poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
towar nie zgodny z opisem

Witam
Mam taki problem,kupiłem telefon na allegro od można by rzec pewnego sprzedawcy. Telefon przyszedł nawet wszystko ok ale miał być stan perfekcyjny a tu ryski,ubytki farby,lekkie obicia.Na początku myślałem że nawet do sprzedawcy nie będę pisał, ale napisałem i po paru rozmowach wynikło że tak towar posiadał jakieś tam znaki i zapomniał mnie o tym poinformować, telefon chciałem mu oddać ale on nie widzi żadnych powodów do oddania,więc poszedłem do komisu z zapytaniem ile kosztuje obudowa to powiedziano mi 60 zł napisałem to sprzedawcy a on że może mi max 30 zł oddać resztę koszów mam ponieść sam bo i tak okazyjnie kupiłem telefon,telefon był kupiony tak z 50 zł mniej niż cenna rynkowa ale co to ma w ogóle do rzeczy.
Co w takiej sytuacji dalej zrobić ???
Dziękuję z góry za odpowiedzi

Krzychu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

To zależy, czy kupiłeś od osoby prywatnej, czy od firmy. Jeżeli od osoby prywatnej to weź te 30zł, bo i tak nic nie wskurasz, a jak od firmy to daj znać.
Pzdr

WKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Tu pytasz? Skieruj sie do PIHu

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Niestety od osoby prywatnej ;/
Dzięki za pomoc

Krzychu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

załóż spór allegro opisując całą sytuację

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

masz kilka dni 10 albo14 na oddanie kupionej rzeczy bez podania przyczyny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

alegro olewa wszystkie spory i tak nic nie wskurasz....
oddac moze bez podania przyczyny w ciagu 14 dni od zakupu jezeli zakupił w firmie (masz takie prawo jesli zakupiłes poza siedziba firmy ale osoba sprzedajaca musi miec zarejstrowana firme)
jak kupiłes od osoby prywatnej tak jak pisał ci ktos wcześniej WEZ 30 ZŁ I CIESZ SIE ZE NIE PRZYSŁALI CI KARTOFLA ZAMIAST TELEFONU....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Pytanie-czy kupiłeś w opcji,,kup teraz,, ?-jeśli tak,to odeślij tel.bez podania przyczyny.Masz na to 10 dni od dnia otrzymania przesyłki.Sprzedający musi zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotnej przesyłki.Nadaj ją jako poleconą,priorytetową(sprawdzisz kiedy dotarła paczka).
Gdybyś miał problem--odezwij się na priv :)pozdrawiam


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

a co w przypadku gdy to opis jest niezgodny z towarem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Informuje się o tym sprzedającego,jesli nie reaguje ,bądź uważa,że wszystko jest ok,należy wystąpić ze sporem,troszkę to trwa,ale wygrana po stronie kupującego--gwarantuję -:)


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Jeżeli kupiłeś telefon używany to ma prawo mieć ślady użytkowania ,czasem ktoś wystawi używany przedmiot a druga osoba kupi i wymaga jak by był nowy co już raz zostało użyte nie będzie już jak nowe tak jest z wszystkim :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: towar nie zgodny z opisem

Chelsea--wszystko się zgadza,ale...taka informacja(rysy,zadrapania itp..) ma być zamieszczona w opisie u sprzedawcy,wtedy podejmuję decyzję --kupuję ,albo nie kupuję. Jeśli tego zabrakło,to jest aukcja niezgodna z opisem


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org