poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pobranie krwi od dziecka

Gdzie prócz Szpitala pobierają fachowo i bezboleśnie krew małemu dziecku + szybki wynik?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Ja ze swoim synkiem byłam w przychodni na makowej, pani tak go zagadała że nawet nie zapłakał. Dodam że dziecko ma 2,5 roku. A wyniki były chyba następnego dnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

acer jest dobry na kazańskiej o wynik można dogadać sie w kilka godzien. i w eskulapie pobierają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

aaa i jeszcze jest EMLA jak dobrze zapamiętałam nazwe-maść znieczulająca miejscowo i pobranie jest bezbolesne. i pamiętaj, spokojna mama to spokojne dziecko :) może warto pokazać maluchowi najpierw na sobie co sie bedzie działo i przy okazjo zrobić zwykłą morfologie :) i oczywiście nie okłamywać że nie boli, tylko że troszkę szczypie, ale da sie przetrwać, że mama jest obok i cały czas będzie i takie tam wspierające gadanie. u nas sie sprawdziło do tego stopnia że w szpitalu przy dożylnym podawaniu antybiotyku sam szedł do pielęgniarki z wyciągniętą rączką(miał 2 latka) a zmiana wenflonu kończyła sie na kilku łzach. powodzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Soul dziękuję za ciepłe słowo. Dzielny ten Twój Synek. Pozdrawiam

Edudusia - a nie wiesz czy na Makowej krew pobierana jest z żyły czy może też z paluszka?

Ps. Jeśli w Eskulapie krew pobierana jest przez te same pielęgniarki co dorosłym to nawet swojego psa bym nie zaprowadziła. Panie są miłe ale fachowości to brak! Zawsze miałam krwiaka na pół ręki. Na siłę każą zginać rękę po pobraniu a to przecież bzdura!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Jeśli w Eskulapie krew pobierana jest przez te same pielęgniarki co dorosłym to nawet swojego psa bym nie zaprowadziła. Panie są miłe ale fachowości to brak! Zawsze miałam krwiaka na pół ręki. Na siłę każą zginać rękę po pobraniu a to przecież bzdura!


Takie same zdanie mam o Makowej..

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Krew pobierana jest z żyły ale pani spokojnie tłumaczy że to tylko komar ukłuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

No Makowa to faktycznie niekoniecznie. Kiedyś też miałam tam pobieraną krew, niezbyt delikatnie.
Najczęściej w takich przypadkach korzystam z usług Aceru.

A najlepsze - ostatnio mojemu dziecku pobierano krew w przychodni na Reymona i pielęgniarka nawet mu palca przed nakłuciem nie zdezynfekowała! Za to na koniec popsikała mu po palcu Septoseptem, wmawiając, że to płyn znieczulający... Przecież to szczypie w ranę :/ Czyli żeby zamaskować swoje zaniedbanie dodatkowo dodała dziecku bólu. Już w trakcie pobierania krwi dziecko zaczęło się słaniać, wyniosłam je z gabinetu na rękach (dziecko 6-letnie, więc ani nie małe, ani nie lekkie... ) Na korytarzu dziecko mało nie zemdlało, całe blade, sine, słaniało się. Dopiero o jakiś 5 minutach, kiedy już w miarę opanowałam sytuację doczekałam się zainteresowania ze strony Pani pobierającej krew. Zresztą z przychodni też wyniosłam dziecko na rękach, bo nawet się za dobrze na nogach nie trzymało.
Pierwszy raz widziałam taki obraz niekompetencji i zaniedbania za strony osoby pobierającej krew, także przychodni na Reymonta nie polecam (do pobierania krwi oczywiście, w innych sprawach jest ok).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Zielona Biedronko aż przykro czytać, że Ty i Dziecko mielście taką sytuacje. Też nie mam najlepszego zdania o przychodni na Reymonta. Może więc zdecyduje się na Acer.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

A może na Wyszyńskiego ktoś był z Dzieckiem na pobraniu krwi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pobranie krwi od dziecka

Popieram ciuchcię, Eskulap lepiej omijać łukiem, bo Panie, które tam krew pobierają robią to jakby rzeźnikiem były. Dziecko się wystraszy i do końca życia będzie problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org