niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
SM Perspektywa - wola ludu górą!

\"Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza na swoim posiedzeniu w dniu 14.10.2014r. uchyliła Uchwałę Rady Nadzorczej Nr 16/14 z dnia 28.08.2014r. dotyczącą zwiększenia stawki funduszu remontowego dla lokali mieszkalnych z kwoty 0,70zł /m2p.u na 2,10zł/m2 p.u. na okres 5 lat w budynkach wielorodzinnych wybudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT.
Powyższa decyzja wynika z tego, że zaproponowany program finansowania i zakresu prac termomodernizacyjnych nie znalazł akceptacji u większości mieszkańców tych budynków.
Zarząd SM \"Perspektywa\"
w Łomży\"

http://www.smperspektywa.pl/ogloszenia.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Nic nie stoi na przeszkodzie abyście odwołali zarząd i wybrali sobie nowego prezesa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Z czego się cieszycie!

Spółdzielnia chciała dobrze a lud tego nie docenił. Osiedle jest bardzo ładne a mogło być piękne.
Ludzie czy wy tego nie rozumiecie, że piękne, kolorowe i ocieplone fasady waszych budynków podnoszą komfort waszego życia.
Wielka szkoda dla tego osiedla, że to nie przeszło!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Alpamayo chyba nie znasz szczegółów dotyczących tej podwyżki. Jeżeli mamy podnieść wysokość składki na fundusz remontowy to dla wszystkich ze spółdzielni, a nie tylko dla tych, których bloki nie są jeszcze ocieplone, bo przecież z naszych pieniędzy robione były inne bloki. Druga sprawa, nie wierzę, że podwyżka będzie tylko na 5 lat, raczej w domyśle - dożywotnio.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

do Alpamayo: na komfort, o jakim wspominasz, jak widać większości mieszkańców po prostu nie stać. Mnie nie stać na M5, dlatego mieszkam w M3. Kogoś nie stać na skuter, jeździ hulajnogą. Jedni jedzą kawior, drudzy kaszankę. Mnie na piękną i kolorowa fasadę nie stać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Chwileczkę bo się pogubiłam..tzn nie doczytałam : czy ta podwyżka czynszu w SM Perspektywa jest już nie aktualna? Bo ja niczego nie podpisywałam ani nic.... Jak to się stało jeśli jest to już nie aktualna? ( z czego się cieszę oczywiście.. :) )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

W „Perspektywie” bez akceptacji dla 300% podwyżki na ocieplanie. Podwyżka miała być z 0,70zł na 2,10zł czyli miała wzrosnąć 3 krótkie ale 3 krotnie więcej nie = 300% tylko 200% !! Takie błędy na 1 stronie w tytule artykułu ? !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

wisienka ales ty ograniczona, widac myślenie nie jest Twoją najlepszą stroną

info masz w pierwszym poście tematu!








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

zonk - chciałam się upewnić na 100 %... kto pyta nie błądzi :) Nie musisz robić aż taaakich uwag..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

teraz albo im dopa zmarznie albo będą płacić słone rachunki za ogrzewanie:):):):)

NIKT NIE BĘDZIE SIĘ TERAZ SKŁADAŁ NA WASZ BLOK!
ta podwyżka miała na celu zgromadzenie/odłożenie środków własnych na remont/ocieplenie budynku



a prezi możecie i pogonić ale za co zrobicie te ocieplenia:):):)

jak teraz każdy budynek jest rozliczany indywidualnie, spółdzielnie mają obowiązek prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencji i rozliczenia przychodów i kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz wpływów i wydatków funduszu remontowego.








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

nie przesadzaj zonk :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

no i dobrze brawo lokatorzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

wisienka tylko tyle masz do powiedzenia w temacie?
widac myślenie nie jest Twoją najlepszą stroną


zapodaj jakąś kontrę ale merytorycznie !

do tej pory było jak było ( kto już \" się ocieplił \" ten skorzystał :)) ale to już się skończyło i NIKT NIE BĘDZIE SIĘ TERAZ SKŁADAŁ NA WASZ BLOK!


bez kasy w tych 47 budynkach będzie coraz gorzej








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

na który blok zonk? na który kto się nie będzie składał? piszesz kopiujesz ten sam \"apel\" również w innych tematach - to u ciebie myślenie nie jest mocną stroną...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

ZONG NA JAKIEJ PPLANECIE ZYJESZ ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Zonk=przydupas prezesa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

no i wyszły twoje \"mondrosci\" zonk hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

wisienka tobie to trzeba wszystko wytłumaczyć jak krowie na miedzy :):):)

ten BLOK to tylko przysłowiowy przykład - dotyczy KAŻDEGO z tych 47 bloków wybudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT.

a czy w zasobach Perspektywy są tylko te bloki?
INNI członkowie spółdzielni NIE BĘDĄ SIĘ NA NIE SKŁADAĆ !


re: nowal12 następny DUREŃ, jak dla mnie to wywalcie na zbity pysk waszego prezesa z całym tym zarządem , który doprowadził do takiej sytuacji, przez lata płaciliście ( co prawda grosze ale jednak ...) jedni skorzystali a wy teraz obudziliście się z ręką w nocniku :):):)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

w innym temacie ktoś mądrze napisał :

Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie
Autor: obserwujący2 (---.adsl.inetia.pl) Data: 04-10-14 11:56


...
W spółdzielni łsm od lat na fundusz remontowy wpłacali 1,30/m2, we wspólnocie 2,10/m2 a my płaciliśmy 0,70 od lat. ...


- może właśnie o to chodzi i teraz brak kasy ?








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Wola ludu górą. Z czego się cieszyć. Mieliście nieocieplone i tak zostanie. Będziecie płakać, że są dopłaty za ogrzewanie. Czas zrozumieć, że nikt za wasze bloki płacił nie będzie. Moje mieszkanie jest w nowszym bloku i nie mam zamiaru dokładać się do remontu \"sąsiadów\". Inna sprawa to czy docieplenie można wykonać za kwotę X czy Y i tego trzeba pilnować, by kasa nie szła bokiem, a nie by nic nie płacić. Za nic jest nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

A powiedz jaki sens ma ocieplanie już ocieplonej fasady bloku??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: SM Perspektywa - wola ludu górą!

Jeżeli zależy nam na tym, aby samemu decydować o tym na co wydawać zgromadzony fundusz remontowy, to trzeba zrobić z bloku wspólnotę.
Jedyny sposób, aby odkładane pieniądze były na naszym wspólnotowym koncie i były wydawane na nasz blok.
Dla przykładu.
powierzchnia użytkowa mieszkań w bloku ok 2000 m2.
Składka dotychczasowa to 0,70 zł/m2
W skali roku odkładane jest ok 16 800zł.
Blok stoi od lat 80-tych czyli ok 30 lat.
Dla takiego budynku nagromadzony fundusz powinien wynosić ponad 500 000zł.
Gdzie te pieniądze?
Bieżąca konserwacja? Malowanie klatek?
Nawet jeśli, to samych odsetek na koncie oszczędnościowym dla takiego funduszu powinno się uzbierać bardzo dużo.

Dlatego duże miasta mają wspólnoty a nie spółdzielnie.
Tam każdy wie, na co idą ich pieniądze.
Składka może i wynosić 1,5zł za m2, ale przynajmniej wiedzą, że po roku maja odłożone 36 000zł.

A w tych spółdzielniach to jedna wielka kpina. Zbierasz na remont, a ta kasa idzie na inny budynek.
Mydlą nam oczy osiedlami, a co mi po osiedlu, jak kolejną zimę będę płacić kolosalne kwoty za ogrzewanie.

Sięgnijcie po rozum do głowy. Sami decydujcie na co chcecie wydawać wasze pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org