niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
IST router zrywa połączenie

Już kiedyś był ten temat . U mnie dziś znowu zaczął wariować router a mianowicie co chwile brak połączenia. Jakiś czas był spokój aż do dziś. Może ktoś ma ten sam problem czy to tylko mój router ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

U mnie też zrywa. Z początku myślałem, że to router ale to chyba wina komputera. Z wrodzonego lenistwa nie chce mi się reinstalować windowsa. Pomaga wyłączenie i włączenie połączenia lokalnego w panelu sterowania, bez restartu routera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Dzieciak mój jak próbuje grac to już jest masakra . Zobaczymy co inni powiedzą bo mnie już ostatnio zaczyna to denerwować. Jak tak dalej będzie to zmienię neta i wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

U mnie jest to samo. Reset połączeń sieciowych pomaga. Też myślałem że to od routera, ale teraz widzę, że problem jest na szerszą skalę



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

tylko mnie dziwi że jakiś czas był spokój. Miesiąc może trochę dłużej. Przynajmniej u mnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Tak, ten temat jest mi doskonale znany :( Coś mi się wydaje, że większość posiadaczy internetu od IST ma podobny problem. Najbardziej logicznym rozwiązaniem była by wymiana routera, ale..czy problem by znikł ? Śmiem mieć wątpliwości.
Dlaczego ???
Otóż moi znajomi mieli identyczny problem, z routerem udali się do dostawcy (IST), gdzie stwierdzono, że należy go wymienić . Wymienili. Zakupili router dwuzakresowy za bagatela 390 zł. No cóż, jak ma być lepiej to czemu nie :)
Niestety... router zakupiony, portfel uszczuplony a problem jak był, tak jest :(
Jakie rozwiązanie??? Ja czekam do zakończenia umowy i zmienię dostawcę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Linksys WRT400N - Obce mi są Wasze doświadczenia ze zrywaniem połączenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Witam u mnie również pojawia sie problem z internetem i w tej sprawie chodziłem do IST. Pan który tam pracuje powiedzieł że to może mieć związek z dużą ilością routerów na nie wielkiej przestrzeni i poprostu jeden router zakłuca drugi. I zaproponował zmienić ustawienia na sztywne łącze (co kolwiek to znaczy) póki co nie zrobiłem tego bo nie mam bladego pojęcia jak się to robi, więc nie wiem czy to pomoże. Może warto spróbować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

nie wiem od czego to zależy. Ze dwa miesiące temu było to samo i pózniej spokój. Przez przeszło miesiąc. Jestem z ist już kupę lat i na początku nie miałem routera i też mi zrywali połączenia bo twierdzili że coś z moim kompem jest nie tak. Że pewnie mam wirusy albo system jest nie orginalny bo mój komputer za dużo ma połączen to ich wyśmialem i kazalem wyłączyć ich śmieszne zabezpieczenia i po tym wszystko było jak ręką odjął ale to już było pare lat temu. Ja wiedziałem czemu mam tyle połączen ale oni nie wiedzieli i udawali mądrych. Chyba jutro się do nich wybiore i porusze ten temat. Może coś mądrego się dowiem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

@up Może chodziło mu stałe ip...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

nie wiem od czego to zależy.Czym więcej obciążona linia tym gorzej. Ze dwa miesiące temu było to samo i pózniej spokój. Przez przeszło miesiąc. Jestem z ist już kupę lat i na początku nie miałem routera i też mi zrywali połączenia bo twierdzili że coś z moim kompem jest nie tak. Że pewnie mam wirusy albo system jest nie orginalny bo mój komputer za dużo ma połączen to ich wyśmialem i kazalem wyłączyć ich śmieszne zabezpieczenia i po tym wszystko było jak ręką odjął ale to już było pare lat temu. Ja wiedziałem czemu mam tyle połączen ale oni nie wiedzieli i udawali mądrych. Chyba jutro się do nich wybiore i porusze ten temat. Może coś mądrego się dowiem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Panu z IST chodziło o podłączeniu routera poprzez kabel a nie bezprzewodowo (wifi) bo routery pracują na tych samych częstotliwościach i może zrywać połączenie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

ale połączenie zrywa nie tylko na wi-fi . a bez routera jest gitara. sprawdzałem to już nie raz. jutro spróbuje sam z nimi pogadac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Mam to samo co wy. Kazali kupić router u nich a jak nie będzie działał to może mi zwróca za niego pieniądze. Dzwoniłam do nich i kłóciłam się.
Przez kilka tygodni było dobrze a od wczoraj znowu jest problem.
Jedyne co należałoby się zrobić to umówić się duża grupą i złożyć im wizytę i niech wtedy powiedzą, że to wina routera (albo kilkunastu routerów u różnych osób). Ze zmianą neta muszę poczekać do końca roku, na tyle mam umowe, szkodza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

ja już dawno mam umowę na stałe i już dawno myślałem o zmianie dostawcy bo konkuręcja nie spi i daje szybsze łącza za tą samą cene albo i taniej. przykład http://www.introlan.pl/index.php/oferta/standard

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

znalazlem ten sam watek http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=645540&t=645180 a moim zdaniem dzieje się tak bo ist w swoim systemie wprowadza dziwne zapory , zabezpieczenia i przez to te blokady połaczen.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

DABEL28 jeżeli masz stałe łącze to ile płacisz miesięcznie. Musiałam zmienić umowę na czas określony żeby płacić tak jak do tej pory 59 zł a nie 79 zł. Dlatego nie moę zerwać tej umowy bo zapłacę kary.
O tych zaporach i zabezpieczeniach pisałam w tamtym co podałeś. Tak mi powiedzieli w sklepie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

pisałem że mam umowę na stałe bo po umowie na czas okreslony automatycznie przechodzi na stałą chyba że złożysz wczesniej wymówienie. Zazwyczaj jest tak ze wszystkim. Płace 59 ale ile już lat to nie pamietam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

DABEL28 Wiem o co ci chodzi. Mi w styczniu też przechodziła na czas nieokreślony i facet który tam siedzi powiedział, że będę płacić 20 zł więcej chyba, że zerwę z nimi umowę i podpiszę na czas określony. To miało być napisane z tyłu na umowie którę się podpisuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

dwudziestoparolatka1 dlaczego miałaś płacić 79 zł? Jest w ogóle taki abonament? Ja odkąd pamiętam płacę 59 zł i nikt nie kazał mi zrywać umowy, żeby kwota nie wzrosła.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Rok wcześniej chciałam mieć stałe ip to zerwałam tą umowę którą miałam i podpisałam na czas określony czyli na rok, bo ta usługa jest tylko dla nowych umów. Teraz ta umowa mi się skończyła, przysłali jakiś papierek że umowa przechodzi na czas nieokreślony i żeby zgłosić się do IST. Poszłam tam i ten gościu mnie poinformował, że abonament w umowie na czas nie określony wynosi 79 zł i kazał zerwać tamtą umowę i podpisać nową na czas określony wtedy będzie taniej. Nie byłam wtedy tam sama byłam z tatą on bo to na niego jest umowa i to on musi ją zerwać i podpisać. Też to samo słyszał. Tak jak pisałam wcześniej tak miało być napisane chyba w regulaminie na umowie ale nie sprawdzałam czy rzeczywiście taki wpis tam jest.

Wiadomo że wolałabym mieć taką umowę żeby w każdej chwili móc zrezygnować z ich usług a teraz nie mogę bo zapłacę kare.

Podobnie robią w multimedi, w umowie na czas nieokreślony to abonament jest większy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Witam
Przyczyn może być sporo ale najbardziej prawdopodobne przyczyny:
- dużo routerów w okolicy, te same kanały wifi, po prostu syf w powietrzu ;)
- czasem ktoś się może podszyć pod twój komputer (oszukuje routera) i dostaje neta od ciebie (zmień zabezpieczenia bezpieczeństwa wifi,zmiana hasła co jakiś czas nie zaszkodzi, podobno już nie ma 100% pewności na bezpieczeństwo sieci wifi ;( )
- sterowniki do karty sieciowej powodują błędy, nie zawsze najnowsze są najlepsze (wiem, wiem... zaraz pojedziecie po mnie za ten punkt ale znam to z własnego doświadczenia)
- ściany w blokach też mogą być winne, tak jak mikrofalówki i inne działające urządzenia powodujące zakłócenia (patrz poniżej)

Podłącz komputer bez routera i przetestuj, jeżeli będzie rwało to wówczas wina dostawcy jest ewidentna.

Czasami też może padać router. No cóż, życie...

Nie bronię IST ale wszystkie problemy z netem w naszych domach to nie zawsze wina dostawcy netu.

Routery przyznając adres IP, przyznają go na pewien czas i jeżeli komputer jest hibernowany itp to po wybudzeniu mogą być problemy z siecią lan, tak to już jest.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Mamy wyżej wysłannika od IST
Podobnie teksty słyszałam od pracownika IST

Ten problem ma kilka lub co najmniej kilkaście osób, wg. ciebie wszystkie te osoby mają problemy ze sterownikami albo z routerem?

Mam od nich internet od stycznia 2008 roku, do lipca 2013 r. wszystko było super, nagle w ciągu kilku tygodni wzrosła liczba routerów albo nagle zaczęły przeszkadzać ściany w blokach?

Komputer podłączony bez routera działa świetnie, czyli tak jak napisałeś wina dostawcy jest ewidentna. Zresztą testowałam kilka routerów i na każdym było to samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

do dwudziestoparolatka1
przeczytaj post pieknego_maryjana ze zrozumieniem :) dokładnie ten punkt:
"Podłącz komputer bez routera i przetestuj, jeżeli będzie rwało to wówczas wina dostawcy jest ewidentna."
A z pięknym nie sposób się nie zgodzić. Ludzie może zróbcie sobie w "domu" mały test tj. połączcie się swoim sprzętem (komputerem) do rutera sąsiada (po oczywiście uzgodnieniu tego z nim), który nie ma neta w IST i sprawdźcie czy też rozłącza i zapytajcie tegoż sąsiada czy nie ma podobnych problemów u siebie.
jak już kiedyś pisałem trochę rozsądku ludziska i proponuję doczytać trochę o zasadach działania sieci wi-fi - w końcu to wy jesteście dumnymi "administratorami" swoich sieci domowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IST router zrywa połączenie

Zwracam honor IST . Wina była z mojej strony tzn. mojego routera. Wizyta z routerem u Pana z ist wyjaśniła sprawe. Router raz sprawny a raz nie. Router naprawiony i wszystko śmiga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org