niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bardzo ważna sprawa.

Szanowni Państwo apeluję do Państwa o nagłośnienie tematu:

„zakazu używania kuchenek gazowych na butle gazowe w budownictwie wielorodzinnym, czytaj bloki z tzw. wielkiej płyty budowane w naszym mieście w latach 70, 80, 90-tych oraz używania w nich okapów kuchennych, które najczęściej za pomocą silnika elektrycznego wyciągają powietrze i odprowadzają je przewodem do kratki wentylacyjnej”.

Według moich spostrzeżeń i nie tylko na naszych osiedlach tj.: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, mieszkańcy w sposób nagminny (bardzo częsty, powszechny) w blokach z tzw. wielkiej płyty używają kuchenki gazowe na butle gazowe i okapy kuchenne, które wyciągają powietrze i odprowadzają je przewodem do kratki wentylacyjnej.
Nadmieniam, że bloki te mają tylko wentylację grawitacyjną i nie są przystosowane do używania kuchenek gazowych (brak wentylacji spalinowej) i ww. okapów. Z tego powodu w blokach tych były montowane kuchenki elektryczne a ludzie niezgodnie z przepisami zaczęli wymieniać je na gazowe.

„przy wentylacji grawitacyjnej, gdzie komin jest dzielony na kilka mieszkań, do kratek nie mogą być podłączone żadne urządzenia wymuszające wentylację - bez związku z płytą gazową, podłączenie czegokolwiek to zaburzenie wentylacji grawitacyjnej – a więc powinien być zakaz instalowania czegokolwiek w kratkach went. również wentylatorków w łazienkach i wc (gdzie raczej nikt nie ma płyty gazowej). Tak samo nie będzie wyjściem zrobienie drugiej kratki w takiej sytuacji.
Drugą kratkę można zrobić w kuchni, jeśli jest indywidualny pion wentylacyjny - w wielkiej płycie raczej tak nie ma”.

Chcę zwrócić uwagę, że jeżeli wepnie się swój okap do wyciągu grawitacyjnego to sąsiad powyżej będzie codziennie wiedział co gotujemy na obiad bo wszystko poleci do niego (powietrze poleci po najmniejszej drodze oporu czyli do sąsiada). Polecą także uboczne szkodliwe dla zdrowia związki spalania propan-butanu. Mieszkańcy wielkiej płyty wiedzą o czym piszę i jak to jest uciążliwe.

Oprócz tego te butle gazowe to potencjalne ładunki wybuchowe zagrażające naszemu życiu (przykład chociażby wczorajszy wypadek w Grajewie). W blokach z wielkiej płyty nie wyobrażalne w skutkach.

W garażach podziemnych zakaz wjazdu dla aut zasilanych na gaz jest bardzo rygorystycznie stosowany i słusznie (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002r.).

W temacie, który poruszyłem są stosowne przepisy prawne zakazujące stosowania ww. praktyk, jak: ustawy i rozporządzenia, z którymi możemy zapoznać się chociażby w Internecie.

A więc szanowni Państwo apelujmy i zgłaszajmy ten szczególny problem do administracji spółdzielni mieszkaniowych, do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i na Policję.

Mówmy o tym, pamiętajmy i udostępniajmy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

To co proponujesz?

Może ogniska z kociołkiem przed blokami? :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

samozwańczy strażnik
w moim bloku jest gaz ziemny i jest z płyty i jestem w kropce

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Nie wiem z czego wynika ten apel ale wydaje się absurdalny.
Nie ma zakazu używania kuchenek gazowych w budynkach jedno i wielorodzinnych.
Przepisy dopuszczają podłączenie do jednego komina wentylacyjnego dwóch mieszkań co drugą kondygnację. Nie ma też zakazu umieszczania kratek wentylacyjnych z wentylatorem co wspomaga grawitację a nie ją zakłóca.
Jest zakaz natomiast zaklejania i podłączania bezpośredniego okapów i wyciągów do wentylacji w przypadku jednego kanału wentylacyjnego w kuchni co jest sukcesywnie sprawdzane np: w ŁSM.
Co do zakazu parkowania aut na gaz na parkingach podziemnych zakaz nie wynika z żadnych przepisów.
Rozporządzenie MI z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i jego nowelizacja z 12 marca 2009 r. mówi jedynie o obiektach, w których garaże zlokalizowane są poniżej terenu należy stosować wentylację mechaniczną i systemy monitorowania stężenia gazu ponieważ propan butan jest cięższy od powietrza i gromadzi się przy posadzce, może dostać się do kanalizacji i wystarczy iskra aby było " BUM". Zakaz parkowania aut na gaz wynika tylko i wyłącznie z widzi misie zarządców obiektów którzy mają prawo wprowadzać taki zakaz ale nie muszą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Komin wentylacyjny nie może być dzielony na kilka mieszkań - do każdego z mieszkań musi być oddzielny kanał wentylacyjny.
Kanały wentylacyjne można łączyć w kanał zbiorczy (nie jeden kanał do drugiego tylko dwa do innego kanału wentylacynego o większym przekroju) i to dopiero powyżej 2 pięter od kratki, np: kanał z parteru może być podpięty do kanału zbiorczego na wysokości podłogi 3 piętra ! (dlatego kanały zbiorcze stosuje się tylko w wierzowcach)
Tyle prawo i zapewniam was iż wszystkie blok(szczegolnie OWT - "wielka plyta) mają takie instalacje.
Tyle przepisy
Mam mieszkanie w SM PERSPEKTYWA - po zakupie też miałem "cudze zapachy".
Po usunięciu boazerii w kuchni okazało się iż mam otwarte wszystkie 5 kanałów.
Sprawdziłem w spółdzielni dokumentację - zaślepiłem nie swoje otwory, ale dalej było czuć - od sąsiada z dołu - bo ma też wszystkie otwarte, on mieszkanie wynajmuje i nic nie będzie robił.
Więc wechnołem do kanału gazety, wszystko uszczelniłem pianką poliuretanową.
I jest spokój,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Bujaj się!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Jeszcze raz powtarzam, że w blokach z wielkiej płyty gdzie projektant przewidział a inwestor zaakceptował instalację kuchenek elektrycznych, nie ma odpwiednich systemów wentylacyjnych a więc nie ma tam miejsca dla kuchenek gazowych i butli z gazem propan-butan ( jeszcze o zgrozo 11 kilogramowych).
A tak na marginesie sama konstrukcja bloków wykonanych w technologii OWT budzi szereg kontrowersji o czym na pewno każdy z nas słyszał.

Tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na sposób użytkowania butli gazowych przez lokatorów, często przypadkowych ( jak napisał wyżej sd123, którzy wynajmują te mieszkania a ich właścicielom nie zależy na czymkolwiek i nic nie chcą w nich robić). Co by się stało w przypadku rozszczelnienia takiej butli lepiej nie myśleć. Nawet sami strażacy często mówią w mediach, że taka butla z gazem propan-butan użytkowana w nieodpowiednich warunkach i w nieodpowiedni sposób to BOMBA z opóźnionym zapalnikiem.

Ludzie tu chodzi o nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo.
Wiem, że jest duży lobbing na rzecz butli gazowych ale cóż takie są realia. Bądźmy rozsądni i nie dajmy się manipulować.

Inna sytuacja występuje w blokach gdzie jest gaz ziemny, te bloki mają odpowiednią wentylację oraz odpowiedni nadzór nad wewnętrzną siecią gazową i
przyłączami.


"ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA NARODU" - Bolesław Piasecki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

nie wychodźmy na ulice , bo nas przejadą zwłaszcza, że nie wiadomo kto prowadzi i czy jest trzeźwy ......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

No co też ty nie powiesz Alpamayo ????????

A ja jak się wprowadziłęm do nowego kiedyś bloku to już była kuchenka na Propan-Butan :)

I co ja mam teraz zrobić ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Czytając to co wyżej, można dojść do wniosku, że zaścianek w mieście grodzkim Łomża ( w granicach północno-wschodniego Mazowsza jak wszyscy tu podkreślają ) sprawę bagatelizuje.
No cóż nie zawsze szerokość i długość geograficzna na mapie świadczy o poprawnym myśleniu. W innych stronach naszego kraju ( nawet na Mazowszu ) można prowadzić ciekawą i rzeczową dyskusję jak w temacie dotyczącą naszego biezpieczeństwa i zdrowia.

- długotrwałe palenie się gazu powoduje znaczny ubytek tlenu w powietrzu, nadmierna zawartość produktów spalania gazu jest niekorzystna dla ludzi, m.in. powstaje bezwonny tlenek węgla (CO), który jest silnie trującym gazem. W przypadku niedrożnych lub niesprawnych przewodów wentylacyjnych może dojść nawet do zatruć śmiertelnych.

Źródło: www.psp.krakow.pl

Wentylacja grawitacyjna, która jest najczęściej jedyną w blokach z wielkiej płyty nie nadaje się do użytkowania kuchenek gazowych i okapów kuchennych z silnikami elektrycznymi. Patrz jak wyżej w temacie.

W takich przypadkach bezwonny tlenek węgla CO silnie trujący gaz często zamiast w chmury ulatnia się od sąsiada użytkującego kuchnię gazową do sąsiednich mieszkań. Bądźmy tego świadomi.

"ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA NARODU" - Bolesław Piasecki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Ale jak ja mam w kuchni bez przewy uchylone okno, to te długotrwałe palenie się gazu tez powoduje ubytek tlenu ???

A jak mam sprawne przewody wentylacyjne bo jesienią sprawdzała SM, to też mogę zatruć się śmiertelnie, tym czego niemam w mieszkaniu?

Aaaa i jeszcze jedno , a jak niemam okapu i do sąsiada nic się nie przedostaje ? Tylko wszystko grawitacyjnie ulatnia się na zewnątrz budynku? To sąsiad też może się zatruć śmiertelnie ??

I nie pitol bzdur o zaścianku mazowiecki kmitku, tylko odpowiedz na proste pytania :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Do tego coś - marud.

To co niżej to za tego kmitka:

Jakim jesteś Polakiem to widać po twoich wpisach. Lewackie zakompleksionego łajno, wszystkich obraża i poniża na tym forach. Kim ty właściwie jesteś, że wyzywasz lewaku kloacznym językiem kobiety i młode dziewczyny, innym grozisz pobiciem w ustawkach na "muszli" oraz masz czelność pouczć łomżyńskich policjantów.
Właśnie to takie lewackie ścierwa wraz z niemieckimi anarchistami pluły na Nowym Świecie na naszych Ułanów i Harcerzy z Grup Rekonstrukcji Historycznych uczestniczących w Marszu Niepodległości. Twoja lewicowa propaganda sączy się każdego dnia na forum ogólnym i politycznym. Zdominowałeś te fora manipulując ludźmi. Skąd ja znam te metody. Spryszczaj stąd. Już czuję jak za chwilę będziesz śmierdział potem odpisując swoim dziadowskim językiem na moje spostrzeżenia.
Spiepszaj dziadu.

Red is Bad

"ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA NARODU" - Bolesław Piasecki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.


Do tego coś - marud.

To co niżej to za tego kmitka:

Jakim jesteś Polakiem to widać po twoich wpisach. Lewackie zakompleksionego łajno, wszystkich obraża i poniża na tych lforach. Kim ty właściwie jesteś, że wyzywasz lewaku kloacznym językiem kobiety i młode dziewczyny, innym grozisz pobiciem w ustawkach na "muszli" oraz masz czelność pouczć łomżyńskich policjantów.
Właśnie to takie lewackie ścierwa wraz z niemieckimi anarchistami pluły na Nowym Świecie na naszych Ułanów i Harcerzy z Grup Rekonstrukcji Historycznych uczestniczących w Marszu Niepodległości. Twoja lewicowa propaganda sączy się każdego dnia na forum ogólnym i politycznym. Zdominowałeś te fora manipulując ludźmi. Skąd ja znam te metody. Spryszczaj stąd. Już czuję jak za chwilę będziesz śmierdział potem odpisując swoim dziadowskim językiem na moje spostrzeżenia.
Spiepszaj dziadu.

Red is Bad

"ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA NARODU" - Bolesław Piasecki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Alpamayo
w imię miłości chrześcijańskiej bliżniego , co za słowa!!!!

SKANDAL!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bardzo ważna sprawa.

Oooooo no niek wrócił pod innym nickiem :):)

Kozaczek nak kozakami, który ma zamaist jaj podpaskę :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org