poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
umowa zlecenie

Witam chciałbym się dowiedzieć czy mogę rozwiązać umowę zlecenie z dnia na dzień podpisaną na 1 miesiąc. Jest wzmianka o tym ze w sprawach nienormowanych n/u maja zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego i że spory wynikające wynikające z realizacji n/u będą rozstrzygane przez sąd właściwy rzeczowo dla siedziby zleceniodawcy. Jeśli ktoś wie coś na ten temat prosił bym o pomoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

można, mówisz że nie przychodzisz od jutra i koniec, albo nie idź i dyscyplinarne dadzą. Oficjalnie na zleceniu można rozwiązać umowę 3 dni przed, chyba, że na umowie jest inaczej ( tydzień). Ja raz umowę o prace rozwiązałem przez dyscyplinarkę i zatrudniając się do kolejnej firmy, nikt o tym tam nie wiedział.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

rozumiem ale mi chodzi o umowę zlecenie jak to dokładniej jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

wypowiedzenie 3 dni wcześniej, chyba, że na umowie jest inaczej

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

a ja czytałem że to nie ma znaczenia do kiedy jest ta umowa że z dnia na dzień można ją rozwiązać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

Najlepiej idź/zadzwoń do pracodawcy i powiedz, ze chcesz jak najszybciej zerwać umowę i dogadać termin. Z dnia na dzień to zostawisz pracodawcę na lodzie i może podać Cię do sądu z straty. Z reguły jest tak, że pracodawca zgadza się na zerwanie śmieciowej umowy od reki, oficjalnie jak pisałem 3 dni ( chyba, ze na umowie jest ujęte - dłuższy okres wypowiedzenia). Moim zdaniem wyczerpałem już ten temat.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

Z tego co wiem, to na umowę zlecenie dostajesz kasę za to, co przepracowałeś.. Jeśli nie stawisz się w pracy to nie przepracujesz godzin i nie dostaniesz kasy.. A w następnym miesiącu nie podpisuj drugiej umowy i tyle ;)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie

na kazdej umowie dostaniesz kase za to co przepracujesz :)
nie jest wazne na ile masz umowe, bo obowiazuje Ciebie okres wypowiedzenia ustalony na ww umowie, albo regulowany przez odpowiednie przepisy adekwatnie do umowy. Przewaznie przy takich krotkoterminowych 3dni. Jest jeszcze, jak pisali inni, dyscyplinarka, ale to Twoja sprawa czy chcesz sie tak bawic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org