niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Chcieli byśmy Was zaprosić na kolejną wycieczkę rowerową z ŁKMP i stowarzyszeniem Łomżyńskich Rowerzystów. Tym razem w niedzielę 27 lipca wybieramy się do Nowogrodu. W planie wycieczki jest zwiedzanie z przewodnikiem Skansenu Kurpiowskiego, polskiego schronu bojowego z 1939 roku oraz ognisko / grill z kiełbaskami. Poprzednia wyprawa do Drozdowa pokazała, że takie wspólne wypady są idealną formą wypoczynku i spędzania czasu, szczególnie w niedzielne popołudnie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich!

Wyjazd w niedzielę 27 lipca o godzinie 13:00 spod Centrum Katolickiego przy ul. Zawadzkiej 55.
Składka 12zł (w tym zwiedzanie skansenu, ognisko i prowiant + co łaska dla GRH \"Narew\" na renowację polskiego schronu bojowego z 1939 roku)

Organizatorzy:
Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej
Łomżyńscy Rowerzyści



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

nie cierpie sie meczyc na rowerze ....ale pomysl bardzo fajny popieram :)

a gdzie moge dorzucic sie na renowacje schronu ??? ( na rowerze na pewno sie z wami nie spotkam :)

M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Witam .Zbiorka na tak szlachetny cel ,super . Udostepnie nieodplatnie dla uczestnikow miejsce na ognisko , rozbicie namiotu tez mozliwe w gospodarstwie agroturystycznym Chata kurpiowska www.chatanowogrod.pl tel 505 616 130 Zaprasza wlasciciel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Oczywiście nie ma problemu, żeby dołączyły osoby jadące samochodami. Składka pobrana będzie pod Centrum Katolickim. Za to zostanie opłacone zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem, kiełbaski, chleb itd na ognisko/ grill. To co uda się zaoszczędzić przekażemy na remont schronu. Oczywiście jeżeli będą osoby, które chciały by ponad to dorzucić parę groszy na remont to jak najbardziej mile widziane.
Więcej informacji pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/1451155891801885/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

https://www.facebook.com/events/1451155891801885/

---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

A który to schron chcecie remontować ? Bo chyba nie ten pod mostem .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

maruda, nie my a Grupa Rekonstrukcji Historycznej \"Narew\". My chcemy tylko w jakiś sposób wspomóc tą inicjatywę. Dokładnie chodzi o ten schron pomiędzy mostem a hotelem Zbyszko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Inicjatywa słuszna i popieram :)

Był czas że chłopaki, latem w mundurach stali przy nim z puszką i zbierli pieniądze , wtedy można było wejść do środka i zwiedzać :)

Ale roboty wewnątrz jeszcze kupa przed nimi:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Tak, ostatnio spotkaliśmy ich przed schronem. W tą niedzielę również tam będą i oprowadzą naszą grupę po schronie. Mam również informację, że będą w mundurach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

To w takim razie, ja też polecam wycieczkę, bo warto :)

Łomżo ruszaj do Nowogrodu obojętnie czy rowerami czy autami bo naprawdę warto obejrzeć schron od wewnątrz :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Kilka zdjęć z poprzedniej niedzieli












---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Super sprawa:)

No i chłopaki ciekawie opowiadają :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

no to wpadaj :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

zapraszamy każdego, niezależnie od poglądów czy sympatii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Byłem niejeden raz i będę niejeden raz i znam to miejsce dokładnie :)

Ale innym polecem, bo naprawdę jest ciekawie :)

Parking przy moście jest duży i zmieści się wiele aut o rowerach nie wspomnę :)

A jak by się ktoś marwił o jedzenie to grill będzie a i bar jest bliziutko :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

ostatni raz w zeszłym roku z wnukami tam byłem. historię znam i lubię. do puszki, która zaraz za wejściem stała, banknot wrzuciłem. 3-ej panowie ryby sobie \"łowili\". dwóch starszych i jeden młody chłopak . i to On właśnie zareagował... \"do puszki niech wrzuci!\" ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Ja generalnie cenię zapał takich ludzi. Podziwiam oddolne inicjatywy, takiej jak GRH Narew, Łomżyńskich Rowerzystów itd. Wiele osób mówi, że w tym mieście się nic nie dzieje. Właśnie takie organizacje, tacy ludzie potrafią coś zdziałać w tej Łomży i okolicach, dla tego z chęcią ich wspieram. Są to ludzie, którzy nie robią tego dla swojego zysku czy rozgłosu. Bardziej chodzi o pewne idee lub po prostu hobby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

wycieczka zaczyna się o 13 a o której jest przewidziany powrót ?
np. pracuje do 15 i nie wiem czy jest sens dojeżdżać do was o tej godzinie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Na godzinę 15:00 mamy umówione zwiedzanie Skansenu, co potrwa prawdopodobnie około godziny. Następnie po godzinie 16:00 jedziemy w okolice schronu, gdzie chętni będą mogli zwiedzić jego wnętrze. W międzyczasie będzie rozpalane ognisko. Co do powrotu, to godzina będzie zależała od chęci uczestników. Obstawiał bym, że powrót nastąpi między 18:00 a 19:00.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

W takim razie jeśli pogoda dopisze to do zobaczenia :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Pogoda dopisze, jednak będziemy ją śledzić na bieżąco :)
http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_map_um.php?ntype=0u&fdate=2014072418&row=381&col=262&lang=pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wycieczka rowerowa do Nowogrodu - 27.07

Podbiję bo warto :)

Aż że nie mogę jechać :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org