temat http://www.forum-kredytowe.pl/f144/sejm-znowelizowal-przepisy-ws-odpowiedzialnosci-za-dlugi-spadkowe-88869.html.

W dużym skrócie długi mają być do wysokości wartości odziedziczonego majątku. Tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Na Twoim miejscu zgłosiłabym się do radcy prawnego. Da Ci fachową poradę na ten temat i będziesz wiedział/a wszystko czarno na białym. Od siebie mogę dać namiary na kancelarię Kazus - z Warszawy, ul. Komorska 48a, http://dobryadwokat.eu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Myslisz że pytanie o to na forum to dobra forma zdobywania wiedzy ? Idź do źródła, zapytaj notariusza, będziesz mieć fachową wiedzę. Mogę Ci polecić Panią Notariusz Agnieszkę Kozek, posiada ogromną wiedzę więc na pewno odpowie na Twoje pytanie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odziedziczony majątek i odpowiedzialność za długi

Werq kto ci płaci za te wypociny trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org