poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Elektrownia słoneczna w Łomży

ruscy zawracali rzeki, a unia uprawia pseudo ekologię. Co ciekawsi świata niech zainteresują się i sprawdzą jak dobrym miejscem jest Polska na tego typu inwestycje i co o tej "zielonej"energii myślą specjaliści od energetyki. Potem wychodzą takie "ciekawostki", że za zużywanie tej cudownej energii płaci się ODBIORCOM, ciekawe z czyich pieniędzy.
Pozdrawiam szczególnie serdecznie naiwnych, którzy w te ekologiczne cuda wierzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

Ok.... chcą postawić to ich biznes...... a co z tą głośną "Strefą Ekonomiczną"?
Może niech w tym kierunku Włodarze coś postanowią...... zyskali by więcej przychylnych opinii Mieszkańców naszego Miasta zapewniając im pracę.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

Jeżeli uczciwie kupią ziemię i im się to opłaca to niech stawiają. Aby tylko nie było jakiejś preferencyjnej sprzedaży terenów miejskich lub gminnych. No i oczywiście złodziejskiego wywłaszczania. W takich przypadkach od razu kojarzy mi się to z przetargami "nieograniczonymi" na sprzedaż działki miejskiej w centrum miasta pod punkt Lotto albo pod prywatny ZOZ. Miasto uzyskało 10% ceny, którą uzyskało by bez narzucania przyszłego wykorzystania. Podobnie z tym hotelem na Rybakach chociaż w tym przypadku przynajmniej cena wywoławcza jest przyzwoitsza. Ale i tak wkurzające jest, że Radni pozwalają na realizację każdego głupiego pomysłu kolejnych prezydentów. Jeden szukał inwestorów w Cannes drugi w Chinach.....zamiast sprzedać działkę w normalnym uczciwym przetargu bez żadnego określania przyszłej działalności. Do określania przeznaczenia terenów służy Plan Zagospodarowania a nie jakieś wizje urzędników, którzy nie mają pojęcia na czym polega działalność gospodarcza.
Ja myślę, że ktoś niezłą kasę zrobił na tej działce pod punkt Lotto (którego oczywiście już nie ma), pod Lidl i wszystkich innych, które sprzedaje się z konkretnym przeznaczeniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

czyli,że lepiej sprzedać działkę bez przeznaczenia?np.na Rybakach widzą ten hotel,a Ty Zrobiłbyś cmentarz?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

Przecież mówię: od tego jest Plan Zagospodarowania a on na pewno nie przewiduje cmentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

tak to zabrzmiało,Jakbyś był przeciwnikiem tego typu tranzakcji(z przyszłym przeznaczeniem),ale ok.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

Teraz modne są cmentarze dla zwierząt, więc czemu nie cmentarz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

"Ok.... chcą postawić to ich biznes...... " - oj nie do końca. Ich byłby ten biznes gdyby budowali za swoje, a będą budować za unijne czyli za publiczne czyli z naszych podatków. Dwupasmówkę w pole miasto tez będzie budować niby za "swoje" czyli publiczne pieniądze czyli przez nas ciężko wypracowane. Nie przekonuje mnie twierdzenie, że jak unia daje to brać bo i tak inni wezmą i zmarnują po swojemu. Potem mamy takie Grecje, Portugalie, Włochy itd. Ten pozornie ślepy upór w marnotrawieniu kasy pewnie da się wytłumaczyć tym, że z czyjegoś subiektywnego punktu widzenia są to wszystko bardzo zyskowne inwestycje, udokumentowane biznes planami, studiumami wykonalności itd.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

zBig - ja w tym artykule nigdzie nie znalazłem wzmianki za czyją kasę to powstanie.....czyżbyś miał dostęp do innych wiadomości???

http://4lomza.pl/index.php?wiad=32797

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

A propo tej wypowiedzi:
" Dwupasmówkę w pole miasto tez będzie budować niby za "swoje" czyli publiczne pieniądze czyli przez nas ciężko wypracowane. Nie przekonuje mnie twierdzenie, że jak unia daje to brać bo i tak inni wezmą i zmarnują po swojemu."

Czytałeś ten artykuł? http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=32787

wątpię by powstała baltica przez Łomżę więc może w ten sposób trochę odciążą ruch w naszym mieście..... przejedz się Poznańską zobacz jak jest już zjechana, asfalt wręcz jest wyciskany na trawniki na poboczu..... po ukończeniu Meblowej przynajmniej ruch z i do Ostrołęki przeszedł by na tę drogę..... troszkę realizmu też nie zaszkodzi przy ocenie sytuacji.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownia słoneczna w Łomży

via baltica może kiedyś i ruszy,a do tego czasu asfalt na Woj.Pol.również wyciskany będzie na pobocze.chociaż nie,tam krawężniki trzymają go w szerokości ulicy,ale piętrzy sie i muszą go zrywać 3 razy w roku.jakaś "dwupasmówka w pole"by się przydała,zaoszczędzimy na remontach ulic w mieście i jego okolicach



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org