piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opel Zafira A

Mam problem z autkiem. Wlącza mi się kontrolka - klucz na samochodzie. Moja Zośka straciła całkiem moc. Może mi coś podpowiecie. Podobno to jakiś zawór. Słyszałam też, że może wystarczy tylko usunąć jakiś błąd z komputera samochodowego. Może macie jakieś namiary na dobrego fachowca, który będzie potrafił mi pomóc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

diesel to zycze powodzenia

001

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

no właśnie diesel, aż tak źle?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

jedz do warsztatu tu niczego madrego sie nie dowiesz disle opla tak maja tam psuje sie wszystko i trzeba samochody z tego typu silnikami omijac szerokim lukiem

001

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

cześć chick w mojej zafirze miałem idealny problem co chwile zaświecał mi się klucz i traciła wtedy moc podłączyłem kompa pokazało ze jest do wymiany tylko taki czujnik pod masko ciężko wytłumaczyć gdzie on się znajduje miej więcej na środku jak patrzysz na silnik w kablach ale to sama nie znajdziesz leć do warsztatu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

do "szardegol" Możesz mi napisać gdzie podłączyłeś samochód do kompa. Sam masz takie możliwości czy korzystałeś z usług jakiegoś konkretnego mechanika. Ja byłam już w kilku miejscach z tym problemem i nic. Kiedyś taksówkarz mi powiedział,że wymieniał właśnie jakiś element elektroniki ale nie mam pojęcia do kogo się z tym udać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

czujnik położenia wałka rozrządu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

Sztudent dzięki wielkie to pewnie jest jakis trop, ale potrzebuje namiar na kogoś w Łomży lub okolicach kto sie an tym zna i mi to naprawi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

teraz czytałem na forach, że jak wymieniają rozrząd to nieraz im właśnie ten czujnik pada, izolacja się kruszy. Kiedyś kumpel w omedze 2.0 16v przy wymianie silnika miał inne koło zębate na wale korbowym, i było inne w starszym modelu. Wtedy też mu zamulało. Ale to diesel....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

napisz dokładnie jaki masz silnik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

przy zafirze B


http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4375



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

sztudent, raz jeszcze dzięki. Ja mam zafirę A. Silnik 1.6

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

trzeba pod kompa. Jakiś lepszy, ogarnięty mechanik znajdzie co i jak. A pod kompa może jarnuciaż Ci podłączyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

jarnuciaż? tzn?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

Jarnuty, wpisz sobie w google razem z frazą mechanika i na pewno wyskoczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

ok dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

W Piątnicy na Ogrodowej jest niezły mechanik. Darek Mocarski 502362119. Konieczne jest podłączenie pod kompa. Może to być zawór EGR lub głupota typu obluzowany gdzieś przewód. Jak gdzieś zdiagnozują Ci kosztowny problem jedź w drugie miejsce i koniecznie skonsultuj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

chick ja Jarnuty omijam szerokim łukiem nie chcę robić antyreklamy ale wiem co mówię. Miałem Zafirę A a teraz mam Zafirę B ...
Jeżeli zależy Ci na konkretnej diagnozie i fachowej naprawie po której dostaniesz fakturę czarno na białym to jedź do Bosch Service na Al. Legionów
Niektórzy mówią że jest tam drogo a to g... prawda ! wolę nawet dwa razy tyle dołożyć a mieć konkretną naprawę a nie zgadywanie i fuszerkę w byle garażu wykonaną przez jakichś małolatów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opel Zafira A

bocja ; alvaro50 dzięki za podpowiedź. Pojadę zatem do Piątnicy i do tego Bosha.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org