sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przelewanie krwi za Łomżę

Nikt nie napisał gdzie poszła krew. Do Łomży, na Ukrainę czy na handel i kto na tym zarobi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

odwalili kawał, dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Krew poszła na cele ratownicze.

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

O to super, a bez zadęcia politycznego to na co by poszła?
No chyba nie na wypitkę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Bez zadęcia to by trudno było znaleźć dawców. Kiedyś Honorowy Krwiodawca to chociaż miał za to czekolady, teraz nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

To raczej były wyroby czekoladopodobne.

luz blues i orzeszki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Po lekturze artykułu - na 30 oddających dziesięciu to strażacy - z ochotniczej straży - ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Mam pytanie do tych, którzy anonimowo krytykują tego typu inicjatywy. Co wy kiedykolwiek daliście od siebie? Czy potraficie tylko siedzieć przed komputerem i na wszystko narzekać? Co najmniej kilkunastu członków ŁKMP oddaje krew regularnie. Nie wszystkim akurat pasowało tego dnia. Gdzie poszła krew? Pójdzie do ludzi potrzebujących tego życiodajnego płynu. Może kiedyś przyda się Tobie. Co do \"zadęcia politycznego\" to widzę, że ktoś myli pojęcia, nie rozróżniając oddolnych stowarzyszeń od partii politycznych. Gratuluję wiedzy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

a o co chodzi z tym ,,przelewaniem krwi za Łomżę,,
to już normalnie honorowo nie można oddać krwi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Bez ,,zadęcia politycznego\" to ja chodzę systematycznie oddawać krew bez afiszowania się tym w mediach.
Oddawanie krwi to nie jest żaden akt patriotyzmu , mam tak we krwi i nie chełpię się tym na prawo i na lewo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

można?
można, tylko trzeba chcieć.
Gnać takich organizatorów takich akcji.
To nie są dobrzy ludzie.
Latexowa-nakładka, brawo. Ściągam beret i chylę czoło przed Tobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Po pierwsze organizatorzy nie należą do jakichkolwiek organizacji i partii politycznych. Prawdopodobnie pomyliłeś to z innymi akcjami, które są przed wyborami na szybko organizowane przez ludzi, którzy chcą łatwo zbić kapitał polityczny. Po drugie takie akcje służą między innymi propagowaniu krwiodawstwa. Po pierwszej edycji w ubiegłym roku pojawiło się co najmniej kilku nowych krwiodawców, którzy od tamtej pory \"przelewają\" regularnie. Myślę, że i teraz tacy będą. Po trzecie akcja miała na celu przypomnieć o bohaterach, którzy za naszą Ojczyznę płacili najwyższą cenę.
Vincent jeżeli jesteś taki internetowy cwaniak to zapraszam, pogoń mnie. Informacje o tym gdzie i kiedy nas można spotkać są zamieszczane na profilu ŁKMP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Ludzie mają dziwny zwyczaj przypisywania sobie sukcesów, kiedy coś się uda i odżegnywania się od porażek kiedy coś się nie uda.

To nie dzięki waszym akcjom przybyło krowiadawców, tylko poprostu ich przybyło.

Tak było jest i będzie, musicie to sobie uświadomić że to nie wasza zasługa a naturalna kolej rzeczy.Ludzie krew oddawali , oddają i oddawać będą i napewno niema wpływu na to ŁKMP.

Młodzi ludzie kończąc 18 lat szukają miejsca dla siebie na różne sposoby szczególnie ci którzy chcą być potrzebni więc robią to co jest potrzebne, zaczynają oddawać krew.

A teraz uświadomcie sobie ilu ludzi przez was nie idzie oddać krwi tylko dlatego że niechcą aby przypadkiem pokazano ich w tv lub na zdjęciach na portalach internetowych.


Możecie sobie wyobrazić że są ludzie którzy robią, to bo uważają że tak trzeba robić i nie potrzebują rozgłosu o tym co robią ?


Nie każdy ma pęd do gwiazdorzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

jeśli to ty jesteś tym organizatorem, to faktycznie dawcy powinni się na ciebie wypiąć i olać.
Kto chce, to odda sam i takich organizatorów nie potrzebuje.
Próbujesz na szlachetnych ludzkich odruchach błysnąć?
A co do honorowego oddania krwi, mają bohaterowie którzy płacili najwyższą cenę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Czytam i nie wierzę.. co za mało inteligentne wypowiedzi. \"A teraz uświadomcie
sobie ilu ludzi przez was nie idzie oddać krwi tylko dlatego że niechcą aby
przypadkiem pokazano ich w tv lub na zdjęciach na portalach internetowych.\"
Serio? Kto ma ochotę oddawać krew to robi to w dni powszednie, i tego typu
akcje co mają z tym wspólnego, że już więcej nie oddadzą krwi? :D Bo co?
Bo będą się bali, że za każdym razy czyhają paparazzi? Jeżeli ktoś nie potrzebuje
rozgłosu to nie idzie w tego typu miejsca i tyle. Nie rozumiem co jest złego w tej akcji?
Trzeba o tym mówić, nagłaśniać. Jeżeli będzie cicho o tym, aż w końcu wcale się nie
będzie mówić, bo przecież Wszyscy wiedzą i nie potrzeba rozgłosu. To wierz, mi że
co do czego nikt nie będzie wiedział. Trzeba dawać dobry przykład i mówić o tym
za każdym razem. W takim razie nie nagłaśniajmy również żadnych akcji charytatywnych
dla domu dziecka, dla powodzian i wielu wielu innych, bo przecież Wszyscy wiedzą...
Boże widzisz i nie grzmisz. Nie wiem co niektórzy mają w sobie, że tak bardzo im
wszystko przeszkadza, czepiają się tylko czego mogą, co ktoś nie zrobi to źle i źle.
Zakompleksione mało inteligentne stworzenia. Taka prawda, jak Wam coś nie pasuje
to dobrze wiecie kiedy i gdzie ludzie z tego klubu się spotykają, tacy z Was internetowi bohaterzy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

,,Taka prawda, jak Wam coś nie pasuje
to dobrze wiecie kiedy i gdzie ludzie z tego klubu się spotykają, tacy z Was internetowi bohaterzy?,,

co masz na myśli, bo nie za bardzo rozumiem.
Rozwiń swoją myśl.

Pytasz o co chodzi?
Oddawanie krwi to piękny i szlachetny czyn.
Wkręcanie w to tematów politycznych, próba jakiegokolwiek kreowania się przy tym jest po prostu plugawe.
W chwilach potrzeby, wystarczy ogłoszenie w mediach przez Punkt Krwiodawstwa, ze jest potrzebna krew i zapewniam ,,myślicieli patriotycznych,, że chętni się znajdą.
I już nie ,,myślcie,, o tym, bo was głowa rozboli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Wraz z powstaniem Klubu zadrżał łomżyński układ urzędniczo - polityczny, który boi się wszelkich niekontrolowanych inicjatyw obywatelskich. Wróble ćwierkają, że 80% negatywnych komentarzy na temat Klubu powstaje w środowiskach \"ratuszowych\" lub im bliskich. Prawdopodobnie i ci mili państwo, którzy z taką nienawiścią krytykują tą akcję piszą sobie w urzędowych godzinach pracy, za nasze pieniądze. Ciekawe tylko, gdyby sz.p. Vincent lub Latexowa-nakładka przeżył wypadek i potrzebował nagle krwi, wypytywał by w szpitalu, czy krew ta przypadkiem nie pochodzi od któregoś z członków ŁKMP?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

oj w wysokie tony pojechałeś.
A może Vincent i Latexowa-nakładka to Świadkowie Jehowy?
I co ,,patriotyczny myślicielu,,?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Mi jak coś nie pasuje to idę do danej osoby i mówię jej to w twarz, a nie żalę się na forach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

,,Patriotyczni myśliciele\" lubią rozgłos i szum medialny wokół swojej działalności .

Lomżyński Klub Celebrytów Patriotycznych o wiele lepiej by brzmiało :)

Vincent lub Latexowa-nakładka, napewno nie zwrócili by się o pomoc do ludzi, którzy nie potrafią zorganizować niczego bez błysku fleszy i terkotu kamer.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

,,Mi jak coś nie pasuje to idę do danej osoby i mówię jej to w twarz, a nie żalę się na forach.,,

Oj, trudno wymagać aby cały Świat ustawiony był na Twoją modłę.


Latexowa-nakładka, to nawet nie tak.
W miejsce celebrytów, wstawiłbym małych cwaniaczków. ;-))
A ,,durny lud,, jak mawiał jeden z tuzów prawicy, kupi wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Nie przeszkadza ci to, że wasi zwierzchnicy celebrują za nasze pieniądze. Przeszkadza ci za to, że ktoś robi coś oddolnie i raz na jakiś czas media się tym zainteresują. Na ponad 60 różnych działań, akcji, wydarzeń, wykładów organizowanych przez Klub, media opisały lub zrelacjonowały kilkanaście. Nie pchamy się pod obiektyw, ale nie możemy też uciekać przed kamerami czy aparatami. Żyjemy w XXI wieku i uważamy, że również w ten sposób należy promować wartości, które wyznajemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

wartości to se same radę dają i ty nie myśl o wartościach, bo masz za mała głowę.
A tani lans, wybacz, on zawsze jest tani.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Wracaj do pracy, bo robisz to za pieniądze publiczne, również moje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

i kolejny raz okazuje się, ze myślenie to nie dla ciebie, a co dopiero patriotyczne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Jeżeli masz chociaż trochę odwagi i honoru to przedstaw się. Krytykować i oczerniać z anonimowej klawiatury każdy czerwony burak potrafi. Szkoda tylko, że brakuje wam odwagi, żeby przyjść i powiedzieć nam to w cztery oczy. Oczywiście wiem jaki jest cel tej nieuzasadnionej krytyki. Cel jest prosty, zdyskredytować organizacje, które są niezależne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

czy ty sam burak jesteś, czy nie rozumiesz słowa pisanego?
Nawet po głowie mi nie chodzi aby się z tobą poznać.
Jaki jest wiec cel, abym się przedstawiał?
Ba fatygował się, aby ci patrzyć w oczęta i mówić co napisałem.
Ja przedstawiłem swoje zdanie w temacie i to wszystko.
Co mnie obchodzi, jakaś twoja zafajdana organizacja, czy ona zależna, czy nie.
Mniemam, ze przytulona do kiecek, to zależna jest.
Mniemam, ze nie lubisz czerwonego koloru.
Całe szczęście to twoje problemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Jak dotąd to jedynie ty widzisz same problemy. Co gorsza, nie rozumiesz co się do ciebie pisze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Oddawanie krwi, to jedno- bardzo szlachetne zachowanie.
jakaś tam organizacja je propagujaca, - to drugie, zależy w jaki sposób to robi.

A trzecie - najistotniejsze, to nietrafne i szkodzace idei oddawania krwi zestawienie hasła : \"przelewanie krwi za Łomżę\" .
Komus zabrakło wyobraźni. Lub w cwaniacki sposób chce sie podpisać pod ideą od dana znaną, cenioną, apolityczna.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Jakiś najazd \"czerwonych\" na te forum był :) (może na komendzie się nudzą chłopaczki?).

Tak, w ogóle po co to z nimi w rozmowy wchodzić, kiedy oni tylko w sieci potrafią dyskutować(pod przykrywką anonimowości). Szkoda nerwów i czasu. Każdy, już przeciętnie inteligentny człowiek, rozpozna ujadanie internetowych \"czerwonych\" trolli.

Życzę wam abyście nabrali odwagi i też zaczęli \"coś\" robić (może załóżcie koło pasjonatów lewatywy czy cuś??).




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

albo nie, to lepsze, ŁKN - Łomżyński Klub Niezadowolonych :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

tak, założymy takie koło.
Ogłosimy również, że w dowód pamięci ofiar na ziemi łomżyńskiej jutro jest czwartek 18.09.2014.
Wszak wszem wiadomo, ze bez takiego ogłoszenia czwartku za skarby świata nie będzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Najważniejsze to ogłosić światu o patriotyczno-bohaterskim wyczynie który normalni ludzie uważają za normalny ludzki odruch :)

Wystarczyłoby rozwiesić w miejscach widocznych plakaty o takiej akcji i chętnych byłoby dużo więcej.No ale w takim przypadku nie byłoby gwiazdy tak szczególnego i patriotycznego wydarzenia:):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Cóż za pokrętna logika - bycie w miejscu organizowanego wydarzenia, to gwiazdorstwo i zabawa w celebrytę, bo przecież tego typu akcji organizować i promować nie trzeba, ale rozwieszenie plakatów w \"miejscach widocznych\", już wyżej wspomnianych znamion nie nosi i nie jest \"ogłaszaniem światu o patriotyczno-bohaterskim wyczynie który normalni ludzie uważają za normalny ludzki odruch\" ?

Krew jest darem bezcennym i każda akcja promująca jej oddawanie, która zachęci choćby jedną nową osobę, jest bardzo istotna.

Latexowa-nakłada i Vincent - oddajecie regularnie krew - chwała Wam za to, ale przestańcie krytykować innych, którzy robią to samo.

Nie widziałem też jakiegokolwiek upolitycznienia. Przecież nie było tam ani jednego polityka.

Śmieszni jesteście z tym \"hejtowaniem\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Każde działanie na rzecz innych powinno być wspierane. Stop. Kropka.

Piana często udaje wartość, a balon jednak pęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

zapewniam, że łomżyńskie krwiodawstwo ma się dobrze i bez szumnych akcji ŁKMP.
I za Łomżę tej krwi nie trzeba przelewać.
Poległym bohaterom wystarczy ciepłe wspomnienie, zapis w historii i symboliczny znicz.
Czekam na kolejną akcję, może za tych co na morzu?
Albo za fajne dziewczyny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

się uczepił jak rzep psiego ogona
Wbrew takim bezproduktywnym komentarzom jak wyżej, akcje przez nas były i będą organizowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

szczęścia, zdrowia, pomyślności.;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

A mi sie przypomina powiedzenie:
\"Konia kują, a zaba łapę podnosi.\"

Krew ludzie oddawali, oddaja i zapewne będą oddawać.
Z akcja, czy bez- takiej czy śmakiej organizacji


Przypisywanie sobie sukcesów stoi niejako w sprzeczności z samą idea oddawania.

Pompatyczne stwierdzenia w rodzaju: przelewanie krwi za Łomżę\" są nie na miejscu. Świadczące o braku zrozumienia ideii krwiodastwa.



Popieram Vincenta i lateksowa nakładkę

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Nikt z nas sobie sukcesów nie przypisuje.

Do tych wiecznych niezadowolonych mam pytanie:
Czy uważacie, że Jurek Owsiak i jego WOŚP robią coś złego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

ŁKMP zrobi wszystko aby tylko zaistnieć - kolejna prawicowa bojówka

lateks

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Czy to oficjalne stanowisko lewicy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

@Vincent, Lateksowa, Lateks
Wiem co chcielibyście usłyszeć / przeczytać:
\"Ta akcja miała na celu jedynie zabłyśnięcie po raz kolejny w mediach, zebranie licznych pochwał i wyrazów bezkrytycznego, poddańczego wręcz, uwielbienia, a przede wszystkim zarobienie na sprzedaży krwi i jej składników. Zyski zostaną przeznaczone na zbrojenie bojówki ŁKMP.\"

Teraz Wam ulżyło?

@ lateks
Według Ciebie każdy, kto pokazuje się w mediach jest już bojówką? Może od razu terrorystą?

Tak w ogóle, takim marudzeniem jeszcze bardziej motywujecie nas do dalszych działań. Może nie mieliście tej świadomości, ale dzięki Wam za to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Odezwał się kolejny łomżyński celebryta, którego ubodła prawda o pokazówkach :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Zadałem konkretne pytanie i czekam na odpowiedź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Zapytaj pań z krwiodawstwa czy z radością idą na te wasze pokazowe akcje , szczególnie w Niedzielę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

A pytałeś pań z krwiodawstwa co myślą o waszym gwiazdorstwie ? Nie pytałeś , to zapytaj i zastanów się na przyszłość nad tym .

Tydzień ma 5 dni pracujących i nie musicie urządzać niedzielnych spektakli i odrywać matek od dzieci .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

@ Latexowa-nakładka
Bardzo ubodła. Jako celebryta mam prawo \"stroić fochy\" i czuć się urażony.

Tak się składa, że rozmawialiśmy z Paniami z RCKiK. A Ty rozmawiałeś? Nie byłeś, nie widziałeś, więc się nie wypowiadaj, jeżeli nie masz pojęcia. Chociaż uprzedzę Twoją wypowiedź, bo zapewne napiszesz, że Panie z centrum żaliły się akurat Tobie, jakie to straszne \"niedzielne spektakle urządza\" ŁKMP i \"odrywa matki od dzieci\". Swoją drogą, istne szatany z nas.
Ambulansy do pobory krwi też nie powinny jeździć, bo przecież ktoś musi je obsługiwać.
Tylko nie pisz, że to inna sprawa, bo bez rozgłosu itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

WITAM SERDECZNIE !!!
Z reguły nie czytam, ani nie wypowiadam się na FORUM, jednak jako współorganizator akcji Przelej Krew za Łomżę, czuję się w obowiązku powiedzieć że:
1. Akcja była zorganizowana także w zeszłym roku - w tym roku była jej druga edycja. Za rok zorganizujemy ją znowu. Zapewniam.
2. W zaproszeniach na nią podkreślaliśmy jej apolityczny charakter. I taka też jest ta akcja. Nie uczestniczył w niej żaden komitet, ani partia polityczna.
3. Krew znalazła się w dyspozycji Centrum Krwiodawstwa w Łomży.
4. Zebrane słodycze za oddanie krwi oddaliśmy do Domu Dziecka na Rybakach. W ubiegłym roku trafiły one do rodzinnych Domów Dziecka w Łomży.

Koniec. Kropka. Inne interpretacje tego wydarzenia są krzywdzące dla jej uczestników. I bardzo proszę o szacunek dla ich decyzji i odwagi. Także osób pomagających. Wszystkich, którzy poświęcili na to wolny dzień.

Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy w ten sposób uczcili zbliżającą się rocznicę Sowieckiej napaści na Polskę w 1939 r. oraz Obrońców Łomży z 1939 r. Żołnierzy 33 pp, dowódców: ppłk Stanka, mjr Wyderko, i mjr Sikorę.
Cześć ich pamięci.
Do zobaczenia za rok.

Bogusław Bazydło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przelewanie krwi za Łomżę

Rok temu pierwszy raz oddałem krew właśnie z inicjatywy organizatorów, po prostu ich akcja zachęciła mnie do tego, teraz oddaję regularnie bo tak już sobie postanowiłem, na tegorocznej akcji nie byłem bo oddałem krew 2 tygodnie wcześniej, chodzi o to że każda inicjatywa jest w porządku żeby zachęcic ludzi do zrobienia czegoś porzytecznego.

Nie wiem o co ten cały bajzel twoja krew, twoja własnoc nie chcesz nie oddawaj Twoja wola.

Kto nie pamięta Ten nie Przypomni

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org