wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rondo Piątnica :)

gratulacje na kolejne "udane" rozwiazanie tak BAAAAAAARDZO niebezpiecznego skrzyzowania dla pomyslodawców :D respect. teraz to dopioero bedzie tam problem :) i jeszce co ciekawe: koszt 1.700.000zł !!! (1.000.000 z UE) za modernizacje tego skrzyzowania. moim zdaniem zrobione tylko po to by ktos mogl zarobic,bo ulatwieniem to mysle nie jest dla nikogo :/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

eee te ronod to już przegięcie... bezkolizyjne skrzyżowanie z monitorowaniem natężenia ruchu jest sto razy lepsze... będą takie korki jak przed Wyszkowem, gdzie jest to p.... cudowne rondo...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Hehe uważajcie bo zaraz tu wpadną forumowi obrońcy rond w Łomży :P

Ja się za to nie mogę już doczekać kiedy skończą rondo na ul woj pol/poznanska/browarna (ahh ten pólroczny okres realizacji) i zobaczę jak cudownie będzię się tam sprawdzało...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Na moje szczęście żadko tamtędy jeżdże :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

nie gadajcie glupot, wg mnie rondo jest bardzo dobrym rozwiazaniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Crasy, a mieszkasz w Piątnicy, ze uwazasz ze dobrym rozwiazaniem nie jest? Skrzyzowanie bylo niebezpieczne, w poblizu jest szkola, wielu kierowcow nie dawalo znku ze zjezdza w strone Drozdowa. Jak ukoncza wtedy zobaczymy. Przynajmniej teraz beda zwalniac, a i TIRy beda teraz ostrozniej jezdzic. Wspolczuje tylko mieszkancom domkow przy rondzie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

poczekajmy na oficjalne oddanie, po miesiacu bedzie mozna powiedziec jak sie sprawdzaja

z mini rond w Łomży tez sie smialem ale po otwarciu jezdzac tam codziennie o roznych porach stwierdzam ze lepszego rozwiazania w tym miejscu nie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

jak dla mnie to o wiele lepsze rozwiazanie!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Ja mieszkam niedaleko tego ronda ;/ i narazie najwiekszym problemem są korki i brak chodnika po jednej stronie :P

Pozdrawiam :)

...ludzie rozmineli się z wartościami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Rondo w Piątnicy jest przydatne. Tak samo gadali że nie potrzebne są te dwa ronda na Polowej a teraz co zdanie się zmieniło bo kiedyś to trzeba było stać w korku na tej ulicy co sie wyjezdza od cmentarza i to nawet po 30 min i więcej a teraz takich problemów nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Damiano -jeśli nie dawali kiedyś znaków że jadą w kierunku Drozdowa to teraz też nie będą tego robić.Co najwyżej wjeżdżając na rondo będą mieli włączony lewy kierunkowskaz, a zjadą z niego bez sygnalizacji czegokolwiek.Co do tzw. tirów, to miejsce wyklucza jakiekolwiek szaleństwa dużych ciężarówek i bez tego ronda.Chyba,że jadący od B-stoku zaśnie,to i tak nie pomoże na takie przypadki rondo.Ruch będzie wolniejszy,to fakt.Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Malkontent człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron.

Każda robota nowo zaczęta jest okazją do wyżycia się takim ludziom. Takimi tematamy stały się ostatnio budowane ronda w Piątnicy i w Łomży na skrzyżowaniu Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej. Ludzie ci nie czekając na zakończenie robót już wydają wyrok, że są to złe rozwiązania. Czy ronda przy Taetrze Lalek nie sprawdziły się, a czy ktoś przyznał się, że za wcześnie krytykował, przepraszam, dean84 chyba jako jedyny uznał takie rozwiązanie za słuszne. Czy jest ktoś jeszcze, co zmienił zdanie co do tych rond?
Malkontenci opanujcie się, poczekajcie do zakończenia robót z krytyką, nie psujcie krwi budowiczym rond. Oni też czytają forum.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

rondo tak:D ale w tamtym miejscu lepszym rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlna. nawet taniej by to wyniosło

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Rondo to bardzo dobre rozwiązanie, na skrzyżowaniach często ludzie przejezdzają na czerwonym a to jest niebezpieczne, na zachodzie w tak małych miasteczkach na każdym skrzyżowaniu dróg są ronda!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

A ja tam myślę że to rondo to dobry pomysł, podobnie jak 2 nowe ronda na polowej, ułatwia to zdecydowanie jazdę i łatwiej jest się włączyć z giełczyńskiej przede wszystkim. Ja tam chce wkońcu rondo na wojska polskiego :) Będzie fajnie i nie będę tak zapierdzielać na tej drodze.

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

makmarc-święta racja.W takim razie przydałoby się jeszcze jedno rondo na bawełnie.Wyjazd z WSA i pętli autobusowej.Tam to dopiero zapierdzielają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Tylko jak już ma być rondko na każdym skrzyżowaniu to może by tak zrobić na przemian lewo- i prawoskrętne, bo tak na każdym w tę samą stronę to trochę się we łbie kołuje, nie?

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Rondo jeszcze daleko od rozruchu, a ten już beczy.
Człowieku, czy Ty wiesz, ile razy gość, który mieszka na wprost drogi
z B-stoku naprawiał płot, a ile razy ścianę domu ?
Nie napinaj się, dopóki się nie przejedziesz po skończeniu robót.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Sledze dosc pilnie ten i podobne mu watki na forum juz od dluzszego czasu i nadziwic sie nie moge skad tu taki ped i moda w Łomzy na te ronda?
Zgoda, ronda byly (i moze nadal sa?) bardzo popularne w Stanach i na Zachodzie, a szczegolnie we Francji, ale czy ktos sprawdzil czy one naprawde sie tam sprawdzaja i czy nadal sa lansowane jako nowoczesne i efektywne rozwiazania problematycznych skrzyzowan? Watpie.

Dla przylkadu, w stanie New Jersey nabudowano kiedys mase takich rond i niby zdawaly one egzamin przez dlugie lata, az ... ktos sie wreszcie przebudzil i zerknal na statystyki, gdyz okazalo sie, ze te ronda to wlasnie najbardziej niebezpieczne rozwiazania i miejsca setek, jesli nie tysiecy, wypadkow i tragedii.

Po dlugich dyskusjach i dalszch badaniach w koncu podjeto decyzje, ze nie ma rady tylko likwidowac te ronda 'en masse' i w miejsce ich, w zaleznosci od warunkow, to albo dwupoziomowe rozwiazania lub sygnaly swietlne uzupelniane petlowymi rozjazdami (tzw. jughandles), by bardziej powiekszyc przepustowosc.

Obecnie w calym stanie New Jersey zostala juz tylko garstka tych rond i wkrotce i te zapewne pojda do lamusa, podobnie ... jak te kina na otwartym powietrzu .:D.

Oczywiscie, nie jestem specem w tej dziedzinie i nie twierdze tez, ze Amerykanie to zaraz robia wszystko naj ... naj. Mimo tego, moze warto byloby zerknac tam za ocean i przynajmniej porownac tamtejsze 'realities', niz (moze niepotrzebnie) doswiadczac czegos podobnego na wlasnej skorze.
Pozdrawiam, wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Sama idea ronda mnie nie interesuje, chociaż w godzinach szczytu słynne "kapelusze" blokują ruch aż hen hen. Mnie wku... sposób realizacji tych inwestycji. Robi to ta sama ekipa na przemian , raz tu, raz tu, a może jeszcze w międzyczasie gdzie indziej. Zacząć jedno, skończyć i nie męczyć ludzi.
Jeszcze jedno. W dniu rozpoczęcia prac w Piątnicy nad ranem w Jeżewie był wypadek 3 TIRów, cały ruch był kierowany przez Łomże. Nie można było przełożyć terminu rozpoczęcia prac o jeden dzień by nie tworzyć kilkunasto kilometrowych korków ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Ja kochał łomżyńskie godziny szczytu. Trwają z reguły ok. 30 minut w godzinach rannych i przy powrotach z pracy. Czeka się wtedy wszędzie: na światłach, na rondzie Solidarności, przy kapeluszach, a wyjazd z Sienkiewicza jest chyba najgorszy. Niech nikt nie próbuje wyjechać z Sienkiewicza w Polową od 13 do 16. Stoi się nawet 20 minut.



:-C

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Faktycznie to rondo to niewypał , jest na nie wjazd aż z 6 posesji, bedzie niebezpiecznie, ale ktoś kase zgarnie - biznes jest biznes.Wcześniej było całkiem nieżle.Zupełnie nie było tam wypatków - więc po co i kto ?

pani

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

a co to są wypatki?

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

Dinosaur Petroglyphs at Wypatki National park

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

do tych co tak bronia tego ronda: po co czekac az zostanie oddane do uzytku skoro jezdze tramtedy prawie codziennie i widze jak ono funkcjonuje (powylamywane krawezniki przez tyry czy studzienka). tam na rondo po prostu nie ma miejsca. gdyby chociaz zrobili takie jak w Wyszkowie ze mozna kawalek na nie wjechac (a nie jak tam od razu kraweznik na 20cm). i prawde mowiac - zdazyl sie tam jakis wypadek, bo ja nie kojarze? a co do goscia ktory mial robiony plot - mysle ze po prostu mogli przebudowac zajmujac tak jak w przypadku budowy ronda po kawalku podworka i zwiekszajac widocznosc, albo zamiast ronda zrobic jakas wysepke na srodku czy cokolwiek, ale nie takie pokraczne rondo :/. wiem ze ronda sa bezpieczne itp itd, ale po prostu w tym przypadku uwazam ze to jest spore utrudnienie
PS.nie mowcie ze przy poznanskiej/wojska polskiego ma tez byc rodno :/ juz wtedy sie wogole beda smieli ze w lomzy same koscioly,stacje benzynowe i RONDA ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

co do ronda na poznanskiej, osobiscie wolalbym sygnalizacje swietlna taka jak w piatnicy przy szkole. super rozwiazanie moim zdaniem



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

najlepiej to w łomży zrobić 100 km wiaduktów nad miastem i wtedy z jednego końca miasta na drugi będziemy jechać 4 min. a nie 7, wkońcu te ronda blokują tak strasznie naszą łomżę że codziennie spóźniamy się do pracy i po 2 godziny stoimy w korkach!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Piątnica :)

po pierwsze don't compare the states do Polski bo to nie ma sensu zupelnie, zupelnie inne jest tam wszystko

i prosze niech nikt nie mowi wiecej ze ronda Bielickiej to niewypal, stac na nich stoi sie najwyzej minute przy czym BARDZO rzadko.
A jak bylo wczesniej-lewoskret od cmentarza lub z gielczynskiej i 10 minutowe stanie w godzinach szczytu...powtarzam tez sie z nich smialem przed budowa i wolalem swiatla ale teraz akurat w przypadku tych rond w pare dni po ich oddaniu zmienilem zdanie...ostatecznie
lepszego rozwiazania tam nie ma, a tak jest plynnie i bezpiecznie, nie boisz sie juz w lewoskretach, wczesniej to bylo jakby na niestrzezonym przejezdzie szybkiej kolei

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org