sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Auto komis M&M Michał Wiechowski Ostrów Mazowiecka. Kupiliśmy z narzeczonym samochód w tym komisie. "Świetne auto, będzie pan zadowolony. " Tak zapewniał nas sprzedawca i jego mama, która świeciła wręcz za uczciwość syna. Wszystko to kłamstwo. W drodze powrotnej narzeczony zauważył, że coś z gazem jest nie tak. Wrócił się do auto komisu. Tam panowie zaprowadzili samochód do mechanika, jakiegoś znajomego, który zapewnił że "teraz" auto będzie dobrze chodziło. Po powrocie do domu okazało się, że auto całą drogę chodziło na benzynie nie na gazie. Gazownik (w naszej miejscowości ) stwierdził wadliwą instalacje gazową (wada ukryta).Koszt 1000zł. Panowie z auto komisu nie chcieli załatwić sprawy polubownie. Dlatego kierujemy sprawę do sądu. Co więcej teraz okazało się jeszcze, że katalizator jest do wymiany, bo został "wycięty", gdzie koszt wynosi 4300zł. Sprzedający ogłaszał się również na portalu ALLEGRO, gdzie podał nieprawdziwy opis samochodu. Co zostanie zgłoszone do prokuratury jako przestępstwo. Nie należy "Darować" takim oszustom.! Zwłaszcza, że kupujący może skorzystać z tytułu rękojmi. Muszą nauczyć się, że tak się nie postępuję. Nie wiem jak inni kupujący, ale tym razem trafili bardzo źle. Bo ja im tego nie podaruję. I mimo, ze sprawa w sądzie może trwać 2 lata, to nic. Bo kosztami procesowymi i odsetkami ustawowymi oraz odsetkami od dnia wymagalności roszczenia do dnia wyroku zostanie obciążony pozwany.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Nie wiem co to za komis,ale racja.Nie ma co darować takim oszustom.Teraz nawet w komisach kantują jak tylko mogą,nie wspomnę już o zwykłych handlarzach. Komis powinien być wiarygodny i sprzedawać auta sprawne techniczne bez ukrytych wad,niestety takich komisów jest bardzo mało.Nie darujcie im.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Dlatego trzeba dobrze oglądać samochód zanim się kupi. Życze powodzenia i wytrwałości.. To co wyprawiają handlarze z autami to......
Wystarczy spojrzeć na przebiegi dwuletni czy piętnastoletni pojazd to i tak przebieg sto parę tysięcy. Smiech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

ale wpadliscie w trola :D koles to na o2 pisal w 2002 roku :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

w komisach się nie kupuje, chyba że sprzedający podpisze się, że da se up\erdolić fujarę z jajami jak będzie trefny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Niestety w dzisiejszych czasach po auto się jedzie z "własnym" mechanikiem(niestety komuś trzeba zapłacić, ale te 100-200zł to nie jest dużo porównując z nerwami jakie można stracić), albo prowadzi się na stację diagnostyczną. Jeżeli się nie znasz, to zakup auta w komisie, czy od handlarza jest jak kota w worku :) Każdy jest ładny z zewnątrz i pachnący w środku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

lully
Po co ci taki narzeczony, co to nawet samochodu nie umie kupić...?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

a co chcesz od auta starego, dobrego to się w salonie nowego szuka a nie starego używanego, proponuje jakiś rower bo i na wodzie pojedzie xD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Auto nie chodzi na gazie bo jakas wada ukryta ? Naprawa 1000zł to co to za wada ? Najdrozsze w instalacji gazowej jest listwa wtryskowa (mowie o sekwencji) nowa kosztuje około 200zl, parownik kosztuje około 400zl i butla nie wiem ile kosztuje ale ona się chyba nie psuje.
Niektorzy wycinają katalizator bo sa w nim wartościowe stopy metali i można go sprzedać za kilkaset zl i w jego miejsce wspawuja rure lub strumiennice. Czy auto ma problemy z przejściem przeglądu ze względu na duza emisje szkodliwych spalin ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

wlasnie widzialy galy co braly



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

każde auto przez zakupem trzeba sprawdzić . U swojego mechanika !!! .
Wystarczyło bujnąć się do Łomży np. do Polmozbytu i chłopaki diagności mogą sprawdzić auto . Wszystko wyjdzie . Brak katalizatora też by wyszedł .
Ale cóż mleko się rozlało .

Proponuję walczyć .
Jeśli auto jest kupione przez osobę prywatną , to chroni was rękojmia . Zebrać wszystkie dokumenty ogłoszenia ect , jakie były na aucie wydrukować wszystko i złożyć pozew .

Długa droga ,ale do wygrania . Musicie się zastanowić ,czego będziecie oczekiwać . Będzie wszystko trwało około 2 latka . Więc życzę powodzenia .

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Chłopaki w polmozbycie to nie umieją dobrać filtra kabinowego do samochodu a tam mowa o kompleksowej diagnostyce

Pfff

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Jak się chcę super sprawny samochód to trzeba w salonie nowy kupić to wtedy możesz byś pewna, ze jakiś czas będzie jeździł puki nie zaczynię coś się psuć a ma sprawo jak każda rzecz.Poza tym i tam podobno przekręty robią w tych salonach i samochód można składany kupić.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

No wybacz paplik. Ale to że ktoś oszukuje to nie znaczy że mam partnera życiowego zmieniać.

Do wiadomości zainteresowanych. Pozew został złożony do sądu rejonowego. Wszystkie faktury, dokumenty itd. również zostały złożone. Tj. sfałszowana faktura (zaniżona cena wartości kupna samochodu) co zostanie również zgłoszone do prokuratury. Czekamy na rozprawę. A martwić może się tylko właściciel autokomisu, gdyż "nasze" auto nie straci na wartości w momencie trwania sprawy aż do jej zakończenia. Bynajmniej dla nas. Na dzień dzisiejszy pozwany winny jest 35.000zł. Plus odsetki ustawowe oraz zwrot kosztów procesu.

Do Zurcia: Nowy katalizator do tego auta to kosz 4600zł. Ja tak dokładnie się nie znam na samochodach więc nie powiem ci co to za wada. Wiem tylko że części są Prins`a. Przy okazji wyszło jeszcze kilka innych nieścisłości. Dlatego od razu skierowaliśmy sprawę do sądu.


"Widziały gały co brały" to nic nie znaczy, bo chronią nas kontretne paragrafy. I to sprzedawca jest odpowiedzialny za towar, który sprzedaje. A nie kupujący. ]

Napisałam tę pierwszą notkę, nie po to żebyście wypisywali głupoty i jeden przez drugiego się mądrzyli.. tylko po to żeby "ustrzec" potencjalnych klientów przed tym pseudo auto komisem.





art. 560 § 1 ' Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jezeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność (...)'

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

Witam, w tym komisie przeżyłam koszmar swojego życia. Sprawa sądowa trwała 3 lata ale wygrałam, choć wygrana nie była do końca satysfakcjonująca! Z daleka omijać ten autokomis!!!!!!!!!!!!!!!!! OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto Komis M&M Michał Wiechowski

WALCZCIE, POMOGĘ SWOIMI ZEZNANIAMI! MNIE TEŻ OSZUKAŁ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org