niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rolnictwo a odszkodowanie

Witam,
Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć pewien fenomen...
Na jakiej podstawie, w przypadku strat w uprawie,trodzie itp., rolnicy/plantatorzy zwracają się do rządu po odszkodowanie?
Każdy z nich jest takim samym przedsiębiorcą, jak jakikolwiek człowiek posiadający sklep, zakład itp.
Dlaczego żaden z nich nie ubezpiecza swojego "przedsiębiorstwa", tylko w przypadku strat wyciąga ręce do Państwa po odszkodowanie?
W tym momencie zaczyna się wielki lament, jacy to oni nie są poszkodowani...


Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

swiete krowy a do lunii nie chcieli,ze niby ich wykupi obcy kapital,teraz z nimi pogadaj czy chca wyjsc z unii?rezygnacji z dotacji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

W ubezpieczeniach jest tak ,że w przypadku 100 % zniszczenia uprawy ubezpieczyciel tylko wypłaca za 30 % i gdzie tu sens płacenia składek . A jeśli rolnicy mają tak dobrze to zwolnijcie się z pracy i kupcie albo weźcie w dzierżawę gospodarstwo i wtedy zobaczycie jak jest fajnie być rolnikiem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

duszek,czyli jak ci zle to sprzedaj gospodarke i do miasta,dostaniesz coroczne doplaty do dzialalnosci gospodarczej, na paliwo i przejdz z KRUS na ZUS a zobaczysz roznice w cenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

każdemu dobrze gdzie go nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

kamilk dokładnie.
zxcv4 uważasz, że sprzedanie gospodarki to jest takie hop siup?

Łatwo oceniać komuś, kto co miesiąc dostaje stałą pensję. Na pewno miło jest komuś, kto wkłada masę pracy i siły w swoje pole, patrzeć jak później jego plony zostają zniszczone... Szkoda tylko, że mało ludzi zdaje sobie sprawę, że te zboża, kukurydzy itp same się nie sieją. Trzeba kupić nawozy, opryski, litry paliwa, konserwować maszyny, spędzać godziny w polu. To nie praca, że wychodzi się z niej o 18 i ma się wszystko gdzieś.

Każda praca ma swoje wady i zalety.
Właściciel firmy też może wykazywać straty i zwrot również dostanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

: aniag78," Właściciel firmy też może wykazywać straty i zwrot również dostanie." nie pisz bzdur,jak towar mu sie popsuje tez dostanie zwrot?
a doplaty do swojej produkcji tez dostaje?
a panstwo chroni jego wyroby przed konkurencja z zagranicy(cla zaporowe na import taniej zywnosci,)
tak i jeszcze prowadzac swoja firme "wychodzi się z niej o 18 i ma się wszystko gdzieś."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

zxcv4 skoro tak zazdrościsz, to czemu nie założysz gumaczków i nie weźmiesz się za robotę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

nie zazdroszcze,sam mam firme i nie dziaduje,place duzo wiekszy ZUS jak ty KRUS,a do produkcji nikt mi nie doplaca,drog nie blokuje,opon nie pale,zboza na tory nie wysypuje,sam dbam o produkcje i zbyt,za unia glosowalem a doplat nie biore,a rolnicy 90% bylo przeciw,teraz kasa im nie smierdzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Nie płacę krusu. Oj chyba jakaś rolniczka dała Ci kosza, że tak strasznie przeżywasz ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Pragnę przypomnieć iż to rolnicy płacą 23% podatku VAT w maszynach rolniczych i budynkach . A to że otrzymałem zwrot za paliwo w którym jest podatek drogowy a po drogach prawie nie jeźdze bo całe paliwo zużwam na polu to nikt nie mówi. Moi drodzy ani nawsi nie ma rewelacji ani w mieście wszędzie są plusy i minusy ważne jest przede wszystkim to abyśmy zrozumieli stronę przeciwną. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

pracuje w gospodarstwie rolnym. w niedzielę byliśmy u znajomych-oboje pracują na etatach w stolicy. Ona stwierdziła-szkoda że tak szybko mija weekend... to sie pytam ile mieli tego weekendu-od 18 w piątek do niedzieli wieczór. nasz weekend na wsi przy sprzyjających warunkach trwa od 9 rano w niedzielę do 18 i to nie w każdą... nie narzekam, na prawde lubię naszą wieś, widzę wiecej zalet niż wad :) i każdy ma prawo do własnego punktu widzenia. ja jestem w pracy całą dobę jeśli jestem w domu. nie raz spędzamy noc przy zwierzakach albo kończąc prace polowe bo pogoda nie pyta tylko robi swoje. czasami mąż "jest w pracy"16 godzin, spi i potem kolejna doba takiego młyna. i kolejna.... to jest inna filozofia i styl życia i na prawde nie ma co porównywać wsi i miasta.

a i każdy rolnik to właściciel przedsiębiorstwa/własnej firmy.

zxcv4 zapraszam do nas :) niekoniecznie od razu do pracy bo to musiałbyś przynajmniej kilkanaście tygodni tak pracować aby zrozumieć. fakt rolnicy operują "grubą kasą". ale to w większości wirtualne pieniądze, często cała wypłata w ciągu tygodnia idzie na spłatę kredytów, faktur zobowiązań itd.

nie uważam że Twoja czy moja praca jest lepsza czy gorsza. jest po prostu inna :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Do Kamilk.
Świetnie, że przedstawiłaś jak wygląda tydzień w przypadku posiadania gospodarstwa rolnego. Nikt nikomu nie ujmuje, co, ile, kto robi, ale można na ten temat dyskutować i dyskutować.. Jednak nie odpowiedziałaś na pytanie, które zadałem na samym początku. Dlaczego większość właścicieli gospodarstw rolniczych nie ubezpiecza swojego majątku, a potem oczekuje od Państwa odszkodowania? Z jakiego tytułu? Czy różnią się od innych?

Do duszek
Lepsze 30% niż nic...nic na tym świecie nie jest sprawiedliwe.

P.S. Co do kredytów...mogę Cie uspokoić, myślę, że 90% użytkowników tego forum posiada zobowiązania, które co miesiąc musi spłacać. Nie jesteście sami :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Rolnicy mają obowiązkowe ubezpieczenia: po pierwsze - obowiązkowe ubezpieczenie OC rolnika i budynków gospodarczych, po drugie obowiązkowe ubezpieczenie upraw i zwierząt gospodarskich, te drugie w połowie są dotowane przez Państwo a to jakiej wysokości dostają odszkodowanie to inna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Kita zgodzę się ze obowiązek to oc rolnika i budynki a uprawy i trzoda to dobrowolne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnictwo a odszkodowanie

Na pewno obowiązkowe są uprawy - jeśli rolnik pobiera dopłaty, a co do zwierząt to może są i faktycznie dobrowolne. Z tego co mi wiadomo jeśli już się ubezpiecza to wszystko w pakiecie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org