poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Witam
Jakie macie rachunki za c.o. w jedności ja dostałem prawie 5000zl dopłaty.
Myślałem że to żart- a jednak nie. Taniej byłoby się grzejnikiem elektrycznym ogrzać. Złożyłem reklamacje i czekam na odpowiedz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

To chyba żart??????? Nie wierzę!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

jednak nie
słyszałem że jest jeszcze 4 lub 5 takich osób ciekawe za kogo jeszcze płacimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Nie tylko ty.
Ale 5tyś to jakaś masakra, ja pierdole.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

W/g administracji podzielniki są OK, mają atesty, są zgodne ze wszystkimi normami i w ogóle są cacy, więc zapewne Ci odrzucą. Albo zrobią raz jeszcze odczyt i wyjdzie to samo.
A zwróciłeś uwagę że w Jedności skrócili okres rozliczeniowy? Jest za 9 miesięcy, nie za 12 jak powinno być. Od 1.10.2012 do 30.06.2013 - 3 miesiąca gdzie nie grzeją zostały przesunięte na przyszły rok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Tak wiem o tym, ale sama kwota to chyba z księżyca. Mieszkanie stało około 4 miesięcy puste z zakręconymi grzejnikami, poza tym te grzejniki mają za małą moc by tyle nastukać. Spółdzielnia odmawia wydania mi rozliczenia całego węzła i podania ceny jednego GJ energii, mimo że jestem jej członkiem i zgodnie z regulaminem mam do tego prawo. Co robić ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Stawiajcie kosy na sztorc i na Spółdzielnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

To jakaś paranoja!!! Są tacy co odkręcone całą zimę mieli na 3 a zwrot do 1000 zł dostali. Dziwne, prawda. Trzeba komuś doliczyć, żeby dla kogoś innego mieć na zwroty.:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

to jakiś przekręt z tymi rozliczeniami,słyszałem o osobie co ogrzewała się klimatyzacja a dopłaty ma 1200zł. to są jakieś żarty??? w tej spółdzielni większość ma duże dopłaty od 600 do 5000zł jak to możliwe? tłumaczą się tym,że ogrzewanie w górę idzie!!! jedna osoba nic nie zdziała,ale żeby tak się zebrać i złożyć jakiś pozew grupowy,domagać się ekspertyzy mieszkań bo w mieszkaniach zimno jak cholera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Za trzy tysiące ogrzałem blisko 200m2 domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Zgadza się ale rozliczenie całego węzła powinno wyjść zero!! Jeżeli tak nie wyjdzie tzn że spółdzielnia chce se na lokatorach dorobić!! Zbliża się koniec roku może na premię :) Tylko dlaczego naszym kosztem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

U mnie niestety też zawsze był zwrot, mniejszy większy ale byl, a tu nagle dopłata ponad stówę! A wskaźniki poziom taki jak rok wcześniej!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

skoro nie chcą udostępnić rozliczenia całego węzła tzn.że tam coś jest nie tak. może mają jakieś luki w budżecie i rozkładają to na lokatorów. może by tak telewizja tym się zajęła :) :) a po co te grzejniki na klatkach??.może zapłaciłeś za całe osiedle za ogrzewanie klatek schodowych ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

W ŁSM ta sama historia ,zawsze mialem zwrot a jak wsadzili te nowe cyfrowe podzielniki techem tak juz doplata, a tylko jeden pokoj grzal i to nie zawsze.

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

A może ktoś wie kto jeszcze zapłacił tak dużo za ogrzewanie. Słyszałem że ktoś na ul Rycerskiej. Jeśli tak to proszę o kontakt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Zdaje się, że w bloku Ks. Anny 31 ktoś ma dopłatę około 5 tys. Słyszałem jak mieszkańcy rozmawiali na ten temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

paranoja. Zlikwidować to ustrojstwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Bardzo dobry temat, który nadaje się do TV.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

artykuł o rodzinie gdzie dopłaty mieli 6 tys. http://miasta.gazeta.pl/miasto/1,96987,8894586,Sroga_doplata_za_ogrzewanie_mieszkania__6_tys__zl_.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

popieram,dobry temat żeby zajęła się tym telewizja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

jest masakra za trzydziesci pare metrow przyszla mi doplata ponad 1000zl kurwicy mozna dostac jesli bedzie jakis pozew chetnie sie dolacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

DOBRY WIECZOR NIE JESTEM W SPOL.SBM JEDNOSC ALE TO CO CZYTAM TO FAKTYCZNIE JEST PRZEKRET DO;SEKU; MUSISZ DOJSC SWOJEGO MOZE UDAJ SIE DO RADCY PRAWNEGO TO SUMA Z KOSMOSU

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Jedność mieszkanie 52m dopłata 1200zł za zeszły rok o połowe mniej a zużycie prawie identyczne , słyszałem o niezłych premiach wypłacanych w spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

MUSICIE SIE SKRZYKNAC I DZIALAC TAKIE SUMY NIE CHCE SIE W TO WIERZYC DO SEKU I BONDO268

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

A czy ktoś w Jedności dostał zwrot? Czy ktoś próbował przejść na ryczałt? Grzać, mieć zimno i dopłacać to chyba jakaś paranoja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Ja mam zwrot w jednosci he :)

Ludzie ogrzewajcie sie rowniez grzejnikami w pokojach a nie grzejnikiem czy swieca w lazience. Ludzie otwieraja lazienki i grzeja mieszkania a licznik glowny bije !!!! na klatkach grzejniki wala na maxa i uchylone okna drzwi itd. a cieplo ucieka( to sa wspolne koszty czyli tak zwane STALE ) czyli nasze wspolne cieplo za ktore placimy. Proponuje zlikwidowanie nozek pod drzwi wejsciowe do klatek na zime:) Jak sie myle to przepraszam . Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Ja wiem dlaczego jest tak a nie inaczej, bo cieplo z MPEC - u - jest : taniej niz ci sie wydaje.

http://mpec.lom.pl/o-firmie/prasa/komentarze/124-komentarz-jak-mpec-3

Glosujcie dalej na Radnego Henryka Piekarskiego, radny Rady Miasta, szef łomżyńskiej "Solidarności" pracujący w MPEC , a wy bedziecie zrzucac sie na nagrody z zyskow , a po 23 godzinie bedziecie myc sie w zimnej wodzie.

MPEC Lomza nie wywiazal sie z ponizszego art. dlatego te koszty poniosa Mieszkancy Lomzy. Jak my bardzo dobrze pracujemy. HI. HI HI. Najlepiej sprzedajemy zlom i wynajmujemy pomieszczenia , a sorry, wymienia rury na preizolowane , tylko nie zna efektow , dowod j.n.

Majac na uwadze wynikajacy z art 12 ust 1 ustawy o efektywnosci energetycznej obowiazek w zakresie uzyskania przez MPEC i przedstawienia do umorzenia URE swiadectw efektywnosci energetycznej , odbiorcow koncowych przylaczonych do sieci obciaza sie stawka oplaty skalkulowanej w oparciu o koszty realizacji tego obowiazku w wysokosci 0.21 zl /GJ netto.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

A bedzie jeszcze drozej , bo przeciez MPEC stosuje najtansze czyli wegiel . W roku 2012 byla podwyzka ze wzgledu na to , ze na swiatowych rynkach wegiel kosztowal 120 dolarow. W roku 2013 ten sam wegiel na swiatowych rynkach kosztuje ok. 76 dolarow i znow podwyzka taryfy , no bo za dobra prace nalezy sie podwyzka plac. HI HI HI, wiec wszystko w opacznosci Tego na gorze . OBY NIE BYLA MROZNA ZIMA. HI HI HI . DALEJ GLOSUJCIE NA RADNEGO PIEKARSKIEGO BEDZIE TANIEJ.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

kontakt 24

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rachunki za c.o. w SBM Jednosc

Pierwszego dnia tego sezonu grzewczego postanowiłem sprawdzić moje podzielniki. Odkręciłem grzejniki na maksa 5 (były tylko letnie), nabiło mi 10 unitów. Przeliczyłem to w ten sam sposób co spółdzielnia /tak samą trzy ostatnie sezony/, wyszło mi 245zł na miesiąc za jeden duży grzejnik, a co będzie jak przyjdą mrozy. Porażka !!! Gdzie jest problem w podzielnikach czy w sposobie naliczania opłat????

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org