czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
STARE MONETY

witam. posiadam około 200 starych monet od 1500 do 1900r. gdzie można to
wycenić??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

musisz poszukać w katalogach numizmatycznych , na forach ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

a gdzie takie katalogi można dostać?? forum wole omijać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

http://chomikuj.pl/Trost/Numizmatyka/09.+KATALOGI/Katalog+monet+Edmund+Kopicki,240379133.pdf

http://chomikuj.pl/Trost/Numizmatyka/09.+KATALOGI/Kopicki+-+Katalog+monet/Tom+II,1673935448.pdf

wystarczy poszukać ,ehhhh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

Witam. chętnie obejrzę ten zbiór monet . Jeżeli znajda się jakieś ciekawe egzemplarze możemy dogadać się co do ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

i żeby nie było że to takie same konta :P Widzę że ip prawie takie same

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

Zainteresowałeś mnie kolego tematem. Powiedz wiecej o nich tzn. skad pochodza itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

na ile to cenisz? i czy pojedynczo sprzedajesz?
paresloow@wp.pl tu masz adresik wyślij kilka zdjęc ja dasz radę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

nie znam człowieka, ale przypuszczam, ze spadek po przodkach swoich dostał i sytuacja zmusza go, do sprzedania w tej chwili.

jakby ukradł, na pewno tu by się nie pytał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

wode leje jaki to problem tako ilość monet sprzedać albo sprawdzić ich wartość w internecie.

piotrek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

witam. to prywatne zbiory . nie na sprzedaż!! chce wycenić z ciekawośći by wiedzieć co mam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

A dlaczego chcesz sprzedawać swoje kolekcje? Ja bym nigdy tego nie zrobiła... numizmatyka to moja pasja. Mogłabym godzinami siedzieć i szukać nowych monet do kolekcji albo czytać artykuły na takich stronach/blogach jak http://www.skarbnicakrajowa.pl/. Wcześniej nawet nie przypuszczałam, że to hobby będzie dla mnie aż tak wciągające :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

Starych monet z katalogiem nie wycenisz, w katalogach przeważnie ceny są orientacyjne, wszystko zleży od stopnia rzadkości, ewentualnych błędów wybicia (napisałeś że masz monety z okresy wybijania ich przez mennice lokalne 1500+). Jak chcesz w miarę wycenić monety to znajdź poszukiwaną monetę na aukcjach (allegro lub aukcje numizmatów), i po takiej orientacyjnej ocenie możesz oszacować wartość swoich monet. Dokładnie obejrzyj monety, ich daty wybicia, oznaczenia mennic, ewentualne błędy wybicia, szczególnie trzeba oglądać monety srebrne, czasem trafiają się perełki. I jeszcze najważniejsza sprawa, NIE CZYŚĆ MONET, ponieważ możesz przez to obniżyć wartość monety, ważna jest patyna na starych monetach.
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: STARE MONETY

KzT to temat z 2013 roku tylko odkopany przez trolla by mógł zarobić kilka groszy za wklejony link

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org