sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Okropny chór w Katedrze

Byłam dziś na nabożeństwie wielkopiątkowym i odbiór mszy psuł mi przeokropny skrzecząco-jęczący chór tej świątyni. Czy naprawdę w Katedrze dużego miasta nie może śpiewać przyzwoity zespół wokalny w wieku poniżej 80 lat, z odrobiną słuchu i głosu i wykształcenia muzycznego?

Kore

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Jakże tak bluźnierczo możesz mówić. Członków chóru dobierali sami biskupi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

jakiego duzego miasta ? to w jakim ty miescie bylas w tej katedrze ? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Claro powyżej 61 tyś to wcale nie jest tak mało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Duzego miasta HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA
co najwyzej ponad przeciętnej wsi, nie duzego miasta ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Do początków XX kościół kupował chłopców od biedoty, kastrowali ich i mieli pięknie śpiewające, kościelne chóry.

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze


Chór katedralny powstał ok 30 lat temu , założył go organista który odszedł juz na emeryturę (w ubiegłym roku).
Ja nie należę już do parafii katedralnej i dawno nie słyszałam tego chóru, ale ten chór naprawdę świetnie potrafił upiększyć Mszę św kilka lat temu

Moniczka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Witam serdecznie. Nazywam sie Robert Kulesza i jestem organista katedralbym (w Lomzy rzecz jasna). Chcialem Pania zaprosic do choru. Z pewniscia Pani osoba i glos anielski podniesie marny (Pani zdaniem) poziom. Albo prosze zalozyc zespol konkurencyjny i nas wygryzc. Tymczasem pozdrawiam serdecznie i zycze Pani aby Zmartychwstaly Chrystus obdarzyl Pania laskami dobroci, wyrozumialosci i taktu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

mało kiedy ktoś z pierwszej linii udziela tu odp.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

zeby wybrzydzać w chorach najpierw trzeba zgiąc nogi przed konfesjonałem.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

z pierwszej linii :) niezle :) a tak serio to gdyby Pani zakladajaca ten temat wypowiedziala sie o mnie to bym to zlekcewazyl. nieuczciwosc polega na zmieszaniu z blotem ludzi ktorzy (nawet jesli maja 80 lat) od blisko 40 przychodza na proby (niekiedy po 4 razy w tygodniu) niezaleznie od pogody i odleglosci. a Pani sobie przyszla i narzeka. dlatego zachecam Pania do zrewolucjonizowania muzyki choralnej w Lomzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

A ja lubię, jak nowy organista po mszy zagra coś na do widzenia, aż miło posłuchać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Jeśli krytykuję śpiew chóru, to nie dlatego, by kogokolwiek obrażać, tylko zachęcić do zmian i doskonalenia się. W każdym zawodzie przychodzi wiek, kiedy trzeba odejść na emeryturę - w zawodzie śpiewaczym również. Gwoli dokładności i ścisłości - panowie śpiewają znakomicie, zwłaszcza basy. Moja krytyka dotyczy pań. Nie wątpię, że bardzo się starają, a dla niektórych jest to życiowa pasja, ale fizjologii i biologii nie da się oszukać. Oficjalny zespół katedry musi dbać przede wszystkim o piękno i jakość wykonania, aby również w ten sposób zachęcać wiernych do uczęszczania na msze.
P.S. Pan organista gra świetnie. Cieszę się, że podejmuje ambitne organowe wyzwania. Suita gotycka zabrzmiała dziś świetnie. Alleluja Haendla także robi niesamowite wrażenie. Pozdrawiam.

Kore

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Dlatego zapraszam Pania na chor. Kazdy chce miec super zespoly spiewacze ale pod warunkiem ze sam w tych projektach nie uczestniczy. Prosze nie klasc nikomu na barki ciezaru, ktorego samemu nie chce sie niesc. Jesli nie odpowiada Pani poziom kobiecego spiewania to prisze namowic kolezanki i przyjsc we wtorek za tydzien po wieczornej mszy. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

poprzedni Pan Organista grał i śpiewał znakomicie .wielka to strata ,ze juz Go nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Pan organista odszedł bezpowrotnie na zasłuzony odpoczynek swoją cięzką pracą na miłe wspomnienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Moze warto nowemu dac szanse :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

Zycze miłych wrazeń muzycznych dla wszystkich słuchaczy w łomzyńskiej Katedrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

toć ludzie nie śpiewają tam dla kasy jeno z miłości do Boga,a i muzykę lubują.chwaląc Pana w duszy nie zwracam uwagi czy ktoś "przeciągnął"czy "zaniżył"...ale trza przyjąć na klatę konstruktywną krytykę



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

a ja pochwalę ten chór!

pierwszy raz udało mi się nie zasnąć na mszy i mąż był zdziwiony, że budzić mnie nie musiał!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

toć ba



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

nie każdy Julą się urodził!

jeden śpiewa zle, a drugi jeszcze gorzej!

ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tam iść i głos z siebie wydać!
udało mi się nie zasnąć?! to nie dlatego, że brzydko śpiewali!

to dlatego, ze Ich słuchałam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okropny chór w Katedrze

... ale krótki bo krótki, ale koncert organowy na wyjście z Katedry co niedziela (prawie) to sama przyjemność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org