sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

http://4lomza.pl/index.php?wiad=36827
No pogrzało. 87zł podwyżki czynszu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

HAHAHAHAHA ale wiocha!!

Do tej pory nie docieplali?
Bloki na Księcia Janusza były malowane i docieplane (balkony) niedawno a teraz to podwyżka bo nie ma pieniędzy?
Ciekawe do kogo trafią pieniążki za te docieplanie bloków. Do partaczy jeżdżących zdezelowanymi ŻUKAMI i LUBLINAMI czy do kogoś innego.

Prezes nie kandyduje do samorządu to może sobie pozwolić na podwyżki i utratę popularności :) wcześniej za dużo by to go kosztowało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

ciekawe czy bloki w których mieszka zarząd SM są już ocieplone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

u mnie tylko 1.40 zł na fundusz remontowy więc skąd się wzięło 87zł u tytoyo

japan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

czytać pismo
fundusz remontowy podniesiony z 0,70zł na 2,10zł czyli o 1,4 więcej x62m2 = ile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

A razy 75 m to ile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Fundusz remontowy zostanie podniesiony z 0,70zł na 2,10zł czyli zwroscie o 1,40zł. I teraz te 1,40zł mnożysz przez metraz mieszkania czyli np. 75 wiec 1,40zł x 75 = 105. O 105zł miesięcznie będziesz placic wyższy czynsz czyli przez 5 lat zapłacisz 105x12x5=6300zł. Moim zdaniem zdecydowanie za dużo !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Jeszcze czego ja przez 5 lat będę 100 zł więcej płacili. A kolesie Lipskiego i Lipski się wzbogacą. Zrobią elewację a gołębie i tak osrają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Zgadza się 2,10 za metr u mnie również, nie zapominajmy o tym, że praktycznie przy każdym remoncie klatki czynsz był już podnoszony, aczkolwiek nie w takiej wysokości jednorazowo. Rozumiem, że pieniądze są na to potrzebne i to niemałe, a i my chcemy mieć blok zadbany i ciepły, ale podwyżka \"zgrabna\".



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Chodzi o to, że mieszkańcy bloków z lat 80-tych już dawno nawpłacali wystarczająco na
remont swoich bloków.

Zasada była taka, że płacą wszyscy mieszkańcy osiedla i sukcesywnie będą ocieplane bloki.

Pytanie, gdzie jest KASA, gdzie dobre gospodarowanie, gdzie zwrot za nadpłacone śmieci???
ciekawe jak wyszło rozliczenie za CO

Rado Nadzorcza do PRACY !!!

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

\"Sprzeciw ponad 50% właścicieli mieszkań w danym budynku złożony na piśmie do Spółdzielni spowoduje odstąpienie od podwyżki czynszu i wykonania termomodernizacji danej nieruchomości” - mam rozumieć, że osobami decyzyjnymi są osoby, które mają mieszkania na własność a nie lokatorskie. Właściciele mieszkań jeśli nie zgłoszą sprzeciwu mają obowiązek płacić wyższy dodatek remontowy przez 5 lat, mieszkańcy niebędący właścicielami nie maja prawa głosu, więc i podwyżka ich nie dotyczy, czy tak? A jak Spółdzielnia nazbiera funduszy to wyremontuje wszystkim? Czy tylko tym, którzy płacą? Co to w ogóle za stawki, jakoś nie chce mi się wierzyć, że za pięć lat opłata remontowa wróci do poprzedniej niskiej kwoty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

No pięknie, myślę, że z takimi podwyżkami w czynszu spokojnie za tę kwotę sami moglibyśmy ocieplić blok. Tylko spółdzielnia oczywiście nie zgodzi się na taki ruch, bo prezes nie zarobi,
Idąc tym tropem, jeśli w bloku na Łagody trzeba będzie naprawić dach to co tylko oni się złożą? Nikt nie weźmie kasy ze wspólnego konta?
Wierzyć mi się nie chce.

NIk lub inny organ nadzorczy powinien się tym zająć. Bo z tego co widzę, w większości ludzie starsi mieszkają na tych osiedlach, nie czytają artykułów w internecie i pism w gablotach. Nie będzie się im chciało lub nie będą w stanie lecieć do spółdzielni by podpisać to pismo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re panidomu
Co do CO to w tym roku po raz pierwszy mam zwrot od wielu lat, ale co się nawalczyłam to moje, ale w tym roju po raz pierwszy mam doliczony szósty podzielnik, a skąd nie mam pojęcia ponieważ w mieszkaniu urządzeń mam 5 i teraz i przez wiele poprzednich lat miałam 5 uwzględnianych przy rozliczeniu, w tym roku mam 6. Jutro pojadę do SM i poproszę o wyjaśnienie, ponieważ żadne pismo informujące mnie o dodatkowym urządzeniu i doliczeniu jego do opłat do mnie nie dotarło. Mało tego współczynnik UF wynosi w tym urządzeniu (jak na tą chwilę urządzeniu widmo) wynosi 0,90, czyli jest bardzo wysoki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Pisałem wcześniej, zdjąć te kurestwo z grzejników i rozliczać się z m2

Twoja nadwyżka może wynikać ze zwiększonych wpłat miesięcznych. Sprawdż czy przez ten okres grzewczy nie miałeś zwiększonej kwoty zaliczki na OC

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Zastanawia mnie 1 sprawa. Jeśli np. mój blok ocieplą za rok to czemu mam płacić wyższy czynsz pezez kolejne lata? Jaka podstawa jest ku temu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Co do podzielnika to mój błąd rozbili mi koszty z jednego podzielnika na dwie pozycje w związku z działaniami jakie podjęłam w ubiegłym roku. Nie wczytałam się, ale po przebojach w roku ubiegłym na sam zwrot rozliczenie za CO jestem \"elektryczna\":-) Taka rada z mojej strony choć nie jest to temat o rozliczeniach, wczytajcie się dokładnie w rozliczenia, bo warto.
Pozdrawiam forumowiczów



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re panidomu
Miałam owszem, ale nie na tyle żeby mieć taki zwrot. Mało tego od decyzji też się odwoływałam, bo podwyżkę mi taką zafundowali, że włos się na głowie zjeżył i w końcu łaskawie doszli do wniosku, że to jednak przesada, i zmniejszyli poprzednią kowtę o kilkadziesiąt zł. Oj to naprawdę temat rzeka. Powiem tak w tamtym roku dopłacałam ponad 800 zł w tym roku mam ponad 700 zł zwrotu, ale co się nałaziłam, napisałam, nasłuchałam to moje. Na rozliczenia mają ogromny wpływ współczynniki UF i LAF.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

No tak Lipski nazbiera kasy a potem z żoną wyjeżdża se na wakacje za granice i ferie. A my musimy płacić za jego wczasy bo se czynsze podwyższa. Chore dla mnie to jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

zbierajcie podpisy w swoich blokach przeciw , 5 lat placenia 3krotnej sumy to 4-5-6 tysiecy a nawet wiecej latwo policzyc wlasne M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Jest ktoś z Rycerskiej 10?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Jak sie buduje i rownolegle nie remontuje, to sa tego kwiatki. A remont zaczyna sie od dachu ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

co do jasnej cholery za dzielenie na rownych i rowniejszych ?
ile qrwa lat czekamy na to docieplenie i co ....i nic
czesc blokow zrobiono z mojej skladki a teraz ja mam za siebie poniesc caly koszt ?

rozumiem jakies 30 % podwyzki ,ale nie calosc przerzucic na wlascieli blokow bez docieplenia,a potem zeby szczerzyc do kamery, ze sie zrobilo ,spoldzielnia zrobila
to po hooj nam spoldzielnia sie pytam?
kto uchwalil taki glupi plan?
dlaczego ja mam chodzic i pisma skladac, ze nie chce?
znowu cos na sile jest proponowane ,nikt mnie nie pytal ,a teraz to ja mam sie martwic zeby 50% ludzi mialo wlasnosciowe mieszkanie?
a ile blokow jest takich ze 50% ludzi nie ma wlasnosci ,wtedy wychodzi ze spodzielnia pomyslala za nich i maja placic

skurwysynstwo w bialy dzien

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Może warto sie zapoznać ze Statutem i wymienić całe to towarzystwo. Które zapewne stracilo kontakt z rzeczywistością i tym co dzieje się w tym mieście. Dlatego zamieszczam fragmenty. Reszta na stronie smperspektywa. Tak jak to jest ? jeżeli większośc czlonków spółdzielni nie chodzi na zebrania i ma wszystko w d...ie. No ale nie wszystko stracone Proszę Państwa . Trzeba się tylko ogarnać wziąc miotłe i posprzątać. Takie są prawa demokracji i większości. A teraz miłej lektóry.

VII. Organy Spółdzielni
§ 67
1. Organami Spółdzielni są:
1/ Walne Zgromadzenie,
2/ Rada Nadzorcza,
3/ Zarząd,
4/ skreśla się.
2. Wybory do organów Spółdzielni, o których mowa w ust.1 pkt 2 i 3 dokonywane są w głosowaniu tajnym spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Odwołanie członka organu następuje także w głosowaniu tajnym.
3. Do wybieralnych organów Spółdzielni wchodzą kandydaci, którzy uzyskali kolejno największą liczbę głosów.
4. Przy obliczaniu wymaganej większości głosów przy wyborach do organów Spółdzielni oraz przy podejmowaniu innych uchwał przez organy Spółdzielni uwzględnia się tylko głosy oddane za i przeciw uchwale.
5. Zasady zwoływania posiedzeń organów Spółdzielni, obradowania na nich i podejmowania uchwał przez te organy określa Ustawa, Statut i uchwalone na jego podstawie regulaminy.
§68a
1. Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem Spółdzielni.
2. Walne Zgromadzenie zostaje podzielone na części, gdy liczba członków przekroczy 500. Rada Nadzorcza ustala zasady zaliczania członków do poszczególnych części Walnego Zgromadzenia.
3. W poszczególnych częściach Walnego Zgromadzenia biorą udział członkowie, którym przysługuje uprawnienie do lokalu w danej nieruchomości.
4. Członek nie może brać udziału w więcej niż jednej części Walnego Zgromadzenia.
5. Członek, któremu przysługuje więcej niż jedno prawo do lokalu w nieruchomościach nie objętych jedną częścią Walnego Zgromadzenia, winien wskazać prawo, z którego wywodzi uprawnienie do uczestniczenia w obradach danej części Walnego Zgromadzenia. W przypadku braku wskazania takiego prawa przynależność członka do danej części Walnego Zgromadzenia określa Zarząd Spółdzielni.
6. Członek może brać udział w Walnym Zgromadzeniu tylko osobiście. Osoby prawne będące członkami Spółdzielni biorą udział w Walnym Zgromadzeniu przez ustanowionego w tym celu pełnomocnika. Pełnomocnik nie może zastępować więcej niż jednego członka.
7. Członkowie niemający zdolności do czynności prawnych lub członkowie z ograniczoną zdolnością do czynności prawnych biorą udział w Walnym Zgromadzeniu przez przedstawiciela ustawowego, który nie może być wybierany jako członek Rady Nadzorczej lub Zarządu.
8. Członek ma prawo podczas obrad Walnego Zgromadzenia korzystać na własny koszt z pomocy prawnej lub pomocy eksperta. Osoby, z których pomocy korzysta członek, nie są uprawnione do zabierania głosu.

§ 69b
1. Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd przynajmniej raz w roku w terminie do 30 czerwca.
2. Walne Zgromadzenie może być zwołane przez Zarząd z ważnych powodów w każdym czasie.
3. Zarząd jest obowiązany zwołać Walne Zgromadzenie również na żądanie:
1) Rady Nadzorczej,
2) Przynajmniej 1/10 członków Spółdzielni.
4. Żądanie zwołania Walnego Zgromadzenia powinno być złożone na piśmie z podaniem celu jego zwołania.
5. W wypadkach wskazanych w ust. 3 Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd w takim terminie, aby mogło się odbyć w ciągu 4 tygodni od dnia wniesienia żądania. Jeżeli to nie nastąpi zwołuje je Rada Nadzorcza.
6. W przypadku nie zwołania Walnego Zgromadzenia przez organy Spółdzielni zwołuje je związek rewizyjny, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona lub Krajowa Rada Spółdzielcza na koszt Spółdzielni.
7. Rada Nadzorcza, Zarząd lub członkowie Spółdzielni są uprawnieni do żądania zwołania Walnego Zgromadzenia oraz mogą również żądać zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad lub przedstawić projekty uchwał, pod warunkiem wystąpienia z tym żądaniem co najmniej na 15 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia. Zarząd winien wyłożyć do wglądu w siedzibie Spółdzielni zgłaszane projekty uchwał lub projekty uchwał wynikające z żądania zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad Walnego Zgromadzenia na co najmniej 14 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia.
8. Projekt uchwały zgłaszanej przez członków musi być poparty przez co najmniej 10 członków.
9. Członek ma prawo zgłaszania poprawek do projektów uchwał nie później niż na 3 dni przed posiedzeniem pierwszej części Walnego Zgromadzenia.
§ 70c
I.
1. O czasie, miejscu i porządku obrad poszczególnych części Walnego Zgromadzenia zawiadamiani są członkowie uprawnieni do uczestnictwa w danej części Walnego Zgromadzenia, na piśmie na 21 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia. Zawiadomienie powinno zawierać czas, miejsce, porządek obrad oraz informację o wyłożeniu wszystkich sprawozdań i projektów uchwał, które będą przedmiotem obrad oraz informację o prawie członka do zapoznania się z tymi dokumentami.
2. Zawiadomienie przekazuje się na piśmie wszystkim członkom spółdzielni poprzez :
-wrzucenie do skrzynki pocztowej,
-wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Spółdzielni,
-zamieszczenie na stronie internetowej.
3. Związek rewizyjny, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona oraz Krajowa Rada Spółdzielcza zawiadamiani są na piśmie co najmniej na 21 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia.
4. W przypadku wniesienia do porządku obrad Walnego Zgromadzenia dodatkowych spraw lub projektów uchwał, uzupełniony porządek obrad powinien być podany do wiadomości członków, osób i organizacji wymienionych w ust. 1 na 7 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia poprzez wywieszenie ogłoszeń w siedzibie Spółdzielni oraz na klatkach schodowych.
II.
1. Walne Zgromadzenie może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanym do wiadomości członków w sposób określony w § 70c. Nie dotyczy to podjęcia uchwały o odwołaniu członka Zarządu w związku z nieudzieleniem mu absolutorium.
2. Każda z części Walnego Zgromadzenia poddaje pod głosowanie projekty uchwał wynikające z porządku obrad. Każda z części Walnego Zgromadzenia może zmienić kolejność rozpatrywania spraw.
3. Walne Zgromadzenie jest ważne bez względu na liczbę obecnych członków. Warunek ten uważa się za spełniony również w przypadku, gdy na zebrania danej części Walnego Zgromadzenia nie przybył żaden z uprawnionych członków (oczekujących).
4. Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów. Uchwałę uważa się za podjętą, jeżeli była poddana pod głosowanie wszystkich części Walnego Zgromadzenia, a za uchwałą opowiedziała się wymagana w ustawie lub statucie większość ogólnej liczby członków uczestniczących w Walnym Zgromadzeniu.
5. Większość kwalifikowana wymagana jest:
- 2/3 głosów - dla podjęcia uchwały o zmianie statutu Spółdzielni,
- 2/3 głosów - dla podjęcia uchwały w sprawie odwołania członka Rady Nadzorczej,
- 2/3 głosów - dla podjęcia uchwały w sprawie połączenia Spółdzielni,
- 3/4 głosów - dla podjęcia uchwały w sprawie likwidacji Spółdzielni.
6. Uchwały Walnego Zgromadzenia w przedmiocie likwidacji Spółdzielni, przeznaczenia majątku pozostałego po zaspokojeniu zobowiązań likwidowanej Spółdzielni, zbycia nieruchomości, zbycia zakładu lub innej wyodrębnionej jednostki organizacyjnej są podejmowane bez względu na liczbę członków obecnych na każdej z części Walnego Zgromadzenia.
7. Głosowanie odbywa się jawnie, z wyjątkiem głosowań w sprawie wyborów i odwołania delegatów na zjazd związków, w których Spółdzielnia może być zrzeszona oraz wyborów do organów Spółdzielni. Na żądanie 1/3 członków obecnych na danej części Walnego Zgromadzenia zarządza się głosowanie tajne także w innych sprawach objętych porządkiem obrad.

§ 71d
1. Obrady poszczególnych części Walnego Zgromadzenia otwiera przewodniczący Rady Nadzorczej lub inny upoważniony członek Rady.
2. Każde z części Walnego Zgromadzenia wybiera prezydium w składzie: przewodniczący, zastępca przewodniczącego, sekretarz. Wybór prezydium przeprowadza się w głosowaniu jawnym.
3. W sprawach nieuregulowanych przepisami prawa lub statutu w zakresie obradowania Walnego Zgromadzenia i podejmowania uchwał rozstrzyga prezydium zebrania.
4. Każde z części Walnego Zgromadzenia wybiera następujące komisje:
a) mandatowo – skrutacyjną,
b) wniosków.
5. W przypadku zamieszczenia w porządku obrad wyborów do organów Spółdzielni, każde z części Walnego Zgromadzenia wybiera ponadto komisję wyborczą.
6. Każda z komisji winna liczyć co najmniej dwóch członków, którzy spośród siebie wybierają przewodniczącego i sekretarza komisji.
7. Do zadań komisji mandatowo – skrutacyjnej należy:
a) sprawdzenie, czy posiedzenie części Walnego Zgromadzenia zostało zwołane zgodnie z postanowieniami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i statutu,
b) ustalenie na podstawie list obecności liczby członków obecnych na posiedzeniu,
c) obliczanie wyników głosowania,
d) sporządzanie list zgłoszonych kandydatur w wyborach do organów Spółdzielni oraz na zjazd związku, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona.
8. Do zadań komisji wniosków należy:
a) uporządkowanie wniosków zgłoszonych w trakcie obrad z podziałem na wnioski:
• wnioski kwalifikujące się do przyjęcia, w takim przypadku należy wskazać organ Spółdzielni odpowiedzialny za ich realizację,
• wnioski kwalifikujące się do odrzucenia
b) rozpatrywanie wniosków zgłoszonych w toku obrad.
9. Do zadań komisji wyborczej należy:
a) zebranie zgłoszonych na piśmie kandydatów wybieranych do organów Spółdzielni,
b) opracowanie alfabetycznej listy kandydatów do organów Spółdzielni i przekazanie jej do komisji mandatowo – skrutacyjnej.
10. Każda z komisji ze swej działalności sporządza protokół, który podpisują przewodniczący i sekretarz.
11. Protokoły komisji przekazywane są sekretarzowi danej części Walnego Zgromadzenia.
§ 72e
Do wyłącznej właściwości Walnego Zgromadzenia należy:
1) uchwalanie kierunków rozwoju działalności gospodarczej oraz społecznej i kulturalnej,
2) rozpatrywanie sprawozdań Rady, zatwierdzanie sprawozdań rocznych i sprawozdań finansowych oraz podejmowanie uchwał co do wniosków członków Spółdzielni, Rady lub Zarządu w tych sprawach,
3) udzielanie absolutorium członkom Zarządu,
4) rozpatrywanie wniosków wynikających z przedstawionego protokołu polustracyjnego z działalności Spółdzielni oraz podejmowanie uchwał w tym zakresie,
5) podejmowanie uchwał w sprawie podziału nadwyżki bilansowej (dochodu ogólnego) lub sposobu pokrycia strat,
6) podejmowanie uchwał w sprawie zbycia nieruchomości, zbycia zakładu lub innej wyodrębnionej jednostki organizacyjnej,
7) podejmowanie uchwał w sprawie przystępowania do innych organizacji gospodarczych oraz występowania z nich,
8) oznaczanie najwyższej sumy zobowiązań jaką Spółdzielnia może zaciągnąć,
9) podejmowanie uchwał w sprawie połączenia się Spółdzielni, podziału Spółdzielni oraz likwidacji Spółdzielni,
10) rozpatrywanie w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym odwołań od uchwał Rady,
11) uchwalanie zmian statutu,
12) podejmowanie uchwały w sprawie zgody na zmianę tytułu prawnego do lokalu użytkowego zajmowanego dotychczas na warunkach najmu,
13) podejmowanie uchwał w sprawie przystąpienia lub wystąpienia Spółdzielni ze związku oraz upoważnienie Zarządu do podejmowania działań w tym zakresie,
14) wybór delegatów na zjazd związku, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona,
15) wybór i odwołanie członków Rady Nadzorczej,
16) uchwalanie regulaminu Walnego Zgromadzenia,
17) uchwalanie regulaminu Rady Nadzorczej oraz zasad wynagradzania jej członków.

§ 73f
1. Obrady toczą się zgodnie z kolejnością spraw ustaloną w porządku obrad przyjętego na początku zebrania.
2. Przewodniczący komisji mandatowo-skrutacyjnej części Walnego Zgromadzenia przedstawia protokół stwierdzający prawidłowość zwołania Walnego Zgromadzenia oraz zdolności do podejmowania uchwał.
3. Każdą sprawę wnoszoną pod obrady Walnego Zgromadzenia lub jego część referuje przedstawiciel organu, do którego kompetencji ona należy lub inna osoba upoważniona przez Zarząd spółdzielni.
4. Po zreferowaniu sprawy przewodniczący Walnego Zgromadzenia lub jego części otwiera dyskusję, w pierwszej kolejności udzielając głosu osobom zgłaszającym pytania.
5. Walne Zgromadzenie może zadecydować o przeprowadzeniu dyskusji na kilkoma punktami porządku łącznie.
6. Czas wystąpienia w dyskusji nie może przekraczać 2 minut.
7. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia lub jego części udziela głosu w dyskusji według kolejności zgłoszeń. Przewodniczący może odmówić głosu osobie, która w tej samej sprawie zabierała już głos.
8. Poza kolejnością przewodniczący Walnego Zgromadzenia lub jego części udziela głosu: przewodniczącemu Rady Nadzorczej, członkom Zarządu, referentowi sprawy będącej przedmiotem dyskusji oraz przedstawicielom związku rewizyjnego, w którym spółdzielnia jest zrzeszona i Krajowej Rady Spółdzielczej.

§ 74g
I.
1. Poza kolejnością przewodniczący części Walnego Zgromadzenia lub jego części udziela także głosu w sprawie formalnej.
2. Za sprawę formalną uważa się wniosek o:
1) przerwę w obradach,
2) ograniczenie czasu przemówień,
3) zamknięcie listy mówców w danej sprawie,
4) zamknięcie dyskusji w danej sprawie i przeprowadzenie głosowania,
5) przeprowadzenie głosowania tajnego,
6) wnioski w innych sprawach formalnych mogących mieć znaczenie dla przebiegu i wyniku obrad oraz głosowań.
3. W sprawie formalnej poza wnioskodawcą może zabierać głos tylko jeden uprawniony do głosowania uczestnik części Walnego Zgromadzenia popierający wniosek i jeden przeciwny wnioskowi.
4. Po zgłoszeniu wniosku w sprawie formalnej i wysłuchaniu, stosownie do ust. 3, głosów za i przeciw wnioskowi, przewodniczący części Walnego Zgromadzenia zarządza bezzwłocznie głosowanie w sprawie tego wniosku. Wnioski w sprawach formalnych przyjmuje się w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów.
5. Po wyczerpaniu listy mówców przewodniczący danej części Walnego Zgromadzenia zarządza głosowanie, jeśli określona sprawa wymaga podjęcia uchwały przez Walne Zgromadzenie.
6. Komisja wnioskowa przedstawia projekty uchwał oraz zgłoszonych do nich poprawek i wniosków wraz ze swoja opinią.
7. Głosowanie nad projektami uchwał odbywa się w ten sposób, że najpierw poddaje się pod głosowanie poprawki, w pierwszej kolejności najdalej idące, a następnie projekt uchwały wraz z przyjętymi poprawkami.
8. Poprawki przyjmowanie są zwykłą większością głosów. Uchwały wraz z przyjętymi poprawkami przyjmowane są również zwykłą większością głosów chyba, że prawo spółdzielcze, ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych lub statut wymagają dla przyjęcia danej uchwały kwalifikowanej większości głosów.
9. Każda uchwała poddana pod głosowanie danej części Walnego Zgromadzenia powinna mieć nadany numer kolejny, datę podjęcia i tytuł określający sprawę, w której uchwała została podjęta. Uchwała winna być podpisana przez przewodniczącego i sekretarza danej części Walnego Zgromadzenia.
II.
1. Z obrad każdej części Walnego Zgromadzenia sporządza się protokół, który podpisują przewodniczący i sekretarz zebrania.
2. Protokół z obrad danej części Walnego Zgromadzenia sporządza się w terminie 7 dni od dnia odbycia danej części Zgromadzenia.
3. Protokóły i uchwały Walnego Zgromadzenia są jawne dla członków, przedstawicieli związku rewizyjnego, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona oraz dla Krajowej Rady Spółdzielczej.
4. Protokóły z obrad Walnego Zgromadzenia przechowuje Zarząd Spółdzielni co najmniej przez 10 lat.
5. Protokóły z każdej części Walnego Zgromadzenia do czasu zebrania jego ostatniej części przechowuje Zarząd a następnie przekazuje je Komisji Mandatowo –Skrutacyjnej ostatniej części Walnego Zgromadzenia celem zsumowania narastająco głosów oddanych za poszczególnymi uchwałami.
6. Protokół Komisji Mandatowo –Skrutacyjnej, która autoryzowała treść podjętych uchwał oraz potwierdziła, które uchwały zostały podjęte a które nie zostały podjęte, podpisują przewodniczący obrad i sekretarz ostatniej części Walnego Zgromadzenia.
7. Protokół, o którym mowa w ust. 6 stanowi integralną część protokołu Walnego Zgromadzenia.
§ 75h
1. Uchwały Walnego Zgromadzenia obowiązują wszystkich członków Spółdzielni oraz wszystkie jej organy.
2. Uchwała sprzeczna z ustawą jest nieważna.
3. Uchwałę uważa się za podjętą, jeżeli za uchwałą opowiedziała się wymagana w statucie większość ogólnej liczby członków uczestniczących w Walnym Zgromadzeniu.
4. Uchwała sprzeczna z postanowieniami statutu bądź obyczajami lub godząca w interesy Spółdzielni albo mająca na celu pokrzywdzenie jej członka może być zaskarżona do sądu.
5. Każdy członek Spółdzielni lub Zarząd może wytoczyć powództwo o uchylenie uchwały. Jednakże prawo zaskarżenia uchwały w sprawie wykluczenia albo wykreślenia członka przysługuje wyłącznie członkowi wykluczonemu albo wykreślonemu.
6. Jeżeli Zarząd wytacza powództwo, Spółdzielnię reprezentuje pełnomocnik ustanowiony przez Radę Nadzorczą. W wypadku nieustanowienia pełnomocnika sąd właściwy do rozpoznania sprawy ustanawia kuratora dla Spółdzielni.
7. Powództwo o uchylenie uchwały Walnego Zgromadzenia powinno być wniesione w ciągu sześciu tygodni od dnia odbycia Walnego Zgromadzenia, jeżeli zaś powództwo wnosi członek nieobecny na Walnym Zgromadzeniu na skutek jego wadliwego zwołania - w ciągu sześciu tygodni od dnia powzięcia wiadomości przez tego członka o uchwale, nie później jednak niż przed upływem roku od dnia odbycia Walnego Zgromadzenia.
8. Jeżeli ustawa lub statut wymagają zawiadomienia członka o uchwale, termin sześciotygodniowy wskazany w ust. 6 biegnie od dnia tego zawiadomienia dokonanego w sposób wskazany w statucie.
9. Orzeczenie sądu ustalające nieistnienie albo nieważność uchwały Walnego Zgromadzenia bądź uchylające uchwałę ma moc prawną względem wszystkich członków Spółdzielni oraz wszystkich jej organów.
§ 76i
1. Walne Zgromadzenie dokonuje wyboru członków Rady Nadzorczej.
2. Liczbę mandatów członków Rady Nadzorczej, które są do obsadzenia z nieruchomości obejmującej daną część Walnego Zgromadzenia określa Rada Nadzorcza biorąc za podstawę liczbę członków w danej nieruchomości, proporcjonalnie do liczby tych członków. Z każdej nieruchomości obejmującej daną część Walnego Zgromadzenie winien być wybrany co najmniej 1 członek Rady Nadzorczej.
3. Prawo zgłaszania kandydata na członka Rady Nadzorczej przysługuje grupie co najmniej 20 członków Spółdzielni. Jeden członek może poprzeć kandydaturę tylko jednej osoby. Zgłoszenie (z podpisami członków, numerami PESEL i adresami zamieszkania) winno nastąpić w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia o posiedzeniu pierwszej części Walnego Zgromadzenia. Do zgłoszenia winno być dołączone oświadczenie kandydata wyrażające zgodę na kandydowanie oraz informacje dotyczące:
• Zatrudnienia w Spółdzielni,
• Prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec Spółdzielni,
• Pozostawania w sporze sądowym ze Spółdzielnią,
• Zalegania z wnoszeniem opłat eksploatacyjnych,
• Liczby kadencji pełnionych w Radzie Nadzorczej.
4. Kandydatem do Rady Nadzorczej może być członek Spółdzielni posiadający minimum wykształcenie średnie, wiedzę z zakresu prawa spółdzielczego i zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowej oraz nienaganną opinię w środowisku. Kandydat na członka Rady Nadzorczej nie może być właścicielem lub współwłaścicielem podmiotów świadczących usługi na rzecz Spółdzielni.
5. Kandydatury na członków Rady Nadzorczej zostają poddane pod głosowanie wszystkich części Walnego Zgromadzenia.

§ 77j
1. Wybory dokonywane są spośród nieograniczonej liczby kandydatów.
2. Zgłoszonych kandydatów komisja mandatowo-skrutacyjna wpisuje na listę kandydatów w kolejności alfabetycznej ich nazwisk.
3. Głosowanie w wyborach do organów spółdzielni dokonywane jest na ostemplowanych pieczęcią Spółdzielni kartach wyborczych, opatrzonych nazwą organu do którego przeprowadzane są wybory. Karty powinny zawierać imiona i nazwiska wszystkich kandydatów w kolejności alfabetycznej nazwisk ustalonej przez komisję mandatowo-skrutacyjna na liście kandydatów. Uprawnieni do głosowania skreślają nazwisko kandydata, na którego nie głosują. Jeżeli głosujący skreślił mniej kandydatów niż ma być wybranych to karta jest nieważna. Nieważna jest też karta uszkodzona lub zniszczona w taki sposób, że nie można ustalić na kogo głosujący oddał głos lub na karcie znajdują się dopisane inne osoby niż przedstawione przez komisje mandatowo-skrutacyjna. Jeżeli na karcie do głosowania skreślona jest równa lub większa liczba kandydatów niż ma być wybrana karta jest ważna, a głosy zalicza się tym kandydatom, którzy nie zostali skreślani.
4. Karty do głosowania wręcza członkom komisja mandatowo-skrutacyjna, po czym przewodniczący części Walnego Zgromadzenia wyznacza czas na wypełnienie tych kart. Po upływie tego czasu jeden z członków komisji mandatowo-skrutacyjnej odczytuje z listy obecności nazwiska uprawnionych do głosowania i wyczytani kolejno podchodząc od urny wrzucając do niej swoje karty do głosowania.
5. Po zakończeniu oddawania głosów komisja mandatowo-skrutacyjna otwiera urnę, ustala liczbę wrzuconych kart, co stanowi liczbę głosujących, w tym liczbę kart nie ważnych, liczbę głosów oddanych ogółem na wszystkich kandydatów i liczbę głosów na poszczególnych kandydatów oraz imiona i nazwiska kandydatów wybranych. Wybrani w poszczególnych nieruchomościach zostają ci spośród kandydatów, którzy uzyskali w kolejności największą liczbę głosów.
6. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzyma taka samą liczbę głosów, co powodowałoby przekroczenie liczby członków organu, do którego odbywają się wybory, mandat pozostaje nieobsadzony.
7. Liczba osób wybranych do Rady Nadzorczej nie może przekroczyć liczby członków Rady określonej w statucie Spółdzielni.
8. Wybory na nie obsadzony mandat członka Rady Nadzorczej przeprowadza się na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.
VII. B. Rada Nadzorcza
§ 77
Rada Nadzorcza sprawuje kontrolę i nadzór nad działalnością Spółdzielni.
§ 78
1. Rada Nadzorcza składa się z 16 członków wybranych przez Walne Zgromadzenie spośród nieograniczonej liczby członków Spółdzielni. Liczbę członków Rady wybieranych z poszczególnych nieruchomości obejmujących daną część Walnego Zgromadzenia ustala Rada Nadzorcza.
2. Jeżeli członkiem Spółdzielni jest osoba prawna do Rady Nadzorczej może być wybrana osoba nie będąca członkiem Spółdzielni wskazana przez osobę prawną.
3. Kadencja Rady Nadzorczej wynosi 3 lata i trwa od Walnego Zgromadzenia, na którym Rada została wybrana do Walnego Zgromadzenia, które dokona wyboru Rady na następną kadencję.
4. Ukonstytuowanie Rady Nadzorczej winno nastąpić w terminie 14 dni od daty odbycia zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, na którym ogłoszono jej nowy skład.
5. Nie można być członkiem Rady Nadzorczej dłużej niż przez dwie kolejne kadencje.
6. W skład Rady Nadzorczej nie mogą wchodzić osoby będące pracownikami Spółdzielni.
§ 80
1. Mandat członka Rady Nadzorczej wygasa z upływem kadencji, na którą został wybrany. Utrata mandatu przed upływem kadencji następuje w przypadkach:
1.odwołania większością 2/3 głosów przez organ, który dokonał wyboru,
2. zrzeczenia się mandatu,
3. ustania członkostwa w Spółdzielni,
4.odwołania pełnomocnictwa przez osobę prawną lub ustania przedstawicielstwa.
2. Wynagrodzenie Rady Nadzorczej:
1.Członkowie Rady Nadzorczej otrzymują wynagrodzenie w wysokości:
• Przewodniczący 50 %
• V-ce Przewodniczący Rady Nadzorczej 40%
• Przewodniczący Komisji 40%
• Sekretarz Rady Nadzorczej 40%
• Członkowie Rady Nadzorczej 30%
minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust 1 wypłacane jest w formie miesięcznego ryczałtu bez względu na ilość posiedzeń, przy czym warunkiem wypłacenia tego wynagrodzenia jest udział członka organu w każdym posiedzeniu w danym miesiącu.
3. Jeżeli w danym miesiącu posiedzenie organu nie odbywa się, to wynagrodzenie, o którym mowa w ust.1 członkom tego organu nie przysługuje.
§ 81
Na miejsce członka Rady Nadzorczej, który utracił mandat do Rady, może wejść do końca kadencji wybrany przez Walne Zgromadzenie inny członek Spółdzielni. Wybór nowych członków Rady Nadzorczej jest konieczny w przypadku zmniejszenia liczby jej członków poniżej 13.

§ 82
1. Do zakresu działania Rady Nadzorczej należy:
1/ uchwalanie planów gospodarczych i programu działalności społeczno-wychowaczej,
2/ nadzór i kontrola działalności Spółdzielni, a w szczególności:
a. badanie okresowych sprawozdań oraz bilansu,
b. dokonywanie okresowych ocen wykonania przez Spółdzielnię jej zadań społeczno-gospodarczych, ze specjalnym uwzględnieniem przestrzegania przez Spółdzielnię praw członkowskich,
c. przeprowadzanie kontroli nad sposobem załatwienia przez Zarząd wniosków organów Spółdzielni i poszczególnych jej członków,
3/ podejmowanie uchwał w sprawie nabycia i obciążenie nieruchomości oraz nabycia zakładu lub innej jednostki organizacyjnej,
4/ podejmowanie uchwał w sprawie przystąpienia do organizacji społecznych oraz wystąpienia z nich,
5/ zatwierdzanie struktury organizacyjnej Spółdzielni,
6/ rozpatrywanie skarg na działalność Zarządu,
7/ składanie Walnemu Zgromadzeniu sprawozdań zawierających w szczególności wyniki kontroli i ocenę bilansu,
8/ podejmowanie uchwał w sprawach czynności prawnych dokonywanych pomiędzy Spółdzielnią a członkiem Zarządu oraz reprezentowanie Spółdzielni przy tych czynnościach - do reprezentowania Spółdzielni wystarczy dwóch członków Rady Nadzorczej przez nią upoważnionych,
9/ uchwalanie zasad rozliczania kosztów budowy i ustalania wysokości wkładu,
10/ uchwalanie zasad rozliczania kosztów poniesionych na remont budynku,
11/ uchwalanie zasad zaliczania na wkład wartości pracy własnej członka i jego rodziny,
12/ uchwalanie regulaminów komisji Rady Nadzorczej oraz porządku domowego w budynkach Spółdzielni,
13/ uchwalanie szczegółowych zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i ustalania wysokości opłat za lokale,
14/ dokonanie podziału Walnego Zgromadzenia na określoną ilość części w oparciu o propozycje przedstawione przez Zarząd,
15/ uchwalanie zasad zaliczania członków do poszczególnych części Walnego Zgromadzenia,
16/ określenie liczby członków Rady Nadzorczej wybieranych z poszczególnych nieruchomości,
17/ wybór i odwoływanie członków Zarządu w tym Prezesa i jego Zastępcy,
18/ rozpatrywanie odwołań od decyzji Zarządu oraz rozpatrywanie skarg na jego działalność,
19/ uchwalanie szczegółowych zasad ustalania równowartości lokalu,
20/ podejmowanie uchwał w sprawie pozbawienia członkostwa przez wykluczenie lub wykreślenie z rejestru członków Spółdzielni,
21/ uchwalanie regulaminu przyjmowania w poczet członków, zawierania umów i zamiany mieszkań,
22/ uchwalanie regulaminu określającego obowiązki Spółdzielni i członków w zakresie napraw wewnątrz lokali oraz zasad rozliczeń Spółdzielni z członkami zwalniającymi lokale,
23/ uchwalanie regulaminu pracy Zarządu,
24/ uczestniczenie w lustracji Spółdzielni i przedstawianie wniosków z przeprowadzonej lustracji Zebraniu Przedstawicieli,
25/ uchwalanie szczegółowych zasad wnoszenia wpłaty uzupełniającej na wkład budowlany przy przekształcaniu lokatorskiego prawa do lokalu na własnościowe, udzielania bonifikat i zwrotu kwoty objętej bonifikatą,
26/ uchwalanie regulaminu przetargów na najem lokalu,
27/ wybór biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego,
2. Rada Nadzorcza może żądać od Zarządu, członków i pracowników Spółdzielni wszelkich sprawozdań i wyjaśnień, przeglądać księgi i dokumenty oraz sprawdzać bezpośrednio stan majątku Spółdzielni.
3. Rada Nadzorcza składa sprawozdanie ze swojej działalności Walnemu Zgromadzeniu.
§ 83
1. Posiedzenie Rady Nadzorczej zwołuje Przewodniczący Rady Nadzorczej lub w razie jego nieobecności - Zastępca Przewodniczącego co najmniej raz na kwartał.
2. Pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej zwołuje Zarząd w celu ukonstytuowania się Rady Nadzorczej.
3. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej powinno być zwołane na wniosek 1/3 członków Rady Nadzorczej lub na wniosek Zarządu w terminie 4 tygodni od dnia zgłoszenia wniosku.
§ 84
W posiedzeniach Rady Nadzorczej, Prezydium Rady Nadzorczej i Komisji mogą uczestniczyć z głosem doradczym członkowie Zarządu, przedstawiciele związku, w którym Spółdzielnia jest zrzeszona i zaproszeni goście.
§ 85
1. Rada Nadzorcza wybiera ze swojego grona Prezydium Rady Nadzorczej, w skład którego wchodzą: Przewodniczący Rady, Zastępca Przewodniczącego Rady, Sekretarz, Przewodniczący Komisji.
2. Zadaniem Prezydium Rady Nadzorczej jest organizowanie pracy Rady.
§ 86
Rada Nadzorcza uchwala regulamin określający tryb obradowania, podejmowania uchwał oraz formy pracy komisji Rady.

VII.C. Zarząd
§ 87
1. Zarząd składa się z trzech osób, w tym Prezesa i jego Zastępcy wybranych przez Radę Nadzorczą.
2. Prezes organizuje pracę Zarządu i kieruje jego działalnością.
3. Rada Nadzorcza może odwołać członków Zarządu z ważnych powodów z pisemnym uzasadnieniem. Ponadto Walne Zgromadzenie może odwołać tych członków Zarządu, którym nie udzieliło absolutorium.
4. Z członkami Zarządu zatrudnionymi w Spółdzielni Rada Nadzorcza nawiązuje stosunek pracy - w zależności od powierzonego stanowiska - na podstawie powołania albo umowy o pracę stosownie do wymogów Kodeksu Pracy.
5. W razie odwołania członka Zarządu zatrudnionego na podstawie powołania prawo odwołania go ze stanowiska przysługuje Zarządowi Spółdzielni.
6. Odwołanie członka Zarządu nie narusza jego uprawnień wynikających ze stosunku pracy.
§ 88
1. Zarząd kieruje działalnością Spółdzielni oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
2. Do kompetencji Zarządu należy podejmowanie wszelkich decyzji nie zastrzeżonych w ustawie lub Statucie innym organom Spółdzielni, a w szczególności:
1/ podejmowanie decyzji w sprawach przyjęcia w poczet członków Spółdzielni oraz zawierania umów z członkami,
2/ sporządzanie projektów planów gospodarczych i programów działalności społeczno -wychowawczej,
3/ prowadzenie gospodarki Spółdzielni w ramach uchwalonych planów i wykonywanie związanych z tym czynności organizacyjnych i finansowych,
4/ zabezpieczenie majątku Spółdzielni,
5/ sporządzanie rocznych sprawozdań i bilansu oraz przedkładanie ich do zatwierdzenia Walnemu Zgromadzeniu,
6/ zwoływanie Walnego Zgromadzenia,
7/ zaciąganie kredytów bankowych i innych zobowiązań,
8/ udzielanie pełnomocnictw,
9/ współdziałanie z terenowymi organami administracji państwowej i samorządowej oraz organizacjami spółdzielczymi, społecznymi i gospodarczymi.
3. Zarząd składa sprawozdania ze swojej działalności Radzie Nadzorczej i Walnemu Zgromadzeniu.
§ 89
1. Zarząd pracuje kolegialnie na odbywanych okresowo posiedzeniach. W okresie pomiędzy posiedzeniami członkowie Zarządu wykonują swoje funkcje w ramach podziału czynności określonych regulaminem.
2. Podział czynności pomiędzy członkami Zarządu, tryb obradowania i podejmowania uchwał oraz inne sprawy organizacyjne określa regulamin Zarządu.
§ 90
1. Zarząd Spółdzielni, po uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej, może powołać na stanowisko kierownika (jego zastępcy) bieżącej działalności gospodarczej jednego z członków Zarządu lub inną osobę. Osoba kierująca bieżącą działalnością gospodarczą Spółdzielni jest kierownikiem Spółdzielni jako zakładu pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy.
2. Osoba o której mowa w ust.1 kieruje bieżącą działalnością gospodarczą Spółdzielni w ramach uchwał Zarządu zwyłączeniem spraw wymienionych w § 88 ust.2 pkt 1, 2, 5, 6, 7 i 8.
3. Postanowienia ust.1 i 2 nie wyłączają uprawnień Zarządu do podejmowania uchwał w każdej sprawie dotyczącej bieżącej działalności Spółdzielni.
§ 91
1. Oświadczenie woli za Spółdzielnię składają dwaj członkowie Zarządu lub jeden członek Zarządu i osoba przez Zarząd do tego upoważniona (pełnomocnik).
2. Oświadczenia, o których mowa w ust.1 składa się w ten sposób, że pod nazwą Spółdzielni osoby upoważnione do ich składania zamieszczają swoje podpisy.
3. Oświadczenia skierowane do Spółdzielni, a złożone w jej lokalu albo pisemnie jednemu z członków Zarządu, mają skutek prawny względem Spółdzielni.
§ 92
1. Zarząd może udzielić jednemu z członków lub innej osobie pełnomocnictwa do dokonywania czynności określonego rodzaju, lub czynności szczególnych.
2. Udzielenie pełnomocnictwa, o którym mowa w ust.1, wymaga uprzedniej zgody Rady Nadzorczej.

*.*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

LUDZIE ODPOWIEDZIALNI ZA CAŁY TEN OBECNY BAŁAGAN. Przecież ich wszystkich znamy ? Może czas już im podziękować i wybrać nowych ? Jak to się robi ? A tak jak w statucie. OGARNIJMY SIĘ W KONCU. to w końcu z naszych pieniedzy płacone jest im wynagrodzenie zgodnie ze statutem SM &80.
Zarząd jest jednostką organizacyjną składającą się z zespołu ludzi uprawnionych do kierowania działalnością podporządkowanych jej organizacji lub jednostek organizacyjnych. W skład zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej \"Perspektywa\" wchodzą:
• Prezes Zarządu: Zbigniew Józef Lipski
• Zastępca Prezesa Zarządu: Leszek Konopka
Członek Zarządu: Anna Choińska
Rada nadzorcza jest to organ osoby prawnej powołany do wykonywania czynności nadzoru, działający w oparciu o właściwe przepisy regulujące funkcjonowanie osoby prawnej oraz jej statut (bądź umowę - akt założycielski).

Skład Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej \"Perspektywa\"
w Łomży:
Janusz Zych Przewodniczący RN
Cezary Szymonowicz Wiceprzewodniczący RN
Agnieszka Łupińska Sekretarz RN
Mieczysław Narolewski Przewodniczący Komisji Rewizyjnej RN
Kazimierz Gawroński Przewodniczący Komisji Technicznej RN
Andrzej Wojtkowski Przewodniczący Komisji Społeczno - Kulturalno - Sportowej
Barbara Fabin Członek RN
Barbara Wiśniewska Członek RN
Stanisław Gawryluk Członek RN
Marek Jankowski Członek RN
Krzysztof Kotowski Członek RN
Marek Kozłowski Członek RN
Andrzej Kwiatkowski Członek RN
Teresa Matysiuk Członek RN
Sylwester Sawicki Członek RN
Mariusz Trawiński Członek RN

*.*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Termodernizacja i wzrost oszczędności w ramach tej podwyżki będą polegały na tym że już od 22 nie będzie ciepłej wody a jedynie letnia, lub jak ktoś woli-zimna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Ja się pytam po CH*J było malować klatki, jakieś zasrane daszki nad klatkami, inne głupoty, po co to? I teraz też, termomodernizacja, a oni będą wymieniać \"witraże\" na balkonach. A na co mnie to wymieniać?

Podzielniki to też dobry temat, nabijanie kabzy za nic. Zimno w mieszkaniu, a dopłaty są.

W ŁSM remontowali bloki bez podnoszenia czynszu, ba blok wyremontowany od góry do dołu, wraz z wymianą! balkonów (całkowicie!!!! zdejmowali i nowe wylewali) i co? Zmniejszyli opłatę remontową, no ale nic dziwnego, jak przez tyle lat się płaciło. Ile na to każdy z nas wydał? licząc nawet średnio po 0,50zł*60m2*12miesięcy*30lat (jak w moim przypadku) = 10800ZŁ!!!!! czyli dwa razy powinni już byli ocieplić. przemnożyć to przez ilość mieszkań w bloku to ile wychodzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Dobrze, że niektórzy idą...... po rozum do głowy, proszę przeanalizować r-ki za CO i dopiero Wam wyjdzie jaka to ŚCIEMA,
po zdjęciu podzielników odrąbie się kilka łapek, które tuczą się na naszym.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Bosz, ludzie! Fanzolicie i wychodzi, że guuuzik wiecie o spółdzielniach i funduszu remontowym. Po zmianie praw w 2007r. KAŻDA nieruchomość jest rozliczana odrębnie,
sama zbiera środki na remonty itp. Nie można przerzucać z innych bloków, nie te czasy. Każdy sobie.
Jeśli blok płaci po 70 gr/m remontowego to ile lat musiałby zbierać, by mieć kasę na docieplenie? A przecież ciągle jest coś do zrobienia. Można brać kredyty, proszę bardzo. Tylko pomyślcie o odsetkach.

Uchwała o tych dociepleniach przeszła na Walnym. Kto był? Właśnie!! Prawie nikt!
Stawki podniosła Rada. Wybrana przez Was!

FeMaLe- ocieplą Ci za rok, ale myślisz, ze Twój blok uzbiera przez rok kilkaset tysięcy? Nie. Dlatego trzeba płacić tyle czasu, aż środki się zbiorą/zwrócą.

Wkurza mnie, że zamiast uzyskać jakąś wiedzę zanim wypowiem się publicznie, mielicie i pokazujecie własną ignorancję.

Od razu napiszę, ze nie jestem pracownikiem ze spółdzielni. Nie mam tam rodziny.
Po prostu zgłębiłam temat. I Wam radzę, potrzeba więcej świadomych członków.

A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

a co mnie obchodzi zmianw 2007
jak do 2007 placilem na cal spoldzielnie
to teraz niech spoldzielnia placi na mnie
daszki zmieniaja na klatkach za grume tys z
to mze bylo trzeba zaczac od ocieplenia budynku ,na cieple by ludzie zaoszczedzili ,fundusz mozna wtedy podniesc i remontowac drobiazgi

mam mieszkanie 72 metry ,wychodzi 150 zl miesiecznie
za dwadziescia (chyba mniej nawet) arkuszy stropianu z pomalowaniem i masa zaplace 10 000 zl calkiem przyzowicie prawda ?

bloki stoja od lat 90
ile wplacilem pieniedzy i co klatki pomalowali trzy razy i okna pozmieniali ??
a i dach byl robiony raz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

wychodzi na to ze jesli te 47 bloko by placilo stawke 70 gr dalej to jedna trzecia opowinna byc ocieplona w ciagu pieciu lat ,bo stawka trzykrotnie wyzsza pozwala na ocieplenie wszytkich budynkow,to gdzie podzialy sie pieniadze z ostatnich 5 lat ,czyje bloki zostaly ocieplone ?
moze niech ci sie dozuca co maja juz cieplo
a nie ci co maxymalniegrzeja zeby zime przetrzymac i jeszcze maja wieksza kase placic na dogrzanie budynku

laska spoldzielni,po hooj komu taka spoldzielnia ??


amoze prezes sie nie chce przyznac ze zmiana dyrektyw unijnych nakazuje docieplenmie do ktoregos tam, roku i nie maja ladu i chca teraz kosztem kilkuset rodzin bklyszczec na swieczniku


a co Walnego ,po to sa wybierani przedstawiciele ,zeby reoprezentowac cala spoldzielnie ,a nie swoje prywaty
widocznie ich nie dotyczy ta zmiana i gleboko maja kto zaplaci za remnt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Tak się kończy mit o dobrym zarządzaniu: najwyższa wśród łomżyńskich spółdzielni opłata eksploatacyjna (na utrzymanie administracji), najwyższe opłaty za centralne ogrzewanie i najwyższe opłaty na fundusz remontowy. A jeszcze nie tak dawno prezio L. nawijał, że ma najniższe czynsze. Król okazał się nagi, tyle, że Rada Nadzorcza nadal tego nie dostrzega, bo też pewnikiem naga.

Gadanie o tym, że jak jakiś blok nie zgodzi się na podwyżkę to nie będzie ocieplany jest wprowadzaniem w błąd. Fundusz remontowy nie jest rozliczany na budynku, ale wyłącznie ewidencjonowany. Fundusz remontowy wpłaca się na jedno konto i służy do realizacji remontowym w całej spółdzielni. Wpłaty nie są znaczone, a na zarządzie spółdzielni ciąży obowiązek utrzymania budynków w należytym stanie technicznym. Poza tym w budynkach, które nie zgodzą się na podwyżkę fundusz remontowy nadal będzie gromadzony. Gdyby nie robiono w nich remontów, a pieniądze z tych bloków przesuwano na inne budynki to działanie takie można zaskarżyć i wygrać.

To wszystko jednak bajka. Prezio L. nie jest głupi. Ilu w nieocieplonych blokach zgłosi swój protest na piśmie? Na pewno nie wielu. Podwyżka wejdzie więc w życie.

Lata zapóźnieni trzeba nadrobić. Tyle, że kosztów poniesionych już nie da się cofnąć, a ocieplenie dziś będzie droższe. No i uwaga: czy nadal prezio nie będzie ogłaszał otwartych przergów tylko \"dogadywał się\" z wykonawcami? Kasa będzie większa niż dziś!

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

A jeszcze jedna ciekawostka: do ocieplenia w moim mieszkaniu jest 30m2 (bo balkon, tj. pokój od balkonu już ocieplony). 30 m2 ocieplenia będzie mnie kosztować 7,5tyś. A tak naprawdę mniej m2 bo odjąć trzeba okna - czyli 24m2 za 7,5tyś. No dodać trzeba piwnice (fundamenty), ale można przyjąć że na to składa się cały pion, czyli 5 mieszkań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

A tu proszę, da się taniej?
http://www.spin.siedlce.pl/2013/08/09/nie-chcesz-zeby-ocieplili-twoj-blok-i-tak-ci-ociepla/

0,40zł tylo i wyłącznie na termomodernizację. A u nas dodatkowo 1,4zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

zbierac podpisy w swoim bloku , zbedne debaty na forum !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Na piśmie jest napisane że remonty były w 1992 r - w moim bloku był remont 7 lat temu bo wtedy się wprowadziłam. Co to za krętactwo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie


nie rozumiem jak w spoldzielni mozna dzielic lokatorow na gorszych i lepszych
to jakas blazenada
nie zbyt mlode bloki ,ktore latami placily na remonty klatek ,sratek i lipskiemu na pensje teraz maja sie bronic zbieraniem podpisow przed wzrostem czynszu o 25-30 %???!!!!!

moze trzeba bylo odwrotnie to przeglosowac jak blok chce byc ocieplony to niech zrobi liste i przyniesie do spoldzielni i sie go ociepli


ale prezesikowi i tym pieskom nie na reke takie rozwiazanie lepiej wykorzystac starego czlowieka,ten nie ma internetu ,ten na wyjezdzie ,a jeszcze inny nie ma wlasnosci

jak mowilem sqrwysynstwo

bede temat podtrzymywal na pierwszej stronie do konca pazdziernika ,a Wy ludzie przekazywac sasiadom ,bo nie wszyscy zorientowani w co nas chca ubrac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

/Sprzeciw ponad 50% właścicieli mieszkań w danym budynku złożony na piśmie do Spółdzielni spowoduje odstąpienie od podwyżki czynszu i wykonania termomodernizacji danej nieruchomości” - czytamy w piśmie jakie otrzymali mieszkańcy 47 bloków spółdzielni/

Czy takie owe pisma mieszkancy dostali ?czy sa jakies informacje na ten temat na tablicach informacyjnych w klatkach schodowych ?

Petycje pisac trzeba i podpisy od mieszkancow zbierac ,a nie tutaj dyskusje prowadzic .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

http://oferia.pl/zlecenie/item512850-docieplenie-bloku-4-pietrowego

tak nas robia w hooja nasi przedstawiciele ,uchwalaja co im pod nos podstawia

docieplenie bloku 4 pietrowego srednio z materialem i elewacja to 150 tys zl ,niech 200 tys zl
to za 47 blokow powinno wyjsc jakies 10 mln zl przy czym jeszcze w takim zamowieniu liczy sie ilosc metrow i mozna negocjowac cene z wykonawca


to na co te 22 mln zl sie pytam,bo tyle wyliczono za te 47 blokow??na premie od udzielenia kredytu dla banku ?

jakbym placil po 1 zl za metr i 50 mieszkancow mojego bloku srednio po 50 m2 mieszkanie to to daje 2,5 tys miesiecznie czyli 30 tys rocznie ,po czterech latach 120 tys zl

4 lata i za polowe stawki oferowanej przez laskawcow ze spoldzielni wspolnota w bloku ma ocieplenie ,a dodam ze my NA FUNDUSZ placilismy LATAMI!!!
GDZIE NASZE PIENIADZE ??
GDZIE OCIEPLENIE?


czesc blokow ma juz porobione docieplenie np balkonow (czego nie rozumiem do tej pory rozstawiali sie z rusztowaniami i robili tylko polowe bloku bo na wiecej kasy nie bylo,glupiego robota ,zamiast jeden blok a konkretnie ),wiec to jeszcze powinno obnizac koszt wykonania,a tu stawka 2,5 razy wyzsza prawie

sprawa dla reportera sie klania,kto bedzie profity z tego zamowienia odbieral ,prezes i krolik z kapelusza???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Petycje i podpisy to jedno a trąbienie na forum to drugie. Dobrze że jest możliwość wypowiedzenia się - może pan prezes przeczyta ze są tu świadomi obywatele a nie idioci którzy na wszystko się zgodzą. Nie, nie i jeszcze raz nie!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

I tak w Perspektywie jest wyższy czynsz niż w ŁSM , za takie same mieszkanie trzeba co miesiąc płacić więcej, niby o 20-30 zł ale to się uzbiera latami.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

ja jestem z ŁSM i powiem Wam ze wam współczuje... jesli u nas mieliby to zrobic napisalbym jedna wpolną adnotacje zrobil ksero i chodzil po bloku i prosil wszystkich o wpisy bo to bedzie jak z ofe z braku czasu oswiadczenie zaniesie co 10 osoba.... dzialajcie i sie nie dajcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Nawet jak wszyscy zaniosa oswiadczenie to skad bedziesz pewien czy nie przekreca ludzi . Zrobia po swojemu kowalskiemu powiedza ze wiekszosc byla za tak ,a podpisy na jednej kartce od wszystkich mieszkancow najwieksza pewnosc bedzie , nie zataja kto co pisal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Zwyczajny i dosyć głupio zakamuflowany skok na kasę. I być może po pięciu latach odrobinę tylko owa opłata się zmniejszy. Lecz jeśli ktokolwiek sądzi że, wróci do poprzedniej wysokości, to gratuluję wyobraźni.
Był do niedawna taki jeden który swego czasu, tymczasowo podwyższył vat. Termin dawno minął, a vat pozostał niezmieniony.
Czy wiecie przypadkiem że, jesteśmy w ścisłej czołówce państw, a dokładnie na 3-cim medalowym miejscu, gdy chodzi o koszty utrzymania mieszkań? Jak na \"zieloną wyspę\" przystało.
Szkoda jedynie że, w sprawach istotnych społeczeństwu, zajmujemy zawsze ostatnie miejsca na liście państw Europy.
Dobrze przynajmniej że, owe opłaty, akcyze i podatki zapewniają nam miejsca na podium i w ścisłej czołówce. W przeciwnym wypadku, stalibyśmy się zupełnie niedostrzegalni w Europie.
Jakiś czas temu miałem starcie z pewnym typem, który na pewnym krajowym portalu wypisywał:
-\"yebać bydło, a jak padnie to zrobić z niego mydło\"
Jednak pomyślawszy i zastanowiwszy się nieco?
Nie dosyć iż jesteśmy niepotrafiącą organizować się nacją. To dodatkowo wciąż i przez różnych skvrwysynów, podjudzani jedni przeciw drugim.
Dzisiaj z rana usłyszałem głos pewnej nadobnej pindy z radia, informujący że ci którzy są przeciw wprowadzeniu euro, to tacy po 60-tce i z małych miast. Tyle że, to akurat g*wno prawda.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

U mnie jutro jest zebranie mieszkancow bloku (ktoś wywiesil kartke z informacja na temat tego zebrania we wszystkich klatkach) zbierzemy podpisy zaniesiemy do spoldzielni i po problemie. Robcie tak samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Ja jestem w ŁSM więc nie mam porównania gdzie taniej wiem tylko na podstawie nowej informacji z naszej spółdzielni ze u nas fundusz remontowy wynosi 1,30 zł a blok mamy nieocieplony nadal. W tej chwili mamy bardzo zimno. Koleżanka mieszka na 4 pietrze w ocieplonym bloku i jest różnica 4 stopni C w mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Perspektywa moze się także ubiegać o dofinansowanie modernizacji termoizolacyjnej budynku w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Cisza !!!!!!! ze co roku otrzymuja takie srodki ale co miesiac po 15 tys zl kazdy chce brac wyplate.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Wzór \"podania\" :)


Łomża, dnia ..........................


............................................
nazwisko i imię

18-400 Łomża

ul........................................./ ......











OŚWIADCZENIE





Ja, niżej podpisany nie wyrażam zgody na przeprowadzenie planowanej przez
SM \"Perspektywa\" termomodernizacji przewidzianej w latach 2015-2020
w związku z rażąco wysoką podwyżką na cele remontowo- budowlane!











czytelny podpis członka spółdzielni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

jakie to uwlaczajace starszym ludziom i godnosci ludzkiej
prosic laskawie o nieocieplanie wlasnego mieszkania

i prezes ma czyste sumienie ,nie chciales nie ocieplamy ,prawda ?


to jest takie postawienie sprawy przez spoldzielnie ,jakbym sie prezesa zapytal w oczy na publicznym zebraniu ,czy jego zona wie, ze jest homoseksualista ??

dwie odpowiedzi i kazda zla dla prezesa ?
tak to wyglada z naszej strony....
moze TVN zawita w wasze progi laskawa spoldzielnio

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW

Wnioski zostały ocenione pod kątem formalnym i merytorycznym. Przy ocenie formalnej brano pod uwagę zgodność projektu z ogólnymi założeniami, jego wartość – min. 5 mln. euro, oraz wielkość udziału dofinansowania z UE – maksymalnie 85%. Ocena merytoryczna zależała w największym stopniu od trzech czynników - stopnia gotowości projektu do realizacji, zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło, a także kosztu uzyskania jednostkowej oszczędności ciepła.

W przypadku termomodernizacji budynków mieszkalnych, dofinansowaniem zostały objęte budynki wielorodzinne znajdujące się na „obszarach wsparcia”. Obszary wsparcia to wyznaczone miejsca cechujące się m.in. wysokim poziomem ubóstwa i bezrobocia, niskim poziomem wykształcenia. Występuje tam jednocześnie niski poziom wartości zasobu mieszkaniowego oraz niski poziom wydajności energetycznej budynków. Właścicielami objętych dofinansowaniem budynków wielorodzinnych są zarówno gminy czy spółdzielnie, jak i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, osoby prywatne.

A ile otrzymala Perspektywa z tych srodkow.

I za co zarzad bierze takie wynagrodzenie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Witam! czy ktoś z mieszkańców SM składał już oświadczenie w spawie odrzucenia podwyżki do którego pokoju należy się udać z takim pismem a podajcie jakiś przykładowy wzór

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

W papierku który masz jest wszystko napisane. Jaki pokoj i jest tez podany numer telefonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

@Akkka , treść tego oświadczenia jest wadliwa !!!

winno być

,,Nie wyrażam zgody na podwyżkę miesięcznej stawki na f-sz remontowy,,


Bloki, szczególnie te stare, dawno powinny być ocieplone

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Najlepszym wyjściem byłoby gdyby z każdego bloku jedna lub dwie osoby zadały sobie trud odwiedzenia mieszkań i zebrania podpisów. Jak to miało miejsce w jednym z bloków na ul. Księżnej Anny, gdzie pewna pani znalazła czas aby zapukać do każdego z lokatorów. Wówczas wiadomo czy większość jest za, czy przeciw.
Z indywidualnymi zgłoszeniami może być tak, jak z pewnym internetowym referendum organizowanym przez PO, gdzie głosy przeciwników przeniosiono do zwolenników. Tak że, wszystko wyszło jak \"wyjść powinno\", czyli po myśli PO.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

zbierajcie podpisy i po sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

U mnie w bloku podpisy są już zebrane, ale sąsiad był w SM i cytuję Panią tam pracujaca : \"każdy powinien przynieść sam oświadczenie, bo to może być nieważne\". No cóż ciekawe co wykombinuja.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Nie wiem, czy nie wylewacie dziecka z kąpielą... Jestem za termomodernizacją, bo wówczas mieszkania nabiorą większej wartości i rachunki za ciepło mogą być mniejsze, a nie większe. Wątpliwości moje dotyczą jedynie tego, czy cała operacja będzie przeprowadzona uczciwie, czy nikt nie zarobi na lewo kosztem mieszkańców i mieszkań, nie ucierpi jakość robót...?, po prostu nie mam zaufania do tego zarządu.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Za ociepleniem i ja jestem, ale nie za aż tak drastycznym podniesieniem kosztów funduszu remontowego. Każdy z bloków składał się do współnej póli na ten fundsz przez prawie 30 lat a teraz nagle każdy sam sobie ma zbierać na ocielplnie! Bo wg. mnie tak wynika z informacji. Zarząd rozbimbał do tej pory zgromadzone środki czy jak? Żaden z ocieplonych już bloków nie miał podnoszonego funduszu na ten cel, wszyscy czy mu ocieplili blok czy czekał na ocieplenie płacił tyle samo a tu nagle podwyżka dla oczekujących na termoizolację. W spółdzieli są równi i równiejsi? Zgodnie z prawem każdy ma prawo do równego traktowania.
Zastanawiam się na jakiej podstawie wyliczono koszty? Czy przeszło 4 tys zł na ocieplenie 1 ściany w moim domu to nie za dużo? W końcu balkony już ocieplano, terakotę mam położona to co zerwą mi ją- bezsensu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Mam też wątpliwości natury prawnej, czy Rada Nadzorcza i zarząd mają uprawnienia by narzucać właścicielom wyodrębnionych nieruchomości podobnych jak ta obciążeń. Czy taka decyzja nie powinna być poprzedzona głosowaniem poszczególnych właścicieli jak to jest we wspólnotach?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re paplik: Rada Nadzorcza uchwala wysokość wpłat na fundusz remontowy na wniosek Zarządu spółdzielni. Uchwała dotyczy wszystkich członków spółdzielni niezależnie od własności lokali
Ale Rada Nadzorcza nie może różnicować opłat w zależności od widzimisię Zarządu lub ze względu na życzenia lokatorów. Stąd działania władz Perspektywy naruszają prawo spółdzielcze. Nie ma też prawa uzależniać ociepleń od wysokości wpłat na fundusz. Totalne bezprawie. Zamiast sprzeciwiać się podwyżce wystarczy zażądać od Rady cofnięcia tej uchwały, a jeżeli nie to należy zaskarżyć ją do sądu. Wygrana pewna. Skargę może napisać posiadacz prawa do lokalu.
Jedyna możliwość uzależnienia ocieplenia \"od wsadu\" mieszkańców i zróżnicowania z tego tytułu opłat związana jest z zaciągnięciem kredytu z obciążeniem hipoteki budynku, na co zgodę muszą wyrazić współwłaściciele nieruchomości, czyli posiadacze odrębnej własności mieszkań.

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

nie dajcie sie ludzie wyprowadzic na manowce
juz slysze glosy ,ze trzeba ocieplic,bo jak inaczej

oczywiscie, ze trzeba,tylko nie kosztem 47 blokow z ktorymi sie prezesowi nie zdazylo
a pani jest od tego zeby oswiadczenie przyjac
moze jeszcze na specjalnym druku i pachnacym papierze
jest podpis mieszkanca, jest sprzeciw

zawsze sie jedna madra osoba w waszym bloku znalezc powinna ,co wezmie sprawe w swoje rece
czas ucieka ,jak nie to czynsz w gore o 30 % ,bo prezes tak postanowil

dzisiaj zaplacicie za ogrzewanie ,jutro za wymiane hydrauliki u sasiada ,a wasza znowu bedzie czekac do 2030 roku ,az wam czynsz podniosa ,tz fundusz remontowy

Wy juz swoje zaplaciliscie ,albo wszyscy rowno albo nikt nie placi wiecej ,sie nie wylamywac ,spoldzielnia ma za zadanie wszystkich czlonkow spoldzielni traktowac tak samo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Jeśli chodzi o spory członków spółdzielni z jej władzami, sytuacja od kilku lat uległa diametralnej zmianie. Jak pokazuje praktyka, orzecznictwo sądowe coraz częściej dopuszcza możliwość odpowiedzialności członków organów spółdzielni za przestępstwo niegospodarności, mimo że do niedawna Sąd Najwyższy nie dopuszczał możliwości pociągnięcia członków organów spółdzielni za taki czyn.



Koszty ograniczają się jedynie do wydatków związanych z koniecznością powołania biegłego sądowego, jeśli sąd uzna, iż do wyjaśnienia sprawy niezbędna jest jego opinia. Sprawy karne zwolnione są od ponoszenia kosztów sądowych.



Wymóg ocieplania budynku wynika z dyrektywy UE 2002/91 z 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej

Przeprowadzenie audytu energetycznego stanowi warunek konieczny do uzyskania premii termomeodernizacyjnej. !!!


W praktyce oznacza to ocieplenie budynku często bez konieczności wzrostu stawki funduszu remontowego.!!!

Gdzie nasze gospodarze byli w tym czasie .ze teraz kaza sobie tak slono placic ,sie pytam???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Mój blok już załatwiony, podpisy zebrane i zaniesione do spółdzielni przyjeli bez problemu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Autor: dwudziestoparolatka1 jaka ul. i blok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Re: 19jantar94

Jeśli uchwała Nadzorczej Rady jest wiążąca to dlaczego można wnieść sprzeciw, który jest skuteczny w przypadku jeśli taki wyrazi większość?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Kolega był dzisiaj świadkiem, jak jeden z pracowników spółdzielni wmawiał starszemu Panu, że nie trzeba składać żadnego oświadczenia. Na szczęście nie udało mu się \"przekonać\" staruszka :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re paplik: ponoć tak Rada Nadzorcza Perspektywy uchwaliła. Ale uchwała ta, jeżeli uzależnia ocieplenie od zgody na podwyżkę i wyższej opłaty narusza prawo spółdzielcze. Wyjaśniłem to w poprzednim poście. Rada może jednak - jeżeli są tam ludzie na tyle mądrzy, by zrozumieć, że prezes lipski wprowadził ich w szambo - swoją uchwalę zmienić.

Nie sądzę, by to zrobili, bo to ludzie bezwolni, a sam prezio ponoć - jako stary towarzysz - pojechał jak to mają w zwyczaju towarzysze kajać się do Grobu Pańskiego.

Inną drogą jest zaskarżenie uchwały do sądu rejonowego. I może to uczynić każdy kto ma interes prawny, czyli kogo ta uchwała dotyczy.

Wreszcie trzecie rozwiązanie: zażądać zwołania nadzwyczajnego walnego zebrania członków i pożegnać się z panem prezesem i jego świtą. W żądaniu zwołania zebrania należy podać jego porządek: 1. wybór prezydium 2. wybór komisji skrutacyjnej 3. podjęcie uchwały w sprawie odwołania prezesa Zarządu 4. podjęcie uchwały w sprawie odwołanie Rady Nadzorczej.
Trzeba zostawić dwóch członków zarządu, żeby spółdzielnia nie została sparaliżowana i żeby można przeprowadzić kolejne nadzwyczajne zebranie członków i wybrać radę nadzorczą, a ta wybierze nowy zarząd.

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Najnowsza informacja: Ocieplenie bloku wg jednego z łomżyńskich przedsiębiorców ok 150tyś zł (w bloku 8 klatek). A taki blok wg nowej stawki funduszu przez 5 lat odłoży na to 550tyś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Grubo!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

My mieszkańcy bloków z lat 80-tych przez 28 lat płacimy na fundusz remontowy. Jeżeli w sp-ni nie ma dobrego gospodarza, to trzeba zmienić władze spółdzielni. Czytam na forum, że wypowiadają się tu osoby bardzo dobrze zorientowane, jak to należy uczynić prosimy zatem o pokierowanie całym przedsięwzięciem. Myślę, że większość podejmie działania. W moim bloku ja z sąsiadką zebraliśmy podpisy. Lista czeka, napiszemy do tego pismo przewodnie opisujące co w naszym bloku było zrobione przez te lata i gdzie są pieniążki. Zrobiono remont klatek, gdzie terakota już odstaje, jak się przechodzi - grucha pod nogami. Należy sprawdzić, KTO te remonty ROBIŁ i za JAKĄ STAWKĘ. Ocieplili kawałki na balkonie, gdzie zaprawa już popękała, widac siatkę, z sufitu odpada zaprawa. Prawdziwi PARTACZE!!!

Domain

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Stoję sobie w sklepie przy kasie, przede mną kilka osób rozmawia o tym jaką to podwyżkę wprowadza spółdzielnia na ocieplenie. Uwagę moją przykuła pewna kobieta, która to nie pozostawiała suchej nitki na spółdzielni.... W pewnym momencie odzywa się inna osoba i mówi do niej \"czego tak krzyczysz, przecież ciebie temat nie dotyczy, twój blok nie musi podejmować decyzji\"
Czytając i tutaj na forum uważam ,że w większości zabierają głos osoby, których temat nie dotyczy.
Blok w którym mieszkam też dostał pismo z propozycją ocieplenia. I wiecie co , są osoby, które twierdzą,że jest to bardzo dobre rozwiązanie! Wreszcie będziemy mieli ocieplony ,ładny blok. I przeliczyli ,że za około 5 tys. w skali 5 lat nie wyremontowali by najmniejszego domu, ba mieszkania. A wy chcecie płacić po 0,70 i mieć luksusy??? . Za wygodę się płaci. Zawsze tak było,jest i będzie Nie latasz i nie szukasz po składach budowlanych materiałów, nie szukasz firmy. Zrobią to za ciebie. I jeszcze wielkie uwagi i pretensje. A najwięcej krzyku robią ci ,co przy swoim nie potrafią utrzymać porządku, mają niemały \"bałagan \" w życiu.

Nie wiem po co tyle krzyku robicie . Przecież nie postawiono nas pod murem, tylko zadano pytanie CZY CHCEMY, CZY NIE!!!! Nas zapytują. Mamy jako mieszkańcy możliwość podjęcia decyzji. A wy robicie wielkie uuuuuuuuu!!! Gdzie tak jest, że łaskawie pytają? Odpowiedzcie? W innych spółdzielniach przysyłają pismo , oznajmiają o podwyżce i ludzie płacą czy chcą czy nie.
W spółdzielni łsm od lat na fundusz remontowy wpłacali 1,30/m2, we wspólnocie 2,10/m2 a my płaciliśmy 0,70 od lat. Nie chcesz to zanieś pismo, że jesteś przeciw i kwita, a nie trzepiesz pianę aż ci z buzi wycieka i cieszysz się z tego. Tragiczne te wasze wywody.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Ocieplić każdy chce, ale nie traktowania członków spółdzielni na równych i równiejszych. Który blok z już ocieplonych miał z tego tytułu zwiększany fundusz remontowy? Żaden a teraz, co my mamy płacić więcej bo Prezes i Rada ma takie widzimisie? Wszyscy płacili tyle samo i cześć bloków ocieplono, zmodernizowano. A nagle płacąc do jednej puli na fundusz dla 47 bloków już nie ma kasy, wyparowała? Powinni ocieplić te bloki tak samo i na tych samych zasadach jak modernizowano pozostałe bloki w poprzednich latach. O to cały ambaraz a nie o to że ludzie nie chcą termoizolacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re Domain: nie jestem członkiem spółdzielni, a mojej rodzinka ma problem w nosie, bo.... Starczy. Ale jak chce ktoś podziałać skutecznie. To skuteczne jest tylko wyrażenie woli na nadzwyczajnym walnym zabraniu. Jak to zrobić? Proste. Napisać odpowiednie pismo i zebrać ponad 500 podpisów członków.

Oto jego treść:


Łomża, dnia …10. 2015 r.
Członkowie Spółdzielni
Mieszkaniowej ‘Perspektywa” w Łomży
(zgodnie z załącznikiem)



Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej
„Perspektywa” w Łomży
ul. Kazańska
18-400 Łomża



ŻĄDANIE
ZWOŁANIA WALNEGO ZGROMADZENIA
WSZYSTKICH CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „PERSPEKTYWA” w ŁOMŻY
w trybie art. 83 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Działając w trybie art. 83 ust. 3 pkt. 2) ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (tekst jedn. Dz.U. 2013 r., Nr 119, poz. 1222) oraz par. 69b pkt. 3 ust. 2 statutu SM „Perspektywa” w Łomży) niniejszym jako członkowie Spółdzielni (dalej „Wnioskodawcy”) żądamy zwołania i przeprowadzenia w ustawowym terminie 4 tygodni od dnia wniesienia niniejszego pisma Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni przez jej Zarząd w celu przeprowadzenia głosowania tajnego nad odwołaniem:
1. prezesa Zarządu SM „Perspektywa” w Łomży
2. dotychczasowych członków Rady Nadzorczej Spółdzielni (głosowanie nad odwołaniem każdego członka Rady Nadzorczej z osobna)
3. wyborem nowych członków Rady Nadzorczej w miejsce odwołanych.

Zobowiązujemy Zarząd Spółdzielni do zorganizowania Walnego Zgromadzenia Wszystkich Członków bez podziału na części w sobotę, nie będącą dniem świątecznym. Ponadto Zarząd będzie obowiązany zwołać ww. Walne Zgromadzenie nie wcześniej niż o godzinie 10.00 przed południem w wynajętym specjalnie w tym celu pomieszczeniu na terenie Łomży.

UZASADNIENIE ZWOŁĄNIA NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA
Wniosek podyktowany jest utratą zaufania:
1. do prezesa Zarządu, w szczególności jego sposobu zarządzania Spółdzielnią i traktowania członków Spółdzielni
2. do Rady Nadzorczej Spółdzielni, jako organu kontrolującego działania Zarządu



Członkowie SM „Perspektywa” w Łomży
(zgodnie z załączonymi podpisami)



Załączniki:
1) szczegółowy porządek obrad;
2) karty z podpisami wnioskodawców członków Spółdzielni


Dw:
1. Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Łomży
w/m
2. Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych w Białymstoku
ul. Św. Rocha 11/1/402, 15-897 Białystok
3. Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa





Zał. nr 1 do żądania zwołania Walnego Zgromadzenia z dn. ….10.2014 roku

PORZĄDEK OBRAD
WALNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „Perspektywa” w ŁOMŻY

1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia .
2. Wybór Przewodniczącego, Zastępcy Przewodniczącego oraz Sekretarza (stanowiących Prezydium Zgromadzenia).
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Wybór Komisji mandatowo-skrutacyjnej, Komisji wyborczej i Komisji wnioskowej.
5. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania prezesa Zarządu SM „Perspektywa” Józefa Zbigniewa Lipskiego
6. Ocena pracy Rady Nadzorczej - dyskusja
7. Podjęcie uchwał w sprawie odwołania członków Rady Nadzorczej (każdego oddzielnie)
8. Podjęcie uchwały w sprawie powołania nowych członków Rady Nadzorczej.
9. Dyskusja i zgłaszanie wniosków.
10. Przyjęcie wniosków z Walnego Zgromadzenia.
11. Zamknięcie obrad.


Zał. nr 2 karty z podpisami wnioskodawców

(Karty powinny być opatrzone nagłówkiem:

WNIOSKUJĘ O ZWOŁANIE NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZNIA CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ :PERSPEKTYWA” W ŁOMŻY w celu odwołania prezesa Zarządu SM „PERSPEKTYWA” oraz Członków Rady Nadzorczej

i zawierać czytelne nazwiska i imiona członków wraz z adresem zamieszkania i podpisem.
Członków spółdzielni jest około 5000, zatem podpisów musi być co najmniej 500, a bezpiecznie ponad 500

Uwaga: Tylko członków spółdzielni. )

Prawnik pewnie mógłby coś tu poprawić..

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

re obserwujący2:

jakie qrwa dobre rozwiazanie ???!!!
co ty pierdoooolisz czlowieku ??

oczywscie ze wszyscy chcemy ladnie mieszkac i miec ogrzane domy

Tylko wytlumacz tu wszystkim czemu naszym kosztem !!!
Dlaczogo 47 blokow ma placic za nieudolne zarzadzanie prezesa ?
u nas docieplali jedna strone ,rozstawienie rusztowan ,kupa czasu ,a skonczylo sie na ociepleniu balkonu
a juz za rok robili nam klatki schodowe
w sasiednim bloku daszki porobili na klatkach

i tak to sie miele, zamiast przez lat nascie skupic sie na ociepleniu mieszkan
to sie czekalo na niewiadomo co

a teraz jak reka w nocniku .to mozna obciazyc grupe lokatorow 3 krotnym podatkiem ,bo inaczej tego nazwac nie mozna

jak Tobie to nie przeszkadza to zycze Ci za te 5 lat splacania izloacji wymiany hydrauliki zebys mial cicho w rurach ,wymiany drzwi w piwnicy, zebys nie musial jedzic po sklepach i szukac itp itd

W Twoim przypadku powinni jeszcze myslec za Ciebie, co wlasnie robia ,bedziesz wygodnie mieszkal i placil 600 zl czynszu
I nic Cie nie bedzie obchodzilo,a mijajac sasiada z sasiedniego bloku, w drodze do pracy ,pozdrow go serdecznie ,on jeden dzien krocej bedzie pracowal na swoj czynsz i moze to bedzie ten dzien ktoru spedzi w domu z rodzina ,a Ty bedziesz zapierdalal na swoje dodatkowe oplaty i ladne mieszkanie tylko dlatego ze prezes tak postanowil ,rozumiesz ???


to jest jawne sqrwysynstwo ze strony spoldzielni ,powtarzam !!!
dzielenie lokatorow na rownych i rowniejszych !!!

Prezes bierze 140 tys zl rocznie ,to niech qrwa mysli za wszystkich lokatorow ,a nie za swoich przydupasow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

W moim bloku Panie zbieraly podpisy, zeby nie bylo podwyzki i remontu, takze juz ten problem mnie i moich sasiadow nie dotyczy, powyzej 50% osob sie nie zgodzilo uuufff :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

W moim bloku także zebrano podpisy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

mozecie wrzucic tutaj wzor tych pism ktore poszly w waszych blokach ? mysle ze ruszyloby to temat w wiekszosci blokow na perspektywie. mysle ze wtedy ludziska by drukowali i na 90% znalazlaby sie przynajmiej jedna osoba ktora by sie z tym w bloku przeszla. im wiecej mieszkancow wyrazi sprzeciw tym lepiej dla nas wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Prezio L. już trzęsie portkami, ale dziś. Jutro się wycofa z podwyżki, wprowadzi mniejszą, zatrudni nowego krewniaka i dalej będzie uprawiał swoje prywatne ranczo pod nazwą SM \"Perspektywa\". On perspektywy ma świetlane, jak tylko rozwieje te drobne chmurki, w które naiwni lokatorzy dmuchają.

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

W naszym bloku był następujący wzór sprzeciwu.

Zarząd SM\" Perspektywa\"
w Łomży


S P R Z E C I W

My lokatorzy mieszkań w bloku na ulicy ...........................numer........

w Łomży sprzeciwiamy się podwyżce funduszu remontowego ze stawki 0.70 zł.

za metr kwadratowy powierzchni użytkowej na 2.10 zł. za metr kwadratowy

powierzchni użytkowej od dnia 01.01.2015r.tj. o ponad 80 zł i więcej na

każdy miesiąc. Sprzeciw ten potwierdzamy niżej złożonymi podpisami.

..........................................................................................................
Nr lokalu właściciel lokalu czytelny podpis
..........................................................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

No i po sprawie?

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

od stycznia rusztowania beda rostawiac tescia ziec wujka syn robota rusza pelno paro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

pisac,pisac,pisac
nie dajcie sie ludzie oszukiwac za wlasne pieniadze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

wartosc bloku w gore bym wam poszla wiecej zwrotu by bylo za cieplo i wszystko sie wyruwna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

aleście sobie \" wywalczyli\" :)


\"Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza na swoim posiedzeniu w dniu 14.10.2014r. uchyliła Uchwałę Rady Nadzorczej Nr 16/14 z dnia 28.08.2014r. dotyczącą zwiększenia stawki funduszu remontowego dla lokali mieszkalnych z kwoty 0,70zł /m2p.u na 2,10zł/m2 p.u. na okres 5 lat w budynkach wielorodzinnych wybudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT.
Powyższa decyzja wynika z tego, że zaproponowany program finansowania i zakresu prac termomodernizacyjnych nie znalazł akceptacji u większości mieszkańców tych budynków.
Zarząd SM \\\"Perspektywa\\\"
w Łomży\\\"


http://www.smperspektywa.pl/ogloszenia.html


???????????????????????????

teraz albo wam dopa zmarznie albo będziecie płacić słone rachunki za ogrzewanie:):):):)

NIKT NIE BĘDZIE SIĘ TERAZ SKŁADAŁ NA WASZ BLOK!
ta podwyżka miała na celu zgromadzenie/odłożenie środków własnych na remont/ocieplenie budynku



a prezi możecie i pogonić ale i tak, za co zrobicie te ocieplenia:):):)

jak teraz każdy budynek jest rozliczany indywidualnie, spółdzielnie mają obowiązek prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencji i rozliczenia przychodów i kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz wpływów i wydatków funduszu remontowego.








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Autor: &zonkw tej perspektywie zwroty maja po 900 zl nie panikuj tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

dadza rade

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

zonk i tu kpoiuje swoją wypowiedx - wszedzie to samo.... nikt ci nie broni , płac chociażby i podwójny czynsz :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

daj adres to i twoj oplaci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

To jest zł oodziejstwo w biały dzień. Pan prezes zarabia po 17tys. I jeszcze mu mało. ?

ewita

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

To jest zł oodziejstwo w biały dzień. Pan prezes zarabia po 17tys. I jeszcze mu mało. ?

ewita

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Autor: &zonk napisal:
aleście sobie \\\" wywalczyli\\\" :)


\\\"Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza na swoim posiedzeniu w dniu 14.10.2014r. uchyliła Uchwałę Rady Nadzorczej Nr 16/14 z dnia 28.08.2014r. dotyczącą zwiększenia stawki funduszu remontowego dla lokali mieszkalnych z kwoty 0,70zł /m2p.u na 2,10zł/m2 p.u. na okres 5 lat w budynkach wielorodzinnych wybudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT.
Powyższa decyzja wynika z tego, że zaproponowany program finansowania i zakresu prac termomodernizacyjnych nie znalazł akceptacji u większości mieszkańców tych budynków.
Zarząd SM \\\\\\\"Perspektywa\\\\\\\"
w Łomży\\\\\\\"

http://www.smperspektywa.pl/ogloszenia.html


???????????????????????????

teraz albo wam dopa zmarznie albo będziecie płacić słone rachunki za ogrzewanie:):):):)

NIKT NIE BĘDZIE SIĘ TERAZ SKŁADAŁ NA WASZ BLOK!
ta podwyżka miała na celu zgromadzenie/odłożenie środków własnych na remont/ocieplenie budynku



a prezi możecie i pogonić ale i tak, za co zrobicie te ocieplenia:):):)

jak teraz każdy budynek jest rozliczany indywidualnie, spółdzielnie mają obowiązek prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencji i rozliczenia przychodów i kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz wpływów i wydatków funduszu remontowego.



jakie teraz ?
wiesz kiedy ustawa weszla ?
http://www.administrator24.info/artykul/id3285,rozliczanie-kosztow-w-spoldzielni-mieszkaniowej

i co ona oznacza ?
to ze ewidencja kosztow jest prowadzona dla kazdego bloku oddzielnie wcale nie stanowi ,ze kazdy blok ma oddzielnie zbierac na ogrzewanie
i to ze mnie nie ociepla to nie oznacza mniejszych kosztow dla ciebie czlowieku ,nie wiesz co piszesz

to nikt z nikim nie walczy,prawo spoldzielcze gwarantuje rowne traktowanie spoldzielcow,a widac pan prezes nawet nie czekal do konca terminu ,az sie wszyscy wypowiedza na temat podwyzki,
bardzo szybko poszlo droga Rado Nadzorcza ,prawda??

prezes zarabia 140-150 tys rocznie (ocieplnie jednego bloku tyle kosztuje),wiecej niz prezydent miasta lomzy

moze czas ruszyc glowa ,a nie wyciagac wiecznie lapy,moze pensja na polowe panie prezesie i sie pieniadze znajda na remont,co ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Uregulowania w statucie SM

Przywoływana ustawa stanowi, że uiszczanie opłat na koszty eksploatacji i utrzymanie nieruchomości oraz na koszty eksploatacji i utrzymanie nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni wnosi się zgodnie z postanowieniami statutu. Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych nie jest jedynym aktem prawnym regulującym kwestie ewidencji przychodów i kosztów na nieruchomości, ustawa nie stanowi o szczegółach dotyczących opłat ani o szczegółach rozliczania przychodów i kosztów wnoszonych na ww. cele.

Należy podkreślić, że statut spółdzielni uchwalany jest przez członków spółdzielni. Statut jest uchwałą Walnego Zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej. Zatem szczegółowe regulacje w zakresie wnoszenia opłat na eksploatację i utrzymanie nieruchomości oraz na eksploatację i utrzymanie nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni oraz rozliczanie kosztów eksploatacji a także wpływów i wydatków funduszu remontowego zależą także od wewnętrznych uregulowań zawartych w statucie spółdzielni mieszkaniowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

masakra

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org