wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Oświetlenie LED

Co sądzicie o zamianie zwykłego oświetlenia na oświetlenie LED czy jest to bardzo kosztowne i czy te koszta się zwrócą jeśli chodzi o energooszczędność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

i co sądzicie o tym sklepie http://sklep.ledsgroup.pl ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

jak duzo bedziesz swiecil to sie zwraca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

pomyśl o oczach. dla oczu zdrowe sa halogeny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

a nie bo swiatlo dzienne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

Mam ledy od dwóch lat ,żarówki są drogie, a rachunki nie zmniejszyły się ,jedyny plus ,to długa żywotność. Mnie osobiście bolą po nich oczy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

Wymieniłem na ledy. Rachunki zmiejszyły się z ok.120 zł do ok 70- 80 zł. Koszt wymiany spory ale to tak jak samochód na gaz. Czy jedził bym tak dużo jak na benzynie? Podobnie z żarówkami świecą to świecą nikt na to nie zwraca uwagi.
Uważam, że warto było zainwestować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

nie zdrowe dla oczu podobno ...

Od tylu miesięcy znowu szczęsliwa mama ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

Dlaczego? nic nie szkodzą tylko trzeba ciemne okulary zakładać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

Bez przesady z tymi okularami :) LEDy są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dlatego, że pobierają mniej prądu. Zresztą jak nie wierzysz to możesz o tym poczytać np. tutaj: http://emiled.spruz.com/ Moim zdaniem każde rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy jest dobre :) Szczególnie w domowym budżecie :)

Uśmiechnij się :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oświetlenie LED

Niestety ale hiszpanskie badania wskazuja ze oswietlenie ledowe moze spowodowac nieodwracalne zmiany w oku. Sporo tanszych zarowek lefowych moze zaklocac transmisje radiowa.. Tansze modele ktore nie maja wbudowanych radiatorow nie nadaja sie do uzycia w zamknietych obudowach jak np oswietlenie w suficie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org