niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Młodych mam coraz mniej!!!

Młodych mam coraz mniej. Na dziecko decydujemy się po trzydziestce. Z danych GUS-u wynika, że na mieszkankę województwa podlaskiego przypada 1,23 dziecka- to jeden z najniższych wskaźników dzietności w kraju. Decyzję o urodzeniu dziecka między 20. a 24. rokiem życia podjęło tylko 1,9 tys. mieszkanek województwa. Ponad 4,2 tys. kobiet na macierzyństwo zdecydowało się kilka lat później (przed ukończeniem 29. roku życia).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

no cóż mnie to ani trochę nie dziwi, dziecko jest bardzo drogie a społeczeństwo jest biedne i jeśli ma do wyboru tanie zabezpieczenia a dziecko to wybór jest oczywisty dla większości ;)






https://pl.gravatar.com/roza200 - mój profil

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

Jestem 25-latką i w chwili obecnej nie myślę/-imy o dziecku chociażby z tego powodu że spłacamy kredyt na mieszkanie... W naszym kraju Rząd-Państwo nie stara się pomagać przyszłym matkom finansowo. W innych krajach np. w Anglii żyje się o wiele lepiej!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

I tak za dużo jest ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

mlodych mam mniej ale eleganckich limuzyn i oryginalnych ciuchow na kazdym z nas wiecej wolimy ten falszywy przepych niz dziecko ktore bedzie nas kochalo przytulalo nie wiedzac o tym ze to wlasnie w tej chwili jest nam najbardziej potrzebne obudzimy sie za 20 lat i nie bedzie przy nas NIKOGO

zgrzyt hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

zgrzyt 100% racji,dzisiaj młodzi muszą się najpierw dorobić i ciągle jęczą,że im mało i państwo nie pomaga.Tacy potem nawet jak mają dzieci to nie mają czasu się nimi zajmować bo trzeba ciągle za czymś gonić.Znam rodziny z trójką dzieci,które żyją skromniej ale bardzo się kochają i pieniadze nie stanowią priorytetów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

Spoko, a teraz powiedz to samo politykom ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

Niski przyrost naturalny mają także np. Włosi, Niemcy, Belgowie. W ich wypadku też decyduje czynnik ekonomiczny ?

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodych mam coraz mniej!!!

I wcale, ale to wcale się nie dziwię. W Anglii ta sama średnia wynosi 2,5 dziecka. Okropnie to jest smutne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org