wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Tematem elektrowni wiatrowych zainteresowałam się niedawno. W mojej okolicy ma powstać potężna farma- po cichu- jakieś informacje wywieszone w gminie- jakieś konsultacje i jakieś tam wiatraki. Okazuje się że wcale nie jest tak fajnie. Niemcy już nie budują u siebie wiatraków na lądzie- inne kraje zachodnie trzymają elektrownie daleko od domostw. U nas panuje wolna Amerykanka- dopiero powstają regulacje prawne odnośnie odległości elektrowni od domów. O chorobach spowodowanych hałasem infradźwiękach i awariach mechanicznych turbin - u nas cicho sza!. Polecam informacje stąd www.stopwiatrakom.eu

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

oj uważaj aby Ci się nic nie stało. Już do lekarza idź

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Niemcy nie budują więcej na lądzie, ale dlatego,że mają już tych wiatraków pełno, a nie ze względów zdrowotnych:)
A infradźwięki..pewnie mają jakiś wpływ..podobnie jak komórki, żywność z chemią, smog i inne tego typu..
Jaka jest różnica co spowodowało raka/itp na którego najpewniej każdy z nas zachoruje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Budujmy węglówki, trujmy środowisko i wszystko wkoło! Z pewnością są mniej niebezpieczne!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Elektrownie atomowe są najbezpieczniejsze:)

Budujmy je w każdym mieście a prąd będzie za darmo :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

sranie w banie!atomówek niet,gazociągu niet,wiatraków niet,autostrad niet(bo jakieś insekty)na kolej kasy brak,lotniska się sypią itd.itp.żeby to nie była Polska,to bym się stąd wyprowadził.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

[]Veritas masz na mysli gmine Łomża ? jak tak to napisz które strony , w gminie kolno ma powstac na wiosne farma nawet juz umowy maja a tutaj jest jakis problem z Wójtem, dlatego bardzo bym sie zdziwil gdyby już przekabacili naszego "wodza"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

pij Actimel będziesz zdrowa ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Jak tu ma się Polska rozwijać jak takie pojeby tu są.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Następny zbuntowany wieśniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Jestem jak najbardziej za alternatywnymi źródłami energii, a jeszcze bardziej za energią atomową. Jednak jestem za alternatywnymi źródłami, które są stawiane z głową, a nie tam gdzie popadnie, jak to się dzieje w związku socjalistycznych republik europejskich. Jak pokazuje poniższa mapa, Łomża i okolice leżą na terenie, gdzie energia wiatrowa jest mało opłacalna. To samo tyczy się kolektorów słonecznych.


---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Analizowałem mapkę, to że nad morzem wieje bardziej to rozumiem ale czego tak dmucha od słubic po warszawę to nie kumam. a może to z warszawy po słubice wieje wiochą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

bo od Niemiec bo tam to się przecież opłaca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

patrząc tak na mapkę, dochodzę do wniosku, że powiedzenie...

"P....i jak w kieleckim" też traci swój sens.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Wiatraki NIE pozwalają wyłączyć elektrowni węglowej- szczególnie Polsce gdzie wietrzność jest słaba

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Taki z Ciebie Twardziel? Obejrzyj na YT relacje ludzi z Margonina- gwizd i szum turbin szybko wykańczają nawet twardzieli

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Niemcy dbają o swoich obywateli i nie stawiają ludziom elektrowni za płotem- u nas tak to w większości przypadków wygląda. Inwestują też w nowe technologie- ich przestarzałe turbiny przyjeżdżają do nas

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Poczytaj www.stopwiatrakom.eu albo wikipedię- z twojego wpisu nie wynika nic poza ogólną frustracją

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Albaham- tylko tyle w tym temacie? Energetyka ze źródeł odnawialnych to tysiące zagadnień do dyskusji a Ty tylko tyle? Poczytaj- porozmawiajmy

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

http://stopwiatrakom.eu/cartoons/private_eye1.jpg

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Ale skoro nie wiatraki to co innego w Polsce miało by sens? Ze źródeł odnawialnych jeszcze tylko elektrownie wodne nadawały się do budowy, ale i tak nie przynosiłyby odpowiedniego zysku energetycznego. Rozwiązaniem byłaby budowa elektrowni atomowej ale niewielu jest chętnych żeby czegoś takiego się podjąć.

Niewiedza jest czymś, z czego możemy sobie zdawać sprawę dentysta gdańsk i nie wiedzieć cz­go dotyczy, lecz w momencie, w którym ją zignorujemy a dokładnie rzecz ujmując zignorujemy chęć jej zaspokojenia ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Zbudujmy elektrownie atomowa na Litwie i po problemie :). Co do elektrowni wodnych to mamy za słabe rzeki, a wiatraki na pomorzu powinny być. Jeden wiatrak zbudowali i się oszczędności spodziewają.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Inne źródła energii- to jest pole do działania- przede wszystkim dlaczego nie inwestować energię odnawialną w skali mikro? Małe przydomowe wiatraki nie są tak szkodliwe dla środowiska jak kolosy po sto pięćdziesiąt metrów (takie są w Margoninie) energia słoneczna- mniej u nas słońca niż np w Portugali ale i wiatru pod Łomżą niewiele... Jest biomasa- można sprawdzić czy geotermia- można szukać technologii czystego spalania węgla... Nie tylko atom- są inne możliwości

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

można stawiać te wiatraki na naszym wypizdowiu tzn"południu"toć tam zawsze wieje.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe- nie będzie tak fajnie!

Chyba najlepsze warunki są nad morzem- w górach zdarzają się gwałtowne podmuchy wiatru- mogą uszkodzić albo łamać elastyczne łopaty

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org