poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DIETETYK

Proszę o namiary na dobrego dietetyka , zbicie cholesterolu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

wystarczy drastycznie ograniczyć spożywanie cukrów(najgorszy jest sernik)trochę więcej ruchu,oraz zioła na wątrobę np.mieszanka ostropest,karczoch,dziurawiec 3 razy dziennie po szklance mieszanki z tych ziól.U mojego męża działa.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

dziękuję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

Proszę o kontakt na meila. Chętnie udzielę Pani rad, ewentualnie rozpiszę jadłospis. Natomiast cukier nie ma nic do cholesterolu. Cholesterol znajduje się w produktach zwierzęcych, nigdy roślinnych. Cukier należy ograniczać przy nadwadze, cukrzycy i po prostu dla zdrowego trybu życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

proszę nie opowiadać mój mąż je bardzo zdrowo ale gubi go cukier ,cukier zwłaszcz rafinowany biały dostarcza jedynie pustych kalorii,co powoduje zaparcia oraz zaburz proces trawienia.odkłada się w naczyniach krwionośnych.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

Kajka co się odkłada w naczyniach? Nie dokończyłaś zdania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

kajka, jestem magistrem żywienia więc znam się na rzeczy. Cukier nie może się odkładać w naczyniach krwionośnych:). Oczywiście nie należy go spożywać w nadmiarze, jednak powtarzam, że nie ma to nic wspólnego z cholesterolem, oprucz tego, że nadmierne jego spożycie prowadzi do otyłości, cukrzycy typu II, większego ryzyka nowotworów.


Czyli:
Cukier dodany łączy się z czynnikami ryzyka chorób
sercowo-naczyniowych bezpośrednio lub poprzez
wpływ na rozwój otyłości. Z kolei otyłość silnie łączy
się z rozwojem nadciśnienia, dyslipidemii, cukrzycy
typu 2 i zespołem metabolicznym



Żeby zmniejszyć poziom cholesterolu trzeba przede wszystkim wyeliminować lub ograniczyć produkty zwierzęce (tłuste czerwone mięsa, smażenie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

Pani magister, z całym szacunkiem: oprócz pisze się przez ó. :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK


Autor: Anna_1777 (---.centertel.pl)
Data: 17-12-14 18:30

Chciałbym zredukować masę , czyli schudnąć, jakiś namiar na ciebie? masz gdzieś gabinet?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

moje niedopatrzenie:) niestety oprócz magistra jestem też dyslektykiem:) i przyznaje się do tego:), chociaż ten błąd był wynikiem pośpiechu, a nie brakiem znajomości ortografii:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DIETETYK

belfer proszę o kontakt na maila anusia1777@onet.pl i wtedy podam Ci mojego meila prywatnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org