sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Wiecie może jak to jest z otwieraniem przesyłki przy odbiorze? Chodzi o to czy jak np coś się zamówiło z Allegro i jest przesyłka pobraniowa ( czyli zapłacenie przy odbiorze ) to czy przed podpisaniem odbioru tejże rzeczy i zapłaceniem można najpierw sprawdzic czy aby napewno jest to co zamówiliśmy?

Pytam bo raz miałam taką sytuację że chciałam najpierw sprawdzić przesyłkę a pan który ją przywiózł nie chciał mi jej dać do ręki dopóki nie podpiszę. Podpisałam a po zajrzeniu do paczki okazało się że to nie jest to co zamówiłam... On powiedział że to go już nie interesuje - on miał tylko dostarczyć. Pewnie miał rację.... Ale ja przyjęłam coś czego w gruncie rzeczy nie zamawiałam i musiałam odsyłać na koszt własny a przecież to nie z mojej winy.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Kurierska napewno mozna otworzyc, otwieram zawsze. Z poczta polska nie wiem jak jest.

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Tak, chodzi o kurierską właśnie.. Też tak myślę że przed podpisaniem odbioru przesyłki i zapłaceniem powinno się zobaczyć co jest w środku..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Wisienka odwrotnie, musisz podpisać i dopiero otwierasz i jak coś z przesyłką jest noe tak spisujesz protokół szkody w obecności kuriera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

tak dokładnie najpierw podpis i kasa jeżeli jest to płatność przy odbiorze potem możesz otworzyć itp...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Pracuję w kurierce i najpierw musisz zapłacić, podpisać i dopiero przesyłka jest Twoja. Jeżeli coś jest nie tak, dzwonisz do najbliższego oddziału lub na centralę i kurier przyjeżdża do Ciebie aby spisać protokół szkody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Protokół szkody chyba powinno się pisać przy odbiorze? Później to mogą ci wmówić, że sam zepsułeś. Inna sprawa, co jeśli towar nie ten co trzeba, ale nie uszkodzony.. To już ze sprzedawcą załatwiać trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

podpisujesz, placisz, sprawdzasz przy kurierze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Nie zgadzam się. Co kurier to obyczaj. I zazwyczaj wmawiają że albo nie można , albo się spieszą, i zostajesz z paczką w rękach i daswidania.
Sprzedawcy specjalnie piszą, że tylko reklamacja uwzgledniana posiadając protokół szkody bo wiedzą, że takowego mieć nie będziesz, bo większosc kurierów się spieszy dostarczyc inne paczki .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

z gazetaprawna.pl

"- Jeżeli klient odebrał przesyłkę to umowa przewozu została wykonana. Jeżeli po odbiorze odbiorca dostrzeże uszkodzenia czy ubytki to może skorzystać z prawa do złożenia reklamacji do przewoźnika zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeżeli natomiast zawartość przesyłki nie spełnia oczekiwań odbiorcy to ewentualne roszczenia w tym zakresie winien kierować do nadawcy – informuje DPD Polska.

Z przepisów wynika zatem, jeśli chcemy zwrócić paczkę do nadawcy po podpisaniu jej obioru, musimy sami zlecić przewoźnikowi nowy przewóz.

Jest wyjątek
Od opisanej wyżej generalnej zasady obioru przesyłek istnieje jednak wyjątek. W momencie gdy przesyłka ma oznaki naruszenia, adresat ma prawo żądać jej otwarcia w obecności kuriera jeszcze przed pokwitowaniem odbioru.

Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona. – art. 74. Ust. 1 Prawo przewozowe"


No i fakt, że dużo zależy od kuriera. W przypadku niewłaściwego towaru to nie jego sprawa, tylko sprzedawcy i twoja. Myślę, że jeśli kurier już zgodzi się poczekać (po pokwitowaniu oczywiście) i się okaże, że przysłali Ci coś innego, to jedyne co ci może zrobić to od razu zabrać paczkę do nadawcy na twój koszt.
W tamtym roku odbierałem telewizor, karton bez żadnych uszkodzeń, pokwitowałem od razu ale kurier (też DPD swoją drogą) problemów nie robił, ze zrozumieniem chwilę poczekał, aż otworzę i sprawdzę czy szkło całe. Ale jeśli przesyłka miałaby widoczne uszkodzenia to ja bym się nie dał zbyć, że protokół później, bo się spieszy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

W tym problem, że paczki często nie mają uszkodzeń, a w środku okazuje się, że towar jest zepsuty, być może nawet taki wysyłają specjalnie, bo przecież oni bez protokołu jak to pisza, nie uznają rek .Śmiech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

A tu cały artykuł, warto poczytać na przyszłość http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/776405,otwarcie-przesylki-przed-potwierdzeniem-obioru.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

Ja zawsze otwieram przed podpisaniem, szczegolnie jesli sie czegos nie spodziewam, i nigdy nie bylo problemu.

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

za 5 zł poczta polsak ma usługe sprawdzenie zawartości

jak coś zamawiasz to pisz że chcesz z tą usługą

wówczas nikt ci nie robi łaski tylko otwierasz przed odbiorem

jak się nie zgadza z tym co zamawiałaś do idzie z powrote do nadawcy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Otwarcie przesyłki przy odbiorze

dokladnie 5 zeta za otworzenie przesyłki przed odbiorem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org