sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

za 4lomza:
http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=33301

Zajęcia takie, jak np. rytmika, taniec, plastyka powinny być organizowane w ramach wychowania przez sztukę, które jest wpisane w podstawę programową wychowania przedszkolnego - podkreśla Joanna Gaweł podając linki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej.






Które przedszkola "każą sobie" zatem płacić za zajęcia dodatkowe? Wypunktujmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Nudzi się patrzę...każdy chce żyć,a ja dam ile będzie trzeba,żeby moje dziecko się uczyło od Małego,nie będę oszczędzała na dziecku i jego edukacji...
A dlaczego nie założyłeś tematu np.
Dlaczego kościoły pobierają opłatę za chrzty czy śluby skoro to sakramenty???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Mała77 a nie pomyślałaś o tym że nie każdego stać !. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka ale mamy takie czasy jakie mamy, o zarobkach nie wspomnę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

o właśnie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

sprawa sakramentow moze być niedługo uregulowana po twojej myśli mała , będziesz zadowolona

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,14620375,Papiez_do_ksiezy__Nie_proscie_wiernych_o_pieniadze.html?v=1&obxx=14620375

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Właśnie się zaśmiałam,że akurat to poruszono dziś w wydarzeniach:)
Jestem...ja rozumiem i jestem za tym,aby dzieci,których rodziców na to nie stać miały takie zajęcia "sponsorowane"...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

A zresztą wiesz też,że niektórzy wolą kupić sobie papierosy czy już nie wspomnę o innych używkach niż wykształcać dziecko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

... to tylko pobożne życzenie Papieża ,

a zapytaj co na to toruński biznesmen ojciec Pierdzyk?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

eh szkoda gadać powinno to być darmowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Jestem za tym, żeby w kościołach wprowadzić kasy fisklane i żeby płacili zusy tak jak my wszyscy!!!

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Ja także jestem za tym aby te zajęcia takie jak rytmika czy j.angielski były darmowe. Przecież w podstawówce chyba za wychowanie fizyczne i angielski nie będziemy płacić?

Apropo zarobków i opłat w przedszkolach to ja poruszę taki temat: W przedszkolu nr14 w zeszłym roku płaciliśmy za karty magnetyczne, które niby miały usprawnić caały ten system WEJŚCIE-WYJŚCIE dziecka. System niby rejestrował godziny aby łatwiej można było sie później rozliczać. Chociaż drzwi do przedszkola zawsze i tak były otwarte, można było czasem zapomnieć tej karty tez sie nic nie stało gdyż Pani i tak notowała w zeszycie godziny przyjścia i wyjścia dziecka. Za karty zapłaciliśmy 10zł za sztukę, niektórzy wzieli 2szt gdyż rodzice różnie odbierali i każdy musiał mieć swoją. Ale najciekawsze jest to że na tych kartach nie było żadnych informacji co to jest za karta tylko niewielka info Przedszkole nr 14, tylko na pierwszej stronie jest reklama firmy KUGUAR (ochrona osób i mienia) właściciel bodajże pracuje w Urzędzie Miasta, przeprowadza jakieś kontrole. Natomiast na drugiej stronie jest reklama Sali Zabaw na ul.Reymonta, już sami sprawdźcie kto jest właścicielem! Więc może ktoś powinien nam przynajmniej podziękować za bezpłatną reklamę!!! W tym roku już zrezygnowano z tych kart, ja czuje się wykorzystana. Wykorzystano naszą naiwność, że niby coś potrzebne i takie dobre a przy okazji ktoś na nas zarobi, ktoś kto ma kase zarabia na ludziach którzy ledwie wiążą koniec z końcem. Dziwie się że nikt nic nie zrobił z tym tematem. My zasponsorowaliśmy reklamę dla dwóch Ważnych Panów może oni teraz w ramach rewanżu zasponsorowaliby naszym dzieciom zajęcia rytmiki lub angielskiego a może chociażby te teatrzyki za 4zł/m-c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Julatka - mnie też wkurzyła ta reklama na kartach. W pierwszej chwili chciałam nawet iść i wyrazić swoją opinię dyrektorce, ale z czasem odpuściłam. Teraz kart nie ma, więc i temat nieaktualny. Jak dla mnie lepiej tak jak jest teraz.

A co do zajęć - wg mnie zajęcia takie jak rytmika czy angielski powinny być w cenie przedszkola. Jeśli ktoś jest zainteresowany hiszpańskim czy karate to może dopłacić. Ale przynajmniej te podstawowe zajęcia powinny być w ramach podstawy programowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

W przedszkolu nr 1 za takie zajecia płaci sie po 10 zł miesięcznie więc nie przesadzajcie że to taki straszny cios w wasze portfele. a co do pobierania pieniedzy przez księży to powiem tylko że ich "organizacja" to jawna uprzywilejowana polska mafia!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

pyzka i w końcu ktoś do rzeczy napisał:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

A w przedszkolu nr 14 płaci się więcej. I co na to powiesz? Nie wszyscy mają tak jak Ty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

przedszkole nr 15 - angielski 29zł, hiszpański -25zł, rytmika,taniec - 25zł, karate - 40 zł. ciężko mi uwierzyć w zajęcia za 10zł miesięcznie przy 20 dzieci (choć nie wyobrażam sobie angielskiego w takich warunkach) i 2 lekchach tygodniowo wychodzi, że firma zarabiałaby za jedne zajęcia 25zł i z tego miałaby opłacić nauczyciela. albo przedszkole /rada rodziców dopłaca albo to jakaś manipulacja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

nie przesadzajmy po co hiszpański czy karate w przedszkolu to chyba powinna byc prywatna sprawa indywidualna a nie zajęcia w przedszkolu chyba że te zajęcia prowadzi kolega dyrekcjii to już inna sprawaaaaaaaaaaaa he sie pomaga bezrobotnemu kumplowi a rodzice niech płacą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

W przedszkolu nr 14 jakoś tak jest: angielski - 30zł, rytmika - 10zł, tańce - 30zł, rada rodziców 12zł = 82zł *10 = 820zł . Dla niektórych to może jest nic, ale jednak dla niektórych jest "cios w portfele" Ale jest jak jest, ci którzy mają za dużo piszą żeby nie przesadzać, ci którzy mają za mało wstydzą sie walczyć o swoje. I jest jak jest. Siedźmy cicho, niech bogaci się bogacą :-)
A jeżeli chodzi o kościół jak to pyzka napisała :"a co do pobierania pieniedzy przez księży to powiem tylko że ich "organizacja" to jawna uprzywilejowana polska mafia!!!!!!"
...Do przedszkola dzieci muszą chodzić, muszą sie uczyć, rozwijać!! Do kościoła nie musisz chodzić, nie ma takiego prawa które zmusiłoby cie do chodzenia do kościoła, czy modlitwy! Nie chcesz nie chodź! Nie chcesz mieć ślubu nie bierz! Chcesz mieć za darmo idź tam gdzie dają śluby za darmo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

z tego co wiem to w przedszkolu nr.14-angielski-dla chetnych,tance-dla chetnych,hiszpanski-dla chetnych,karate-dla chetnych,rytmika-10zl-obowiazkowa, a rada rodzicow-nie wszyscy placa co miesiac,sa tacy co prawie wcale w ciagu roku nie placa i jakos nikt nie ma o to do nich pretensji.zreszta, jesli ktos ma naprawde trudna sytuacje wystarczy porozmawiac z dyrekcja.
to,ze kogos nie stac na te dodatkowe zajecia nie oznacza ,ze dziecko jest jakies gorsze i bedzie z grupy wykluczone !opamietajcie sie-to jest tylko przedszkole!moje dziecko w zeszlym roku nie chodzilo na angielski i tance i nie bylo gorzej traktowane z tego powodu.to co bedzie w szkole ,gdzie tez trzeba bedzie oplacic to i owo,wycieczki po 120zl lub wiecej,ubezpieczenie,materialy dodatkowe itp.a dziecko bedzie chcialo lepszy plecak, markowe buty ,spodnie,jakies tam zaj.dodatkowe po lekcjach bo kolega /kolezanka na to chodzi??
zamiast narzekac lepiej pomyslec,ktore zajecia bylyby najbardziej odpowiednie dla dziecka i zapisac tylko na jedne .a jesli kogos nie stac i na te jedne to nie znaczy ,ze dziecko bedzie gorzej traktowane z tego powodu !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

W przedszkolu na ks anny ponoć zajęcia dodatkowe (min angielskie) są bezpłatne, czy ktos może to potwierdzić? Jak to jest, że w niektórych trzeba płacić, a w innych nie? Bałagan straszny!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płatne zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Bezpłatnie możecie na takie zajęcia zapisać dziecko tutaj http://poloniakrakow.pl/ Mój syn chodzi na piłkę nożną, a córka na siatkówkę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org