piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nasze pochodzenie

Może to nieodpowiedni temat na majowe rozważania ale chciałbym poznać wasze opinie w kwestii naszego pochodzenia. Czasami mam odczucie, że w pewnym sensie dyskryminuje ono nasze życie. Dlaczego np. ludzie ze wsi są uważani za kogoś gorszego. Zauważyłem, że zaczyna to się już w latach szkolnych, a później gdy już zajmujemy jakąś tam pozycję zawodową też lepiej zataić swój wiejski rodowód.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Moim zdaniem bardzo głupie widzimisie, praktycznie to nie powinno mieć

wielkiego znaczenia pochodzenie z jakiego człowiek się wywodzi.



waldek 27



Wtedy nie uważełeś co robisz, teraz rób co uważasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Wiele w życiu przeszedłem, poznałem wielu ludzi, miałem róznych szefów i ja byłem szefem. W tym czasie prawie nigdy nie zwracano uwagi na to czy pochodzę z miasta, czy ze wsi. Ważne było to co sobą reprezentuję, jakie mam wykształcenie, jak się zachowuję , jak wykonuję swoja pracę. Jako
szef również tylko na to zwracałem uwagę. Cóż wart jest rodowity warszawiak, łomżyniak itd., gdy jest chamem i leniem z podstawowym wykształceniem? Dobrej pracy nie znajdzie. Coż jest wart facet ze wsi, mający dwa fakultety, gdy nikt o nim nie powie dobrego słowa, gdyż jest
snobem, gburem itd. Tak więc najważniejsze jest kim jesteś, co sobą reprezentujesz, a miejsce urodzenia lub wychowania jest nieważne. W mojej dalekiej rodzinie, mieszkającej na wsi we wschodniej Polsce, rodzinie niezbyt zamożnej i utrzymującej sie z gospodarstwa rolnego, z pięciorga dzieci - pięcioro skończyło studia, z czego jeden został generałem i profesorem, a dwoje uzyskało stopień doktora. Nie sądzę, aby wypominano
im, że pochodzą ze wsi. Uważam zresztą, że zwracanie uwagi na miejsce urodzenia to juz przeszłość.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Takie komunistyczne poglądy zanikają juz.Tym bardziej że wielu osobom na wsi żyje sie lepiej niż tym z miasta...
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

NIESTETY....wiele ludzi reprezentuje sobą....BARY MLECZNE!!!!!!!!!:p:p



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

co sie martwisz co sie smucisz ze wsi jestes na wies wrocisz
cham zawsze bedzie chamem
na wsi ludzie maja kesz ale to chamy i buraki chociaz jak zawsze sa czasami wyjatki ale niestety buractwo przewaza
chcialbym tez dodac ze w lomzy tez takie chamy i buraki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

nigdy nie klasyfikuję ludzi wg pochodzenia to wynika z szacunku do samej siebie i innych ludzi. tylko ludzie o niskim poziomie inteligencji zwracają na to uwagę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Tacy, jak urzad skarbowy w wypowiedzi wyżej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

mogę się założyć, że wszyscy którzy tu się wypowiadali pochodzą ze wsi (ich rodzice nie urodzili się w Łomży). Jeżeli się mylę to proszę o zabranie głosu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

To zapewne i ty. I nawet gdyby to co to komu przeszkadza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

A tak na koniec, to najpierw były osady, potem wioski, potem miasta. Więc wszyscy mieszkańcy miast mają pochodzenie wiejskie. A o kulturze osobistej, o inteligencji, o sposobie traktowania innych ludzi, wcale nie świadczy miejsce urodzenia, czy zamieszkiwania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

do peter: jestem z łomży i moi rodzice także. a moje zdanie (wyżej) to skutek dobrego wychowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

ja także nie kwalifikuje ludzi wg ich pochodzenia. Ale nikt z zabierajacych głos nie chciał przyznać się odnośnie swojego. Oznacza to, że jednak brak ciągle trochę odwagi (pewne uprzedzenia w środowisku nadal funkcjonują).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Mój ojciec urodził się we Władywostoku w rodzinie postańca styczniowego, mama pochodziła z Dobrzyjałowa, a liczną rodzinę mieliśmy w Szczepankowie, na Łomżycy, w Starej Łomży i Łomży. Ja z bratem jesteśmy już łomżanami. Nigdy nie wypierałem się swoich korzeni, tymbardziej, że te wsie są równie stare jak sama Łomża (są notowane w dawnych aktach jako założone w XIII w. lub starsze). Mój szwagier, który jest łomżaninem z dziada pradziada, wyprowadził się na wieś i jest wykształconym i znanym sadownikiem w okolicach Ciechanowa. I jeszcze raz powtórzę, że nie miejsce urodzenia, czy zamieszkania stanowi o kulturze człowieka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

Brawo felix. Swoich korzeni nie trzeba sie wstydzić !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

z pochodzenia innych wysmiewają się najczęściej Ci, którzy sami mają jakieś kompleksy ;)

moja rodzina jest mieszanką mieszczan i osób ze wsi. Mój pradziadek-szlachcic zaś ożenił się z chłopką, czym nota bene podpadł swej rodzinie.
W dzisiejszych czasach takie niuanse nie mają już znaczenia.

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasze pochodzenie

w 1 poscie powinno byc chyba determinuje, nie dyskryminuje

mnie czasem dyskryminuja rzeszowiacy, bo jestem z lomzy, a lomza kojarzy im sie z zambrowem, wiec jestem dla nich z zambrowa i zadne tlumaczenia tego nie zmienia,dodam, ze zambrow kojarzy sie rzeszowiakom b. zle/a moze nie tylko rzeszowiakom/
slyszalam, ze pewien zamozny wlasciciel sieci sklepow /on chyba jest ze stalowej woli/ nie przyjmje lomzyniakow do pracy

a moj brat po wypadku z pracy, uslyszal od szefa-rzeszowiaka cos o cwaniaku z zambrowa
sama mam kilku znajomych z tamtych stron, ale ogolnie podchodze do ludzi z rzeszowa z dystansem

ludzi z lomzy prawie nie znam tu, gdzie mieszkam, chociaz podobno jest ich sporo

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org