czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jakie przedszkole od stycznia?

Czy mamy przedszkolaków wiedzą może jak jest z przedszkolami w Łomży tzn czy są jakieś wolne miejsca dla 3,5 - dziecka teraz? ( bo z tego co wiem to zapisy są przeważnie wiosną na września ) i jak jest z płatnościami - bo obiło mi się o uszy że za 5 godz jest za darmo albo że płaci się złotówkę.. Jak to jest właściwie? Czy ktoś coś wie na ten tamat? Dziękuję za odp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

A tata może odpowiedzieć? :-) W przedszkolach publicznych pięć godzin opieki jest bezpłatne, w jakich godzinach to zależy od danego przedszkola, ale najczęściej 8-13. Każda następna godzina płatna 1zł. Do tego dochodzi koszt wyżywienia, czyli kilka złotych dziennie (4-8). Jeżeli chodzi o wolne miejsce, to całkiem inna para kaloszy :-). Jeżeli nie masz znajomości (a wnioskuję że nie masz, bo nie pytałabyś na forum) to raczej możesz zapomnieć, bo niby przedszkola z nazwy są publiczne, to zazwyczaj są to prywatne folwarki pań dyrektorek i podległych im pracowników. Dostać się do przedszkola w Łomży jest równie proste jak otrzymanie stypendium na Harwardzie. Jest jednak dla Ciebie nadzieja, spróbuj w Pinokiu. Przedszkole ruszyło we wrześniu i możliwe, że jeszcze jakieś miejsce się znajdzie.

--------------------------------------------------------
Tylko Łomża ŁKS !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

5 godzin to jest podstawa programowa, ale rzadko kiedy dyrektorzy przyjmuja dzieci na 5 godzin. Za każda godzinę powyżej 5 godzin płacisz 1zł. Szybciej cie przyjmą do przedszkola jesli zadeklarujesz minimum 6 godzin. Spróbuj w 5-ce, tam sa dwie grupy 3,5 i 4 latków, to moze sa miejsca,ale nie gwarantuje. Życze powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

Dziękuję Wam za odp.
Tato "Bez_Twarzy" bardzo dosadnie odpowiedziałeś, to daje duzo do myślenia, brawo za odwagę! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

W Kupiskach to zawsze przyjmują, ale tylko na 5 godzin :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

Benia dobre i to w razie jakby w łomży nie było miejsca..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

Kupiski niedaleko, jak ktoś ma możliwość to czemu nie. Ale radziłabym podjechać i spytać, wiem, że ze 2 lata temu nie było problemu. Myślę, że i teraz też nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie przedszkole od stycznia?

mania - przejdź się po różnych przedszkolach, popytaj dyrektorek, może gdzieś miejsce się znajdzie. Trzy lata temu mój synek poszedł do przedszkola od maja, udało nam się go zapisać w środku roku szkolnego, i to bez znajomości, także się da :) Trzeba mieć tylko trochę szczęścia. Myślę, że jak nie w publicznych przedszkolach to możesz spróbować w Małym Artyście, tam przyjmują dzieci cały czas, nie tylko we wrześniu, kwestia tylko czy mają wolne miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org