środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

w poniedzialek 17 lipca zostanie wyemitowana pierwsza reklama łomżynskiego piwa w TVP1 !!! Emisja miedzy głównym wydaniem wiadomości a pogoda ! :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

TVP 1 to kanał telewizji ogólnopolskiej, zaś BROWAR Łomża jest browarem regionalnym.
Przejadą się tak na tych spotach jak Perła. Dwa lata temu też wyemitowali spot w telewizji ogólnopolskiej zapominając, że są tylkooooo browarem regionalnym.
Dodatkowo Perle dobrała się p. minister M.Środa do dupska i dziś cienko przędą. Tak, że aż p.A.Brodowski sprzedał swoje 49% udziałów w Perle i przerzucił się na produkcję mniej kontrowersyjnej wody mineralnej.

A co robią laleczki w nocy...?


Też jakaś p.minister może się czuć obrażona.... no i kłopoty zniszczą browarek regionalny, który szykuje się na sprzedaż.

Reklama ta nie ma na celu zwiększenia sprzedaży, ale podnieść cenę sprzedazy BROWARU, którym to interesuje się m.in. Calsberg (jak pisze ubiegłotygodniowy "Parkiet")



"Mały granat, albo dwa by nauka lepiej szła!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Zgadzam sie w zupelnosci z przedmowca.

Zapomnijmy na chwilkę o fakcie, że Browar Łomża jest póki co wystawiony na sprzedaż (chociaż po cichu).
Reklama ogólnopolska z punktu widzenia marketingowego to kolosalny błąd. Podjąć taką decyzję mogła osoba bez merytorycznego przygotowania do problemu. Przecież, z tego co mi wiadomo Browar Łomża jest browarem regionalnym więc jego target to głównie ludność Podlasia (a i też nie w całości - skuteczna konkurencja w postaci np. marki Dojlidy). Stąd nie rozumiem sensu reklamy ogólnopolskiej?
Sprawa się nieco komplikuje jeśli do wszystkiego dodamy plany sprzedaży. W takim wypadku reklama, owszem, ma napędzać sprzedaż - ale nie samego produktu tylko...firmy:)
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Acha, no panowie przedmowcy skoro sa tak pewni tego co mowia to musza byc ekspertami w dziedzinie reklam, wyliczajac zyski i straty, sprzedaz...

Browar Łomża nie jest juz tylko piwem regionalnym, bo to sie tak tylko czesci lomzyniakow wydaje. Łomżę mozna kupic w wielu miejsach w kraju, poczawszy od Mazur, Mazowsza, wielkopolski, zachodniopomorskiego i wielu innych wojewodztwach a nie wspominajac oczywiscie o USA, a nawet nasz browar mozna kupic w Belgii.

W Browarze napewno sa ludzie, ktorzy wiedza co robia i sie nie musicie martwic przyszloscia juz nie regionalnego a rodzimego Browaru.

Browar idzie z dobra inicjatywa poniewaz akurat ŁKS juz niedlugo rozpocznie swoje rozgrywki na zapleczu ekstraklasy a przeciez juz sama nazwa druzyny ŁKS BROWAR Łomża daje duza reklame, a tu jeszcze w TV

...Kiedy stałeś z nami, walczyłeś ramie w ramię - idea Wielkiej Polski Twym celem stała się...!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Dokładnie!!!! Od dawna Browar Łomża nie jest już tylko regionalnym...doczytać wiecej!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Ech pisać się mi nie chce w te upały!
ale na chwilę w ten ekran wlepie gały... i napiszę kilka słów.

Browar który produkuje tak małą ilość piwa jaką jest rząd 600-800 tys hl w porównaniu do rynkowych potentatów sprzedających grubo ponad 5 mln hl piwa rocznie jest małym regionalnym browarkiem.

To że kupić można piwo łomżyńskie w wielu punktach kraju to efekt podpisanych umów z sieciami handlowymi, które to sprzedają łomżyńskie piwo np. żabka, biedronka, makro czy inne.
Zazwyczaj są to nazwy sieciowe np. Dock, Fox itd.

Głównym obszarem działania pozostaje nadal rynek byłego województwa łomżyńskiego, ostrołęckiego czy suwalskiego.

BROWAR ŁOMŻA jest za mały by mienić się mianem browaru ogólnopolskiego.


A to, że sprzedaje piwo na eksport np do USA to raczej jest chwyt marketingowy, a niżeli jakieś konkretne zyski z tej sprzedaży.
Zawsze ładnie to wygląda w folderach reklamowych ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Co zaś tyczy się sponsorowania ŁKS-u to jasno zostało to powiedziane przez władze BROWARU a przytoczone w wiadomościach na 4lomza.pl

NIE BĘDZIE WIĘKSZYCH PIENIĘDZY NA SPONSOROWANIE drużyny piłkarskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Chciałem sprostować informacje o sprzedaży piwa z łomżyńskiego browaru w innych częściach kraju - w żabkach straszy owszem zawsze ciepłe piwo Dock, niemniej w sieciach Geant i Auchan na terenie całego kraju można kupić Browar Łomża Export - oczywiście pod swoją oryginalną nazwą (do tego kosztuje mniej niż cena sugerowana - nigdy nie kupiłem go za więcej niż 1,99, ale taki urok "handlu" z dużymi sieciami). Nie muszę dodawać, że dostępność rodzimego piwka z dala od stron rodzinnych zawsze bardzo mnie cieszy :)

kwestie wydolności browaru do produkcji odpowiedniej na cały kraj ilości oczywiście pomijam. po lekturze wątku też zastanawiam się czy chodzi o sprzedaż browaru (o czym - przyznam szczerze - nie wiedziałem wcześniej), czy może o próbę zawojowania z procenta rynku więcej

pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Wyobraźmy sobie taką sytuację:

rynek piwa w Polsce jest już podzielony pomiędzy trzema graczami tj.
1. Kompanią z Lechem na czele
2. Grupą Żywca ze sztandarowym ich produktem o tej samej nazwie
3. Calsberg - który jako że posiada najmniejszy kawałek tortu to chce coś jesszcze uszczknąć "łykając" pomniejsze lokalne browarki.

Do walki staje jakiś producent co kupił aukcje Perły, ale ta firma i marka nic mi nie mówi (wg "Parkietu" to UNIBRE czy coś takiego.

KAŻDY konsument ma swoje przyzwyczajenia (widać to szczególnie u lokalnych patriotów np. kolega Adas01) co powoduje że kupuje piwo które lubi.
Załóżmy hipotetycznie o to taką sytuację, że nagle gdzieś w Polsce pojawia się piwo marki łomża, wzbudza to ogólne zdziwienie co to ???? takiego!!!
Piją nadal swoje ulubione piwa.

Łomża jest traktowana przez nich jak jakiś folklor co spotkać można u przyjezdnych np na Mazury... (jestem tutaj to spróbuję to piwo lokalne)

Ja np nie mam wyrobionej dla siebie marki piję zazwyczaj piwo FROG the DOG ale czasami wezmę wyborowe, czy Export, sporadycznie Lecha czy Calsberga.

Jak jestem gdzieś w Polsce na wakacjach lubię spróbować piwa lokalnego np. AMBER nad morzem.

Pozdrawiam smakoszy piwa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Spox: chyba zamiast "fox" powinno pisac "Fort" , bo te piwo łomżyńskie przedawane jest w biedronce. Poza tym pod inna marka browar sprzedaje piwo na Litwie. A reszcie Europy to stoja w hipermarketach i stacjach benzynowym łomżyńskie piwka w puszkach...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

adas01: Poprawka, ostatnio w Auchan w Bialymstoku ( wc zerwcu, jak zaczęly sie mistrzostwa swiata) Łomża Export w butelce kosztowała 1,79. Piwo oczywiscie szło, tym bardziej że data waznosći konczyla sie dopiero w grudniu.
Spox: UNIBRE to browar belgijski do ktorego należy wspomniana Perla, Golman i jeszcze jakies browarki co sprzedają w hipermarketach, natomiast do Carlsberga należa jeszcze takei marki jak: Okocim i Haranaś.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Co robia laleczki w nocy ?
Bawia Cie do rana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Złowieszczy napis czuwający nad głowami wszystkich forumowiczów głosi:

"Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane".

Jak inaczej nazwać ten post i cały wątek?

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Lokalnym patriotyzmem? ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

A ja piję zimne piwko w chłodnym cieniu i cały ten wątek olewam. Nie jest on dla mnie żadnym z wyżej przytoczonym nagłówkiem typu artykuł czy reklama.
Nie jest on dla mnie postem, który jest reklamą - kiepskie piwo kiepska reklama a kasujcie sobie jego!.

Jak inaczej nazwać ten post i cały wątek?


Czekam na propozycje
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

to juz jutro 17 lipca to sobie poogladamy;)


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Czy to przypadkiem nie bedzie ta reklama co byla TVP3??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

reklama bedzie inna niz ta w TVP3 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

http://www.browarlomza.pl/?id=1000&news=13

Mi się podoba. Duża dawka humoru :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

http://youtube.com/watch?v=P2cX-qlz0R0&search=lomza



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

Ciekawi mnie co sądzicie na temat tej reklamy.
Dla mnie fajny poczatek, krzew mamonowca, drzewo sandalowe...ale te drzewo butelkowca to juz troche głupie;/ ale motto SZANUJ ZIELEN w 100% się zgadzam;D;D:D ogólnie moze byc mogli tylko pokazac też obok butelki puszke, bo wedlug mnie ładniej wyglada:p


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BROWAR ŁOMŻA W TVP 1 !!!!

A ja zapytam: jak to ma się do olbrzymiego nakładu na reklamy dotyczące "laleczek w nocy". Dlaczego to wszystko takie szarpane, niespójne?? Myslałem, że naturalną rzeczą będzie rozwijanie pomysłu z laleczkami w reklamach TV. A tu zupełnie coś innego. Hmm .... czyżby kto raniej wstanie ??


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org