poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rzeźnicy drzew

Pomimo protestów mieszkańców dalej dorzynają drzewa. Ktoś powinien za takie barbarzyństwo odpowiedzieć. Jakieś chłopki roztropki z zapałem tną co popadnie pozostawiając po sobie kikuty drzew a nawet gołe słupy ociosane niepodobne do drzew. Ktoś pomyśli że to bunt ekologów.
Władze spółdzielni w ogóle nie reagują na ten wandalizm. W Niemczech jest to nie do pomyślenia. Taki delikwent od razu trafiłby za kratki za niszczenie przyrody nie wspominając o wysokich karach pieniężnych.
Wiele można na ten temat pisać ale bezmózgowcy rodem z... dalej nie zrozumieją jaką szkodę wyrządzają mieszkańcom i nie tylko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

też mnie to zastanawia jakim celem kierowała/y się osoba/y, które wydały takie polecenie/wyraziły na to zgodę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

A już bałem się, że ten temat przejdzie bez echa na forum. Niestety, w Łomży nawet drzewa padają ofiarą niekompetencji. Pech, że te nie mogą się same bronić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

szkoda naprawdę szkoda drzew a zwłaszcza teraz jest tak pięknie jak zielono wokoło,tak myślę a może te osoby co wydają pozwolenia na wycinkę lub podcinkę to daltoniści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze, zastanowcie sie do ilu celow mozna przeznaczyc takie galezie? Glownie do palenoa. A im wiecej tym lepiej. Nikt raczej nie mysli w kategoriach ochrony srodowiska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

dlaczego Zakład Zieleni Miejskiej tnie wszystko co popadnie, czemu nie zasadzają nowych drzew? Przypomnijcie sobie sprzed 20 lat Legionów, Dworną, Szosę Zambrowską i wiele innych ulic w mieście. Nie było przyjemniej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Marcin masz racje było przyjemnie. Nie od dzisiaj mamy kolejny przykład ,że drzewa wycina się lekką ręką i zawsze one przegrywają w starciu z naszymi miejscowymi urzędnikami. Sadzi się raczej niewiele natomiast wycina dużo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Niestety temat ten powraca jak bumerang- drzewa w Łomzy wycinane i niszczone sa na potege, czyniac z naszego miasta betonowa dzungle. To jest po prostu chore. Co maja we lbach ludzie, ktorzy na takie chamstwo pozwalaja?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

a można podciąć drzewa tak że jeszcze jest pożytek i można po nich łazić zanim uschną:http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=661824&t=661579



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Władza ma w d...e opinie mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Bylem kilka razy u Prezeza S M.Mowilem prosilem aby zainteresowal sie drastyczna przycinka drzew.Niestety nic to nie dalo.Teraz postanowilem ze jesli zaobserwuje takie przypadki bede zglaszal na pismie i to nie tylko do SM.Moze wreszcie znajdzie sie ktos z decydentow co ma troche ,oleju,w glowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

krzychu55 dobrze powiedziane, nikt tej wycinki nie kontroluje. Zdaje mi się, że zlecone jest pracownikom "przytnijcie drzewa", a oni tną bez pojęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Ale ci pracownicy czyli jak widzę ciecie, nie maja pojęcia o wycince czy pielęgnacji drzew. Kto to zlecił powinien ponieść konsekwencje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

My powinnismy kontrolowac tego typu dzialania.Najwyzszy czas aby w miescie 65tysiecznym powstalo towarzystwo ochrony srodowiska.Wtedy decydenci beda zmuszeni przynajmniej zwrocic sie do nas o oponie.Towarzystwo takie moze starac sie o dotacje ma dostep do mediow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

a ja mam pytanie gdzie są ekolodzy? do drzewa potrafią sie przywiązać bo jest zagrożenie dla gniazdka ptaszka który może sobie uwić gniazdko 500 metrów dalej ale jak niszczą drzewa to nie ma ani jednego, podejrzewam ze im to chyba płacą za to że się przywiążą i trochę szumu zrobią.Mam pytanie jest prowadzona jakaś ewidencja ilości wycięcia drzew i posadzenia nowych. Ostatnio tych drzew robi się coraz mniej na ulicy Ale żeby wyciąć drzewo na starym cmentarzu to wtedy są problemy. .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Krzychu55 masz calkowita racje, czas najwyższy by ktoś powolal tego typu stowarzyszenie!!!mnie osobiście krew zalewa jak wycinają kolejne drzewa wzdluz ulic, skwerach i parkach nie sadząc nowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Masakrycznie wyglądają te kikuty!!!
Drzewa nieprzeszkadzające tną na potęgę, a stare, schorowane na starym cmentarzu ruszyć nie pozwalają. A jak się taki dziad zawala i niszczy nagrobek, to nie ma komu ponieść za to konsekwencji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Autor: krzychu55 panie krzysiu pismo nic nie da . teraz jest telefon a w telofonie kamera kolorowo na bialym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Autor: ailime25 za flaszke hee

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Ogladanie sie ze moze ktos za nas zmieni ten stan rzeczy to moim zdaniem bledne dzialanie.Musi byc w Lomzy organizacja ktora bedzie reprezentowala nas.Wsrod nas sa ekolodzy widac to po wypowiedziach ludzi wrwzliwych na los przyrody.Nie mozemy ogladac sie na Prezesa SM .Moim zdaniem zeby On byl tym zainteresowany nie dochodzilo by do takich patologi.Dlatego trzeba mowic glosno i nie ogladac sie ze ktos za nas to zalatwi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Temat wciąż aktualny Nic sie nie zmieniło.Dzisiaj będąc na spacerze zobaczyłem smutny widok.Pień ok 30 letniego świerka.Przeszkadzał mieszkańcom więc prawdopodobnie otrzymali zgodę na wycięcie.Piękne drzewo.Szkoda To ul.Reymonta1.Dalej na ul Prusa oznakowane 8 drzew na nie jednak nie uzyskano zgody U M.Mamy piękne osiedle,dużo zieleni lecz są wśród nas tacy którzy wola beton.Wyrządzając szkodę przyrodzie,szkodzimy tez sobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Miasto to miasto chcecie mieszkać w lesie? A na forumie to sobie śmiechy z blm-w robicie?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

dokładnie, pracownicy usłyszą;przytnijcie drzewa, to pilarki w łapy i poszli, g.. ich obchodzi jak drzewa będą wyglądały, a gałęziami to nikt raczej nie pali, a już na pewno nie miejska spółka:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Na wycinkę drzewa przy bloku na Reymonta wydano pozwolenie, bo korzenie tego świerku powodowały odchylanie się murku. Jak spaceruje Pan czy Pani koło tego bloku to wystarczyło popatrzeć i pomyśleć co byłoby gdyby owe drzewa poleciało na plac zabaw, który jest w pobliżu bloku. Ponadto jest tam też parking i jak by poleciało na samochody to wspólnota musiałaby pokryć koszty napraw. Więc proszę tak nie rozpaczać nad tym drzewem bo mogło wyrządzić niesamowite szkody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Drzewa w miastach rosną na parkingach gdzie chronią samochody od promieni słonecznych.Sadzone są też na placach zabaw,żłobkach,szkołach itp.Żeby wszyscy tak myśleli jak Agula zapewne niewiele by ich było na naszych osiedlach.A chyba wszyscy wiemy jaką rolę spełniają w szczególności w miastach gdzie jest tyle betonu.O tym obecnie uczą już nawet w przedszkolu.Dziwne dla mnie jest że U M wydał taką decyzję no ale z drugiej strony uszczęśliwiać kogoś na siłę.A szkoda mamy takie piękne osiedle.Dużo zieleni.Apeluję o więcej rozsądku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

A powiedzcie co zrobić jeżeli dziko rosnące drzewo rośnie przy samym bloku zasłaniając okna , niszcząc elewacje , zacieniając trawnik? W imie ekologii mam cały dzień paliś w domy światło?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Rozumiem że są takie przypadki że drzewo rośnie za blisko bloku i np.zasłania widok,zaciemnia mieszkanie.No ale przecież to drzewo tak nagle nie wyrosło.Zawsze trzeba zwracać uwagę jeżeli drzewo wyrasta za blisko bloku,lub sadzi go sąsiad.Czasami wystarczy 1m a w przyszłości nie będzie problemu.Powinniśmy cieszyć się że mamy tyle zieleni.Są takie osiedla gdzie w pobliżu przebiegają autostrady,są kominy fabryczne.Ludzie częściej chorują.U nas naprawdę jest pięknie-powinniśmy to szanować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

pabloz4 zgadzam się z tobą po raz pierwszy chyba :)

Krzychu55 ekologu , zwróć mi za zurzyty prąd i niech sobie rośnie .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Maruda-przeczytaj dokładnie co napisałem.Czytaj,czytaj może zrozumiesz o co mi chodzi.Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Artykuł z ubiegłego roku: http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=35568
Chyba trzeba zawiadomić tv, bo w Łomży nadal bez zmian, jak cięli, tak tną skazując te drzewa na powolne umieranie!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Bo ekipa zlecająca i wykonująca owy proceder to zwykłe EUNUCHY/IMPOTENCI.
W domu się nie sprawdzają bo nie nadają się do solidnego rżnięcia to wykazują
się na ulicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Jest info w sprawie nowego barbarzyństwa
Ktoś wywiercił dziury przy korzeniach i zapewne podlał jakąś chemią.
http://4lomza.pl/index.php?wiad=38805

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Wiecie co mnie rozbraja? kierowcy, mieszkańcy skarżą się, że przy parkingach rosną drzewa, na drzewach wrony mają gniazda i samochody są wiecznie osrane.. Ok rozumiem, że nie fajnie jest codziennie jeździć na myjnie, ale zamiast wycinać zdrowe pięknie kwitnące drzewa, wystarczy po prostu zwalić te wszystkie gniazda. Pamiętacie jak główne rondo w Łomży wyglądało jeszcze jakieś 5, 10 lat temu? ostatnio robili wycinkę. Wycieli WSZYSTKIE gałęzie, na których były gniazda. Teraz zamiast pięknych drzew z ziemi wystają kikuty. Co to dało? oszpecenie kawałka zieleni, przy którym przejeżdża najwięcej samochodów spoza Łomży. A gniazda jak były tak i są. Wrony na pozostałych gałęziach uwiły kolejne gniazdka. Czekajmy tylko aż wytną kolejne gałęzie, albo nawet całe drzewa, bo co niektórym bardzo przeszkadzają ptaki. Też mam dość kraczących nad głową wron i jeżdżenia raz za razem na myjnie, ale to nie znaczy, że mam się zgadzać na wycinkę drzew, już i tak za dużo betonu w tej Łomży.
A co do incydentu przed kinem... brak mi słów. Za mało miejsca do parkowania? na Sienkiewicza też ktoś wywierci sobie dziurki przy korzeniach, bo zdarzy się, że nie będzie miał gdzie samochodu zaparkować?
Ten kto to zrobił powinien jak najszybciej zostać złapany i zapłacić najwyższą karę jaką mogą dać ! Może jak jego kieszeń zrobi się o kilka tysięcy lżejsza to pójdzie po rozum do głowy!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Jeżeli te dziury wiercone są po całym mieście to można założyć że to działanie celowe. Może ktoś powie gdzie te drzewa trafiają po wycince?
Przy okazji macie psy tropiące w tej policji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

jak mu nie pokazesz gdzie co sie znajduje to on nie wytropi:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

przed blokami nasadzili tych drzew pod oknami za kiedysnych lat nic nie myslac teraz drzewa do 3 pietra i wszystko zaslaniaja ze jak w okno patrzysz to ogladasz liscie zamiast slonca i ludzie sie denerwuja bo swiata nie widza a spoldzielnia nie raguje na prosby ludzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

nie dotyczy=- czego płaczesz to tylko ohydny rosomak który stwarza niebezpieczeństwo dla przechodni i samochodów , jeszcze dobrze ze ktoś się zlituję i weżnie go na opał .Na zachodzie nap Belgia ,Norwegia , Niemcy tam są drzewka małe zadbane a nie takie jak u nasz wysokie zaniedbane które zagrażają ludziom , to nie człowiek tylko drzewo i można odsadzić młode i czego rozpaczać jak by ktoś z rodziny umarł , ja tak obserwuję ten nasz naród to w naszym narodzie jest tylko ważny pies ,kotek i drzewa , jesteście zacofani o 50 lat do tyłu , nie długo szczury myszy tez będą pod ochroną tak jak te żaby . Jesteście chorzy Tu powinny być pierwszy człowiek który powinny być bezpieczny od powaleń drzew przez wichury i ze starości odpadających gałęzi , nie trzeba czekać aż dojdzie do tragedii

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Smoleń zastanów się co piszesz.Czy chcesz żyć w betonie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

smolen. Po raz drugi czytam tą sama Twoją wypowiedź. Wg Ciebie najlepiej niech wytną wszystko w pień prawda? przecież po co w mieście zieleń? Nie sądzę, żeby ktoś (prócz Ciebie i kilku Tobie podobnym - na palcach ręki zliczę) narzekał na to, że za oknem ma widok na zieleń, nie na sam zamurowany świat.
I jak tępym trzeba być, żeby myśleć, że zdrowe drzewa stanowią zagrożenie?. Opanuj się, wróć do podstawówki na lekcje przyrody, może co nieco Ci przypomną.
Cieszę się jedynie, że gatunek myślący TWOIMI kategoriami (bez urazy dla tych, co mają podobne myślenie) nie jest pod ochroną - może w końcu wyginie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Chantala- ja nie jestem przeciwnikiem zieleni , drzew ale nie dajmy im tak wysoko rosnąć , tak wygląda jak byś trawników nie kosił , duże drzewa rosnące przy ulicach są niebezpieczne , nap-huragany ,pioruny , powalają drzewa , łamanie i spadanie gałęzi , ulice pękają od korzeni , stare drzewa do pieca , jak kiedyś gałąż spadnie tobie na głowę to zobaczymy twoją reakcję .

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Chantala- ja nie jestem przeciwnikiem zieleni , drzew ale nie dajmy im tak wysoko rosnąć , tak wygląda jak byś trawników nie kosił , duże drzewa rosnące przy ulicach są niebezpieczne , nap-huragany ,pioruny , powalają drzewa , łamanie i spadanie gałęzi , ulice pękają od korzeni , stare drzewa do pieca , jak kiedyś gałąż spadnie tobie na głowę to zobaczymy twoją reakcję .

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

A morze jeszcze ogłosić żałobę dla tych czterech drzew , bo już wam drzewa umarli . Do krematorium z tymi drzewami .

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

MOŻE ( nie morze). Mniejsza z tym. Nie wiem, na którym osiedlu mieszkasz, ale na moim dbają o to, żeby nam gałęzie na głowę nie spadały. Wycinają suche drzewa, ale nie rozumiem po co mają wycinać także zdrowe.
Co do huraganów.. od urodzenia mieszkam w Łomży i jedyne przed czym ostrzegali to mocne podmuchy wiatru, nie huragany ( noo chyba, że coś mnie ominęło). Jeżeli chodzi o pioruny.. cóż piorun szuka najwyższego punktu, żeby uderzyć. Więc nie sądzę, żeby drzewa stanowiły tak duże zagrożenie w miastach, gdzie bloki są wyżej niż drzewa, słupy są wyżej niż drzewa, a poza tym na większości budynków są piorunochrony. Poza tym z naturą nie wygrasz ;) Jeżeli piorun nie uderzy w drzewo, to uderzy w coś innego. Absolutnie WSZYSTKO stanowi jakieś zagrożenie dla życia człowieka, a Ty żeś się drzew uczepił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

Z takimi jak Smoleń nie powinniśmy rozmawiać Szkoda czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

robiom wam supciometropolie, nie rozumiecie tego? ja tyz^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeźnicy drzew

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org