poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wypadek pod szpitalem

Przynajmniej blisko do szpitala mieli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Kiedyś buraki przyjeżdżały do mniasta pks-em. Teraz każdy ma audi w tdi (na ropę do traktora). Każda taka wyprawa poza wioskę to dla nich wielki stres. Nie wszyscy docierają do celu...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

No właśnie ...albo BMW z BLM lub BKL



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Faktycznie nigdy nie widziałam żadnego wypadku z rejestracją BL przecież my jeździmy idealnie. Tylko czemu w warsztatach do klepania stoją same BL, może dlatego ze zapomnieliście jak się jeździ po wsi, jak tam jedziecie po jajka i mięso. Bo przecież kierowcy z rejestracją BL tylko waszym zdaniem umieją jeździć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

tak to już bywa jak podlomzynska mlodziez zobaczy dobry asfalt i więcej niż jeden pas jezdni:P a tak może poza tematem kołki jedne z BKL, BLM, BZA itp. itd. prawy pas sluzy do jazdy a lewy do wyprzedzenia a to krol przyjedzie i się ciagnie 30 km/h zwiedzając miasto lewym pasem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Do "jestem" ponieważ wszystkie te blm,bkl,bza etc. klepia w stodolach i wiążą sznurkiem od snopowiazalki co się da

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

artaras Się pogubiłeś trochę chłopie, to nie droga szybkiego ruchu.
W ter. zabudowanym nie ma obowiązku jazdy prawym pasem - nie ma określonego pasa do wyprzedzania czy to lewym czy prawym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

@Up

Owszem nie ma, ale jak zapewne sam wiesz, powszechnie utarło się, że lewy pas powinni zajmować wolniej jadący. Niestety w Łomży bardzo często widzi się 30 km/h na lewym pasie. Tak, Łomża to nie duże miasto, ale nawet tu czasami można się gdzieś śpieszyć i wtedy taki delikwent na lewym pasie potrafi zirytować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

**szybciej jadący (lewy pas)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Kolego Biernaczento zalecam najpierw się upewnić a potem pisać. Malutki wycinek z kodeksu drogowego:
"Art. 16.1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze."
Nie mowie ze droga dwujezdniowa to droga szybkiego ruchu ale 30 km/h to lekka przesada a najbardziej irytujące jest to ze 9 na 10 aut jadących jak ciołki to blachy podlomzynskie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Zacytowałeś dobry artykuł, ale zły ustęp :)
Ar. 16 ust. 4.
"Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni."
I nie ma znaczenia czy to autostrada czy droga miejska, jeździmy prawym pasem, na lewym możemy znaleźć się warunkowo jeśli skręcamy, wyprzedzamy, albo akurat jest takie zatłoczenie na drodze, że możemy równo wypełnić pasy ruchu, ale jak atmosfera się przerzedzi to wracamy na prawy pas.
W innych krajach, o bogatszej kulturze drogowej, zabronione jest wyprzedzanie z prawej strony, tylko u nas akurat funkcjonuje taki przepis, który akurat w takich przypadkach jak tam zezwala i przez to tylko pogłębia się problem mistrzów lewego pasa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Ale chyba nikt nie porusza się przez 10km lewym pasem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

No to chyba mało widziałeś. Może nie 10km, ale niektórzy potrafią przejechać np. wzdłuż całą Piłsudskiego albo Sikorskiego lewym pasem, gdy mają prawy wolny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Wszędzie powstają ronda ,sygnalizacja świetlna a w takim miejscu nikt nie pomyślał nawet o dodatkowej zatoczce dla skręcających do szpitala !?! na dodatek (nie wiem jak jest przy skręcie do szpitala) ale zaraz dalej jest kolejny skręt w ulice Kazańską to samo na dodatek żółte barierki tak są postawione że czasem nie widać czy jedzie samochód od strony ronda !?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

"na dodatek żółte barierki tak są postawione że czasem nie widać czy jedzie samochód od strony ronda !?!"
.......
dokladnie, ja w tamtym rejonie czesto sie krece i ciezko cos zobaczyc, a że mam długi przod auta wiec sorry, ale musze sie sporo wychylić, co czasami moze irytowac innych kierowcow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

A tył? też długi?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Oj biernaczento, biernaczento, a póżniej dziwisz się że są wypadki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Ja specjalnie jeżdżę wolno żeby ciołkom w wysłużonych beemkach podnosić ciśnienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

możesz jezdzic wolno ale zgodnie z przepisami jeżeli jedziesz specjalnie wolno lewym pasem na drodze dwujezdniowej to sam stajesz się ciołkiem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

A wczoraj burak w blm-ie na elkę trąbił..żenada!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

No tak Bl mistrzowie kierownicy... prawdziwa żenada?! Nie jest wyznacznikiem nr rejestracyjny tego kto lepiej jeździ tylko umiejętności kierowcy... Ciągle się słyszy jak to BLM kiepsko jeździ... dlaczego nikt nie napisze o zajebistych kierowcach na BL?! znajdą się tacy którzy prawka sobie chyba kupili... a propo prawka czy BL czy BLM taki sam obowiązywał egzamin...

Piękna kobieta
to raj dla oczu,
piekło dla duszy
i czyściec dla kieszeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Nie rozumiem co oznacza,zajebisci kierowcy,czyzby nie bylo innego slowa.Niestety ale wulgaryzm jestdomena prostactwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Zależy dla koga słowo ''zajebiści'' jest wulgaryzmem... dla mnie osobiście nie. Na tym forum słyszy się o wiele gorsze... Może i jestem prostaczka, ale nie sądzę żeby Tobie to oceniać....

Piękna kobieta
to raj dla oczu,
piekło dla duszy
i czyściec dla kieszeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

Na drodze widać ile w ludziach siedzi agresji............. A gdzie się podziała miłość, pokora i zrozumienie ?. - POMYŚLEĆ ŻE MAMY TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wypadek pod szpitalem

chama ze wsi wygonisz ale wsi z chama nigdy!! tak jest z tymi kierowcami bl, bkl 20 lat temu wyprowadzili sie ze wsi kolno do wielkiego miasta Łomża i teraz wielkie gwiazdy!!:)

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org