niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dług mieszkania w ZGM

Witam.
Szanowni Panie i Panowie chciałbym dziś poruszyć na tym forum wątek dotyczący mieszkańców Łomży mających zadłużone mieszkania w ZGM.
A więc zacznę od początku mam na imię Karol mam kawalerkę w centrum Miasta,posiadam rodzinę na utrzymaniu.Nie jestem z rodziny tzw Patologicznej,pijackiej.
Jak wiadomo w naszym Mieście jest z pracą Bardzo ciężko ja że tak powiem łapię się wszystkiego od budowy po wykończeniówki itp.
W miarę swoich możliwości zawsze starałem się opłacać czynsz na tyle ile pozwoliły mi moje finanse.
Niestety przyszła zima pracy brak,zadłurzyłem się tak to niestety bywa,i z tego długu 4tyś zł nie mogę wyjść już od 4 lat.
Dług spłacam po 300. - 400 zł msc i z każdym msc końca nie widać.
Na dodatek mieszkaniowy nie mam co liczyć bo Pani na Nowogrodzkiej w ZGM powiedziała mi że muszę zapłaćic jednorazowo conajmniej 1000 zł.
A z kąd ja mam to wziąść ?.... Odpowiedziała z Opieki Społecznej.
W Opiece Społecznej powiedzieli mi za mieszkania nie płacimy możemy Panu dać 150 zł zapomogi docelowej.
Ok napisałem 11 pism do Pana Dyrektorw ZGM.
O rozłożenie długu na raty
O odrobienie długu
O umorzenie odsetek
Hrabia nawe nie raczył mi odpisać.
Co to za sprawiedliwość człowiek się stara małymi krokami chce wszystko spłacić być w porządku z Państwem z Miastem a oni zamiast pomagać to tylko kłody pod nogi kładą co za Kraj.
Menelom Pijakom Opieka daję węgiel zapomogi znam takich co Msc biorą po 1500 zł i wszystko idzie na przelew a człowiek pożądny niestety nie liczy się.
Proszę was o poradę co mam w takiej sytuacji zrobić ręce już mi opadają a końca nie widać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Może napisz do Uwagi albo innego tego typu programu. Jeśli się nie uda to przynajmniej odpiszą, może jakoś pomogą. Zawsze to coś w przyrównaniu do zwykłego szarego mieszkańca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Karol, wspolczuje Ci i mam nadzieje, ze z czasem wyjdziesz na prosta. Ja bym sprobowal tego co mowi pauliska993. Staralbym sie rowniez porozmawiac z ludzmi prowadzacymi te forum i wydajacymi gazete bezcenna, wspolczesna itp. Sprawa nie do przyjecia jest ze tyle urzedasow zyje z Twoich podatkow i w ten sposob Cie traktuje. Ewentualnie porozmawiaj w ratuszu gdzie mozna na tego Pana zlozyc skarge, probuj cokolwiek przyjdzie Ci do glowy. Mam nadzieje ze uda Ci sie wszystko zalatwic i ze wielki Pan Prezes straci swoja posade skoro tak traktuje ludzi. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Odważny temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

karolwolf--odezwij się do mnie na e-mail,razem coś załatwimy,może sprawy urzędowe pójdą nam wspólnymi siłami szybciej,poza tym jak nie otrzymałeś odpowiedzi od dyrektora ZGM-u?oni też mają na to terminy.Pozdrawiam i głowa do góry-;)moje gg--15557073


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

a może by tak kontrole zrobili w ZGM z NIK czy to jest dobrze zarządzane? i równo traktowani wszyscy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Nigdy nie był nikt równo traktowany.Kilka miesięcy temu nastąpiła eksmisja wielodzietnej rodziny.Podobno na to mieszkanie już czekała pierwsza rodzina z listy(bardzo potrzebująca) i co?Otóż ZGM przeprowadził gruntowny remont-podłogi,drzwi,armatura itd...a rodzina?dostała klucze i tyle ich widziano--wszyscy siedzą od lat we Włoszech,a mieszkanie?--świeci pustkami;/kpina !!!


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Pewnie sobie wynajmą i kasę z tego będą mieć- jak to bywa w wielu przypadkach.
To jest naprawdę kpina i nie wiem do czego ten świat zmierza. Ja również znam taki przypadek jak Ty oburzona mamo i nie pojmuję tego wszystkiego...?????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

karol...nadal czekam na kontakt


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

ktoś,lomzyk--macie rację,trzeba coś z tym zrobić .Ludzie się boją ,wstydzą upomnieć,a jeśli już przełamują wstyd,to zostają zaatakowani-nie przez jedną urzędniczkę,ale wszystkie.One zaczynają ,,mówić ,,chórem.Tyle,ile ich siedzi w pokoju.Byłam świadkiem takiej sytuacji-nie dały dojść człowiekowi do głosu,choć tak naprawdę nie wiedziały o co chodzi.Niewiedza zabija ludzi,upokarza na każdym kroku...


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Nie panikuj rozwiązań jest multum np pierwsze 3 z brzegu dzisiaj nawet 4lomza opublikowałahttp://4lomza.pl/index.php?wiad=35301



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

co tu wiele mówić w tym bloku przy Śniadeckiego to co 2gi nie powinien otrzymać mieszkania a jeszcze jedno rodzina 2-osobowa otrzymuje 2 pokojowe mieszkanie a 4osobowa jeden pokój to jest kary godne na jakich warunkach i podstawach przyznają te lokale mieszkalne mieszka tam pani co syn ma restauracje w Nowogrodzie i Łomży biedny człowiek co go nie stac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

powodzenia stary, nie tyle w walce z systemem co w walce o byt rodziny, trzymam kciuki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Witam.
Bardzo dziękuję za wszystkie porady i posty.
Wedłóg mnie ZGM powinien opracować jakiś schemat jak takim Ludziom pomagać wyjść na prosto a nie jak takich ludzi ujebac.
Nikt od nich nie chce nic darmo.
Ja chcę ich spłaćic sumiennie i rzetelnie ale oni nie dają mi szansy.
Olewają człowieka i mają go za nic.
A dodatki mieszkaniowe rozdają tym co nie mają zadłużenia a mają koneksje.
Bardzo dziwnym trafem Łomżyński ZGM nie ma pieniędzy na to ażeby Ludzie mogli odpracować swoję zobowiązania wobec nich jest bieda ale na premię dla siebię to zawsze fundusz znajdą.
To jest walka z wiatrakami,tylko oni niestety nie zdają sobię z tego sprawy że to Oni Są Dla Nas A Nie My Dla Nich.
I to się kiedyś ukruci bo Ludzie już mają ich dosyć.
Oburzonamamo jak tylko zainstaluję gg od razu się odezwę trzeba w kącu zrobić z tym porządek.
W takiej sytuacji jak ja jest bardzo dużo rodzin trzeba się za to w kącu wziąść.
Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Nie w kącu ani nie wziąść ...

wyżej czytałem pobieżnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Nie dziwię się, że nie odpisali, być może nie mogą się rozczytać. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Dobre!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Autor: Karolwolf
Procedura może być wszczęta, jeżeli najemca zalega z czynszem za mieszkanie za przynajmniej trzy pełne okresy płatności, zazwyczaj przeliczane na miesiące. Wówczas wzywa się dłużnika do zapłaty całej
kwoty zaległości razem z bieżącymi należnościami. Wezwanie musi być sporządzone w formie
pisemnej i powinna w nim być zawarta kwota zadłużenia oraz termin, w którym lokator ma zapłacić dług. W wezwaniu należy także umieścić zapis, że w przypadku niespłacenia kwoty najemca może otrzymać wypowiedzenie umowy najmu.

odp:
Napisales 11 pism. Napisz jeszcze jedno w dwoch egz. z prosba o rozlozenie dlug. Wspomnij o mozliwosci odpracowania dlugu. Jeszcze raz zanies te pismo do sekretariatu ZGM tylko z tym ze na jednym egz. niech tobie pokwituja. Czekasz 14 dni i po tym terminie piszesz krotka informacje do Pana Prezydenta ze nie otrzymales odp; od Dyr. ZGM na twoja prosbe dolaczajac kserkopie pisma dostarczonego do ZGM. Aby bylo weselej na posiedzeniu rady miasta ta samo tresc skieruj do radnej Wandy Mezynskiej. Jak sobie przypominam Pani Radna kiedys wspominala o tym ze w Spodzielni Perespektywa mozna odpracowac dlug . Zadala rowniez pytanie a jak jest w ZGM.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Takie male sprostowanie, chcecie pisac pismo a nawet nie wiecie do kogo. W ZGMie jest kierownik a dyrektor to jest MPGKiM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Sluszna uwaga ale nie wszyscy musza znac strukture MPGKiM. Jezeli autor pism napisal do Dyr. ZGM wiadomo ze te pisma adresowane sa do Dyr. MPGKiM i powinny byc dostarczone na ul. Poznanska. No chyba ze Pan Kierownik ZGM jest upowazniony przez Dyr. MPGKiM do podejmowania takich decyzji. Tak czy inaczej to kleska Zakladu Budzetowege ktory nie potrafi odp: na 11 pism .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Autor: Karolwolf
O dodatek można się starać nawet wtedy, gdy się ma zaległości czynszowe. Po jego przyznaniu trzeba regulować opłaty na bieżąco, inaczej się go straci”

O przyznanie dodatku mieszkaniowego ubiegać się mogą zarówno Gdańszczanie mieszkający w lokalach komunalnych spółdzielczych, własnościowych, jak i prywatnych. Głównymi kryteriami przyznania pomocy jest niski dochód, metraż zajmowanego lokalu, a także tytuł prawny do lokalu. Co ważne, o dodatek mogą ubiegać się też osoby czynszowo zadłużone – kwota zadłużenia nie jest brana pod uwagę podczas oceny wniosku i nie wpływa na jej wynik.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

W Elblągu wyszli na przeciw:
http://elblag.wm.pl/115025,Dlugi-można-odpracowac-Ratunek-przed-eksmisja.html. Ale co oczekiwać od ZGM, gdzie mam wrażenie, że tam szef trzyma żarówkę, a trzech pomagerów kręci taboretem :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Ja nie doradzam, ale tak mi świta, że osoby fizyczne też mogą ogłosić bankructwo. Jak to jest w rzeczywistości, to może ktoś się wypowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dług mieszkania w ZGM

Autor: wc
Procedura może być wszczęta, jeżeli najemca zalega z czynszem za mieszkanie za przynajmniej trzy pełne okresy płatności, zazwyczaj przeliczane na miesiące. Wówczas wzywa się dłużnika do zapłaty całej kwoty zaległości razem z bieżącymi należnościami.
odp:
Zeby oglosic bankructwo to trzeba najpierw cos posiadac i dotyczy osob ktorzy potrafia kombinowac przy braniu kredytow pod zastaw nieruchomosci i nie dotyczy sytuacji j.w.
Autor postu przy zacietosci administratora moze otrzymac wezwanie do zaplaty. Dzis powinien robic wszystko piasac do administratora miec dowody na to ze zrobil wszystko co mogl zrobic aby w przyszlosci nie stracic prawa najmu do zajmowanego lokalu. Rada miasta powinna isc sladem Gdanska i kwota zadłużenia nie powinna byc brana pod uwagę podczas oceny wniosku o dodatek mieszkaniowy i nie wpływac na jej wynik Dlug autora codziennie rosnie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org