wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Witam. Tak jak w temacie.. Poszukuję dobrego mechanika, który naprawi mi skaczące oroty w Oplu Vectra B... Pozdrawiam mechanika, który robił mi cały silnik i twierdzi, że tak ma być.. Za odpowiedź z góry Dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

ja mogę NIE polecic tego z sikorskiego numer dwieście coś - miedzy zawadzką a rondem przy wieży ciśnień. Partacz. Tydzień temu spartolił mi rozrząd w moim Tiko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Artur xxxx , przyczyn moze byc wiele,jedną z nich moze byc uszkodzenie silniczka krokowego, miałem tak kiedyś w swoim aucie,koszt naprawy zmiescil sie w 100zeta,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

W tico rozrząd zmieniałeś? :) haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Silniczek krokowy został wymieniony..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

egr, sonda lambda, cz. położenia wału, wałka rozrządu. ale on się pytał o mechaniora.....przecież :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

jak to robił ci cały silnik? co wymieniał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

a przepływomierz powietrza dobry masz?? od niego czesto obroty skaczą.....................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Dwie głowice, uszczelki pod głowicą.. Tyle tego było że już nie pamiętam..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

to jaka to pojemność?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Naprawdę nie wiem.. Ja tylko chcę wiedzieć kto mi je naprawi tak żebym był zadowolony.. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

1.6, 16 V

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

na gazie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

W silniku 1.6 16V Ecotec w Oplu "problem z obrotami" może zależeć od kilu rzeczy. W wielu przypadkach można sobie samemu z nim poradzić bez wydawania pieniędzy na nowe części.
Winowajcą może być:
1. silniczek krokowy,
2. czujnik położenia przepustnicy,
3. nieszczelny dolot,
4. zabrudzona przepustnica,
5. zatkane otwory od podciśnienia w górnej części kolektora dolotowego.
Tak więc, co trzeba zrobić. Najlepiej rozebrać cały dolot, zaczynając od filtra powietrza. Potem należy zdjąć plastikową osłonę pokrywy zaworów, a następnie górną część kolektora ssącego. Po zdjęciu górnej części kolektora, widać będzie przepustnicę. Trzeba ją odkręcić, będzie potrzebny klucz "torx", następnie odłączyć wtyczki od silniczka krokowego i od czujnika położenia przepustnicy - gdyż są one przykręcone do obudowy przepustnicy. Trzeba odkręcić czujnik przepustnicy i silniczek krokowy. Do mycia przepustnicy dobrze jest użyć ropy bądź nafty. Nic też się nie stanie, jeśli zanurzymy przepustnicę w wiaderku z ropą i zostawimy powiedzmy na godzinę. W tym czasie przy użyciu płynu typu WD-40 trzeba zalać dość dobrze silniczek krokowy, a następnie wyczyścić go małym pędzelkiem. Czynność tą trzeba kilkanaście razy powtórzyć, gdyż osady i brud nie od razu zostaną rozpuszczone. Jak już wyczyścisz silniczek krokowy dobrze jest przemyć go benzyną i solidnie przedmuchać kompresorem. Przepustnicę po wyjęciu z ropy trzeba czyścić pędzelkiem starając się zrobić to jak najlepiej. Następnie przemyć benzyną i solidnie przedmuchać kompresorem. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności nie zapominając o podłączeniu wtyczek "krokowca" i czujnika położenia przepustnicy. Cały dolot należy skręcić solidnie, wszystkie plastikowe i gumowe rury należy mocno ściągnąć opaskami tak, aby dolot był szczelny. Po tej operacji warto zdjąć klemy z akumulatora w celu zresetowania ustawień komputera. Po godzinie można klemy założyć i uruchomić silnik i zostawić auto w takim stanie na wolnych obrotach aż do włączenia wentylatora chłodnicy. Po takiej operacji trzeba wyłączyć silnik. Jeśli po takiej operacji "problemy z obrotami" nie ustąpią, warto podjechać do mechanika i podpiąć auto pod komputer. Można wprawdzie samemu odczytać kody usterek, ale to już zupełnie inny temat... Applause
Pozdrawiam ciamciaramcia86

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Jest na gazie.. Mechanik niby czyścił przepustnicę..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

a na benzynie jak się zachowuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Trochę lepiej. Ale też skaczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Sztudent piszesz o silniku XE czy XE1? bo z tego co widzę się oczytałeś i piszesz bzdury jak wielu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

MCkarol to ty piszesz bzdury, ja co najwyżej je cytuję, jeżeli nie zdążyłeś zauważyć świński inteligencie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Artur a pod kompa podpinałeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

No to o którym silniku napisałeś??????, bo wiem o tym więcej niż myślisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Wcześniej tak.. i pokazywało dwa błędy, ale elektromechanik nie umiał usunąć jednego z nich. (nie wiem co to były za błędy) wyregulował mi tylko ilość powietrza do gazu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

jedz do Jarnut, może on cosik powie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Arturxxxx podaj rok auta bo to ważne, znam kilku elektromechaników i żaden z mi znanych nie powinien mieć problemów z usunięciem/zdiagnozowaniem błędów.

Gdzie byłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Artur podjedź do gazowników na Senatorską i tam ci wszystko sprawdzą. I nie słuchaj głupot pisanych przez forumowych fachmanów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Słyszałem coś, że nie jest chyba najlepszy.. No, ale zawsze to pierwsza propozycja..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

to było do Sztudent

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Byłem na sosnowej.. Rok 96.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Janusz do gazowników..? Ale skaczą mi też na benzynie.. No chyba że zrobią mi na tym i na tym..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

Kumplowi robił parę rzeczy dawno temu przy omedze B 2,0 16v. Ale ja tego typa nie znoszę. On na plaka rozpala diesle! do tej pory aż wypsika butelkę za 16zł! Ale fakt, że omegę zrobił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

96 czyli XE , jak nie zrobisz na benzynie to na gazie zapomnij.

Jak se na senatorskiej nie poradzą, to spytaj od kogo Marcin pożyczał zasilacza od Gutmana, oni będą wiedzieć o kogo chodzi.

Przyjedź zrobię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

jaki silnik 1.8 czy 1.6

001

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

nie odzywaj się, bo MCkarol powali cię swoją wiedzą, znajomościami i tekstem na pośladki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

niech mackarol podegnie rekawy i zrobi to chlopakowi a nie prepisuje bajki z forum falujace obroty to standard u opla ale do zrobienia jak ktos ze sredna wiedza zdejmowal glowice to mogl troche w podcisnieniach namieszac trzeba to sprawdzic czy wszystko jest dobrze podlaczone jezeli tak to podpiac pod kompa i bedzie wszystko wiadome czyszczenie przepustnicy napewno nie zaszkodzi ale skoro ktos zdejmowal glowice to chyba te przepustnice przed zalozeniem wyczyscil

001

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

I zrobię jeśli tylko do mnie trafi, a namiary jeżeli zechce skorzystać to dostanie na senatorskiej.

Za naprawę klient dostanie rachunek , żeby nie było...........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

wiedziałem, że chłopak ma w tym swój biznes :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

jeszcze by za dużo wyszło i Artur sam by zrobił hehehehhehehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechanik, który naprawi skaczące obroty silnika

co to za warsztat ktory szuka klientow na forum pewnie najlepszy w lomzy he he

001

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org