niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
aktywność fizyczna w ciąży

Jak w temacie, drogie przyszłe mamy, czy uprawiacie jakieś sporty ?
Chętnie wzięłabym się za coś, szukam inspiracji. Może któraś z Was podzieli się pomysłem, co robi i co sprawia przyjemność ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

Szanelka jak do tej pory nie uprawiałaś żadnych sportów to duże ryzyko w ciąży zaczynać. Na pewno nie zaszkodzą ćwiczenia w domu i spacery. Możesz zgłosić się też do szkoły rodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

nie zgodzę sie z motyl62. W ciąży aktywność fizyczna jest konieczna, chociażby dlatego, zeby wzmacniać kręgosłup.
szanelka, w Twoim wypadku będzie najlepsza joga, ale najważniejsze żebys się nie przeciążała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

mrs przeczytaj dokładnie co napisałam a nie krytykuj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

Nordic walking, rower treningowy, spacery, basen i joga dla przyszłych mam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

Motyl62, spokojnie, nie chodzi mi o to by przygodę ze sportem zaczynać akurat będąc w ciąży. Do tej pory starałam się być aktywna fizycznie, jednak pewnych sportów teraz nie mogę uprawiać. Z tego względu zależało mi głównie na wypowiedziach Pań w ciąży polecających daną aktywność z własnego doświadczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

ja w ciąży zapisałam sie na basen na naukę pływania i to był strzał w 10 :) jako że byłam umówiona z trenerem to głupio było odwoływać i pływałam regularnie. a w szpitalu w każdą środę jest gimnastyka dla ciężarnych, też bardzo polecam, w ten sposób ćwiczysz dwa razy w tgodniu i plecy znacznie mniej bolą :) a co do sportu w ciąży to najpierw porozmawiaj z lekarzem prowadzącym ciążę co Ci wolno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

Mi w ciąży wszyscy odradzali korzystanie z publicznego basenu ale w sumie nie wiem czy bym się tam dobrze czuła w stroju kąpielowym. Czytałam że w ciąży można jogę i piltes. Trening pilatesu widziałam na metasport.pl, sama koniec końców byłam zbyt leniwa i jedyną moją aktywnością były spacery do sklepu.

Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: aktywność fizyczna w ciąży

Cwiczenia w ciąży nie zawsze sa wskazane ale po ciaży zeby zgubić nadmiar brzuszka to jak najbardziej. nawet tutaj http://metasport.pl/ widziałam bardzo fajne zestawy ćwiczeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org