niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kupić czy wynająć?

Zastanawiam się właśnie, czy nie wyprowadzić się z dotychczasowego mieszkania i nie kupić czegoś własnego. Teraz płace za mieszkanie 1400 złotych, a przewidywana rata kredytu hipotecznego wynosiłaby 1800. To oznacza, że musiałabym przycisnąć pasa i to na dość długo. Jak myślicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Dolicz czynsz+woda+ gas i telefon jak masz auto też dolicz i podumaj :-) :-) na papierze wszystko ładnie wygląda..

Klid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Gdzie takie ceny!? Chyba tylko w Warszawie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

to jest chore brać tyle za mieszkanie

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

nigdy nie zapłaciłbym za mieszkanie w Łomży 1400 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Pewnie podała wszystkie koszty + życie albo to jakiś super apartament średnio biorą 600 odstępnego + koszty. czy kupować ? napewno ale musisz przekalkulować koszty i dochody.A w tych czasach to nic nie wiadomo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Jak kupować mieszkanie to nie w Łomży. Poszukajcie czegoś w większym mieście z mniejszym bezrobociem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Niestety zdarzają się mieszkania z takimi kosztami wynajmu. Wszystko zależy od metrażu i okolicy. Zawsze warto porównać kilka ofert i wybrać najkorzystniejszą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

W Łomży wynajmy są tanie a wszystko zależy od wynagrodzeń!Jak się zarabia 1200 to wszystko drogie kochani pracodawcy i rządzie!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

co w do tej lomzy macie. bezrobocie jest dla tych co niechca pracowac brak wyksztalcenia ,a polak zawsze nazeka i steka /jakas choroba / czy by byl w lomzy , warszawie za granica to nigdy nie powie o tym ze ma sie dobrze tylko jeczy jak mu zle i nie dobrze


kup i zamieszkaj wynajem zostaw dla tych co juz maja wlasne M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Ale co zawsze będziesz mieszkała ze starymi? Jeżeli masz zdolność kredytową (mogą Ci takową wyliczyć tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/) to w zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać. Generalnie miesięczne koszta związane z zakupem własnego mieszkania nie są niskie, ale gdy już je spłacisz - to będzie ono Twoje. Będziesz mogła je sprzedać, wynająć, skorzystać z odwróconej hipoteki itd.

Decyzja należy do Ciebie, chociaż ja pewnie bym brał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

No faktycznie, opłaty są strasznie wysokie. Autorka nie podała wprawdzie ile wynosi jej dochód, ale 400 zł u każdego robi różnicę. Ja bym aktualnie poczekał, może znajdzie się partner za nie długo i ułoży się inaczej. ;). Wtedy byłoby łatwiej i w ogóle. :).

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Autor: kasja (185.74.84.---) Następna idiotka, która nie zna realiów życia w Łomży. Po to założyłaś tu dziś konto aby nam opowiedzieć o swoim seksie w wielkim mieście ? Wg mnie to Ciebie nie stać nawet na mieszkanie za 200 zł. Siedzisz na jednym garnku z rodzicami. Za pozycjonowanie nie płacą zbyt wiele. Całe chmary tych darmozjadów opanowały to forum. Co drugi temat to jakieś rewelacje przedstawiane przez osobę z jednym wpisem na forum.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Wiem, że lepiej mieszkać w swoim mieszkaniu (domu), jednak zwróć uwagę, że gdy wynajmujesz mieszkanie i masz jakieś problemy finansowe, to możesz po prostu przenieść się do mniejszego i tańszego. Gdy jednak masz kredyt na 20 lat, to już tak prosto nie jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Moim zdaniem warto zarządzanie nieruchomością komuś zlecić, jeśli nie ma się na to czasu. Po co się męczyć? Ja swoje mieszkanie powierzyłem ekipie z PMS Poland. Oni działają na terenie Warszawy i mają na stronie -www.pmspoland.pl sporo referencji, więc im zaufałem. Faktycznie fajnie się wywiązują z obsługi. Jestem o wszystkim informowany na bieżąco, lokatorów mi wyszukali wypłacalnych, do tego w razie jakiś awarii, to oni też się tym zajmują. Na przykład jakiś czas temu pękła rura, to normalnie musiałbym ja interweniować i zrywać się z pracy, a tam wszystkim się PMS zajął. Wygodne rozwiązanie, a wbrew pozorom nie takie kosztowne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

To zależy jakie kto ma w życiu potrzeby. Ja wolałabym kupić mieszkanie niż je wynajmować. To fakt, że trzeba spłacać kredyt przez 20 lat. Jednak za wynajem tez trzeba płacić. Różnica w tym tylko taka, że za 20 lat to mieszkanie będzie moje własne, a wynajmowane zawsze wynajmowane i nabijasz kasę komuś. Komuś spłacasz mieszkanie. Czy nie warto zainwestować te pieniądze we własne m niż w wynajmowane.

zapraszam dessin olsztyn www.ubezpieczenia24.olsztyn.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupić czy wynająć?

Też uważam, podobnie jak autor: Anaroin, że warto zarządzanie nieruchomością komuś zlecić. Dlatego w Łomży zlecam to zaufanej firmie, którą kieruje mój 15 letni bratanek. Nic nie ukradnie, posprząta chałupę, dostanie w zamian za to na lody. Jestem na bieżąco informowany a w razie jakiejś awarii przyjadą ze spółdzielni i ją usuną.

Dzięki kolego Anaroin za odkrywcze podpowiedzi odnośnie Warszawy. Uważam, że moi znajomi, którzy dorobili się mieszkań na wynajem w Warszawie nie są na tyle debilni, aby budować je i wysłuchiwać na tym forum twoich odkryć !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org