sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zlot pojazdów zabytkowych

Czy macie jakies fotki z dzisiejszego zlotu pojadzów zabytkowych?
Jeśli tak, proszę, podzielcie się nimi.

pozdrawiam

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Tutaj masz link do nich.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

lub http://ksebki.9g.pl/galeria/thumbnails.php?album=26

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

dzięki

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

nikogo na żadnym motorku nie było?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Była na pewno jakaś WSK-a, nawet miałem ją robić ale potem o niej zapomniałem bo zaparkowana była jakoś w poprzek i nie rzucała się w oczy. Ale nie miała zabytkowych blach.
Było chyba jeszcze coś 1-śladowego ale czy to był zabytek to nie jestem pewien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

cienko z tymi sprawiami w Łomży. Mieszkam tutaj juz ponad 2 lata i jeszcze nie widziałem ani jednego Junaka, M-ki, ani innego interesującego zabytkowego motocykla który regularnie jeździłby po ulicach miasta.
jedna wsk-ę widiałem i Simsona SR 2 i tyle :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Na zabytkowych motorach za bardzo się nie znam. To co mi się rzuciło w oczy to zupełny brak samochodow na zabytkowych ("żółtych") blachach. Liczyłem że chociaż BL 01A będzie choć jego zdjęcia już mamy. Ale to że pojawią się jakieś żółte blachy chociaż z Białegostoku to byłem niemal pewien a tu proszę..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Był kiedyś u nas automobilklu łomżyński.
Jak było jakieś święto to aytomobiklub prezentował pieknie odrestaurowany samochów z okresu miedzywojennego. O ile pamięc mnie nie zawodzi był to jakiś "Adler" czy coś w tym rodzaju.

Dawno go już nie widziałe (kilka? kilkanaście lat?)

Może Szanowni Forumowicze znają jego dalsze dzieje?

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

O tym że pojazd jest zabytkowy czy nie nie świadczą wyłącznie żółte tablice.
Jest wiele pojazdów które nie mają zółtych tablic a są zabytkowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Z tego co pamiętam za pojazd zabytkowy uważa się ten który ma ponad 40 lat oraz jego seryjna produkcja zalończyłas ię 25 lat temu (co do tych wartości mogę się mylić). Aby uzyskać żółte tablice trzeba nie tylko posiadać pojazd w stanie "orginalnym" ale również trzeba na taką impreze poświęcić trochę czasu oraz pieniędzy. Pozatym nie wszyscy właściciele chcą posiadać zółte tablice bo wiążą się z tym pewne ograniczenia między innymi:potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków na wyjazd tymże pojazdem za granicę i jest problem z póżniejszym remontem takiego pojazdu.

Notabene kiedyś na allegro widziałem piękinie odrestaurowanego Junak M10 z łomży, zdjęcie wskazywało że był garażowany w garażach koło jednostki wojskowej. Cena była jednak zaporował jak dla mnie niestety :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Oczywiście że wiem że to nie tablice świadczy że wóz jest zabytkowy ale skoro tego typu tablice są to jak najwięcej tego typu sprzętów powinno byc rejestrowane właśnie na takie blachy. Wiem że procedura rejestracji nie jest prosta i że to zniechęca wielu ludzi. Ale wtedy samochód naparwdę się wyróżnia. Choć może nie jestem obiektywny bo interesuję się tablicami i mają one dla mnie duże znaczenie.
Chyba jednak wóz może być młodszy-chyba 25 lat wieku i od 15 lat poza produkcją. Ale też nie jestem do konca pewien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

ale auto na "żółtych" blachach ma jedną zaletę - jeśli przejdzie przegląd techniczny dla warunków z lat z których pochodzi - to potem nie ma obowiązku corocznego badania technicznego w stacji diagnostycznej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

jak dla mnie - faworyt całego zlotu - http://ksebki.9g.pl/galeria/displayimage.php?pos=-968

----

może mi ktoś podpowie jak wstawiać link na tym forum, żeby zamiast tego długiego adresu powyżej było np. napisane "citroen" ???????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

musisz wpisać (url=link)citroen(/url)

i zamienić ( na [ i ) na ]

Jak dla mnie faworytem była Granada

Jakoś tak najbardziej przypadła do gustu. :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Zapomniałem linki dorzucić:

Przód:
http://picasaweb.google.com/andrzejl/AutaZabytkowe/photo#4944576031540314130

Tył:
http://picasaweb.google.com/andrzejl/AutaZabytkowe/photo#4944576084140556306



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Reaper - dobre fotki!

-=przemek aka phobia=-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Piękne samochody i świetne zdjęcia. Zgadzam się z Tobą Reaper -Granada jest wspaniała:)

G a z e l a


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Zgadzam się z moimi przedmówcami - Granada była najpiękniejszym samochodem na całym zlocie!!! Kto widział ją na żywo może to potwierdzić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Jeżeli chodzi o Automobilklub Łomżyński i Adlera to niestety kilka ładnych lat temu został on sprzedany. Niestety nie pamiętam gdzie.

A odnośnie działalności AŁ to na pewno w najbliższym czasie coś jeszcze dla wszystkich fanów motoryzacji zrobimy.

Jak ktoś szuka kontaktu z AŁ oto numer 608 374 998 - Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

dzieki Reaper za radę ws linków - działa!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

moze ma ktos jakies fotki z tego zlotu ? bo te co sa to troche malo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Niestety więcej zrobić się nie dało, a wszystko dzięki kochanym współmieszkańcom, którzy robili wszystko by tylko zasłonić kadr robiącym zdjęcie.

Kilka fotek jest jeszcze na 4lomza.pl ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Reaper sorki nie zauwazylem tych twoich zdjec:) chodzilo mi ze malo na 4lomza ;]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zlot pojazdów zabytkowych

Hehe, ok. ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org