poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Praca w Hipermarkecie

Już po raz kolejny w swojej karierze spotkałem się z wykorzystywaniem ludzi przez Hipermarkety. Pomijam fakt, że są to instytucje które w znacznym stopniu przyczyniają się do upadłości małych firm i przedsiębiorców na rynku lokalnym. Bolącym faktem jest jednak to, że sklepy o dużej powierzchni zatrudniają ludzi poprzez różne agencje pracy na umowę zlecenie. Pewnie mało kto wie, że w przypadku umowy zlecenie pracownik nie podlega pod PIP (Państwowa insp. pracy), i często a nawet zawsze dochodzi do łamania praw pracownika. Jednym słowem jesteśmy murzynami w swoim kraju. Jestem ciekawy ile osób zostało oszukanych w Łomży w sklepach wielkopowierzchniowych, i pracowało za grosze perz żadnych praw ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Pierwszo slyszę o wykorzystywaniu pracowników w hipermarketach, poza aferą kiedyśną w tv bodajże w Biedr?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

A praca za 5zł na rękę za godzinę, bez prawa no emerytury czy renty, po 10 godzin lub 14 na umowę zlecenie to Twoim zdaniem (Mondeo) to nie jest wyzysk ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Dla mnie nie, bo taką prace omija się z daleka , jak nie będzie głupich chętnych , to i wyzyskiwania nie będzie, ale zawsze znajdzie się ktoś kto za te 5zł pracować będzie. A smieciowki zlikwidują i będziesz mógł spać spokojnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Mondeo tak gadasz bo ci jeszcze bieda dupy nie ścisnęła byś nie miał na chleb to i za 5 byś naginał. Ci ludzie też tego nie robią bo chcą, tylko muszą jakoś utrzymać rodziny... a żadnej pracy za godziwe pieniądze nie ma ba pracy wcale nie ma!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Mr.M
Z tego co slyszalem, to na ulotkach idzie więcej zarobić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Napewno jak walisz 18h

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Jak nie pasuje - to do widzenia :)

Jak pasuje jednak - to po kiego ten temat?

Wyzysk to jest praca niewolnicza (za darmo, wbrew własnej woli). A u Ciebie smakosz1 to po prostu brak kompetencji a do tego lenistwo jak widzę. Było się uczyć, a nie grać w piłkę :)

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Rowerek i sie jezdzi a po co w hipermarketach palety ciagac za 1tys zl 10 - 12 godz. Ganiaja czlowieka ,a na ulotkach cisza spokoj ,i troche sportu dla zdrowia .Mondeo dobrze pisze.Jak ktos nie mysli to sie napracuje za te grosze. Roznoszac ulotki przy okazji mozna znalesc inna prace, jezdzac w rozne miejsca .Trzeba byc obrotnym czlowiekiem w zyciu ,robic rozne kursy a nie w miejscu stac i narzekac samo nie przyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Jednym słowem jesteśmy murzynami w swoim kraju...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Wszyscy jestesmy w głębi duszy murzynami :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca w Hipermarkecie

Adamus a mnie uczono na WOS że kapitalizm to taki ustrój w którym jeden drugiego wyzyskuje ale trochę racji masz bo w Polsce większość pracuje prawie za darmo a płaca minimalna niektórym wystarcza tylko na opłaty i ni jak się ma do kosztów!!!




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org